Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Fest Festival - muzyczne widowisko, jakiego jeszcze w Polsce nie było!

 

Zmiany w komunikacji w związku Fest Festivalem 2019

W nadchodzący piątek, czyli 23 sierpnia startuje największe muzyczne wydarzenie na Śląsku - FEST Festival. Organizatorzy szacują, że podczas tych dwóch dni Park Śląski odwiedzi kilkadziesiąt tysięcy osób. Niefortunnie pierwsza edycja festiwalu zbiegła się z remontem okolicznych ulic oraz rozpoczęciem dużej inwestycji na terenie samego parku. Tym samym - organizatorzy spodziewają się utrudnień.

Już 23 oraz 24 sierpnia Park Śląski odwiedzi ponad 90 artystów z 20 krajów. Na 8 scenach wystąpią największe międzynarodowe gwiazdy - Jaden Smith, Disclosure, Metronomy czy Lost Frequencies. Nie zabraknie także Polaków, czyli Pawła Domagały, Darii Zawiałow, Organka, Sokoła, Smolastego czy zespołu Tulia. Organizatorzy spodziewają się kilkunastu tysięcy uczestników z całej Polski. Niestety w tym samym czasie przeprowadzany jest remont ul. Harcerskiej oraz wjazd do Parku Śląskiego al. Różaną, dlatego mieszkańcy Chorzowa i okolic mogą spodziewać się trudności związanych z komunikacją ul. Chorzowską oraz ograniczoną liczbą miejsc parkingowych w Parku Śląskim. Aby ułatwić komunikację uczestnikom festiwalu oraz osobom odwiedzającym Park Śląski zwiększone zostaną ilości transportu publicznego oraz wydłużony ich czas pracy.

Organizatorzy uczulają, aby nie zabierać ze sobą samochodów. Poniżej prezentują informacje, które pomogą uczestnikom dotrzeć na teren festiwalu.

Według oficjalnych informacji Zarządu Transportu Metropolitalnego - prace torowe, które obecnie uniemożliwają przejazd tramwajów, zostaną ukończone wcześniej, niż zakładano. Przywrócenie komunikacji tramwajowej na odcinku między rondem im. J. Ziętka a Stadionem Śląskim zostało zaplanowane na piątek 23 sierpnia na godzinę 14:00. Mimo to, dla ułatwienia uczestników Fest Festivalu, ZTM zdecydował się na uruchomienie dodatkowego połączenia autobusowego, czyli linii T-6, kursującej w relacji Katowice Mickiewicza - Chorzów Stadion Śląski. Linia ta będzie kursować w dniach 23 i 24 sierpnia od godziny porannych co 5 lub co 10 minut. Realizowane będą także połączenia nocne spod Stadionu Śląskiego. 

 
Dokładniejsze informacje oraz mapka znajdują się pod linkiem: https://www.metropoliaztm.pl/pl/s/dodatkowa-komunikacja-na-fest-festival.

Dla osób zainteresowanych parkingiem - Park Śląski udostępni miejsca dla samochodów osobowych, które będą zlokalizowane w strefie P10, zgodnie z mapką i dokładną rozpiską, dostępną pod linkiem: http://www.parkslaski.pl/aktualnosci/3776-parkingi-w-parku-slaskim-podczas-fest-festivalu.html.

Więcej informacji: www.festfestival.pl
Promotor: Follow The Step
 


FEST Festival 2019 już w ten weekend!

FEST po śląsku oznacza – SUPER! 
To chyba najlepszy dowód na to, że nie można ominąć takiego wydarzenia.
Już 24-26 sierpnia jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce i pierwsze takie na Śląsku!!!
Weźmie w nim udział kilkanaście tysięcy osób!

