Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jurajski Festiwal Sztuki i Wina za nami

Degustacje regionalnych trunków, dobra muzyka i sztuka, warsztaty, wykłady, animacje dla dzieci, ponad sześćdziesięciu wystawców i tłumy na rynku – tak w skrócie wyglądał ubiegły weekend w sercu jurajskiego Olsztyna (20-21 lipca 2019 r.).

Impreza rozpoczęła się od prezentacji stoisk i parady z Bachusem, a zakończyła koncertem Czesław Śpiewa.
Barwny folklor w sobotę zapewnili: Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Rybarzowice” oraz Zespól Folklorystyczny „Małe Podhale” z Jurgowa.
Na podwieczorek w Restauracji Kuźnia Smaków odbyły się degustacje i wykłady o winie, prowadzone przez dietetyczkę Anetę Mazurek i Redaktora Naczelnego Czasu Wina Michała Bardela.
Gwiazdami wieczoru były zespoły Forsal i Need For Strings.
W niedzielę na początek wystąpiły zespoły folklorystyczne „Ziemia Kłobucka” i „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej. Na sycylijską przygodę kulinarną zaprosiła Dominika Friedrich, a w podróż do Hiszpanii zabrało widownię Studio Tańca Hola Flamenco.
Przez cały weekend festiwalowi towarzyszyły warsztaty artystyczne dla dzieci oraz wystawa fotograficzna „W jurajskim obiektywie”.
Na stoiskach wystawienniczych można było degustować i kupować wina, nalewki, piwa regionalne, sery, miody, słodycze, wędliny, przetwory i inne regionalne specjały. Była także sztuka i rękodzieło: biżuteria, hafty, zabawki, wyroby z drewna itp.
Całość prowadził Bartosz Osumek.

Imprezie towarzyszyły III Jurajskie Zawody Balonowe, czyli loty balonami na ogrzane powietrze, które po raz drugi wygrał Tomasz Filus z ekipą. Wszystkich posiadaczy ciekawych zdjęć zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Balonowa Jura” – prace należy nadsyłać do 28 lipca br. Więcej na rok.czestochowa.pl

Wydarzenie zorganizowali: Gmina Olsztyn i Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.
Partnerami byli: DS Laser, Laseromaniacy.pl, Wodociągi Częstochowskie, Restauracja Kuźnia Smaku, Klub Tori, Wosana, Firma Granulat, Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie, Gminna Biblioteka Publiczna w Olsztynie.
Patronat medialny sprawowali: TVP Katowice, TV Orion, Radio Jura, Czas wina, Częstochowskie Informacje, Gazeta Wyborcza, Gazeta Częstochowska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


ROK Częstochowa

--