Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Procol Harum w Polsce

Organizator trasy koncertowej legendarnej grupy PROCOL HARUM w Polsce przygotował niespodziankę!

 

Teraz można zdobyć rabat na bilet, na ostatni jubileuszowy koncert  Procol Harum w Polsce. 

Bilety można kupić taniej o 20 zł.

Zniżkę można uzyskać wpisując kod Procol20 na stronach www.abilet.pl oraz www.edmaart.pl .  

 

 

 

 

 


A Whiter Shade Of Pale” z repertuaru brytyjskiej grupy Procol Harum, to jedno z najbardziej znanych dokonań w muzyce rockowej. Nagrano ponad 900 coverów tego hitu. Utwór został wydany 12 maja 1967 roku i w tym roku Procol Harum obchodzi jego pięćdziesięciolecie . Był to debiut Procol Harum, który od razu wrzucił zespól na głęboką wodę, sprawiając, ze następne kompozycje grupy były niejako w cieniu „A Whiter Shade Of Pale”.

O „A Whiter Shade Of Pale”, z liderem Procol Harum, Garym Brookerem rozmawia Bogdan Kuncewicz

 

Bogdan Kuncewicz: Jak doszło do powstania „A Whiter Shade Of Pale”?

Gary Brooker: Pewnego ranka usłyszałem w telewizji kawałek motywu z Bacha. Była to reklama cygar. Potem próbowałem to zagrać, a następne skomponować piosenkę. Tak powstał „A Whiter Shade Of Pale”.

BK. To niesamowite, ze tak wspaniały utwór powstał w sposób tak zwyczajny, normalny.

GB. Najlepsze piosenki, jakie kiedykolwiek skomponowałem, powstawały bardzo szybko, niektóre kawałki dosłownie w ciągu kilku minut, Bardzo normalnie i zwyczajnie.

BK: A więc tworzenie zawsze bardzo łatwo Ci przychodziło?

GB: Niezupełnie. Tworzenie niektórych kawałków zabierało mi więcej czasu. To wszystko zawsze zależało od natchnienia, lub od jakiegoś pomysłu, który opracowujesz i umieszczasz w swojej kompozycji. Piosenki ocenia się w różny sposób: te, które powstają szybko, za inspirację, zdolność twórcy, te, nad którymi długo się pracuje, za pracę w nie włożoną.

BK. Wracając do „A Whiter Shade Of Pale”, to ledwie co powstał zespół, a już z tym utworem znaleźliście się na pierwszych miejscach list przebojów…

GB: No tak, ten utwór pomógł nam w karierze, ale z drugiej strony, pozostałe nasze kompozycje były niejako w cieniu „A Whiter Shade Of Pale”.

BK. W cieniu?

GB: No tak. Powstało dużo dobrych utworów Procol Harum, ale one były niejako w ceniu „A Whiter Shade Of Pale”. Poprzez wielki sukces „A Whiter Shade Of Pale” nie były zauważone tak jak powinny, jak na to zasługiwały.

BK: „A Whiter Shade Of Pale” to najlepsza kompozycja Procol Harum?

GB: Najbardziej znana, ale nie najlepsza. Kocham wiele kompozycji Procol Harum, ale żadnej z nich nie faworyzuję. Po prostu, to jest nasz dorobek. To wszystko to jest Procol Harum.

Rozmawiał: Bogdan Kuncewicz

 

 

 
 


 

Supporty przed koncertami legendarnego

PROCOL HARUM w Polsce!

 
Jak już wcześniej informowaliśmy, jesienią do Polski zawita legenda progresywnego rocka, brytyjska grupa PROCOL HARUM na czele ze swym współzałożycielem i liderem Gary Brookerem. 
 
 Po wydaniu w kwietniu 2017 kolejnej płyty „Novum” zespół wyruszył w europejskie tournée promujące nowy krążek oraz uświetniające 50 lecie powstania grupy i nagrania ich największego przeboju „A Whiter Shade Of Pale”.
 
