Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

14. FESTIWAL WIOLINISTYCZNY IM. BRONISŁAWA HUBERMANA

 

 

 "Szanowni Państwo,

 

po pandemicznych perturbacjach powracamy z pełną odsłoną międzynarodowego Festiwalu Wiolinistycznego im. Bronisława Hubermana. Podczas pięciu koncertów zaprezentujemy Państwu różnorodne skrzypcowe i wiolonczelowe emploi, od klasyki poprzez muzykę etniczną aż do jazzu.

Gościć będziemy niezwykłych wykonawców i instrumenty. Podczas inauguracji wystąpi wybitna skrzypaczka Elly Suh, która na skrzypcach Guarneri del Gesù wykona Koncert skrzypcowy Benjamina Brittena. Utwór ten, jak i Mała Suita Witolda Lutosławskiego, to muzyczne wspomnienie dwóch muzycznych geniuszy, równolatków, urodzonych 110 lat temu. Koncertowi towarzyszyć będzie niezwykła wystawa bezcennych instrumentów Antonio Stradivariego i Giuseppe Guarneri del Gesù, a o tajemnicach włoskich lutników XVIII wieku opowie jeden z największych ekspertów światowego lutnictwa —Florian Leonhard z Londynu.

Kolejny koncert to recital wybitnego młodego wiolonczelisty Antoniego Wrony. Jako laureat I nagrody Konkursu wiolonczelowego im. Dezyderiusza Danczowskiego oraz wielu innych konkursów jawi się on jako nowa, młoda gwiazda polskiej wiolonczelistyki.

Niezwykły duet jazzowy — Mateusz Smoczyński i Stephan Braun, to nazwiska, których przed-stawiać nie trzeba, są bowiem obecni w czołówce europejskiego jazzu od wielu lat. Cieszymy się bardzo na kolejny koncert z zespołem Vołosi, niezwykle energetycznym i kreatywnym zespołem czerpiącym z muzyki etnicznej i folkowej, prezentującym najwyższy kunszt instrumentalny. Ich ostatni występ w słynnej Concertgebouw w Amsterdamie spotkał się z owacyjnym przyjęciem tamtejszej publiczności, a to jedna z najznakomitszych sal koncertowych w Europie.

Na koniec koncert, w którym pamiętamy o geniuszu romantyzmu —Robercie Schumannie. Wybitny polski wiolonczelista, koncertujący na całym świecie, Tomasz Strahl, wykona Koncert a-moll, jeden z najpiękniejszych romantycznych koncertów wiolonczelowych, a Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej dopełni go IV Symfonią d-moll.

Zapraszamy Państwa serdecznie na nasze częstochowskie święto wiolinistyki. Mamy nadzieję, że tegoroczne propozycje przypadną Państwu do gustu." 

 

Adam Klocek, Dyrektor Festiwalu i Filharmonii Częstochowskiej

 

 

Program Festiwalu:

 

  • Piątek 29.09.2023, godz. 19.00 Sala koncertowa

KONCERT INAUGURACYJNY: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, ELLY SUH - skrzypce, Adam Klocek – dyrygent
Florian Leonhard - wykład lutniczy, prezentacja instrumentów Antonio Stradivariego i Giuseppe Guarneriego del Gesù

 

  • Niedziela 1.10.2023, godz. 19.00 Sala kameralna

RECITAL WIOLONCZELOWY: Antoni Wrona – wiolonczela, Aleksandra Janusz - fortepian

 

  • Poniedziałek 2.10.2023, godz. 19.00 Sala kameralna

STEPHAN BRAUN DUO: Mateusz Smoczyński - skrzypce, Stephan Braun - wiolonczela

 

  • Środa 4.10.2023, godz. 19.00 Sala koncertowa

VOŁOSI: Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej, Vołosi, Adam Klocek - dyrygent

 