Na terenie festiwalu rozstawionych będzie osiem scen.
Na każdej z nich zaprezentują się najlepsi artyści z Polski oraz światowe gwiazdy, m. in. Paweł Domagała, Alan Walker, Jaden Smith, Wu- Tang Clan, Metronomy, Lost Frequencies, Disclosure, Roisin Murphy Organek, Sokół, Daria Zawiałow, Tulia, Kamp! czy projekt Albo Inaczej.
Łącznie podczas dwóch dni festiwalu Śląsk odwiedzi ponad 90 artystów z 20 krajów!
 Koncerty będą odbywać się cały czas. Nie będzie chwili na nudę! Każdy znajdzie coś dla siebie. Od muzyki hip-hop przez rap, pop, rock, muzykę elektroniczną i klimaty klubowe.
Na terenie festiwalu znajdować się będą foodtrucki. Płatności będzie można dokonywać kartą lub Rewolutem – specjalną kryptowalutą stworzoną na potrzeby festiwalu.
-Jesteśmy Eco! Zrywamy z plastikiem, jedzenie i napoje będą podawane w papierowych naczyniach – mówi organizator.
Na teren imprezy będzie można wejść i wyjść o każdej porze. Uczestnicy dostaną specjalne opaski, z którymi będą mogli poruszać się po terenie imprezy.
- Na szczęście prognozy pogody nie przewidują deszczu, ale w razie załamania pogody też jesteśmy na to przygotowani! Sceny Coke, Icos, Jagermaster, Balentines znajdują się pod dachem, więc nawet deszcz nie przeszkodzi w super zabawie – dodaje organizator
Na jednej ze scen zaprezentują się młodzi artyści rozpoczynający swoją karierę, więc można będzie poznać przyszłe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
Organizatorzy w innowacyjny sposób podeszli do artystycznej strony festiwalu. Na terenie Parku Śląskiego powstają liczne instalacje artystyczne, które będą na pewno ciekawą alternatywą dla tradycyjnych fotobudek lub ścianek zdjęciowych. Będzie to również okazja do zaprezentowania swoich prac przez lokalnych artystów, a dla uczestników festiwalu, do zrobienia ciekawych zdjęć i podzielenia się nimi na Instagramie!
Zostanie także przygotowana Strefa Fashion, gdzie projektanci zaprezentują swoje najnowsze kolekcje. Będzie można dokonać zakupu i uzupełnić swoją stylizację festiwalową.
Dla tych, którzy chcieliby chwilę odpocząć przygotowywana jest Strefa Chilloutu, gdzie będzie można zregenerować siły na kolejne koncerty.
Podczas imprezy odbywać się będzie Spot Wakeowy. A to wszystko dzięki wspaniałej infrastrukturze parku. Obserwatorom zawodów czas będzie umilać muzyka grana przez Redbullowych DJi.
 
Słowo od organizatora:
Muzyka to nasza pasja. Sami ze znajomymi uwielbiamy chodzić na koncerty. Festiwal to największa inicjatywa, którą można stworzyć, będąc organizatorem muzycznych wydarzeń. Szukaliśmy perfekcyjnego miejsca, które pozwoli nam stworzyć projekt, którego w Polsce jeszcze nie było i takim właśnie miejscem okazał się Park Śląski.
FEST Festival należy postrzegać jako dwa dni pełne muzyki w pięknym miejscu. W centrum parku, w centrum aglomeracji śląskiej. Park Śląski sam w sobie jest pięknym miejscem. Samo przyjście tutaj w sobotnie lub niedzielne popołudnie jest już dużym przeżyciem, a my jeszcze dodajemy do tego muzykę na najwyższym poziomie z zagranicznymi artystami. I to, razem z regatami, łąką, Polem Marsowym powinno zachęcić do przyjścia na festiwal, tym bardziej, że na weekend szykuje się piękna pogoda"
 
 

 Już w ten piątek startuje najgorętsze wydarzenie tych wakacji -

FEST Festival 2019!

 

W ten weekend, a konkretnie w piątek 23 sierpnia rozpocznie się pierwsza edycja FEST Festivalu w Parku Śląskim. Na ośmiu scenach wystąpią między innymi: Wu- Tang Clan, Metronomy, Jaden Smith, Lost Frequencies, Disclosure, Roisin Murphy, Alan Walker, Paweł Domagała, Organek, Sokół, Daria Zawiałow, Tulia, Kamp! czy projekt Albo Inaczej. Łącznie podczas dwóch dni festiwalu Śląsk odwiedzi ponad 90 artystów z 20 krajów! 

