Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Dlaczego opłaca się zostawiać samochód na parkingu przy lotnisku?

Dojazd na lotnisko stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Jeśli nikt nie może nas akurat podwieźć lub lotnisko znajduje się w innym mieście, to zazwyczaj decydujemy się na dojazd własnym samochodem i pozostawienie go następnie na parkingu. Na co trzeba zwrócić uwagę, pozostawiając auto na kilka dni lub tygodni na parkingu?

Już nie musisz szukać drugiego kierowcy

 

Komunikacja miejska nie jest dobrym rozwiązaniem, kiedy zabieramy ze sobą większą ilość bagaży. Do tego dojazd nie zawsze musi być dopasowany akurat do naszych potrzeb. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem wydaje się przyjazd na lotnisko samochodem. Wiele osób zastanawia się nad poproszeniem kogoś zaufanego o zawiezienie na lotnisko, a następnie przewiezienie do domu lub chociaż na dworzec. Jednak w praktyce takie rozwiązanie nie jest optymalne, gdyż skazuje na pewną zależność od osób trzecich, co nie jest takie proste i do tego bardzo kłopotliwe. Dlatego znacznie wygodniejsze będzie po prostu pozostawienie samochodu na parkingu. Dobrym przykładem jest tutaj odlotowyparking.pl.

Zwróć uwagę na koszty parkingu

To, że zostawienie samochodu na parkingu w pobliżu lotniska jest najwygodniejszym rozwiązaniem, to oczywiste. Jednak zanim wybierzesz odpowiedni parking, nie możesz pominąć kwestii finansowych, które są dość różnorodne. Cena, którą zapłacisz za parking, zależy przede wszystkim od:

  • miejsca postoju — mowa tutaj zarówno o tym, czy parking jest zadaszony, czy też odkryty oraz od tego, jak daleko od lotniska się znajduje,
  • oferty firmy — bardzo często zdarza się, że firmy komercyjne oferują możliwość pozostawienia samochodu na ich parkingu, który znajduje się w pobliżu lotniska. Wtedy też w cenie może znajdować tylko sam postój lub też inne dodatkowe udogodnienia, takie jak ubezpieczenie samochodu od wydarzeń, które mogłyby zdarzyć się na terenie parkingu, czy nawet dojazd pod terminal busem. Dlatego też wyższa cena nie koniecznie musi od razu oznaczać dla ciebie konieczności rezygnacji z tej oferty, gdyż kiedy uwzględnisz wszystkie elementy, to może okazać się, że to rozwiązanie będzie ci się opłacać znacznie bardziej.

Nie daj się oszukać

Jeśli mowa o cenie, którą trzeba zapłacić za postój samochodu na terenie parkingu, to musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że komercyjne parkingi są zawsze korzystniejsze, niż te, które znajdują się typowo na terenie lotniska. W przypadku tych ostatnich ceny mogą być naprawdę znacząco wysokie, gdy planujesz pozostawić swoje auto na kilka dni lub nawet tygodni. W perspektywie doby lub kilku dni ta różnica w cenie może nie być już aż tak odczuwalna. Dodatkowo warto zaznaczyć, że parkingi na terenie lotniska nie zawsze są w pełni strzeżone. Dlatego dowiedz się dokładnie, za co tak naprawdę płacisz. Tym bardziej że na parkingach komercyjnych zyskasz zawsze gwarancję ochrony przez całą dobą, a co za tym idzie pewność, że kiedy wrócić z wakacji lub delegacji, to Twój samochód będzie dokładnie w tym samym stanie, w jakim go zostawiłeś.