  • Piątek 6.10.2023, godz. 19.00 Sala koncertowa

KONCERT FINAŁOWY: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, Tomasz Strahl - wiolonczela, Adam Klocek - dyrygent

 

 *****

 Piątek 29.09.2023, godz. 19.00 Sala koncertowa

INAUGURACJA 14. FESTIWALU WIOLINISTYCZNEGO IM. BRONISŁAWA HUBERMANA

 

 

Wystąpią:

Florian Leonhard - wykład lutniczy, prezentacja instrumentów Antonio Stradivariego i Giuseppe Guarneriego del Gesù

 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej

Elly Suh - skrzypce

Adam Klocek – dyrygent, prowadzenie

 

W programie:
Benjamin Britten - Koncert skrzypcowy nr 1 op. 15

Witold Lutosławski - Mała Suita

 

Elly Suh określana jako „wrażliwa i absorbująca interpretatorka” (Musical America), koreańsko-amerykańska skrzypaczka wyróżnia się jako artystka, której muzyczny urok, oryginalność interpretacyjna i wyjątkowa wizja twórcza tchną nowe życie na sceny koncertowe na całym świecie. Oprócz interpretacji najważniejszych dzieł literatury skrzypcowej, jest również promotorką muzyki współczesnej. Jako kompozytorka i aranżerka wnosi indywidualność i niepowtarzalny twórczy głos do wszystkich swoich występów poprzez nowo skomponowane kadencje, improwizacje lub aranżacje orkiestrowe. Jej autorska kadencja do IV Koncertu skrzypcowego Mozarta znalazła się w półfinale Konkursu na skrzypce im. Królowej Elżbiety w Belgii (2019). Urodzona w Seulu w 1989 roku, Suh rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w wieku pięciu lat. Od razu uznano ją za posiadającą ogromny talent. Już w wieku 10 lat rozpoczęła naukę w nowojorskim oddziale Pre-College Juilliard School. Pod okiem wybitnych profesorów: Roberta Manna, Joela Smirnoffa i Sally Thomas, ukończyła The Juilliard School, następnie rozpoczęła studia podyplomowe w Manhattan School of Music oraz na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu pod kierunkiem słynnego skrzypka Pierre’a Amoyala. Elly Suh gra na skrzypcach Giueseppe Guarneri del Gesù wypożyczonych przez anonimowego mecenasa, dzięki pomocy Floriana Leonharda. Skrzypce będą zaprezentowane podczas koncertu.

 

Florian Leonhard to jeden z wiodących na świecie ekspertów w dziedzinie rzadkich i ekskluzywnych instrumentów smyczkowych. Jego londyńskie studio i salon wystawowy prezentują jedne z najbardziej poszukiwanych, doskonałych skrzypiec, altówek i wiolonczel dostępnych na rynku. Wiedza i dążenie do perfekcji ugruntowały jego reputację wybitnego producenta nowoczesnych skrzypiec, sprzedawcy najlepszych instrumentów i wyjątkowego konserwatora. Wspiera kariery młodych i utalentowanych muzyków, poprzez wypożyczanie najwyższej jakości instrumentów, które z wyczuciem potrafi dopasować do solistów

 


 
 

Niedziela 1.10.2023, godz. 19.00 Sala kameralna

RECITAL WIOLONCZELOWY w ramach 14. FESTIWALU WIOLINISTYCZNEGO IM. BRONISŁAWA HUBERMANA

Wystąpią:

Antoni Wrona - wiolonczela

Aleksandra Janusz - fortepian

 

W programie:

Johannes Brahms - Sonata wiolonczelowa F-dur nr. 2

Jan Sebastian Bach - Suita nr 3 C - dur BWV 1009

Krzysztof Penderecki - Divertimento na wiolonczelę solo

 

Paulina Kula - prowadzenie koncertu

 

https://www.filharmonia.com.pl/repertuar/2163-14_Festiwal-Hubermana-Recital-wiolonczelowy

 


 

 

