Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

BIŻUTERIA WYROBY JUBILERSKIE MINERAŁY I SKAMIENIAŁOŚCI

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznych Targów Biżuterii, Wyrobów Jubilerskich i Skamieniałości, które odbyły się 2 i 3 lutego 2019 w Klubie Politechnik w Częstochowie 
 
 

 


 
 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Klubu Politechnik, Akademickie Centrum Kultury i Sportu, Al. Armii Krajowej 23 w Częstochowie. 

Będziecie Państwo mogli uczestniczyć w Wystawie i Giełdzie Minerałów i Wyrobów Jubilerskich w dniach 2-3.2.2019 r. w godz. 10.00-1800.

Spotkania kolekcjonerów i wystawców to wspaniała okazja do zapoznania się ze skarbami skrzętnie skrywanymi w głębokich warstwach skorupy ziemskiej. Impreza ta łącząc walory wystawowo-handlowe może być z jednej strony doskonałą lekcją geologii, geografii, chemii i nauki o środowisku, a z drugiej może stanowić okazję do pozyskania okazów do własnej kolekcji.
Umożliwia także nabycie ciekawej galanterii oraz ozdób wykonanych z różnego typu kamieni. Ukazując piękno przyrody nieożywionej pobudza w nas odczucia estetyczne i zachęca do korzystania z szacunkiem i umiarem z zasobów naturalnych, co nie jest bez znaczenia przy postępującej degradacji cywilizacyjnej środowiska.

Na Wystawie i Giełdzie Minerałów i Wyrobów Jubilerskich będziecie Państwo mogli zapoznać się z najprzeróżniejszymi minerałami pochodzącymi nieraz z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej, i to zarówno z tymi, które mają tylko znaczenie mineralogiczno-kolekcjonerskie, jak i z minerałami i skałami stanowiącymi surowiec do wyrobu wszelkiego typu elementów dekoracyjnych, galanterii i wyrobów jubilerskich.

Przewidziane są również dodatkowe atrakcje, takie jak: zajęcia dla dzieci, pokaz płukania złota (sobota i niedziela) oraz lekcja geologii „Bogactwo świata minerałów” – sobota 2.02.2019 r., godz. 1100, sala audiowizualna ACK.

Bilety wstępu:

  • normalne 7,00 zł; 
  • ulgowe 5,00 zł, 
  • rodzinne 20,00 zł.

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE WYSTAWĘ:
 

  • Akademickie Centrum Kultury Politechniki Częstochowskiej, 42-200 Częstochowa, Al. Armii Krajowej 23;
  • F.H.U.„REMI”, Remigiusz Molenda, 30-049 Kraków, Czarnowiejska 103/45, tel. 12 633 57 71, 606 510 084, remi.molenda@interia.pl;
  • MARKOWE SREBRO – www.markowesrebro.pl

****
 

02-03.02.2019 r.  
sobota 10.00–18.00 
niedziela 10.00–18.00
 
Klub „Politechnik”, Al. Armii Krajowej 23, 
Częstochowa
  • Minerały i skamieniałości z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej 
  • Biżuteria i wyroby jubilerskie, galanteria z rożnych typów skał i minerałów.
  • Ceny przystępne i nieprzystępne. 
  • To warto zobaczyć. To warto kupić.