Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Gimnazjum nr 18 żegna absolwentów

Rok szkolny 2015/2016 dobiegł końca.

Uczniowie klas trzecich opuszczają mury szkoły.
"Nie bój się, nie lękaj!  Wypłyń na głębię!" - tymi słowami św. Jana Pawła II młodzież z Gimnazjum nr 18 w Częstochowie była żegnana przez dyrekcję, wychowawców i nauczycieli podczas uroczystej gali.
Każdego roku pożegnanie absolwentów to wielkie przeżycie, zarówno dla tych co szkołę opuszczają, ich rodziców jak i nauczycieli, którzy muszą rozstać się ze swoimi wychowankami.
Wielu uczniów otrzymuje wspaniałe nagrody za swoje osiągnięcia.
Szkoła ma w swojej wieloletniej tradycji wręczanie złotych, srebrnych i brązowych medali uczniom za ich wybitne osiągnięcia i świadectwa z wyróżnieniem. Złote medale zostają przyznawane absolwentom, którzy świadectwo z najwyższymi możliwymi do uzyskania ocenami otrzymywali przez trzy lata nauki w gimnazjum. Medale srebrne przeznaczone są dla uczniów ze świadectwami z paskiem w klasie trzeciej i pierwszej, bądź drugiej. Medale brązowe dostają uczniowie, którzy świadectwo z wyróżnieniem uzyskali w klasie trzeciej. 
Gimnazjum wśród złotych medalistów wybiera także "Absolwenta Roku". Jest to osoba, która w ciągu trzech lat nauki uzyskała najwyższą średnią ocen. Tytuł ten, w  tym roku przypadł dwóm absolwentkom Hannie Nowakowskiej i Kamili Marciniak. 
 
Podczas uroczystej gali wręczane są także podziękowania dla wychowawców za ich trud i poświęcenie. Nagradzani są także wybitni sportowcy, którzy godnie reprezentowali szkołę w zawodach sportowych. Wyróżnieni zostają także ci, którzy chętnie pomagali innym, czynnie działając w szkolnym wolontariacie. Gimnazjum nr 18 to szkoła z Oddziałami Integracyjnymi, a więc nie mogło obejść się bez nagrody dla tych, którzy całe swoje serce wkładali w pomoc niepełnosprawnym kolegom i koleżankom. Nagroda " Przyjaciela Osoby Niepełnosprawnej" w tym roku trafiła do Wojtka Witczaka i Mikołaja Ziory. Szkoła kocha swoich uczniów, a więc zdecydowała się na narodzenie ich w jeszcze jednej konkurencji. "Kazik" jest to nagroda dla najsympatyczniejszego ucznia i uczennicy gimnazjum. W tym roku nagrodę tę otrzymali Kamila Marciniak i Marcel Suliga. 
"A teraz, czas na Galę Orkanów"- tak rozpoczęła się druga, bardzo oczekiwana część uroczystości. W tym roku prowadzący galę uczniowie klas trzecich, tańcem, strojem i muzyką przenieśli nas w szalone lata dwudzieste. Orkany są to nagrody - statuetki, przyznawane nauczycielom przez uczniów klas trzecich podczas tajnego głosowania. 
W tym roku nagrodę Orkana otrzymali nauczyciele w następujących kategoriach: 
  • Najlepsze scenariusze lekcji, czyli lekcje marzeń - pani Edyta Stochel 
  • Inspiracja młodych, czyli dobry przykład - pani Agnieszka Szczepaniak 
  • Największe wymagania, czyli lekcje z dreszczykiem - pani Agnieszka Zalewska 
  • Prawo i porządek, czyli kto stoi na straży sprawiedliwości - pani Elżbieta Foltyn 
  • Kraina łagodności - pani Miłosława Pasternak 
  • Wdzięk, czar i styl - pani Anna Langier 
  • Złotousty, czyli kto nas zachwyca mówiąc - pani Joanna Piątkowska 
  • Super Orkan - pani Alicja Szopa  

Pożegnania absolwentów  w Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego w Częstochowie zawsze były, są i będą bardzo uroczyste. Przygotowują młodzież  do zmiany szkoły, zmiany środowiska. 

Pozwalają i zachęcają uczniów "Wypłynąć na głębię".
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Gali Zakończenia Roku Szkolnego.
 

 

 

 

 
 

 

Foto: Częstochowskie Informacje oraz Marek Adamiec