Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater zaprasza na Koncerty

Koncert w hołdzie św. Janowi Pawłowi II " Odwaga Świętości"

 

28 maja 2023, godz.15.00

Kościół pw. Matki Bożej Matki Kościoła w Lisowie przy ulicy Poprzecznej 2
 
Wystąpi: Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny 
 
Honorowy patronat nad wydarzeniem:
Biskup Gliwicki Sławomir Oder
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu " Muzyka" realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Partnerem projektu jest Gmina Herby.
 
 
 
 
 

 

 

 
 

W ramach III Międzynarodowego Festiwalu Gaude Mater im . Krzysztofa Pośpiecha Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater zaprasza na kolejny koncert:


3 czerwca 2023 roku o godz.19:00
 
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rozprzy, przy ulicy Rynek Piastowski 23.
 
Niezwykłe dzieło poświęcone dwóm wielkim Polakom św. Janowi Pawłowi II, oraz bł. ks. Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu - oratorium " Jak Ojciec i Syn" wykona niekwestionowany ambasador polskiej kultury na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im Stanisława Hadyny.
 
 Honorowy patronat: 
 Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, 
 Arcybiskup Wacław Depo - metropolita częstochowski. 

III Międzynarodowy Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu " Muzyka" realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie.

 

 

8 czerwca 2023, godz. 19.00

 
Bazylika św. AP. Piotra i Pawła w Zawierciu przy. ul. Sienkiewicza 4.
 
Wystąpi:  Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny
 
 
Niezwykłe arcydzieło powstałe na zamówienie Stowarzyszenia Wspólnota Gaude Mater do słów nieżyjącego poety Tadeusza Szymy, muzyka napisana przez znakomitego częstochowskiego kompozytora Włodzimierza Krawczyńskiego, na orkiestrę dzieło opracował kompozytor krakowski Tomasz Chmiel - oratorium " Jak Ojciec i Syn" wybrzmi po raz kolejny w hołdzie św. Janowi Pawłowi II i bł. ks prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.
 
Honorowy patronat:  Arcybiskup Wacław Depo - metropolita częstochowski.
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu " Muzyka" realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.