Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Targi Biżuteri, Wyrobów Jubilerskich i Skamieniałości

Wrześniowy weekend zapowiada się bardzo interesująco.
W sobotę i niedzielę  24-25.09.2016 r. w godz. 10.00-18.00. szczególnie warto odwiedzić Klub Politechnik, Akademickie Centrum Kultury i Sportu, Al. Armii Krajowej 23 w Częstochowie.

Będziecie Państwo bowiem mogli uczestniczyć w Wystawie i Giełdzie Minerałów i Wyrobów Jubilerskich. 

W sobotę 24 września organizatorzy zapraszają na lekcję geologii: "Bogactwo świata skamieniałości" - godz.11.00.

 
Spotkania kolekcjonerów i wystawców to wspaniała okazja do zapoznania się ze skarbami skrzętnie skrywanymi w głębokich warstwach skorupy ziemskiej. Impreza ta łącząc walory wystawowo-handlowe może być z jednej strony doskonałą lekcją geologii, geografii, chemii i nauki o środowisku, a z drugiej może stanowić okazję do pozyskania okazów do własnej kolekcji. Umożliwia także nabycie ciekawej galanterii oraz ozdób wykonanych z różnego typu kamieni.
Ukazując piękno przyrody nieożywionej pobudza w nas odczucia estetyczne i zachęca do korzystania z szacunkiem i umiarem z zasobów naturalnych, co nie jest bez znaczenia przy postępującej degradacji cywilizacyjnej środowiska.
Na Wystawie i Giełdzie Minerałów i Wyrobów Jubilerskich będziecie Państwo mogli zapoznać się z najprzeróżniejszymi minerałami pochodzącymi nieraz z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej, i to zarówno z tymi, które mają tylko znaczenie mineralogiczno-kolekcjonerskie, jak i z minerałami i skałami stanowiącymi surowiec do wyrobu wszelkiego typu elementów dekoracyjnych, galanterii i wyrobów jubilerskich. Przewidziane są również dodatkowe atrakcje, takie jak: pokaz płukania złota i referaty z pokazami slajdów nt. minerałów i wypraw kolekcjonerskich.

**********
Organizatorzy:
• Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej, 42-200 Częstochowa, Al. Armii Krajowej 23;
• F.H.U. „REMI”, Remigiusz Molenda, 30-049 Kraków, ul. Czarnowiejska 103/45, tel. 12/633-57-71, 606 510 084, e-mail: remi.molenda@interia.pl

**********

 
Wystawa i Giełda Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich
 
24-25.09.2016 r.
 
Minerały i skamieniałości z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej
 
Biżuteria i wyroby jubilerskie, galanteria z różnych typów skał i minerałów
 
Ceny przystępne i nieprzystępne. To warto zobaczyć. To warto kupić
 
 
Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej
Klub Politechnik,  42-200 Częstochowa, Al. Armii Krajowej 23