Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Filharmonia Częstochowska zapraszana Koncert MEKSYK POLSKA

 Koncert w 95. Rocznicę nawiązania

stosunków dyplomatycznych

między Meksykiem i Polską 

 

13 kwietnia, godz.: 19.00


Wystąpią:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Adam Klocek - wiolonczela
Juan Carlos Lomonaco – dyrygent

 
W programie: 

Adam Klocek – Koncert wiolonczelowy
Antoni Dvořák – IX Symfonia e-moll op. 95 „Z Nowego Świata”

 

Juan Carlos Lomonaco na co dzień prowadzi Yucatańską Orkiestrę Symfoniczną w Meksyku, gdzie jest bardzo znaną i utytułowaną indywidualnością. Magazyn „Mexican Leaders” umieścił go na liście 300 najbardziej wpływowych postaci w Meksyku.

Ma na swoim koncie współpracę z wieloma zespołami meksykańskimi, na polu międzynarodowym dyryguje gościnnie w: Peru, Ekwadorze, Kanadzie, USA, Portugalii, we Włoszech oraz Polsce. Gościliśmy go w Filharmonii Częstochowskiej w zeszłym roku i swoją żywiołowością, ale i melancholią, a nawet delikatnością, zauroczył on wówczas, zarówno zespół orkiestrowy, jak i melomanów. 13 kwietnia pod batutą Juana Carlosa Lomonaco w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej usłyszymy, m.in., IX Symfonię "Z Nowego Świata” Dvořáka oraz Koncert wiolonczelowy autorstwa dyrektora Adama Klocka, z nim samym w roli solisty.

 

Adam Klocek - Wiolonczelista i dyrygent, laureat nagrody Grammy 2014. Od 2006 do 2020 pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Kaliskiej. W roku 2012 został także dyrektorem artystycznym Filharmonii im. B. Hubermana w Częstochowie. Od września 2020 pełni funkcję dyrektora naczelnego tej instytucji. Adam Klocek studiował w Musikhochschule w Kolonii oraz Hochschule fur Musik Hanns Eissler w klasach: Marii Kliegel oraz Borysa Pergamenschikowa. Sukcesy na ogólnopolskich (I nagroda Konkursu im. D. Danczowskiego w Poznaniu, 1992) i międzynarodowych konkursach wiolonczelowych, m.in.: w Kolonii, Monachium i Nowym Jorku oraz nagrody i stypendia (C.M. von Webera, Interlochen Center for Arts, Europejskiej Unii Radiowo-Telewizyjnej EBU) zaowocowały występami w liczących się ośrodkach muzycznych. Plany koncertowe artysty objęły m.in. zaproszenie do udziału w pierwszym wykonaniu pod batutą kompozytora Concerto grosso K. Pendereckiego, reprezentację Polski podczas festiwalu Europalia, inaugurację VIII Forum Lutosławskiego w Filharmonii Narodowej, tournée koncertowe w USA i Dalekim Wschodzie. Po okresie intensywnej kariery jako solista-wiolonczelista w latach 1993-2003 artysta rozpoczął działalność dyrygencką. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie w stopniu doktora habilitowanego oraz profesorem Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie. Jako kompozytor jest autorem muzyki kameralnej, symfonicznej, filmowej.

 

IX Symfonia e-moll op. 95 „Z Nowego Świata” została napisana podczas trzyletniego pobytu czeskiego kompozytora w Stanach Zjednoczonych, gdzie pełnił rolę dyrektora Konserwatorium Nowojorskiego. Dzieło to nie posiada swoistego programu, odzwierciedla wrażenia i emocje towarzyszące kompozytorowi w odkrywaniu świata za oceanem, tak różnego od życia w spokojnej europejskiej stolicy. Kalejdoskop barw, bogactwo melodyczne, przetwarzanie, przeplatanie i powtarzanie tematów oraz hipnotyzujące motywy sprawiają, że utwór cieszy się niegasnącą popularnością od swojego prawykonania w 1893 roku aż po czasy współczesne. Dvořák podkreślał, że byłaby ona zupełnie inna, gdyby nie zobaczył na własne oczy bezkresnych amerykańskich równin.

 

 

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie www.filharmonia.com.pl

KUP BILET