Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Gra „Teraz Błeszno” - relacja

11 września br. w dzielnicy Błeszno odbywała się Gra Miejska, w której wzięło udział około 150 uczniów z różnych szkół w tym szkół specjalnych, integracyjnych oraz ośrodków i placówek pracujących z osobami z niepełnosprawnością. 
Celem zabawy była integracja uczniów klas pierwszych oraz integracja społeczności, mieszkańców - zapomnianej, ale niesamowicie bogatej historycznie dzielnicy. Niektóre zadania odbywały się na podwórkach mieszkańców.
Działalność Fundacji Oczami Brata nie skupia się jedynie na pomocy osobom  z niepełnosprawnościami. Ważne dla nas jest również to, aby aktywizować i integrować lokalną społeczność. Tak, aby pokazać mieszkańcom miast, że można, że się da, że wystarczy chcieć. Aby również uwrażliwić mieszkańców na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, aby można mówić o prawdziwej integracji. Integracji różnych środowisk – zaznacza Paweł Bilski, Prezes Zarządu Fundacji Oczami Brata.
W organizację gry zaangażowało się Partnerstwo na rzecz aktywności lokalnej dzielnicy Błeszno. W imprezie pomagało blisko 50 wolontariuszy.
Zadania w tym roku dotyczyły historii dzielnicy Błeszno, ekologii, ekonomii społecznej oraz bezpieczeństwa. Największą popularnością cieszyły się zadania historyczne, do których należało m.in. wykonanie herbu dzielnicy na podstawie legendy o Błesznie. Ciekawą formą było zadanie dotyczące historii Eugeniusza Żychlińskiego, zasłużonej postaci dla dzielnicy Błeszno. Dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Cenis a Catus” uczestnicy mogli spędzić chwilę na dogoterapii z psami, które wywoływały uśmiech na każdej twarzy.
Gra Miejska organizowana jest w naszym mieście cyklicznie. Od 2012 roku wchodzi w skład projektu „(Nie)pełnosprawni – aktywni kulturalnie”, który ma na celu promocję twórczości uzdolnionych osób z niepełnosprawnością oraz integrację osób o różnej sprawności.
Gra Miejska była również doskonałą okazją do promocji akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Trasa Gry Miejskiej miała ok. 2.5 km, zatem każdy z uczestników miał szansę wyprodukować 200 kW. 150 uczestników daje blisko 30000 kW energii na rzecz Częstochowy, a tym samym na rzecz Fundacji Oczami Brata. Przypominamy, że akcja trwa do 30 września br. Pamiętajmy, że każdy kilometr ma siłę marzeń osób z niepełnosprawnością! 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: