Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

GALA NAJPIĘKNIEJSZYCH ARII OPERETKOWYCH

 
"GALA NAJPIĘKNIEJSZYCH ARII OPERETKOWYCH" 

 
w wykonaniu artystów 
 
Narodowego Teatru i Baletu z Odessy

 
 21 października, godz.: 17.00
 
Filharmonia Częstochowska
 
 

Narodowy Teatr Opery i Baletu to obecnie najstarszy teatr obwodu odeskiego Ukrainy.

Jego siedzibą jest najbardziej rozpoznawalny budynek Odessy pochodzący z 1887 roku, zaliczany do najpiękniejszych i najlepszych teatrów operowych w Europie. Artyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych.

Podczas trasy koncertowej "GALA NAJPIĘKNIEJSZYCH ARII OPERETKOWYCH", którą będziemy mieli okazje gościć w Polsce , zobaczymy najlepszych wykonawców: solistów, muzyków, tancerzy baletowych oraz chórzystów-łącznie ponad 50 osobowy skład artystyczny.

W programie koncertu nie zabraknie znanych i lubianych arii operowych i operetkowych oraz tradycyjnych pieśni narodowych Ukrainy. Publiczność bawić będzie również repertuar musicalowy wzbogacony cudownymi strojami oraz tańcem baletu.

Czy może być coś piękniejszego niż uczucia wyrażane tańcem, muzyką i śpiewem?

a to pytanie odpowie Państwu właśnie ten koncert.

Niezapomniana podróż muzyczna przez wszystkie historie miłosne operetki i musicalu, na której nie może Państwa zabraknąć!

Artyści:

Alina Vorokh sopran

Katerina Lian sopran

Szafranskaya Taisiya sopran

Dmitry Mikheyev tenor

Alexandr Stryuk baryton

Vasyliy Dobrowolski baryton

Vitaliy Kovalchuk dyrygent

Bartosz Kuczyk prowadzący


 
 
 

Program Narodowy Teatr Opery I Baletu z Odessy

1) J. Bizet Carmen Uwertura

2) Ch. Gounod Walc Julietty

3) J. Wiliams Gwiezdne Wojny, Marsz Imperialny

4) E. Kalmann Księżniczka Cyrkówka Te Cudne Oczy

5) E. Kamann Bajadera Shimmy ( szuja )

6) E. Kalmann Fiołek z Monmartre Carambolina Caramboletta

7) L. Bernstein West Sid Story Maria

8) E. Kalmann Księżnczka Czardasza duet “Tłumy fraków”

9) E. Kalmann Księżniczka Czardasza Artystki z Variete

10) E. Kalmann Księżniczka Czardasza Co się dzieje , oszaleje

11) E. Kalmann Hrabina Marica Gdzie mieszka miłość

12) L. Bernstein West side story Toonight

13) L. Bernstein West side story Amerika

14) L. Dalla Caruso

15) E. Kalmann Bajadera Aria Księcia Radżami

16) R. Cocciante Dzwonnik z Notrdam Świat Katedr

17) S. Alditi Il Bacio

18) L. Bernstein West Side Story Czuje się piękna

19) J. Petersburski Ta ostatnia niedziela

20) N. Moricone/N. Rota Ojciec Chrzestny I myślisz….

22) R. Cocciante Dzwonnik z Notrdam Bell

23) L. Danza Funiculi , Funicula

24) E.L. Weber Koty Pamięć       

 
 
********

Alina Vorokh

Solistka Opery Narodowej i Teatru w Oddesie na Ukrainie oraz Solistka Opery Narodowej Teatru Wielkiego w Warszawie w latach 2006-2007. Wzięła udział w światowej klasie koncercie „Artyści Ludziom” im. Ludmila Shemchuk. W 2006r. zdobyła pierwsze miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie piosenki greckiej w Mariupolu na Ukrainie. Koncertuje w krajach takich jak: Ukraina, Rosja, Anglia, Szkocja, Francja, Niemcy, Rumunia, Polska oraz Turcja. Jest wszechstronnie uzdolniona gra na pianinie, gitarze i saksofonie.

Katerina Lian

Absolwentka Akademii Muzycznej w Odessie w specjalizacji śpiewu operowego oraz dyrygentury chóralnej. Od 2011 r. zawodowo związana z Narodową Operą w Odessie. Jest laureatką pierwszego miejsca w Międzynarodowych konkursach: „Południowy Express” oraz “Sztuka XXI wieku”. Debiutowała jako Carmen (“Carmen”, G. Bizet) w nowoczesnej produkcji prowadzonej przez dyrektora scenicznego Bert Bijnen (Holandia).

Szafranskaya Taisiya

Solistka Narodowej Akademickiej Opery w Odessie i Teatru Baletowego. Laureatka konkursów międzynarodowych. Jej znakiem szczególnym jest piękny, czysty głos sopranowy.

Dmitry Mikheyev

Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Kultury na kierunku wokalnym. Doświadczenie sceniczne zdobywał na deskach teatru i opery. Studiował również śpiew w Nowym Yorku u Denna Marek. Jest laureatem Gran Prix w międzynarodowym konkursie wokalu we Włoszech 2011. Brał udział w licznych koncertach w całej Europie.

Alexandr Stryuk

Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny w Nikolaev na Ukrainie. Charakteryzuje się oryginalnym i silnym głosem oraz wyjątkową technikę śpiewu. W jego repertuarze znajdziemy wiele dzieł: Eugene Onegin, Jermon, Amonasro, Prince, części Roberta, kameralne utwory, oraz piosenki folkowe. W 1992-1996r. studiował w Narodowej Szkole Muzycznej w Nikolaevie, na kierunku chóralnym. Jest laureatem wielu nagród w konkursach.

Vasyliy Dobrowolski

Vasyliy Dobrovolskiy jest jednym z wyróżniających się śpiewaków operowych na Ukrainie. Posiada silny, czysty głos oraz talent aktorski, który często pomaga mu w odgrywanych rolach. Od 2010 Vasiliy jest solistą Narodowej Opery i Teatru Baletowego w Oddessie. Występuję również jako solista w Narodowej Operze w Bukareszcie, w Rumunii oraz w Operze Romania Craiova, gdzie gra główne role. 

Bartosz Kuczyk prowadzący

Urodził się 8 kwietnia 1973 roku w Poznaniu. Uczęszczał do Poznańskiej Szkoły Chóralnej, której jest absolwentem. Był śpiewakiem chóru Jerzego Kurczewskiego, występując początkowo w głosach chłopięcych, później w głosach męskich. Jako członek chóru Jerzego Kurczewskiego brał udział w kilkuset koncertach zarówno w kraju jak i za granicą.

Od października 1992 pracował jako artysta w chórze w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. W tym samym czasie nawiązał współpracę z Prywatnym Teatrem Operowym Urszuli Trawińskiej Moroz z którym brał udział w kilku tournée po Europie.

W ramach współpracy z teatrem Marka Tracza zaśpiewał około 200 spektakli w całej Europie, zbierając również doświadczenia w zakresie organizacji tournee ze względu na dobrą znajomość języka niemieckiego.

Zajmował się organizacją i promocję I oraz II Europejskiego Festiwalu duetów operetkowych i musicalowych „Face to face ". W okresie pracy w Teatrze Muzycznym w Poznaniu miał zaszczyt zagrać następujące role: Kromow,Cascada, Sant Brioge (F.Lehar – „Wesoła wdówka”), Doktor Falke (J.Strauss – „Zemsta nietoperza”), Rotmistrz von Henrici (K.Millicker – „Student żebrak”), Pavlovitsch (F.Lehar – „Hrabia Luxemburg”). W latach 2008 – 2015 zaśpiewał i poprowadził ponad 600 koncertów operetkowych oraz koncertów Trzech Tenorów.

 
 

 

 

Bilety : Kasa Filharmonii , Salony EMPiK

Online:

www.kupbilecik.pl

www.biletyna.pl,www.ebilet.pl

 

Zamówienia – Informacje : Tel. 737 567 014

 

****

 

Znamy już zwycięzców w naszym konkursie, którzy otrzymają zaproszenia na Galę. Do wszystkich wysyłamy mail-e z informacją.  

Gratulujemy!

Sprawdzajcie pocztę!