Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Rok działalności Klubokawiarni Alternatywa 21

Rok temu - 19 grudnia 2016 roku - Fundacja Oczami Brata otworzyła wyjątkowe miejsce w Częstochowie - Klubokawiarnię Alternatywa 21. 
Jedyne takie w naszym mieście, alternatywne na mapie Śląska, jedno z nielicznych takich w Polsce. 
Obecnie obchodzono już pierwsze urodziny tego miejsca, miejsca wyjątkowego, które spotkało na swojej drodze wyjątkowe osoby, które dało 6 osobom z niepełnosprawnością pracę na pełny etat, pracę, która stała się nadzieją na samodzielne życie.
 Był to czas niezwykły.
Nie tylko ze względu na sprawy organizacyjne i naukę zarządzania  lokalem gastronomicznym, nie tylko ze względu na podejście do pracy podopiecznych Fundacji, ich rodzin - ale co ważne - zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnością, wzrost tolerancji i akceptacji wśród klientów i sąsiadów. Nie tylko mogą oni tu przyjść  zjeść, ale również zmotywować samych siebie do podjęcia własnej aktywności. Liczne spotkania i wizyty studyjne odbywające się w tym miejscu pozwoliły szczególnie na opowieść o Alternatywie nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Powstanie tego miejsca wpisało się w prowadzoną przez organizację drogę ku samodzielności jej podopiecznych, osób z niepełnosprawnością.
Ubiegły rok był wyjątkowy m.in. dlatego, że uruchomiona została także na początku 2016 roku Placówka Wsparcia Dziennego, rok temu Klubokawiarnia, a we wrześniu tego roku mieszkania wspomagano-treningowe, w którym mieszka obecnie m.in. kelnerka Zuzanna.

 
Nie zapominajmy jednak, że lokal oferuje również klasyczne dla gastronomii usługi. 
Można napić się przepysznej kawy, herbaty, soku ze świeżo wyciskanych owoców, do tego skusić się na ciasto czy inne desery. Bardziej głodni mogą posilić się tostami, zapiekankami, czy nawet wziąć kanapkę, w drodze do pracy czy szkoły.
 W „Alternatywie 21” funkcjonuje również przestrzeń artystyczna, odbywają się koncerty, spotkania autorskie, wernisaże, czy też turnieje wiedzy. Co więcej, na miejscu można kupić rzeczy wytworzone w ramach rękodzieła, przygotowanego przez lokalnych artystów czy przez Centrum Integracji Społecznej. 
Do tej pory wystąpili tu między innymi Maciej „Święty” Jankowski z przyjaciółmi, zespół Sorryline. Gościem Klubokawiarni była częstochowska pisarka, Katarzyna Maria Bodziachowska. Można tu było spróbowaćswych sił, chociażby podczas quizu maturalnego.
 

Fundacja Oczami Brata zaprasza od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 – 20:00, na ul. Mielczarskiego 20 w Częstochowie.

 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, autorstwa Marcina Szczygła.