Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Rusza druga edycja programu Zwolnieni z Teorii

Już jutro, 17 września, o godzinie 16.00 w klubokawiarni Duquesa w Częstochowie (Al. Najświętszej Maryi Panny 32) odbędzie się spotkanie z organizatorami ogólnopolskiej Olimpiady dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów „Zwolnieni z Teorii”.
 
Celem olimpiady jest rozwój praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania projektami u młodych ludzi oraz inspiracja do aktywności społecznej.
Zadaniem uczestników jest zrealizowanie projektu społecznego zmieniającego na lepsze lokalne otoczenie.
Każdy finalista programu otrzyma międzynarodowy certyfikat rozpoznawalny i honorowany na całym świecie.
W pierwszej edycji olimpiady wzięło udział 7 tys. uczniów. Zrealizowali oni 339 projektów, które razem dotarły do 0,5 mln beneficjentów.
 
 

W spotkaniu wezmą udział uczniowie zainteresowani programem, jak również finaliści pierwszej edycji, którzy opowiedzą o korzyściach, jakie program im przyniósł.
„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania projektami u młodych ludzi oraz inspiracja do aktywności społecznej. Zadaniem uczestników jest zrealizowanie projektu społecznego zmieniającego na lepsze lokalne otoczenie. Każdy finalista otrzyma międzynarodowy certyfikat rozpoznawalny
i honorowany na całym świecie. W pierwszej edycji olimpiady wzięło udział 7 tys. uczniów. Zrealizowali oni 339 projektów, które razem dotarły do 0,5 mln beneficjentów. Do udziału w programie można się zgłaszać do 30 listopada 2015 r. na stronie
www.zwolnienizteorii.pl.
Zwolnieni z Teorii to praktyczna gra zespołowa, gdzie wyzwaniem dla uczestników jest przeprowadzenie inicjatywy, która pozytywnie wpłynie na życie lokalnej społeczności. Uczestnicy tworzący 3-5 osobowe zespoły wspólnie szukają pomysłu na najciekawsze działanie, a następnie przy wsparciu ze strony organizatorów programu wcielają je w życie. Każdy z uczestników olimpiady, który ukończy swój projekt otrzymuje certyfikat sygnowany przez Project Management Institute R.E.P.
W programie mogą wziąć udział studenci oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Czas na realizację projektów zespoły mają do 31 marca 2016 r. W kwietniu 2016 r. odbędzie się Wielki Finał programu, podczas którego zostaną nagrodzone najlepsze projekty przeprowadzone w tej edycji.
 
Patronat honorowy nad projektem objęła Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Projekt został uhonorowany licznymi nagrodami oraz cieszy się poparciem uznanych osobistości świata biznesu, mediów i organizacji społecznych. W Kapitule olimpiady zasiadają m.in. Marian Owerko, Jerzy Baczyński, Anda Rottenberg czy Jerzy Koźmiński.
Osoby biorące udział w olimpiadzie mogą zdobyć certyfikat sygnowany przez Project Management Institute R.E.P. Certyfikat potwierdza zdobyte doświadczenie i wiedzę o najważniejszych elementach zarządzania projektami, wystarczającą do samodzielnej realizacji projektu, również społecznego. Jest on rozpoznawalny i honorowany na całym świecie, a starają się o niego menadżerowie średniego szczebla, 30-latkowie pracujący w największych polskich firmach.
Co więcej, projekty realizowane w ramach Zwolnionych z Teorii rywalizują o nagrody "Wilki" za Najlepsze Projekty Społeczne w kategoriach tematycznych i geograficznych.
Jest to już druga edycja programu. Projekty zrealizowane w ramach pierwszej edycji Zwolnionych z Teorii osiągnęły ogromną skalę. W programie wzięło udział ponad 7 tys. uczniów z 1 tys. szkół z całej Polski, realizując w sumie 339 projektów, na które poświęcili łącznie ponad 700 tys. godzin. Beneficjentami zrealizowanych projektów było około 0,5 miliona osób.
W kwietniu 2015 r. finaliści Zwolnionych z Teorii zebrali się na Wielkim Finale, gdzie nagrody dla najlepszych wręczył m.in. Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Dla 75% uczestników była to pierwsza prawdziwa praktyka pracy w zespole, tworzeniu budżetu, itd.
Wśród najciekawszych inicjatyw zrealizowanych w pierwszej edycji znalazł się m.in. projekt „Nie studiuj bezrobocia” – kampania informująca w ciekawy sposób o zatrudnieniu po różnych kierunkach studiów, „Qchnia z klasą” – warsztaty kulinarne z lubianymi kucharzami popularyzujące zdrowe odżywianie i „Śmieci na wysokości” – kampania przeciwko wielkoformatowej reklamie w przestrzeni miejskiej.
„Nie od dziś wiadomo, że wczesne nabywanie doświadczenia i kompetencji praktycznych daje większe szanse na sukces zawodowy. Niestety, ogromny odsetek nawet najzdolniejszych uczniów kończąc szkołę nie posiada żadnego doświadczenia praktycznego. Nasz program jest odpowiedzią na brak okazji do rozwijania praktycznych kompetencji stwarzanych przez system edukacji.” - mówi Paula Bruszewska, twórczyni Zwolnionych z Teorii.
 
Więcej informacji na temat programu dostępnych jest pod adres: www.zwolnienizteorii.pl.
***
„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wyzwaniem uczestników jest zrealizowanie własnej inicjatywy, która pozytywnie wpłynie na życie lokalnej społeczności. Każdy z uczestników programu może zdobyć swoje pierwsze praktyczne doświadczenie oraz międzynarodowy certyfikat rozpoznawalny i honorowany na całym świecie.
Olimpiadę organizuje Social Wolves - start-up społeczny z Polski. Social Wolves działa na rzecz odpowiedzialnej i kompetentnej kadry zarządzającej, z misją doświadczania młodych prowadzeniem projektów społecznych na całym świecie.

Partnerami strategicznymi olimpiady „Zwolnieni z Teorii” są Fundacja PZU, T-Mobile oraz Bank Zachodni WBK. Partnerem merytorycznym programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.