 

Program FEST Festival-u to bez wątpienia gratka dla wszystkich fanów festiwalowej atmosfery. W jednym z największych parków w Europie stanie osiem różnorodnych scen, gdzie zagrają zarówno gwiazdy pop, jak i wykonawcy reprezentujący światy alternatywy, rocka, hip-hopu czy muzyki elektronicznej. Oprócz części muzycznej na festiwalowiczów będzie czekać wakepark, strefa fashion, festiwal kolorów oraz zlot foodtrucków. 

 

FEST Festival to także elektronika na najwyższym poziomie. Wśród antycznych pomników Parku Śląskiego będą znajdować się 3 oddzielne sceny, których wspólnym mianownikiem jest właśnie muzyka elektroniczna. Krąg Taneczny, nad którym kuratelę objął jeden z najsłynniejszych polskich klubów – Smolna; Astral Stage, czyli scena nad którą pracuje ekipa znanego festiwalu Goadupa oraz Raban Stage przygotowany przez łódzkie 175 BPM. Każda z nich reprezentuje odrębne, unikalne brzmienie. Krąg Taneczny odpowiada za techno, w Astral Stage królują bity w tempie powyżej 175 uderzeń na minutę, a na scenie Astral najlepszy drum’n’base.

 

Kup bilet już dziś!

 

Bilety na wydarzenie można cały czas zakupić na stronie internetowej festiwalu – www.festfestival.pl/bilety. Koszt karnetu dwudniowego to tylko 289 złotych za ponad 90 artystów, którzy wystąpią na festiwalu. Jest również opcja biletów jednodniowych, które są dostępne w cenie 179 złotych, z kolei wejście na camping to koszt jedynie 100 złotych.

 

Więcej informacji: www.festfestival.pl

Promotor: Follow The Step

 


Największe letnie wydarzenie na Śląsku!

 
 
 
Już za mniej niż miesiąc, czyli 23 i 24 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się pierwsza edycja Fest Festivalu – wydarzenia bez precedensu nie tylko na skalę Śląska, ale i całej Polski. Będzie to święto muzyki każdego gatunku, podczas którego wystąpi 80 artystów z ponad 20 krajów świata.
 
W chorzowskim Parku Śląskim, który liczy ponad 535 hektarów odbędzie się pierwsza edycja wydarzenia Fest Festival. Muzyczne szaleństwo rozpocznie się w piątek 23 sierpnia i będzie trwało nieprzerwanie do końca weekendu. Na Śląsku powstanie festiwalowe miasteczko, w którym goście będą mogli bawić się i spędzać czas z przyjaciółmi, nie opuszczając terenu imprezy. Organizatorzy szykują pole namiotowe ze wszystkimi udogodnieniami w najpiękniejszej części parku.
 
Na uczestników czekać będą różne atrakcje: Inwazja Foodtrucków, czyli ponad 30 propozycji kuchni z całego świata; warsztaty artystyczne; strefa odpoczynku czy strefa mody. W produkcji wydarzenia pomagać będzie ponad pół tysiąca osób, natomiast w wykonywanie dekoracji i instalacji na terenie festiwalu zaangażowanych będzie 30 artystów z całej Polski.
 
Fest Festival to 8 różnorodnych scen - każda z nich poświęcona będzie zupełnie innemu gatunkowi z dedykowanymi dekoracjami i scenografią. Na scenach Festu wystąpią największe zagraniczne gwiazdy - Alan Walker, Jaden Smith, duet Disclosure, Metronomy czy Wu-Tang Clan, a także polscy artyści - Paweł Domagała, Sarsa, Daria Zawiałow, zespół Tulia, Natalia Szroeder, Organek czy Mery Spolsky. Wszystkie występy będą gratką dla fanów audiowizualnych wrażeń, ponieważ organizatorzy szykują m.in. specjalne efekty świetlne i dźwiękowe, a także pokazy ogni - porównywalne do tych znanych z Sylwestra.
 
Kup bilet już dziś!  
  
W sprzedaży dostępne są bilety na Fest Festival. Aby zobaczyć wszystkich 80 artystów, należy kupić dwudniowy karnet - dostępny w ostatniej puli “last call tix” za 289 złotych, zaś bilety jednodniowe są w cenie 179 złotych. Do karnetów można dobrać opcję z campingiem, która kosztuje 100 złotych, a która umożliwia zabawę na terenie festiwalu przez ponad 50 godzin.  
  
