Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

DNI OTWARTE Z ZESPOŁEM PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK”

Co roku o tej porze Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zapraszał publiczność do swojej siedziby na wielki piknik artystyczny „Święto Śląska”, będący uroczystym zakończeniem sezonu i kolejną rocznicą urodzin Zespołu.


Od tej reguły zdarzył się wyjątek w ubiegłym roku, po raz pierwszy w historii impreza się nie odbyła, ze względu na ograniczenia związane z pandemią. W 2021 roku Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” powraca z organizacją imprez i wydarzeń. Jednak z uwagi na wciąż panujące obostrzenia epidemiologiczne, imprezy będą przygotowywane w sposób dostosowujący je do panujących wymogów.

Co prawda „Święto Śląska” – w kształcie do jakiego przyzwyczaiła się przez lata publiczność – nie odbędzie się, to jednak Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” otwiera swoją siedzibę i zaprasza do jej odwiedzenia w ostatni weekend czerwca. Od 25 do 27 czerwca w koszęcińskim zespole pałacowo-parkowym odbędą się DNI OTWARTE Z ZESPOŁEM PIEŚNI i TAŃCA „ŚLĄSK” - trzydniowa impreza, podczas której zaplanowano wiele atrakcji. Większość z nich dostępna w otwartej przestrzeni pałacowo – parkowej. Będzie można wziąć udział między innymi w koncertach, wydarzeniach edukacyjnych, wystawach oraz pokazach multimedialnych. Na plenerowej scenie zaprezentuje się także sam gospodarz – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Serdecznie zapraszamy!

 

PROGRAM DNI OTWARTYCH Z ZESPOŁEM PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK”

25. 06. 2021 - piątek

 • godz.10.00-12.00 - Aktywna strefa Nordic Walking – lekcja otwarta w ramach promocji projektu „Nordic Walking Senior” *
 • godz. 10.00-14.00 – zwiedzanie pałacu w Koszęcinie
 • godz. 19.00 – koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

26. 06. 2021 - sobota

 • godz. 10.00-18.00 – zwiedzanie pałacu w Koszęcinie
 • godz. 14.00-16.00 - „Wakacyjna Przygoda” – program dla dzieci, spotkanie z Artystycznym Ogniskiem Wokalno-Baletowym im. Elwiry Kamińskiej
 • godz. 16.00 – koncert Górniczej Orkiestry Dętej Bytom
 • godz. 17.30 - „Estetyka Ruchu” – zajęcia taneczne
 • godz. 18:00 - „Wieczór poezji Czesława Miłosza” – w wykonaniu artystów Zespołu „Śląsk” (wejściówki do odbioru w Recepcji Zespołu „Śląsk”) *
 • godz. 20.00 – „Zumba w Pałacu”
 • godz. 21.00 – koncert zespołu „Baboki”
 • ok. godz. 22:00 – „Mapping w 100. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego” - animacja wielkoformatowa na fasadzie budynku pałacu

27. 06. 2021 - niedziela

 
 • godz. 10.00-18.00 – zwiedzanie pałacu w Koszęcinie
 • godz. 14.00-16.00 - „Wakacyjna Przygoda” – program dla dzieci, spotkanie z Artystycznym Ogniskiem Wokalno-Baletowym im. Elwiry Kamińskiej
 • godz. 16.00 - „Classic and movie” - Koncert Szkolnej Orkiestry Dętej „Allegretto” z Rogoźnika godz. 17.30 - „Joga na trawie”
 • godz. 19.00 – Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Chorwacji LADO i Zespół Pieśn i Tańca „Śląsk"
 • godz. 21:00 – Kino plenerowe - projekcja filmu „Prymas - Trzy lata z tysiąca”

Wystawy czasowe 
- dostępne od 25 do 27 czerwca w godzinach zwiedzania pałacu

 • „Per Mariam Soli Deo" - wystawa przygotowana przez Instytut Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, dla uczczenia Wielkiego Polaka i Męża Stanu.
 • „Nigdy prosto w słońce” - wystawa przygotowana przez Katedrę Malarstwa Instytutu Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza  w Częstochowie
 •  „Śląsk - Dynamika Tradycji” - wystawa obrazuje dzisiejsze oblicze i wymiar Zespołu „Śląsk” jako nowoczesnej instytucji kultury, prowadzącej szeroką działalność artystyczną, kultywującą tradycje narodowego dziedzictwa oraz promującą polską twórczość ludową i narodową. Pokazuje wielokierunkowość oraz aktywność funkcjonowania „Śląska” w procesie przemian i rozwoju współczesnej kultury.

* Aktywna strefa Nordic Walking - otwarta lekcja połączona z marszem Nordic Walking wokół siedziby Zespołu „Śląsk”, w ramach promocji projektu „Nordic Walking Senior” realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Po marszu, dla wszystkich chętnych zwiedzanie siedziby Zespołu „Śląsk”. Dla wszystkich uczestników przewidziano drobne upominki.

* „Wieczór poezji Czesława Miłosza” - z okazji 110 rocznicy urodzin Czesława Miłosza, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" zaprasza na wieczór poezji noblisty. Ilustrowane muzycznie wiersze poety, w pałacowych wnętrzach zaprezentują artyści Zespołu "Śląsk". Podczas wieczoru zaplanowano wernisaż wystawy "Nigdy prosto w słońce", z okazji 110 rocznicy urodzin Czesława Miłosza, przygotowanej przez Katedrę Malarstwa Instytutu Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

Ponadto przez trzy dni: dobra kuchnia plenerowa, food trucki, plenerowa rozrywka dla najmłodszych i wiele innych atrakcji.

UWAGA: Ilość miejsc na koncertach ograniczona z uwagi na obostrzenia związane
z pandemią COVID19. Obowiązują wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia.