Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Zapraszamy do Filharmonii Częstochowskiej na SEN NOCY LETNIEJ, JAZZOWY WTOREK W KAMERALNEJ oraz CZWARTKOWY WIECZÓR Z CHÓREM

Piątek 23.02.2024, godz. 19.00 Sala koncertowa

SEN NOCY LETNIEJ

Wystąpią:

 • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
 • Klaudiusz Baran – akordeon
 • Adam Klocek – dyrygent

W programie:

 • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sen nocy letniej op. 61 Intermezzo, Nokturn, Scherzo, Marsz weselny
 • Wojciech Chałupka – Accordion Concerto for accordion and symphony orchrstra
 • Felix Mendelssohn-Bartholdy - IV Symfonia A-dur „Włoska” op. 90

Klaudiusz Baran - akordeonista, bandoneonista, kameralista, pedagog. Jest artystą wszechstronnym, obdarzonym wyjątkową wrażliwością muzyczną. Jego dokonania artystyczne zmieniły w Polsce postrzeganie akordeonu: wyniosły go do pozycji pełnoprawnego instrumentu kształtującego realny świat muzyczny. W swoich interpretacjach potrafi splatać pokorę wobec dzieła muzycznego z bogactwem inwencji, osobistym pojmowaniem czasu w muzyce, wyjątkową sceniczną charyzmą i naturalnością ekspresji. W Filharmonii Częstochowskiej wykona specjalnie dla niego napisany koncert akordeonowy Wojciecha Chałupki. Accordion Concerto - utwór w 3 częściach prezentuje różnorodne oblicza akordeonu oraz jego szerokie możliwości. Kompozycja jest pełna kontrastów, rozpoczynając od majestatycznej i energetycznej pierwszej części, poprzez śpiewną i delikatną część drugą, aż do żywiołowego finału. Interakcja solisty z orkiestrą symfoniczną tworzy bogate palety barw. Dzieło to ma dla kompozytora szczególne znaczenie, gdyż towarzyszył mu od najwcześniejszych lat.

W wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka usłyszymy także Sen nocy letniej op. 61 oraz IV Symfonię A-dur op. 90 Mendelssohna, symfonię zwaną „Włoską”, gdyż powstała z inspiracji barwną atmosferą tego europejskiego państwa. Felix Mendelssohn-Bartholdy miał zaledwie siedemnaście lat, gdy zafascynowany dziełem Szekspira skomponował uwerturę koncertową Sen nocy letniej, by następnie stworzyć na jego kanwie cały balet, w tym tak rozpoznawalne części jak Scherzo czy Marsz weselny. Melodyjna, lekka, liryczna, romantycznie nastrojowa, z mocno zaznaczoną fantastyką muzyka Mendelssohna stałą się najbardziej popularnym dziełem orkiestrowym Mendelssohna. A jego część – Marsz weselny – został dodatkowo rozsławiony przez wykonanie na ślubie córki angielskiej królowej Wiktorii.

BILETY: 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Filharmonii i na stronie https://www.filharmonia.com.pl oraz 22 zł (UTW) do nabycia w kasie Filharmonii

 
Wtorek 5.03.2024, godz. 19.00 Sala kameralna

JAZZOWY WTOREK W KAMERALNEJ - PIOTR LEMAŃCZYK NEW TRIO FT. RANDY BRECKER


Wystąpią:
 • Randy Brecker - trąbka
 • Piotr Lemańczyk - kontrabas, gitara basowa
 • Rafał Sarnecki - gitara
 • Adam Golicki – perkusja

