Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

VI Konkurs Wokalny im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków

Znamy wyniki I etapu przesłuchań

\VI Konkursu Wokalnego im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków

We wtorek 26 lutego po wysłuchaniu 16 uczestników Konkursu, z których każdy zaprezentował 4 utwory, w tym pieśń Moniuszki, arie Mozarta, Bacha lub Haendla, Jury w składzie: Izabela Kłosińska - Przewodnicząca Jury, Katarzyna Suska, Kałudi Kałudow, Tadeusz Pszonka, Adam Klocek ogłosiło nazwiska 8 osób, które zakwalifikowały się do II etapu VI Konkursu Wokalnego im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków.

Są to w kolejności alfabetycznej: Wiktor Jankowski (baryton), Ewa Menaszek (mezzosopran), Michał Rudziński (bas), Paweł Trojak (baryton) oraz sopranistki: Magda Miziołek, Mariana Poltorak, Paulina Rogóż i Nataliya Stepanska.

Zaprezentują się oni w przesłuchaniach II etapu z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej po batutą Adama Klocka w najbliższy czwartek 28 lutego od godziny 17.00. Zabrzmią m.in. arie z: „Wesela Figara” i „Czarodziejskiego fletu” Mozarta, „Cyganerii” Puccini’ego, „Flisa” Moniuszki, „Fausta” Gounoda i wiele innych. Przesłuchania są otwarte dla publiczności. Koncert Finałowy w piątek 1 marca o godz. 19.00.

W Koncercie Laureatów z towarzyszeniem Filharmoników Częstochowskich pod dyrekcja Adama Klocka wystąpią: Hanna Okońska – sopran, Hongyu Chen – baryton, czyli laureaci V Konkursu im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków oraz oczywiście tegoroczni laureaci.

Będzie to wyjątkowa okazja do posłuchania koncertu złożonego z samych najbardziej znanych, popisowych arii operowych.

 

 

 

******

W poniedziałek 25 lutego w sali kameralnej rozpoczęła się szósta edycja Reszkowskiego Konkursu. Ten istniejący już dekadę Konkurs (odbywa się co dwa lata, począwszy od 2009 roku) przypomina związki regionu częstochowskiego ze światowej sławy śpiewakami święcącymi triumfy na estradach operowych przełomu XIX i XX wieku. Młodym adeptom sztuki wokalnej – konkurs przeznaczony jest dla studentów wyższych szkół muzycznych do 35 roku – stawiamy za wzór te niezwykłe postaci: Jana, Edwarda i Józefiny Reszków.

Po pięciu edycjach Konkursu wzorami dla nowych uczestników są też laureaci poprzednich konkursów, którzy pięknie rozwijają kariery na scenach polskich i zagranicznych, przykładami: Ewa Tracz, Ingrida Gapova czy Joanna Freszel oraz Joanna Zawartko, która zajęła drugie miejsce podczas II odsłony wokalnych zmagań w Filharmonii Częstochowskiej, a wczoraj podczas Koncertu Inauguracyjnego udowodniła, że jest już mistrzynią śpiewu operowego, dając dojrzały, mistrzowski właśnie, koncert złożony z pieśni Maklakiewicza, Dvořáka i Rachmaninowa z towarzyszeniem wybitnego pianisty, pochodzącego z naszego miasta, Michała Biela.

Przysłuchiwali się jej uczestnicy tegorocznego Konkursu, którzy zaraz po koncercie losowali kolejność przesłuchań I etapu. Nie zabrakło życzeń, aby dzięki między innymi udziałowi w naszym Konkursie, dotarli do wyżyn wykonawstwa, które zaprezentowała wczoraj sopranistka Joanna Zawartko.
Przypominamy, że po wstępnych przesłuchaniach materiałów audio-video przesłanych przez kandydatów, do właściwego konkursu zakwalifikowano 17 osób, z czego 16 stawiło się w Filharmonii (jedna zrezygnowała z powodu problemów zdrowotnych).

Pełna lista uczestników na stronie http://www.filharmonia.com.pl/content.php?ContentId=97

Dziś otwarte dla publiczności przesłuchania I etapu w dwóch turach od godziny 10.00 i od 16.00. Młodych śpiewaków oceniać będzie Jury w składzie: Izabela Kłosińska - Przewodnicząca Jury, Katarzyna Suska, Kałudi Kałudow, Tadeusz Pszonka, Adam Klocek.

 
Zapraszamy również w czwartek na przesłuchania II etapu oraz szczególnie mocno zachęcamy do udziału w piątkowym Koncercie Laureatów, podczas którego z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcja Adama Klocka wystąpią: Hanna Okońska – sopran, Hongyu Chen – baryton, czyli laureaci V Konkursu im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków oraz oczywiście tegoroczni laureaci.

Będzie to wyjątkowa okazja do posłuchania koncertu złożonego z samych najbardziej znanych, popisowych arii operowych.
 

Foto: Zbigniew Burda 

 
*******
Szczegółowy program Konkursu:
VI Konkurs Wokalny im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków
 
25.02–01.03.2019
 

25.02.2019 Sala kameralna

godz. 18.00 Oficjalne rozpoczęcie Konkursu:

Kameralny Koncert Inauguracyjny

Joanna Zawartko - sopran , Michał Biel - fortepian

Losowanie kolejności przesłuchań

26.02.2019 Sala koncertowa

godz. 10.00 Przesłuchania konkursowe z fortepianem

godz. 16.00 Przesłuchania konkursowe z fortepianem

ok. godz. 20.00 Ogłoszenie wyników I etapu

28.02.2019 Sala koncertowa

godz. 17.00 Przesłuchania konkursowe z orkiestrą

ok. godz. 20.00 Ogłoszenie wyników II etapu

01.03.2019 Sala koncertowa

godz. 19.00 Koncert Laureatów

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, Adam Klocek, soliści – Laureaci VI Konkursu oraz

edycji poprzedniej: Hanna Okońska – sopran, Hongyu Chen – baryton

W programie m.in.: G. Donizetti „Linda di Chamonix” Aria Lindy z I aktu O luce di quest’ anima, G. Verdi „Rigoletto” Aria Gildy z I aktu Caro nome, G. Rossini „Cyrulik sewilski” cavatina Figara z I aktu Largo al factotum, P. Czajkowski „Dama Pikowa” Aria Księcia Jeleckiego z II aktu Ja was lublu

Dla publiczności wstęp na przesłuchania wolny

Kameralny koncert inauguracyjny 25.02.2019, godz. 18.00 Cena biletu: 10 zł

Koncert Laureatów 01.03.2019, godz. 19.00 Cena biletów: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 18 zł (UTW)

Więcej szczegółów oraz sprzedaż i rezerwacja biletów online na www.filharmonia.com.pl

_________________________

Kasa Filharmonii tel.: 795 451 438 czynna poniedziałek-piątek 09.00-19.00 oraz w miejscu koncertu na godzinę przed rozpoczęciem