Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Częstochowski ROK oraz Gmina Konopiska zapraszają na Jura ROK Festiwal

 W Konopiskach odbył się tegoroczny Jura ROK Festiwal

 

Gmina Konopiska była Gospodarzem 7. Jura ROK Festiwalu organizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Festiwal odbył się 24 czerwca na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach.

Do realizacji tegorocznej edycji na zasadzie partnerstwa przystąpiły następujące Gminy: Kamienica Polska, Kłobuck, Kłomnice, Konopiska, Mstów, Olsztyn, Poczesna i Przyrów.

Na festiwalowej scenie wystąpili: Zespół Ludowy "Cyganeczki" z Sygontki gm. Przyrów, Zespół Folklorystyczny "Turowianie" reprezentujący Gminę Olsztyn, Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Kłobucka", Zespół Folklorystyczny "Kamienica" z Gminy Kamienica Polska, Zespół Śpiewaczy "Mstowianki", Zespół Folklorystyczny "Wrzosowianie" z Poczesnej, Zespół Śpiewaczy "Kumosie"z Gminy Kłomnice. Gminę Konopiska reprezentowali Zespół Ludowy "Konopielki" i Zespół "KGW Wiosenne Kwiaty".

Po raz pierwszy na Jura ROK Festiwalu odbył się pokaz obrzędów sobótkowych.
 
Wydarzenie było okazją do podsumowania i wręczenia nagród laureatom Konkursu Legend, Baśni, Podań "Legend Jury" oraz dwóch konkursów plastycznych, dla dzieci „Jura oczami dziecka w odsłonach czterech pór roku” oraz Jurajskiego Konkursu Plastycznego dla młodzieży i dorosłych „Ilustracja do bajek, legend, podań".

Festiwal uświetniła "Muzyczna podróż od palanta do belcanta", czyli piosenki jak dawniej w wykonaniu Krzysztofa Dryndy przy akompaniamencie Michała Rorata i Sebastiana Janika. 

Były także produkty regionalne, rękodzieło, wystawy i warsztaty artystyczne, atrakcje dla dzieci, gastronomia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

 

Źródło: ROK Częstochowa

 

 

 


 

 

 

Zapraszamy serdecznie do udziału w święcie folkloru - stadion im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach - 24 czerwca 2023 r. godz. 15:00! Wstęp wolny!

O godz. 18:30 piosenki jak dawniej - "Muzyczna podróż od palanta do belcanta"w wykonaniu Krzysztofa Dryndy

Gospodarzem 7. Jura ROK Festiwalu jest Gmina Konopiska. 

Do realizacji tegorocznej edycji na zasadzie partnerstwa przystąpiły następujące Gminy: 
Kamienica Polska, Kłobuck, Kłomnice, Konopiska, Mstów, Olsztyn, Poczesna i Przyrów.

Zaczynamy o godz. 15:00. W godzinach 15:20-17:20 na scenie wystąpią: Zespół Ludowy "Cyganeczki" z Sygontki gm. Przyrów, Zespół Folklorystyczny "Turowianie" reprezentujący Gminę Olsztyn, Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Kłobucka", Zespół Folklorystyczny "Kamienica" z Gminy Kamienica Polska, Zespół Śpiewaczy "Mstowianki", Zespół Folklorystyczny "Wrzosowianie" z Poczesnej, Zespół Śpiewaczy "Kumosie"z Gminy Kłomnice. Gminę Konopiska reprezentować będą Zespół Ludowy "Konopielki" i Zespół "KGW Wiosenne Kwiaty".

O godz. 17:30 po raz pierwszy na Jura ROK Festiwalu zapraszamy na pokaz obrzędów sobótkowych.

Około godz. 18.00 przewidziano rozstrzygnięcie Konkursu Legend, Baśni, Podań "Legend Jury" oraz dwóch konkursów plastycznych: dla dzieci „Jura oczami dziecka w odsłonach czterech pór roku” oraz Jurajskiego Konkursu Plastycznego dla młodzieży i dorosłych „Ilustracja do bajek, legend, podań".

Festiwal uświetni "Muzyczna podróż od palanta do belcanta", czyli piosenki jak dawniej w wykonaniu Krzysztofa Dryndy przy akompaniamencie Michała Rorata i Sebastiana Janika (godz.18.30).

Będą także produkty regionalne, rękodzieło, wystawy i warsztaty artystyczne, atrakcje dla dzieci, gastronomia.