Bilety dostępne w sprzedaży na www.festfestival.pl oraz w bileteriach Empik - bilety, Going, ebilet.pl, Eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.   
 
Więcej informacji: www.festfestival.pl 
Promotor: Follow The Step 
 
 


Na festiwalowej mapie Polski powstał właśnie nowy, obowiązkowy punkt dla wszystkich fanów muzycznego szaleństwa. Fest Festival to pozycja dla każdego, kto kocha zabawę bez ograniczeń, muzykę na najwyższym poziomie i bezkompromisowe podejście do życia. 
 
Festiwal odbędzie się 
 
23 i 24 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim,
 
a partnerem głównym jest Coca-Cola.
 Jednymi z ogłoszonych już artystów są Wu-Tang Clan, Disclosure, Jaden Smith, Paweł Domagała czy Sokół.
 
Fest Festival – wakacyjne szaleństwo,  bez kompromisów.

 
 
 
 
Już w sierpniu tego roku na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie, który liczy ponad 535 hektarów odbędzie się pierwsza edycja wydarzenia Fest Festival. Muzyczne święto rozpocznie się w piątek 23 sierpnia i będzie trwało do końca weekendu. Na Śląsku powstanie prawdziwe festiwalowe miasteczko, w którym goście będą mogli bawić się i spędzać czas z przyjaciółmi, nie opuszczając terenu festiwalu. Jak dodają organizatorzy - chcemy pokazać, że festiwal muzyczny to więcej niż sceny i artyści. To czas, kiedy przenosimy się do innego świata i uciekamy od naszych codziennych zajęć, żeby cieszyć się chwilą i przebywaniem z fantastycznymi ludźmi. Wśród ogłoszonych już artystów są zespół Wu-Tang Clan, Disclosure, Lost Frequencies, Alan Walker, Metronomy, Roisin Murphy, Lion Babe, Meute, Sokół, Bedoes, Paweł Domagała czy Sokół. Każdy z powyższych artystów to mocny dowód na to, że program muzyczny będzie wyróżniać różnorodność, a to dopiero niewielka część ogłoszonego line-upu. Łącznie, na festiwalu powstanie aż 8 scen, a będą to Main Stage, Tent Stage, Silesia Stage, Club Stage, New Stage, Cercle Stage, Raban Stage oraz Astral Stage.
 
 
 
Fest Festival to znaczy Fest Program.
 
Program Fest Festival-u to bez wątpienia gratka dla wszystkich fanów festiwalowej atmosfery. Na uczestników będzie czekało pięć różnorodnych scen, gdzie zagrają zarówno gwiazdy pop, jak i wykonawcy reprezentujący światy alternatywy, rocka, hip-hopu czy muzyki elektronicznej. W Parku Śląskim, czyli jednym z największych miejskich parków w Europie, powstanie specjalna infrastruktura festiwalowa. Na tym ogromnym, zielonym terenie każdy z festiwalowiczów z pewnością znajdzie miejsce dla siebie. Obok muzycznych scen staną przestrzenie artystyczno-warsztatowe, atrakcje sportowe, a także pojawią się aktywności związane z teatrem czy sztukami wizualnymi. Podczas Fest Festival-u obecni będą przedstawiciele agencji pozarządowych oraz ważnych projektów społecznych, a do tego - na miejscu powstanie ogromne pole namiotowe wraz ze wszystkimi najważniejszymi udogodnieniami.
 
Kup bilet już dziś!
 
W sprzedaży dostępne są bilety na Fest Festival. Dwudniowe karnety dostępne są w drugiej puli “regular tix” od 259 złotych, zaś bilety jednodniowe od 149 złotych. Do karnetów można dobrać opcję z campingiem, która kosztuje 100 złotych, a która umożliwia zabawę na terenie festiwalu przez ponad 50 godzin.  
 
Bilety dostępne w sprzedaży na www.festfestival.pl oraz w bileteriach Empik - bilety, Going, ebilet.pl, Eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.  
 
Promotor: Follow The Step