Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Podróż kamperem – o czym warto pamiętać?

Podróże kamperami stają się coraz popularniejsze. Niezależnie od tego, jak daleko planujemy wyjechać, nie musimy martwić się o nocleg czy miejsce do przygotowania posiłku. Dostępne obecnie różnorodne modele kamperów gwarantują, że każdy zainteresowany znajdzie pojazd, który spełni jego wszelkie oczekiwania. Co warto wiedzieć przed wyruszeniem w drogę?

 
Ulubione kampery Polaków

Polacy coraz częściej interesują się zakupem kampera. Jednymi z najczęściej wybieranych marek są pojazdy Caravans International, Elnagh i Roller Team. Sporym zainteresowaniem cieszą się także przyczepy kampingowe. W Polsce mocno rozwinięty jest także rynek kamperów używanych. Najczęściej decydujemy się na pojazdy sprowadzane z Niemiec, Włoch czyWielkiej Brytanii, których wiek nie przekracza 10 lat. Wśród sprowadzanych kamperów dominują marki takie jak Hymer czy Dethelfs.

Kamper – jakie ubezpieczenie?

Sytuacje na drodze bywają nieprzewidywalne. Przed wyjazdem każdy posiadacz kampera koniecznie powinien zaopatrzyć się w odpowiednie ubezpieczenie. Oprócz obowiązkowej polisy OC warto zainteresować się pakietami łączonymi z AC lub specjalnymi ubezpieczeniami kierowanymi do właścicieli kamperów. Interesującym rozwiązaniem, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, są polisy krótkoterminowe obowiązujące 30, 90 czy 180 dni. Oferty polis proponowanych na polskim rynku ubezpieczeniowym często nie są jednak wystarczająco rozbudowane oraz nie posiadają korzystnych warunków. Poszukując polisy dla siebie, warto zainteresować sięofertami zagranicznymi. Atrakcyjne ubezpieczenia skierowane specjalnie dla posiadaczy kamperów znajdziesz na stronie: https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/.

Jak zaplanować podróż kamperem?

Podróż kamperem powinna zostać dokładnie zaplanowana. Mimo że pojazd posiada bogate wyposażenie, warto zastanowić się jakie dodatkowe akcesoria mogą ułatwić nam wyjazd. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w pralkę turystyczną, w której odświeżymy nasze ciuchy. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku dłuższych, trwających kilkanaście dni tras. Aby zapewnić sobie każdego dnia ciepły posiłek, możemy również zaopatrzyć się w piekarnik na kuchenkę gazową. W ten sposób przygotujemy smaczne posiłki, a nawet upieczemy ciasto. Przed wyjazdem dokładnie zastanówmy się z jakich produktów korzystamy każdego dnia. Możemy wykonać także listę niezbędnych przedmiotów, dzięki której o niczym nie zapomnimy.

Wyjazd kamperem może okazać się najlepszą podróżą w życiu. Właściwe przygotowanie sprawi, że podczas urlopu nie będziemy musieli się niczym martwić. Zadbajmy jednak nie tylko o wyposażenie naszego pojazdu, ale również o bezpieczeństwo. Odpowiednio dobrana polisa zagwarantuje nam poczucie pewności siebie i doskonały nastrój niezależnie od tego, gdzie będziemy się znajdować.