Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Filharmonia Częstochowska zaprasza!

Piątek 19.05.2023, godz. 19.00 Sala koncertowa

NASI SOLIŚCI

 
 • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
 • Adam Klocek – dyrygent
 • Klaudia Baca - kontrabas
 • Leonardo Nevari – "Fiore di Kadupul" na kontrabas i orkiestrę
 • Zofia Kulisiewicz – wiolonczela

Joseph Haydn – Koncert wiolonczelowy C-dur

 • Marlena Skoczylas – puzon

Ferdinand David – Concertino op. 4 na puzon i orkiestrę

 • Tomasz Kulisiewicz - skrzypce

Henryk Wieniawski - II Koncert skrzypcowy d-moll

 • Wojciech Rot - skrzypce

Ludvig van Beethoven – Romans nr 2 F-dur na skrzypce i orkiestrę op. 50

 • Tomasz Onysek – trąbka, Bartłomiej Pięta - trąbka

Antonio Vivaldi – Koncert na 2 trąbki C-dur RV 537

 • Michał Maleska - waltornia

Paul Dukas – Villanelle na róg i orkiestrę

To już piąty Koncert z cyklu NASI SOLIŚCI, czyli pokaz solistycznych umiejętności muzyków na co dzień tworzących zespół orkiestrowy.

Bardzo lubiany, zarówno przez samych muzyków, jak i publiczność. Ci pierwsi mogą zaprezentować się bliżej nie tylko melomanom, ale także swoim kolegom w orkiestrze i, co nie mniej ważne, dyrektorowi, ci drudzy mają szansę poznać indywidualności, które zwykle podziwiają jako całość, skojarzyć twarz z nazwiskiem i w ten sposób bardziej emocjonalnie związać z podziwianym na koncertach symfonicznych zespołem.

Formuła koncertu NASI SOLIŚCI zakłada pozostawienie wyborów repertuarowych wykonawcom, którzy wcześniej zgłaszają swoje propozycje i chęć uczestniczenia w projekcie dyrektorowi. Z okazji tej, co zrozumiałe, korzystają zwykle najmłodsi stażem członkowie orkiestry, ale nie tylko.
Prezentacja mniej znanych kompozycji z kanonu literatury muzycznej, utworów współczesnych czy pochodzących ze słabo muzycznie eksplorowanych obszarów kulturowych, to kolejna korzyść płynąca z cyklu NASI SOLIŚCI.
Jest to również okazja do usłyszenia i zobaczenia w roli głównej instrumentów, która nieczęsto jest im powierzana, jak w przypadku kontrabasu.

Bilety: 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 22 zł (UTW) do nabycia w kasie Filharmonii i na stronie https://www.filharmonia.com.pl

 

 
Wtorek 23.05.2023, godz. 19.00 Sala kameralna

JAZZOWY WTOREK W FILHARMONII | KLUCZNIAK-KAPCZUK-JARMUŻEK TRIO
 

 • Łukasz Kluczniak - saksofon altowy
 • Michał Kapczuk - kontrabas
 • Robert Jarmużek - fortepian

Kluczniak-Kapczuk-Jarmużek Trio powstało w 2019 roku. Formację tworzą: Michał Kapczuk (kontrabas), Łukasz Kluczniak (saksofon altowy) i Robert Jarmużek (fortepian). Takie instrumentarium jest ściśle zamierzone. Brzmienie zespołu jest subtelne, ciepłe i koherentne. Materiał muzyczny to wyłącznie autorskie kompozycje. Połączenie sonorystyczne kontrabasu, saksofonu i fortepianu wymaga od muzyków pełnego zaangażowania i symbiozy. Trio nagrało materiał na płytę właśnie w Filharmonii Częstochowskiej. Zanim przyjdzie więc czas na wydawnictwo, zaprezentuje go częstochowskiej publiczności na żywo.

Występ Trio zainauguruje nowy cykl w Filharmonii Częstochowskiej JAZZOWE WTORKI W KAMERALNEJ, podczas którego raz na kwartał poznamy twórczość jazzową lub okołojazzową artystów reprezentujących różne odcienie muzyki improwizowanej, wśród wykonawców znajdą się m.in. pianista Maciej Tubis czy Imienowski Jazz Set.

