Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Operetka z Odessy

"GALA NAJPIĘKNIEJSZYCH ARII OPERTKOWYCH"
 
w wykonaniu artystów
 
Narodowego Teatru i Baletu z Odessy

Narodowy Teatr Opery i Baletu to obecnie najstarszy teatr obwodu odeskiego Ukrainy.

Jego siedzibą jest najbardziej rozpoznawalny budynek Odessy pochodzący z 1887 roku, zaliczany do najpiękniejszych i najlepszych teatrów operowych w Europie. Artyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych.

Podczas trasy koncertowej "GALA NAJPIĘKNIEJSZYCH ARII OPERTKOWYCH", którą będziemy mieli okazje gościć w Polsce po raz pierwszy, zobaczymy najlepszych wykonawców: solistów, muzyków, tancerzy baletowych oraz chórzystów-łącznie ponad 50 osobowy skład artystyczny.

W programie koncertu nie zabraknie znanych i lubianych arii operowych i operetkowych oraz tradycyjnych pieśni narodowych Ukrainy. Publiczność bawić będzie również repertuar musicalowy wzbogacony cudownymi strojami oraz tańcem baletu.

Czy może być coś piękniejszego niż uczucia wyrażane tańcem, muzyką i śpiewem?

 Na to pytanie odpowie Państwu właśnie ten koncert.

Niezapomniana podróż muzyczna przez wszystkie historie miłosne operetki i musicalu, na której nie może Państwa zabraknąć!

Artyści: 

Alina Vorokh sopran

Katerina Lian sopran

Szafranskaya Taisiya sopran

Dmitry Mikheyev tenor

Alexandr Stryuk baryton

Vasyliy Dobrowolski baryton

Vitaliy Kovalchuk dyrygent

Bartosz Kuczyk prowadzący

PROGRAM

Część I

1. Zemsta Nietoperza – uwertura - Johann Strauss

2. My Fair Lady – Przetańczyć całą noc T. Loeve

3. My Fair lady - aria Tę ulicę znam F. Loeve

4. Te cudne oczy – E.Kalman

5. Operetka Giuditta – Kto me usta całuje ten śni - F. Lehar

6. Wesoła wdówka – Pieśń Wieli – F. Lehar

7. Usta milczą, dusza śpiewa – F. Lehar

8. Kraina uśmiechu – Twoim jest serce me F. Lehar

9. Hrabina Marica – Graj piękny Cyganie – E. Kalman

10. Zemsta Nietoperza – Kuplety Adeli – J. Strauss

11. Zemsta Nietoperza – W soczystym winnym gronie – J. Strauss

12. Grzmoty i błyski – J. Strauss

13. Maria – L. Bernstein

14. Nella fantasia – E. Morricone 

Część II

15. Orkiestra - Piraci z Karaibów

16. Upiór w Operze – Aria Christin – A. L. Webber

17. Upiór w Operze - Myśl o mnie – A. L. Webber

18. Upiór w Operze – duet Raoul Christine – Wszystko czego dziś chcę

19. Temat przewodni Love story

20. Pieśń na pożegnanie

21. O sole Mio – tekst Giovanni Capurro, muzyka – Eduardo Di Capua.

22. Granada – A. Lara

********

Alina Vorokh

Solistka Opery Narodowej i Teatru w Oddesie na Ukrainie oraz Solistka Opery Narodowej Teatru Wielkiego w Warszawie w latach 2006-2007. Wzięła udział w światowej klasie koncercie „Artyści Ludziom” im. Ludmila Shemchuk. W 2006r. zdobyła pierwsze miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie piosenki greckiej w Mariupolu na Ukrainie. Koncertuje w krajach takich jak: Ukraina, Rosja, Anglia, Szkocja, Francja, Niemcy, Rumunia, Polska oraz Turcja. Jest wszechstronnie uzdolniona gra na pianinie, gitarze i saksofonie.

