Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

FESTYN INTEGRACYJNY „WRZOSOWIAK 2019”

W miniony piątek 7 czerwca przy Szkole Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Częstochowie odbył się festyn integracyjny pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy.

Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Odbył się między innymi pokaz przygotowany przez Aeroklub Rudniki, można też było sprawdzić swoje umiejętności fizyczne w Waterbaal, czyli wodnych kulach. Także dla milusińskich festyn oferował wiele zabawy: przejażdżkę kucykiem lub koniem, animacje i konkursy sportowe, malowanie twarzy, balony z helem, zamki i zabawki dmuchane, Podczas festynu mogliśmy podziwiać pokazy Straży Pożarnej, Policji, oraz pokaz łazika marsjańskiego, przygotowany przez studentów Politechniki Częstochowskiej. Odnieśli oni kilka dni temu międzynarodowy sukces. Ich łazik otrzymał I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Łazików w USA!

Szkoła, we współpracy z Fundacją DKMS ,, Pokonajmy nowotwory krwi” zorganizowała Dzień Dawcy Szpiku Kości oraz Komórek Macierzystych. Podczas zebrań przygotowujących do tego dnia, rodzice uczniów zostali zapoznani z filmem edukacyjnym dotyczącym dawstwa i działalności fundacji. Uczniowie klas młodszych zapoznani zostali z bajkami poruszającymi tę tematykę, a także przekazali rodzicom list intencyjny zachęcający do bycia dawcą. W akcję włączyło się wiele osób. Podczas festynu, wszyscy chętni, chcący wziąć udział w tej akcji, mogli udać się do przygotowanego w tym celu stoiska lub do gabinetu pielęgniarskiego. 

 
Degustacja smakowitości w kawiarence i wspólne grillowanie oraz kosztowanie kuchni polowej cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych.

Część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 53 umilała przybyłym popołudniowy relaks wśród znajomych.

Miłośnicy sportu mieli szansę na wypróbowanie swych sił w licznych zawodach sportowych: lekkoatletycznych, rozgrywkach piłki nożnej, ręcznej, w kręglach i wielu innych.

Jak co roku świetna atmosfera, występy uczniów, mnóstwo dobrej energii sprzyjały wspólnej zabawie i szerokiej integracji wśród mieszkańców i gości.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z festynu

 


 

***********************8

 
DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE oraz UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 53 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W CZĘSTOCHOWIE,  UL. ORKANA 95/109 
 
zapraszają na: 
FESTYN INTEGRACYJNY 
 „WRZOSOWIAK 2019” 
 

piątek - 7 czerwca

w godz.: 14.00 – 19.00
Program festynu:

14.00 – Uroczyste rozpoczęcie Festynu Integracyjnego „Wrzosowiak 2019” z udziałem zaproszonych gości.
14.00 – 19.00 Degustacja smakowitości w kawiarence i wspólne grillowanie
14.15 – 18.00 Odkrywcy Talentów - część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 53 i klas gimnazjalnych (taniec, gra na gitarze, śpiew)
15.00 – 18.00 Zawody sportowe w których wezmą udział rodzice, uczniowie, nauczyciele, samorządowcy na zespole boisk szkolnych „Orlik”
16.00 – 16.30  Galeria Najlepszych, wręczanie nagród i dyplomów
16.30 – 18.30 Występy zaproszonych gości (zespoły taneczne, kluby sportowe)
18.30 – 18.45 Losowanie nagrody głównej Loterii Fantowej
18.45– 19.00 Zakończenie Festynu

Atrakcje towarzyszące:
- loteria fantowa
- kawiarenka
- grill
- kiermasz prac uczniów, również klas integracyjnych
- stoisko z produktami gospodarstw ekologicznych, bookcrossing
- pokaz łazika marsjańskiego Politechniki Częstochowskiej
- pokaz samochodów terenowych i zabytkowych
- pokazy Straży Pożarnej, Aeroklubu Częstochowskiego
- pokaz kucyków ze stadniny „Ranczo wolnym krokiem” z Zawiercia
- różnorodne stoiska klasowe .