Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

MICHAŁ SZPAK w Częstochowie

MICHAŁ SZPAK w Częstochowie

 
 
 
Rusza trasa koncertowa Michała Szpaka z zespołem
Gościem specjalnym koncertów będzie Marlena Szpak- utalentowana śpiewaczka operowa, a prywatnie siostra piosenkarza.
 

Koncert: 

16.03.2018, godz. 19:00, 

Filharmonia Częstochowska

 
*****
 
Jego kariera z pewnością była zapisana w gwiazdach, ale nie zapominajmy, że Michał Szpak pochodzi z wysoce artystycznej rodziny. Od dziecka nasiąkał poezją, malarstwem i przede wszystkim muzyką. Śpiewał non stop i na podwórku i w domu. A pierwszy raz na prawdziwej scenie stanął w wieku 9 lat. W Jasielskim Domu Kultury otrzymał nagrodę w Konkursie Młodych Talentów. A to był tylko początek, bo od tego momentu zaczął występować w większości przedstawień wystawianych przez szkołę. W I klasie liceum poznał Kamila Czaplę, założyciela zespołu Whiplash. I już dwa tygodnie później wystąpił z zespołem po raz pierwszy na ogólnopolskiej imprezie w Krośnie. Od razu zadziwił widzów tym, co stało się później jego artystyczną wizytówką – niezwykłym imagem i charyzmą estradową. Cover „Cienia w dolinie mgieł” w wykonaniu Whiplash wysłany na ogólnopolski konkurs dostał wyróżnienie od Roberta Gawlińskiego, co zaowocowało zaproszeniem Michała do Warszawy. Kolejnym etapem był udział w programie X-Factor.
 
Już pierwszym występem zachwycił jurorów i publiczność wykonując utwór Czesława Niemena “Dziwny jest ten świat”. I było zgodnie z planem – zaśpiewał w finale  wraz ze zwyciężczynią angielskiej edycji programu Aleksandrą Burke, która  nawet na znakomitym brytyjskim rynku mało widziała artystów o tam wyrazistym image’u i   wrodzonej charyzmie. To zaowocowało dodatkową, specjalną nagrodą – zaproszeniem na koncert Orange Warsaw Festiwal. Wystąpił tam przed m.in. Skunk Anansie i Moby’m śpiewając 3 utwory z repertuaru Red Hot Chili Peppers, Guns’n’Roses i Lenny’go Kravitza.
 
W grudniu 2011 roku ukazuje pierwsze wydawnictwo Artysty, EP’ka zawiera 5 premierowych utworów wyprodukowanych przez Łukasza Targosza oraz Michała Grymuzę. Na pierwszego singla zostaje wybrana piosenka “Pretty Babe”. Po 3-letniej przerwie Michał rozpoczął pracę nad swoim nowym materiałem muzycznym.
 
Ponownie zachwycił swoim nieprzeciętnym głosem i autorskim materiałem muzycznym zawartym na albumie zatytułowanym „Byle Być Sobą”.
 
Ten materiał wymyka się spod prób jakiejkolwiek klasyfikacji gatunkowej. Zupełnie jak jego autor, który nie daje się zaszufladkować. Płyta „Byle Być Sobą” zawiera 12 zróżnicowanych stylistycznie nagrań, które odzwierciedlają zainteresowanie artysty przede wszystkim klimatem muzycznym lat 80-tych i 90-tych, a nawet jego zamiłowanie do muzyki symfonicznej. W większości nagrań słyszymy żywe instrumenty – poza tymi typowymi dla muzyki rockowej i pop, na płycie można również usłyszeć  skrzypce, altówkę, wiolonczelę czy kontrabas, a dzięki swoim niespotykanym umiejętnościom wokalnym Michał buduje niezwykły nastrój.
 
 
Ta niecodzienna mieszanka osadzona została w aktualnej i nowoczesnej stylistyce za sprawą ekipy, która wspólnie z Michałem Szpakiem pracowała nad materiałem. Album został wyprodukowany przez Beat Music, mix i mastering – Coverius Studio, Master & Servant – Hamburg.
Pierwszym singlem z albumu była piosenka “Real Hero”. Utwór ten w polskiej wersji językowej pt “Jesteś Bohaterem” Michał zaśpiewał na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w Konkursie „SuperPremiery 2015”. Na utwór „Jesteś Bohaterem” zagłosowała największa ilość telewidzów, co zagwarantowało olbrzymi sukces i główną nagrodę w Konkursie.

Drugim singlem jest tytułowy utwór albumu „Byle Być Sobą” – oryginalna mieszanka wokalu i instrumentów akustycznych podparta mocnym beatem. Niedawno swoją premierę miał mistyczny teledysk do monumentalnego utworu „Such Is Life” oraz Lyric Videodo do piosenki o „eurowizyjnym” charakterze – „Color Of Your Life”.
 
5 marca 2016 roku Michał Szpak z utworem „Color Of Your Life” wygrał polskie preselekcje do Eurovision Song Contest.. Pokonał biorącą udział w tegorocznych eliminacjach Edytę Górniak, która w 1994 reprezentowała Polskę w Konkursie Eurowizji w Dublinie i zajęła wtedy 2. miejsce.
Finałowy wykon Michała podczas konkursu Eurowizji w Sztokholmie zdobył uznanie widzów, wg których artysta zasłużył na 3cie miejsce.  Finalnie Michał zajął ósmą pozycje.
 
W czerwcu 2017 na prestiżowym i historycznym Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Michał Szpak zdobywa Grand Prix Publiczności – Złote Opole będące podsumowaniem 53 letniej tradycji festiwalu.
 
W listopadzie 2017 roku ukazał się nowy singiel Michała Szpaka- „Don't Poison Your Heart”, który w serwisie You Tube, został wyświetleny już ponad 2mln razy. Utwór stanowi zapowiedź nowej płyty Artysty.
 
Podczas najbliższej trasy Michał Szpak wystąpi z siostrą Marleną Szpak:
 
Bydgoszcz / 3.02.2018, godz. 19:00, Filharmonia Pomorska / SOLD OUT
Wrocław / 5.02.2018, godz. 19:00, Teatr Muzyczny Capitol / SOLD OUT
Szczecin / 13.02.2018, godz. 20:00, Filharmonia w Szczecinie / SOLD OUT
Toruń/ 14.02.2018, godz. 19:00, CKK Jordanki
Bydgoszcz / 3.03.2018, godz. 19:00, Filharmonia Pomorska
Katowice/ 4.03.2018, godz. 17:00, Katowice Miasto Ogrodów im. Krystyny Bochenek
Częstochowa / 16.03.2018, godz. 19:00, Filharmonia Częstochowska
Lublin / 17.03.2018, godz. 19:00, Centrum Spotkania Kultur
Poznań/ 18.03.2018, godz. 19:00, Centrum Kongresowo - Dydaktyczne UM
Łódź/ 19.03.2018, godz. 19:00, Teatr Muzyczny
Szczecin/ 22.03.2018, godz. 19:00, Filharmonia w Szczecinie
Kielce/ 6.04.2018, godz. 19:00, Kieleckie Centrum Kultury
Kraków/ 8.04.2018, godz. 19:00, Uniwersytet Jagielloński Auditorium Maximum
Radom/ 9.04.2018, godz. 19:00, Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej
Wrocław/ 10.04.2018, godz. 19:00, Teatr Muzyczny Capitol
 
 

 

Organizator: Impresariat Adria Art | adria-art.pl |