Poniedziałek 2.10.2023, godz. 19.00 Sala kameralna
SMOCZYŃSKI / BRAUN DUO w ramach 14. FESTIWALU WIOLINISTYCZNEGO IM. BRONISŁAWA HUBERMANA

 

Wystąpią:

Mateusz Smoczyński – skrzypce

Stephan Braun – wiolonczela

 

W programie:
Muzyka z płyty Keep On Turnin'

 

Mateusz Smoczyński i Stephan Braun zaprezentują materiał z płyty  Keep On Turnin', na której powracają do muzyki z ich młodości, z hitami z lat 80 i 90-tych (Stevie Wonder, Brecker Brothers, John Scofield).  Obaj artyści są uznanymi improwizatorami, jednymi z najlepszych na świecie muzyków stosujących niekonwencjonalne techniki gry na instrumentach smyczkowych, tworzących jedyne w swoim rodzaju brzmienie, rytm i groove.

 

https://www.smoczynski.pl/projekty/mssbduo/

 


 
 

Środa 4.10.2023, godz. 19.00 Sala koncertowa

VOŁOSI Z ORKIESTRĄ

Wystąpią:
Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej

VOŁOSI

Adam Klocek – dyrygent

 

VOŁOSI jeden z najbardziej ekscytujących zespołów na współczesnej scenie, hipnotyzujące zderzenie tradycji ze współczesnością, wystąpi podczas Festiwalu wraz z Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka. Usłyszymy starsze kompozycje, ale także materiał z najnowszego albumu grupy zatytułowanego “200 Weeks Ago”. Płyta jest muzyczną podróżą dedykowaną wszystkim odkrywcom szukającym nastrojowych, zapadających w pamięć melodii oraz tym, którzy potrzebują mocnej dawki energii. By podkreślić relacje z czasem, album został w całości nagrany w studiu wybudowanym w opuszczonym Dworze w Karpatach.
Ich historia rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy to bracia Krzysztof i Stanisław Lasoniowie spotkali tradycyjnych artystów w sercu polskich Beskidów. Razem z Janem Kaczmarzykiem, Robertem Waszutem i Zbigniewem Michałkiem wypracowali indywidualny styl: dynamiczny, finezyjny i emocjonalny. Odtąd pojawili się na scenie ponad 820 razy w 37 krajach świata.

https://www.volosi-band.com/oficjalna-strona/

 


 

Piątek 6.10.2023, godz. 19.00 Sala koncertowa

KONCERT FINAŁOWY 14. FESTIWALU WIOLINISTYCZNEGO IM. BRONISŁAWA HUBERMANA

 

Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej

Tomasz Strahl – wiolonczela

Adam Klocek – dyrygent

 

W programie:

Schumann – Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129

Schumann – IV Symfonia d-moll op. 120

 

Witold Paprocki - prowadzenie koncertu

 

Koncert poświęcony geniuszowi romantyzmu — Robertowi Schumannowi. Wybitny polski wiolonczelista, koncertujący na całym świecie, Tomasz Strahl, wykona Koncert a-moll, jeden z najpiękniejszych romantycznych koncertów wiolonczelowych, a Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej dopełni go IV Symfonią d-moll.

 

https://www.filharmonia.com.pl/repertuar/2166-14_Festiwal-Hubermana-Final

 

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka


Projekt materiałów graficznych: Dariusz Madejski/ Filharmonia Częstochowska


Kasa Filharmonii tel. 795 451 438
Impresariat Filharmonii tel. 34 324 18 54
Fanpage Filharmonii www.facebook.com/FilharmoniaCzestochowska/
Kanał YouTube Filharmonii https://bit.ly/FilharmoniaCzestochowska_yt
Profil Instagramowy Filharmonii www.instagram.com/filharmonia.czestochowska/ 
Więcej szczegółów oraz sprzedaż i rezerwacja biletów online na www.filharmonia.com.pl