Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jura ROK Festiwal za nami

29 maja na koniecpolskim rynku odbyło się regionalne święto folkloru.

Gospodarzem wydarzenia, które od sześciu lat organizuje Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, było Miasto i Gmina Koniecpol. Do realizacji tegorocznej edycji na zasadzie partnerstwa przystąpiły również Gminy: Olsztyn, Mstów, Kłomnice, Poczesna, Kruszyna i Kłobuck.

Po barwnym korowodzie i oficjalnym otwarciu Festiwalu wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Koniecpol pod batutą Macieja Piątka-Czarneckiego oraz Częstochowski Teatr Tańca prowadzony przez reżysera, choreografa i scenarzystę Włodzimierza Kucę.

W panelu folklorystycznym wystąpili: Zespół Folklorystyczny "Turowianie" reprezentujący Gminę Olsztyn, Zespół Taneczny "Senioritki" i Zespół Śpiewaczy "Klepisko" z Gminy Kłomnice, Zespół Śpiewaczy "Mstowianki", Zespół wokalny "Ale! Babki" z Gminy Kruszyna, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Kłobucka. Gminę Poczesna reprezentował Zespół Folklorystyczny "Wrzosowianie", który zakończył prezentacje zespołów gmin partnerskich.

Jednocześnie z występami na rynku, w koniecpolskim Domu Kultury odbyły się prezentacje i rozstrzygnięcie Konkursu Legend, Baśni, Podań "Legend Jury". Laureatami Konkursu zostali: GRAND PRIX - Zdzisław Adamczyk z gminy Niegowa, I miejsce - Adam Jakubczak z gminy Mstów, II miejsce - Stanisław Kałkus z Olsztyna, III miejsce - Katarzyna Jermacz z Dzibic. Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Krzypkowski z Częstochowy i Witold Leśniak z Zawiercia.

Na festiwalowej scenie wręczono również nagrody laureatom dwóch konkursów plastycznych: dla dzieci „Jura oczami dziecka w odsłonach czterech pór roku” oraz Jurajskiego Konkursu Plastycznego dla młodzieży i dorosłych „Ilustracja do bajek, legend, podań".

Na zakończenie odbył się koncert folkowej kapeli "Góralska Hora".

Były także produkty regionalne, rękodzieło, wystawy i warsztaty artystyczne, gastronomia i dmuchańce.

Dziękujemy wszystkim gościom, artystom, wystawcom i współorganizatorom za udział i dobrą imprezę!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Festiwalu.

 MK ROK