Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

FILHARMONIA CZĘSTOCHOWSKA ZAPRASZA NA INAUGRACJĘ NOWEGO SEZONUU ARTYSTYCZNEGO

Piątek 16.09.2022, godz. 19.00 Sala koncertowa

MARTÍN GARCÍA GARCÍA NA INAUGURACJĘ 78. SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2022/2023

 

Wystąpią:

 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej

Martín García García - fortepian

Adam Klocek – dyrygent

W programie:

Fryderyk Chopin - II koncert fortepianowy f-moll op. 21

Antonín Dvořák - VII Symfonia d-moll op. 70, B. 141

 

Martín García García Laureat III nagrody oraz Nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie koncertu na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina 2021.

To właśnie wykonaniem Koncertu f-moll Fryderyka Chopina, który zaprezentuje z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka, skradł serca słuchaczy i jurorów w finale Konkursu Chopinowskiego.

Ten charyzmatyczny pianista hiszpański urodził się w 1996 roku. Rozpoczął naukę gry na fortepianie już w wieku 5 lat, początkowo u Natalii Mazoun i Ilyi Goldfarba. Uczęszczał do Escuela de Música Viva „Tchaikovsky'” w Gijón.
W latach 2013–2019 studiował w Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie, kontynuując naukę gry u Galiny Eguiazarovej. Uczy się także w Mannes School of Music w Nowym Jorku w klasie Jerome’a Rose’a.

Pianista zdobył nagrody na wielu konkursach pianistycznych w rodzinnej Hiszpanii, m.in. w Barcelonie, San Sebastian i Madrycie, oraz poza granicami (m.in. w Cleveland International Piano Competition w 2021).
Ma na swoim koncie liczne recitale i koncerty z orkiestrami w Hiszpanii, USA i Polsce, odbył m.in. tournée z Freixenet Symphonic Orchestra pod batutą Josepa Ponsa. Brał udział w wielu festiwalach i kursach mistrzowskich.

Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy), 40 zł (UTW) do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie www


 

 

Niedziela 18.09.2022, godz. 12.30 Sala kameralna

BALTIC NEOPOLIS VIRTUOSI | KONCERT W 1. ROCZNICĘ ŚMIERCI DYREKTORA IRENEUSZA KOZERY

 

Wystąpią:

  • Emanuel Salvador- skrzypce
  • Alicja Miruk-Mirska - skrzypce
  • Maria Sosnowska - skrzypce
  • Wojciech Rot - skrzypce
  • Artur Rozmysłowicz - altówka
  • Alicja Guściora - altówka
  • Adam Klocek- wiolonczela
  • Monika Krasicka-Gajownik – wiolonczela

W programie:
Ludwig van Beethoven - Kwartet smyczkowy f-moll op. 95 „Serioso” w opr. na oktet smyczkowy
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Oktet smyczkowy Es-dur op. 20

W niedzielę o godz. 12.30 w sali kameralnej Filharmonii odbędzie się koncert organizowany w pierwszą rocznicę śmierci wieloletniego dyrektora (w latach 1986-1992 i 2011-2020, w sumie 15 sezonów artystycznych) Filharmonii Częstochowskiej Ireneusza Kozery. Wystąpią: Emanuel Salvador – skrzypce, Alicja Miruk-Mirska - skrzypce, Maria Sosnowska - skrzypce, Wojciech Rot - skrzypce, Artur Rozmysłowicz - altówka, Alicja Guściora - altówka, Adam Klocek - wiolonczela oraz Monika Krasicka-Gajownik - wiolonczela. Zabrzmią: Kwartet smyczkowy f-moll op. 95 „Serioso” w opr. na oktet smyczkowy Ludwiga van Beethovena oraz Oktet smyczkowy Es-dur op. 20 Felixa Mendelssohna. Koncert poprowadzi dyrektor Adam Klocek.

Bilety: 15 zł do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie www

 
***

 

 

Niedziela 18.09.2022 Zespół Pałacowo-Parkowy w Złotym Potoku
JUROMANIA | ŚWIĘTO JURY KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKIEJ

godz. 16.00
FOUR CELLOS: Elżbieta Rychwalska – wiolonczela, Kinga Chudzikowska – wiolonczela, Jakub Lemański – wiolonczela, Adam Klocek - wiolonczela, prowadzenie

 

 

godz. 18.00
CHÓR Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum, Janusz Siadlak – dyrygent, Janusz Frączek – fortepian, Dariusz Madejski – prowadzenie

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców i Gości na Przyjęcie w ogrodach Hrabiego Krasińskiego odbywające się w ramach V edycji Juromanii - Święta Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Wieszcz Krasiński będzie podejmował swoich gości w romantycznej scenerii nad stawem Irydion w Złotym Potoku w otoczeniu pięknej przyrody i w oprawie wyjątkowych koncertów muzycznych. Dla wzbogacenia atmosfery ducha romantyzmu i jeszcze lepszej zabawy, zachęcamy Państwa do założenia stroju nawiązującego do epoki. Zapraszamy i życzymy wspaniałych wrażeń!  (materiał organizatora: Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie)

Wstęp wolny

***

Zapraszamy: https://czest.info/inauguracja-78-sezon-artystyczny-filharmonia-czestochowska

 

Projekt materiałów graficznych: Dariusz Madejski/ Filharmonia Częstochowska


 

Fanpage Filharmonii www.facebook.com/FilharmoniaCzestochowska/
Kanał YouTube Filharmonii https://bit.ly/FilharmoniaCzestochowska_yt
Profil Instagramowy Filharmonii www.instagram.com/filharmonia.czestochowska/
Więcej szczegółów oraz sprzedaż i rezerwacja biletów online na www.filharmonia.com.pl  
Impresariat Filharmonii tel. 34 324 18 54