W projekcie biorą udział znakomici polscy muzycy, którzy wraz z Piotrem Lemańczykiem współtworzyli na trasach koncertowych zespół Mike’a Sterna. Gościem specjalnym jest legendarny amerykański trębacz Randy Brecker, który również wzbogacił muzykę zespołu o własne kompozycje. Inspirujące, osobiste utwory z ogromnym ładunkiem duchowym i emocjonalnym, dają możliwość do nieskrępowanej wypowiedzi artystycznej. To również synteza muzycznych doświadczeń, ale i podążeniem ku czemuś nieznanemu. Współczesny jazz, opatrzony piękną melodią i ciekawą strukturą harmoniczną oddającą w równym stopniu hołd największym twórcom muzyki improwizowanej, jak i kreującą nowe rozwiązania.
RANDY BRECKER jeden z największych trębaczy naszych czasów, oryginalny kompozytor, doświadczony lider, amerykański wirtuoz trąbki, spadkobierca tradycji Clifforda Browna, jeden z pionierów nurtu fusion, jego kariera, która stanowi ważną część historii jazzu nowoczesnego drugiej połowy XX wieku.

Randy Brecker stał się nam szczególnie bliski jako współtwórca sukcesów Włodka Pawlika. 7-krotny laureat nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego Grammy, w tym jednej we wspólnym projekcie z dyrektorem Adamem Klockiem.

Partnerzy koncertu: Klub Tori, Hotel Arche

BILETY: 119 zł do nabycia w kasie Filharmonii i na stronie https://www.filharmonia.com.pl

 
Czwartek 7.03.2024, godz. 19.00 Sala kameralna

MUZYKA EPOK RENESANS I BAROK - CZWARTKOWY WIECZÓR Z CHÓREM

Wystąpią:

 • Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
 • Anna Cierpisz - wiolonczela barokowa
 • Anna Wiktoria Swoboda - teorba
 • Paulina Tkaczyk-Cichoń - klawesyn
 • Janusz Siadlak - dyrygent

W programie:

 • Wacław z Szamotuł - In te Domine speravi; Błogosławiony człowiek; Kryste, dniu naszej światłości
 • Cyprian Bazylik z Sieradza - Dobrotliwość Pańska
 • Johann Ludwig Bach - Das ist meine Freude
 • Johann Christoph Bach - Fürchte dich nicht
 • Johann Michael Bach - Sei, Lieber Tag willkommen
 • Johann Sebastian Bach - Lobet den Herrn, alle Heiden BWV 230

Marcowy Czwartkowy Wieczór z Chórem będzie spotkaniem z muzyką dwóch wyjątkowych epok - renesansu i baroku. W historii muzyki były to lata wyjątkowe, po ascetycznym średniowieczu renesans rozwija wielogłosowość, znaczenia nabiera muzyka instrumentalna, która staje się nieodzownym towarzyszem codziennego życia. Kolejne lata przynoszą coraz większą twórczą swobodę, muzycy zachęceni renesansowym zachwytem nad umiejętnościami człowieka odkrywają nieznane dotąd muzyczne obszary. Ten rozwój doprowadza do baroku - epoki, w której muzyka wspina się na artystyczne wyżyny. Barok zachwyca przepychem, melodyjnością, pomysłowością kompozytorów i umiejętnościami wykonawców. Trzy główne gatunki muzyczne - muzyka wokalna, instrumentalna i połączona - rozkwitają na swój charakterystyczny sposób i tworzą kanon, do którego niezmiennie odnosić się będą kolejne pokolenia twórców i wykonawców.

BILETY: 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Filharmonii i na stronie www oraz 28 zł (UTW) do nabycia w kasie Filharmonii

 
Projekt materiałów graficznych: Dariusz Madejski/ Filharmonia Częstochowska

Kasa Filharmonii tel. 795 451 438
Impresariat Filharmonii tel. 34 324 18 54
Fanpage Filharmonii www.facebook.com/FilharmoniaCzestochowska/
Kanał YouTube Filharmonii https://bit.ly/FilharmoniaCzestochowska_yt
Profil Instagramowy Filharmonii www.instagram.com/filharmonia.czestochowska/

Więcej szczegółów oraz sprzedaż i rezerwacja biletów online na www.filharmonia.com.pl