Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

XXIV Salon Artystyczny

Salon Artystyczny „Z ciemności w światło’’

 

 

26 listopada odbyła się XXIV edycja Salonu Artystycznego Gimnazjum Nr 18 w Częstochowie, pod hasłem „Z ciemności w światło’’, będąca podsumowaniem projektu realizowanego w Międzynarodowym Roku Światła oraz w Roku Jana Pawła II. Tegoroczna edycja salonu odbyła się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.
 
Spotkanie rozpoczął taniec w wykonaniu uczennic Społecznej Szkoły Baletowej w Częstochowie, a jednocześnie uczennic gimnazjum nr 18, Alicji Karpik i Kamili Marciniak. W związku z tematyką tegorocznego salonu, dziewczyny tańczyły w ciemności, do muzyki J.M. Jarra – Oxygene IV, ubrane w fluorescencyjne stroje, które pod wpływem delikatnych smug światła dawały cudowne efekty i jednocześnie świeciły.
Całą imprezę poprowadzili konferansjerzy, gimnazjaliści Hania Nowakowska i Oskar Turek.  
Po przywitaniu przybyłych gości mieliśmy okazję uczestniczyć w fantastycznym pokazie laserów oraz krótkiej lekcji z zakresu optyki, którą przygotował prof. Krzysztof Sokalski, Dyrektor Instytutu Informatyki Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej. Jego prawą ręką podczas przeprowadzania doświadczeń byli najlepsi fizycy gimnazjum, Piotr Teperski oraz Władysław Dyjan. Po przeprowadzeniu doświadczeń fizycznych wysłuchaliśmy krótkiego koncertu, w wykonaniu Jasnogórskiego Kwartetu Wokalnego „Cantus’’. Swoim głosem nadali tegorocznej edycji salonu podniosłą i przyjazną atmosferę. Głównym punktem całego programu był wywiad z gościem honorowym – panem Krzysztofem Witkowskim, twórcą i właścicielem Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Zaraził on nas swoją pasją i podzielił się z nami wieloma fascynującymi historiami dotyczącymi powstania muzeum poświęconemu św. Janowi Pawłowi II. Wywiadu udzielił także pan profesor Krzysztof Sokalski, który jeszcze bardziej zachęcił młodych do uczenia się fizyki i pokazał wszystkim, że nie jest ona taka trudna. Wystarczy po prostu chcieć się jej uczyć i z pasją powiększać swoją wiedzę. Urozmaiceniem spotkania były piosenki w wykonaniu chóru szkolnego gimnazjum nr 18, pod kierunkiem pani Teresy Turek.  
Salon artystyczny to nie tylko występy uzdolnionych uczniów. To także przygotowanie zapierającej dech w piersi scenografii, którą przygotowali gimnazjaliści pod bacznym okiem nauczyciela plastyk Anny Lanuer. Bardzo istotnym punktem spotkania było wręczenie nagród laureatom konkursów powiatowych, ufundowanych między innymi przez Częstochowskie Informacje.
Odbyły się konkursy: plastyczny, literacki, fotograficzny i wiele innych, w których młodzi ludzie wykazali się wielką wiedzą, ogromnym zaangażowaniem, pasją oraz pełnym profesjonalizmem.
Tegoroczny XXIV Salon Artystyczny „Z ciemności w światło” na długo pozostanie w pamięci uczniów i wszystkich przybyłych gości.
Przesłanie i pasja przekazana przez właściciela Muzeum Krzysztofa Witkowskiego z pewnością pozostawiła znaczący ślad w naszych sercach , i nie jedna osobę zmusiła do wielkich refleksji.