Ł???????????????????? ???????????????????????????????????? – grę na saksofonie rozpoczął w wieku 18 lat, zainspirowany muzyką Indii, Afryki, późnym Coltranem czy Milesem Davisem. Dwa lata później, w roku 1997, wygrał na tym instrumencie III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych JAZZ JUNIORS wraz z zespołem KaPeLa Trio. Rok później na tym samym festiwalu otrzymał wyróżnienie. W ankiecie Jazz Forum za 2000 rok plasuje się w czołówce polskich saksofonistów altowych. Koncertował z Adamem Rogersem, Tomaszem Stańko, Adamem Pierończykiem, Januszem Muniakiem, Jerzym Mazzollem, Wojciechem Konikiewiczem, Locko Richterem, Stanisławem Sojką, Hanną Banaszak. Grał na wielu festiwalach jazzowych w Polsce: Warsaw Summer Jazz Days, Jazz nad Odrą i za granicą, w Czechach, Rzymie, na Słowacji, w Niemczech (Leipzig Jazz Festival), Grecji (European Jazz Festival 2007). Wraz z pozostałymi muzykami zespołu KaPeLa Trio od 1998 roku współtworzy kwartet jazzowy KaPeLa&Yanina. W tym składzie nagrywa i wydaje dwie płyty: „2001” oraz „The Searchers For Something” (album otrzymuje bardzo pochlebne recenzje, został odnotowany m.in. w „The Jazz Discography” Toma Lorda – Kanada). Współtworzy ścieżkę dźwiękową do filmu Łukasza Wylężałka „Darmozjad Polski”, koncertuje na wielu festiwalach jazzowych m.in. Poznań Jazz Fair ‘99, Wawel Jazz Festiwal ’99, British Fusion Festiwal ’99 oraz Gitar City 2000. Kontynuacją współpracy z Yaniną jest nagranie w 2007 roku (czekającej na wydanie) płyty nowego projektu Yanina Free Wave. Poza projektami ściśle jazzowymi jego dorobek artystyczny jest równie bogaty. Na stałe współpracuje z zespołem Deus Meus, Zespołem W Składzie, Januszem Yaniną Iwańskim. Co roku bierze udział w festiwalu JSJD Rzeszów. Koncertował z Januszem Radkiem, Agatą Ślazyk (Piwnica pod Baranami), zespołem New Life'M, i Armią.

????????????????????ł ???????????????????????????? – kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Wydziału Jazzu w ZPSM w Warszawie na ul. Bednarskiej w klasie Zbigniewa Wegehaupta oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Jacka Niedzieli-Meiry. Współtworzy wiele projektów muzycznych o różnorodnych stylistykach. Kilkunastokrotnie zdobywał zespołowe Grand Prix na najważniejszych konkursach w Polsce i za granicą. Jako solista otrzymał ex aequo I miejsce w konkursie na Indywidualność Jazzową Festiwalu „Jazz Nad Odrą 2013” oraz wyróżnienie na „Gnesin Jazz Festival 2012” w Moskwie, „Krokus Jazz Festiwal 2009” w Jeleniej Górze i „Tarnów Jazz Contest 2008”. W 2012 roku zdobył z autorskim projektem Michał Kapczuk Trio Grand Prix na „XI Międzynarodowym Krokus Jazz Festival”. Otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska 2012”.

???????????????????????? ????????????????????????̇???????? – pianista, kompozytor i aranżer. Od 2005 roku związany z zespołem Mikromusic, z którym wydał kilkanaście płyt. Płyta „Tak mi się nie chce” uzyskała status Złotej Płyty, a za album „Mikromusic z dolnej półki” zespół dostał nagrodę Fryderyka. Współpracował z wieloma artystami, takimi jak: Zbyszek Lewandowski, Mike Russell, Jorgos Skolias, Piotr Baron, Marcin Pospieszalski, Artur Lesicki, Tomek Grabowy, Jarek Śmietana, Piotr Machalica, L.U.C., Frank Parker, Kenny Carr, Dorota Miśkiewicz, Arek Skolik, Marek Raduli, Joao de Sousa. Gra w zespołach: Leszek Cichoński, Zawartko/Piasecki, Levandek Funky Team i wielu innych. Wydał kilka płyt z autorską muzyką, między innymi: „Liquid Love” z Kasią Mirowską. Z kwartetem jazzowym Coherence Quartet nagrał dwie płyty, z czego ostatnia „Sagaye” została wydana przez prestiżową holenderską wytwórnię Challenge Records. Najnowszy projekt muzyczny Jarmużek/Pakowska zaowocował płytą „Przed skończeniem świata”, na której znalazła się w większości muzyka tradycyjna z regionu Dolnego Śląska. Koncertuje w Polsce i zagranicą, między innymi we Francji, Holandii, Niemczech, Czechach, Estonii, Rosji, Rumunii, Białorusi, Ukrainie, Litwie, Irlandii i Japonii.

Bilety: 45 zł do nabycia w kasie Filharmonii i na stronie https://www.filharmonia.com.pl

 

Czwartek 25.05.2023, godz. 19.00 Sala kameralna
 
WIOSENNY KONCERT ŻYCZEŃ | CZWARTKOWY WIECZÓR Z CHÓREM
 

 • Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
 • Janusz Frączek - fortepian
 • Janusz Siadlak - dyrygent, prowadzenie

Wiosenny koncert życzeń, czyli majowy Czwartkowy Wieczór z Chórem Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją Janusza Siadlaka z Januszem Frączkiem przy fortepianie w repertuarze rozrywkowym, popularnym, gwarantującym świetną zabawę i wiele wzruszeń.

Bilety: 48 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 25 zł (UTW) do nabycia w kasie Filharmonii i na stronie https://www.filharmonia.com.pl