 W Polsce Brytyjczycy wystąpią na dwóch koncertach: 13 października w Azoty Arena w Szczecinie oraz dwa dni później w katowickim Spodku. Przed szczecińskim koncertem jako suport zagra rzeszowska grupa RSC – współtwórcy historii polskiego progresywnego rocka. Zespół po powstaniu 

w 1981 roku, sukcesie w Jarocinie, nagraniu kilku przebojów takich jak „Muzyka Semaforów”, Życie to Teatr” czy „Maraton Rockowy”, rozpadł się trzy lata później. Po kilku nieudanych próbach jego reaktywacji, od dwóch lat znowu występuje w pierwotnym składzie, a ich koncerty ściągają rzesze starych oraz całkiem nowych fanów. Tak było między innymi na tegorocznym Przystanku Woodstock. Wystąpienie na jednej scenie z Procol Harum było marzeniem Andrzeja Wiśniowskiego jednego z założycieli formacji RSC, dla którego piosenki brytyjskiej grupy w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych były natchnieniem i muzyką pomocną w przeżyciu najcięższych chwil. – „Nigdy nie myślałem, że będę mógł za nią osobiście podziękować Gary Brookerowi, bo pewnie on sam nie wie jak wiele mu zawdzięczam i że jego głos był zawsze w moim sercu.”- dodaje Wiśniowski. 

 
W katowickim Spodku 15 października wraz ze wspomnianą grupą RSC wystąpi młoda formacja progresywnego rocka z Wodzisławia Śląskiego – WALFAD. Pomimo, że grają ze sobą dopiero od sześciu lat już mają na swoim koncie sporo sukcesów, do których zaliczyć można tegoroczny występ na kwietniowym Marillion Weekend w Polsce. Zapowiada się więc prawdziwa muzyczna uczta dla wszystkich miłośników dobrego rocka. Pięćdziesiąt lat temu, kiedy ludzkość po raz pierwszy usłyszała „Bielszy Odcień Bieli” propaganda komunistyczna Polski Ludowej nazwała październik „miesiącem oszczędności”. Teraz po pół wieku możemy ogłosić październik 2017 roku „miesiącem progresywnego rocka”. Szczegóły październikowych koncertów na stronach: www.procolharum.pl i www.edmaart.pl.
 

 
Źródło: materiały organizatora

Brytyjska grupa Procol Harum, twórca niezapomnianego przeboju „A Whiter Shade Of Pale” pojawi się na dwóch koncertach w Polsce. Okazją jest trasa promująca ich nową płytę.

Płyta nosi tytuł „Novum” i ukazała się 21 kwietnia 2017 roku. Nagrali ją Gary Brooker (wokal, piano), basista Matt Pegg , perkusista Geoff Dunn , gitarzysta Geoff Whitehorn oraz grający na organach Hammonda Josh Phillips.
Album promuje singiel z piosenką „Sunday Morning”. Założyciel zespołu i jego niekwestionowany lider Gary Brooker uważa, że: - „Jest to jeden z najlepszych albumów, które zrobiliśmy, można nawet powiedzieć kiedykolwiek”. Zespół w tym właśnie składzie osobowym zaplanował światową trasę koncertową promującą „Novum”oraz uświetniającą 50-cio lecie nagrania ich największego singla z hitem
„A Whiter Shade Of Pale” (Bielszy Odcień Bieli). Europejska trasa rozpoczęła się
3-go marca 2017 r w Wielkiej Brytanii, a ku radości olbrzymiej rzeszy polskich fanów Zespołu, zakończy się w Polsce! Procol Harum będzie można zobaczyć
i usłyszeć na żywo 13 października 2017r w szczecińskiej Azoty Arenie oraz
15 października w katowickim Spodku. Oprócz utworów z nowej płyty usłyszymy największe przeboje Zespołu, a więc: „Whiter Shade Of Pale”, "Grand Hotel", "Conquistador", "A Salty Dog", czy „Homburg”. Głos Brookera przetrwał próbę czasu (Artysta ma już 71 lat) i nic nie stracił ze swojej barwy i ostrości. Gary Brooker – tak jak dawniej - znowu zachwyca tym swoim charyzmatycznym, lekko zachrypniętym głosem w tonacji blue. Prawdziwy klejnot wśród rockowych wokalistów! Gdy 25 lat temu Procol Harum występował w Sali Kongresowej w Warszawie przedwcześnie zmarły wielki znawca muzyki rockowej Tomasz Beksiński na łamach magazynu “Tylko Rock” tak oto skomentował koncert Zespołu: "- Takie chwile zdarzają się raz na milion lat”. Wierzymy, że w tym roku będzie podobnie i oba koncerty Procol Harum zachwycą tysiące fanów!

