Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Przez park na bosaka w Częstochowie

"Przez park na bosaka" – komedia romantyczna!
 
Teatr Kwadrat powraca do Częstochowy z kolejnym hitem teatralnym ostatnich lat. Tym razem jest to historia uroczej pary.

Choć mówią, że ślepa - jaka miłość jest każdy widzi. Najtrudniejsza z najprostszych rzeczy na świecie. A kiedy uczucie zostaje zalegalizowane i zamienia się w instytucję zwaną małżeństwem? Wtedy z czasem robi się… zabawniej!
Corie i Paul są małżeństwem z sześciodniowym stażem. Siódmego dnia, bynajmniej nie odpoczywają, tylko wprowadzają się do swojego pierwszego wspólnego gniazdka, które jak się później okazuje jest dalekie od ideału. Zima jest pierwszym źródłem nadciągających problemów młodego małżeństwa. Okazuje się bowiem, że kaloryfer w mieszkaniu jest zimny, jak zimne nóżki, a nóżki są zimne, ponieważ w suficie jest dziura, wielkości szybu windy towarowej. Tyle, że windy przecież nie ma!

Na dodatek w takich okolicznościach okazuje się, że Corie i Paul skrajnie się od siebie różnią! On jest rozważny, ona romantyczna. On odpowiedzialny, jak na prawnika przystało, ona uroczo naiwna, bez specjalnie skonkretyzowanych planów na, bez wątpienia radosną, przyszłość. Czy w trudnej codzienności takie przeciwieństwa wypracują język  kompromisu, aby siłą miłości pokonać dzielące ich różnice?
Neil Simon jest najczęściej wystawianym dramaturgiem na świecie i jedynym żyjącym pisarzem, który na Broadwayu ma teatr swojego imienia. Jako pierwsza uznanie przyniosła mu właśnie sztuka „Przez park na bosaka”, którą rozsławiły takie gwiazdy jak Robert Redford, czy Jane Fonda.
Sztuka ujmuje energią aktorów, pomysłowym scenariuszem, a przede wszystkim świetnym kontaktem z publicznością.

Obsada:
Corie Bratter – Marta Żmuda Trzebiatowska
Paul Bratter – Kamil Kula
Ethel Banks – Ewa Wencel/ Ewa Ziętek
Victor Velasco – Grzegorz Wons/ Marek Siudym
Instalator – Maciej Kujawski

 

Zapraszamy już 3 października 2015r. do Filharmonii Częstochowskiej.
Spektakl odbędzie się o godzinie 16:00 i 19:00.
 

Bilety do nabycia na stronie Teatru Kwadrat www.teatrkwadrat.pl, kasie Filharmonii Częstochowskiej i w sieci salonów EMPiK.  
Ceny biletów: 75zł, 95zł, 110zł
 
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spektaklu:
 http://czest.info/Przez-park-na-boska  a pod linkiem: https://youtu.be/4IVQiG9rpMU  traileru ze sztuki.