Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Filharmonia Częstochowska w styczniu. Sprawdź co polecamy!

 

 

 

Piątek 27.01.2023, godz. 19.00 Sala koncertowa

GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY Koncert Karnawałowy z PRZEBOJAMI ZESPOŁU BEE GEES

 

 

Wystąpią:

 

  • Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec
  • Marcin Jajkiewicz, Marcin Staszek, Michał Grobelny - vocal
  • Bartłomiej Pięta – dyrygent

 

Porywający koncert karnawałowy, w którym usłyszymy największe przeboje zespołu Bee Gees. Gorące rytmy „Night fever”, „Tragedy”, „Staying alive” oraz cudowne ballady „More than a woman”, „How deep is your love”, „To love somebody” wykonają wspaniali wokaliści: Michał Grobelny, Marcin Jajkiewicz i Marcin Staszek wraz z Miejską Orkiestrą Dętą Lublińca. Zespół we wrześniu 2022 roku brał udział w V Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr Golden Sardana w Hiszpanii, gdzie odniósł spektakularny sukces - I miejsce we wszystkich pięciu kategoriach i Grand Prix za całokształt.

 

Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Filharmonii 795 451 438 oraz na stronie www Filharmonii Częstochowskiej


Wtorek 24.01.2023, godz. 10.00 Sala kameralna

 

GRANIE NA EKRANIE - FERIE Z FILHARMONIĄ

 

W najbliższy wtorek o 10.00 w ramach ???????????????????? ???? ????????????????????????????????????????????̨ zapraszamy najmłodszych na muzyczne spotkanie GRANIE NA EKRANIE z muzyką z filmowych bajek, grami i zabawami. Zapewniamy wyśmienitą atmosferę, którą znamy z Audycji muzyc
znych z cykl Filharmonia Dzieciom, podczas których muzyka, taniec, śpiew i śmiech idą w parze z podaną w formie zabawy wiedzą o instrumentach, muzycznych stylach, kompozytorach i budowie utworów muzycznych.
We wtorek popularną muzykę z filmowych bajek zagrają: altówka, trąbka, puzon i fortepian. Przygotowanie i prowadzenie - Magdalena Mirowska.

 


Czwartek 12.01.2023, godz. 19.00 Sala koncertowa
KONCERT KATEDRY MUZYKI Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie

 

 

 

Część I
Lesław Podolski – Fanfara Longa (prawykonanie)
Lesław Podolski – Szkic symfoniczny Optima medicina musica est (prawykonanie)
Malcolm Arnold – Koncert na duet fortepianowy i smyczki op. 32

Orkiestra symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Robert Gawroński – fortepian, Jakub Brawata – fortepian
Marek Kudra - dyrygent

Część II
Polskie piosenki czarnobiałego kina w symfonicznych aranżacjach Marcina Mirowskiego

Orkiestra symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Zespół wokalny Katedry Muzyki UJD
Joanna Świniarska-Szebeszczyk – śpiew
Przemysław Jeziorowski - przygotowanie zespołu
Marcin Mirowski - dyrygent

Ewa Grabowska-Lis - słowo o muzyce

Katedra Muzyki i Filharmonia Częstochowska zapraszają na doroczny koncert symfoniczny Katedry Muzyki UJD w czwartek, 12 stycznia o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. W programie: prawykonanie dwóch utworów Lesława Podolskiego, przeznaczonych na wielką orkiestrę symfoniczną. Pierwszym z nich będzie FANFARA LONGA, napisana z okazji jubileuszu 50-lecia naszej Uczelni, do tej pory jeszcze nie prezentowana publicznie, a drugim - SZKIC SYMFONICZNY "OPTIMA MEDICINA MUSICA EST", dedykowany nowo powstałemu kierunkowi lekarskiemu. W pierwszej części koncertu usłyszymy także KONCERT NA DUET FORTEPIANOWY I ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ Malcolma Arnolda, brytyjskiego kompozytora, twórcy m.in. muzyki do filmu "Most na rzece Kwai". Solistami w koncercie będą pianiści: Robert Gawroński i Jakub Brawata. Orkiestrę symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej poprowadzi Marek Kudra.
Druga część wieczoru zostanie poświęcona polskiej muzyce filmowej kina czarno-białego. Dawne przeboje we współczesnych aranżacjach Marcina Mirowskiego zaprezentuje Joanna Świniarska-Szebeszczyk (śpiew), zespół wokalny Katedry Muzyki, przygotowany przez Przemysława Jeziorowskiego oraz orkiestra symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, którą będzie dyrygował Marcin Mirowski.
Koncert poprowadzi i słowo o muzyce wygłosi Ewa Grabowska-Lis.

Bilety: 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 22 zł (UTW) do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie www


Niedziela 15.01.2023, godz. 16.00 Kościół św. Zygmunta
KONCERT KOLĘD

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
Janusz Siadlak – dyrygent
ks. Mikołaj Węgrzyn - prowadzenie

Święta Bożego Narodzenia to piękny moment, który najlepiej celebruje się przy dźwiękach równie pięknej muzyki. Dlatego, jak co roku, Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum zaprasza na spotkanie z kolędami z całego świata. W programie znajdą się kolędy i pastorałki różnych narodów. Przeniesiemy się do rozgrzanej Argentyny, poczujemy klimat amerykańskich, rozświetlonych lampkami, śnieżnych świąt w uwielbianych piosenkach. Artyści nie zapomną o rodzimych świątecznych utworach – tych powszechnie znanych, ale i śpiewanych tylko w konkretnych regionach Polski.

WSTĘP WOLNY

 

Czwartek 19.01.2023, godz. 19.00 Sala kameralna
KARNAWAŁ TRWA! CZWARTKOWY WIECZÓR Z CHÓREM

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
Olga Wowkotrub – fortepian
Janusz Siadlak - dyrygent i prowadzenie

Karnawałowy koncert Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją Janusza Siadlaka i z Olgą Wowkotrub przy fortepianie, w programie słynne arie, duety i chóry z popularnych z oper i operetek m.in. Rossiniego, Pucciniego, Straussa i Dvořáka.

Bilety: 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 28 zł (UTW) do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie www


 
 
 

Projekt materiałów graficznych: Dariusz Madejski/ Filharmonia Częstochowska


Fanpage Filharmonii www.facebook.com/FilharmoniaCzestochowska/
Kanał YouTube Filharmonii https://bit.ly/FilharmoniaCzestochowska_yt
Profil Instagramowy Filharmonii www.instagram.com/filharmonia.czestochowska/
Więcej szczegółów oraz sprzedaż i rezerwacja biletów online na www.filharmonia.com.pl  
Impresariat Filharmonii tel. 34 324 18 54