Katerina Lian

Absolwentka Akademii Muzycznej w Odessie w specjalizacji śpiewu operowego oraz dyrygentury chóralnej. Od 2011 r. zawodowo związana z Narodową Operą w Odessie. Jest laureatką pierwszego miejsca w Międzynarodowych konkursach: „Południowy Express” oraz “Sztuka XXI wieku”. Debiutowała jako Carmen (“Carmen”, G. Bizet) w nowoczesnej produkcji prowadzonej przez dyrektora scenicznego Bert Bijnen (Holandia).

Szafranskaya Taisiya

Solistka Narodowej Akademickiej Opery w Odessie i Teatru Baletowego. Laureatka konkursów międzynarodowych. Jej znakiem szczególnym jest piękny, czysty głos sopranowy.

Dmitry Mikheyev

Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Kultury na kierunku wokalnym. Doświadczenie sceniczne zdobywał na deskach teatru i opery. Studiował również śpiew w Nowym Yorku u Denna Marek. Jest laureatem Gran Prix w międzynarodowym konkursie wokalu we Włoszech 2011. Brał udział w licznych koncertach w całej Europie.

Alexandr Stryuk

Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny w Nikolaev na Ukrainie. Charakteryzuje się oryginalnym i silnym głosem oraz wyjątkową technikę śpiewu. W jego repertuarze znajdziemy wiele dzieł: Eugene Onegin, Jermon, Amonasro, Prince, części Roberta, kameralne utwory, oraz piosenki folkowe. W 1992-1996r. studiował w Narodowej Szkole Muzycznej w Nikolaevie, na kierunku chóralnym. Jest laureatem wielu nagród w konkursach.

Vasyliy Dobrowolski

Vasyliy Dobrovolskiy jest jednym z wyróżniających się śpiewaków operowych na Ukrainie. Posiada silny, czysty głos oraz talent aktorski, który często pomaga mu w odgrywanych rolach. Od 2010 Vasiliy jest solistą Narodowej Opery i Teatru Baletowego w Oddessie. Występuję również jako solista w Narodowej Operze w Bukareszcie, w Rumunii oraz w Operze Romania Craiova, gdzie gra główne role.

Bartosz Kuczyk - prowadzący

Urodził się 8 kwietnia 1973 roku w Poznaniu. Uczęszczał do Poznańskiej Szkoły Chóralnej, której jest absolwentem. Był śpiewakiem chóru Jerzego Kurczewskiego, występując początkowo w głosach chłopięcych, później w głosach męskich. Jako członek chóru Jerzego Kurczewskiego brał udział w kilkuset koncertach zarówno w kraju jak i za granicą.

Od października 1992 pracował jako artysta w chórze w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. W tym samym czasie nawiązał współpracę z Prywatnym Teatrem Operowym Urszuli Trawińskiej Moroz z którym brał udział w kilku tournée po Europie.

W ramach współpracy z teatrem Marka Tracza zaśpiewał około 200 spektakli w całej Europie, zbierając również doświadczenia w zakresie organizacji tournee ze względu na dobrą znajomość języka niemieckiego.

Zajmował się organizacją i promocję I oraz II Europejskiego Festiwalu duetów operetkowych i musicalowych „Face to face ". W okresie pracy w Teatrze Muzycznym w Poznaniu miał zaszczyt zagrać następujące role: Kromow,Cascada, Sant Brioge (F.Lehar – „Wesoła wdówka”), Doktor Falke (J.Strauss – „Zemsta nietoperza”), Rotmistrz von Henrici (K.Millicker – „Student żebrak”), Pavlovitsch (F.Lehar – „Hrabia Luxemburg”). W latach 2008 – 2015 zaśpiewał i poprowadził ponad 600 koncertów operetkowych oraz koncertów Trzech Tenorów.

 
Bilety do nabycia w Kasie  Filharmonii Częstochowskiej, w salonach EMPiK 
oraz:  
  
 Informacje: tel.737-567-014