 
 
 
 
Zapraszamy na:
 
 
 
Bilety do nabycia:
 
 
 
 
 
 
 oraz w  stacjonarnych punktach sprzedaży bileterii.
 
****
 
 
 
Rozmowa z Gary Brookerem,  liderem  Procol  Harum
 
Rozmawia Bogdan Kuncewicz
 
Choć minęło sporo czasu od największych sukcesów Procol Harum, ma on wciąż miliony wiernych fanów – ludzi, na których muzyka tej legendarnej formacji wywarła kolosalne wrażenie. Zespól jest wciąż w fantastycznej formie, czego dowodem jest choćby nowa płyta pt. „Novum”, wydana w kwietniu br. Ten rok jest szczególny dla zespołu, który obchodzi 50-lecie „A Whiter Shade Of Pale”, w lecie wychodzi składanka z tym utworem, no i czekają polskich fanów dwa koncerty Procol Harum – 13 października w Szczecinie i 15 października w Katowicach, które są częścią dużego światowego tourne.
 
Bogdan Kuncewicz: Kilkukrotnie koncertowałeś w Polsce. Lubisz koncertować w Polsce?
 
Gary Brooker: -Tak, lubię. Na koncertach w Polsce zawsze panuje wspaniała atmosfera, więc chętnie tam jadę.
 
BK: Pierwsze koncerty daliście w Polsce w 1976 roku?
 
GB: -Tak, i bardzo się cieszyliśmy, ze gramy wtedy w  Polsce, bo ludzie widząc nas na scenie mieli radość w oczach. Ta radość ludzi na widowni utkwiła nam w pamięci. Potem byliśmy kilkakrotnie w Polsce i obserwowaliśmy jak ten kraj się zmienia. W 1976 roku sklepy były bardzo słabo zaopatrzone. W 1986 roku były trudności z kawą. Potem było coraz lepiej.
 
BK: Czy coś szczególnego utkwiło Ci podczas koncertowania w Polsce?
 
GB: -Tak, ale to było bardzo dawno temu. Na dyskotece, w jednym z hoteli, gdzie wstąpiłem na drinka z przyjaciółmi, wybuchła bójka pomiędzy dwoma facetami. Szarpali się na środku sali, tam gdzie wszyscy przed chwilą tańczyli. Wszyscy ich otoczyli i obserwowali. Nagle jednemu z „zawodników” spadła peruka. Okazało się, że jest całkowicie łysy. Ten drugi stanął jak wryty i zaczął się na przeciwnika gapić z potwornym zdziwieniem. Wszyscy zaczęli się śmiać, a ten łysy biedak chwycił swoją perukę i po prostu zwiał. Do dziś, jak to wspominam, chce mi się śmiać, bo to była komiczna sytuacja.
 
BK: Spotykaliśmy się wielokrotnie.  Obserwowałem próbę dźwięku Procol Harum w sopockiej Operze Leśnej, gdzie koncertowaliście jakieś 15 lat temu. Nie odpuszczacie sobie, perfekcyjnie do każdego detalu podchodzicie?
 
GB: -Jesteśmy profesjonalistami. Wszystko musi grać zanim wejdziemy na scenę i damy koncert. Kilka razy koncerty wisiały na ostatnim włosku, gdy coś było niedopracowane, były kłopoty z instrumentami itd.
 
BK: Koncerty Procol Harum są fantastyczne. Z czego wynika ta magia?
 
GB: -Gramy bardzo długo, mamy niebywałe doświadczenie i bardzo lubimy występować na scenie. Koncerty nas nie nudzą i staramy się by one były przeżyciem zarówno dla widzów jak i dla nas samych. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że nigdy nie wpadliśmy w rutynę.
 
BK: Ledwie założyliście zespół Procol Harum, a już znaleźliście się z „A Whiter Shade Of Pale” na pierwszych miejscach list przebojów na całym świecie?
 
GB: -Sukces „A Whiter Shade Of Pale” pociągnął znacznie zespół do przodu, pomógł w karierze. Wielu ludzi podchwyciło nutę „A Whiter Shade Of Pale”, choć ten utwór nie miał zbyt atrakcyjnego rytmu, ani atrakcyjnej melodii. Po prostu, ludzie się przy nim dobrze czuli i chętnie do niego wracali.
 
BK: Moim zdaniem jednak „A Whiter Shade Of Pale”, to jeden z najlepszych utworów jakie kiedykolwiek powstały. Czy uważasz go za wizytówkę Procol Harum?
 
GB: -Nie. Nigdy nie wyróżniamy go od innych kompozycji Procol Harum. Być może jest to nasza najbardziej znana kompozycja, ale nie najlepsza.
 
BK: W muzyce Procol Harum często pojawiała się tematyka morska. Czy wynika to z tego, że kochasz wodę?
 
GB: -Nie zapominajmy, ze to tylko teksty utworów. Z drugiej strony, jest to chyba też to co czujemy. Ja osobiście dorastałem w okolicy rzeki. A po skończeniu 9 lat zamieszkałem nad morzem. Zawsze lubiłem chodzić nad morze, patrzeć w przestrzeń. Woda, morze, to potęga, która pociąga. Jeżeli znajdziesz się sam pośrodku morza, to uświadomisz sobie, że jesteś niczym w obliczu natury. Taka świadomość uczy pokory.
 
BK: Muzyka też uczy pokory?
 
GB: -Muzyka uszlachetnia. Muzyka to mój sposób na życie, jedyny jaki znam.
 
BK: Dziękuję za rozmowę, do zobaczenia w październiku w Polsce
 
 
Rozmawiał: Bogdan Kuncewicz
 
 


Procol Harum w Polsce A.D.2017
 

15.10.2017

Spodek Katowice

 

Jest nam bardzo miło poinformować, że legendarna brytyjska grupa rockowa Procol Harum zagra w październiku w Polsce dwa koncerty: w szczecińskiej Arenie oraz w katowickim Spodku.

Procol Harum to historia światowego rocka, a ich największy przebój z 1967 roku "Whiter Shade of Pale" (który na język polski przetłumaczony został jako „Bielszy Odcień Bieli”) to hymn epoki "dzieci-kwiatów", ulubiona piosenka Johna Lennona i inspiracja dla wielu artystów. Singiel z tym utworem był trzecim najlepiej sprzedającym się w latach sześćdziesiątych zaraz po „Hej Jude” -The Beatles oraz „Satisfaction”- The Rolling Stones. Wyprzedził w statystykach sprzedaży między innymi : „Oh, Pretty Woman”, „Help!”, „Yesterday”, czy „It’s Now Or Never” – Elvisa Presleya. Inne znane utwory Procol Harum to m.in. "Grand Hotel", "Conquistador",
"A Salty Dog", czy „Homburg”.

Teraz po latach Legenda powraca!

W kwietniu 2017 roku Procol Harum wydał pierwszą od 14 lat płytę zatytułowaną „NOVUM”. Nagrali ją Gary Brooker (śpiew, fortepian), basista Matt Pegg , perkusista Geoff Dunn , gitarzysta Geoff Whitehorn oraz grający na organach Hammonda Josh Phillips. Singiel, który ją promuje to „Sunday Mornig”.

Manager zespołu Chris Cooke zaplanował na bieżący rok europejską trasę koncertową promującą nowy album oraz upamiętniającą 50-cio lecie wydania singla z hitem „Whiter Shade of Pale”. Trasa rozpoczęła się w marcu w Londynie a swym zasięgiem miała obejmować: Wielką Brytanię, , Włochy, Estonię, Holandię, Niemcy, Danię, Finlandię i Maltę. Naszego kraju w planach nie było…

Jednakże dzięki usilnym staraniom, Procol Harum przyjął nasze zaproszenie do Polski i będziemy mogli zobaczyć tę legendarną brytyjską grupę na dwóch wyjątkowych koncertach w Polsce. 

Gary Brooker wraz z zespołem wystąpi 13 października w szczecińskiej Arenie, a 15 października w katowickim Spodku.
 Będą to dwa ostatnie koncerty europejskiego rocznicowego tournée Procol Harum.

Zapraszamy!
edma.art impresariat