Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Czym właściwie jest zielona szkoła?

Wiele dzieci pracuje ciężko przez cały rok szkolny, by później w nagrodę wyjechać na upragnioną zieloną szkołę lub po prostu wycieczkę. Taka motywacja działa pozytywnie na uczniów, ponieważ wiedzą, że ich wysiłek jest zauważony. Warto jednak wybrać odpowiednie miejsce docelowe, które będzie miało wartości edukacyjne, ale również sprawiało dzieciom przyjemność i wiązało się z zasłużonym odpoczynkiem. Należałoby także zwrócić uwagę na zalety wynikające z wyjazdów na tak zwaną zieloną szkołę.
 

Czym właściwie jest zielona szkoła?

Już sama nazwa wskazuje na to, że głównym celem zielonej szkoły jest bezpośredni kontakt z naturą. Takie wyjazdy najczęściej odbywają się z daleka od wielkich metropolii, ale również w miejscach, które są cenne pod względem edukacji. Zielona szkoła ma na celu także oderwanie dzieci od komputerów, tabletów i innej elektroniki. Dzięki temu spędzają wolny czas aktywnie oraz w gronie rówieśników.

Korzyści wynikające z wyjazdów na zieloną szkołę

Mówiąc o zaletach zielonej szkoły, przede wszystkim trzeba wspomnieć o wartościach edukacyjnych. Dzieci poznają nowe tereny, jego otoczenie, ale również inną kulturę. Dzięki temu stają się bardziej wrażliwe na różnice międzyludzkie. Poza tym należy też zwrócić uwagę na to, że uczniowie spędzają aktywnie czas. Ważne jest także to, że dzieci mogą odpocząć i nauczyć się odrobinę samodzielności. Choć oczywiście wszystko zależy od ich wieku.

Gdzie najczęściej organizowana jest zielona szkoła?

Warto zauważyć, że zielona szkoła może być zorganizowana w każdym miejscu, które spełni główne cele związane z organizacją tego rodzaju podróży. Należy również pamiętać o tym, że zachowane muszą być wszelkie zasady bezpieczeństwa i higieny. Jeżeli te wszystkie elementy są spełnione, to można już dokonywać właściwego wyboru. Wiele szkół wybiera miejsca na terenie Polski, jednak ostatnimi czasy bardzo popularne są również zielone szkoły organizowane za granicą, na przykład w Grecji, Włoszech lub Hiszpanii. Dzięki temu w bardzo łatwy sposób dzieci mogą mieć dostęp do nowej kultury, zabytków, języka oraz roślinności.

Organizacja zielonej szkoły – czy to problem?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że organizacja zielonej szkoły może stanowić problem. Tym bardziej, jeżeli planowany jest wyjazd za granicę. Wtedy najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z oferty zewnętrznej firmy, która ma już duże doświadczenie w przeprowadzaniu tego rodzaju przedsięwzięć. Należy jednak pamiętać o tym, by firma była odpowiednia. Jaworzyna.com.pl taka jest, dlatego warto zastanowić się nad jej wyborem. Dzięki temu każdy rodzic będzie wiedział, że jego dziecko jest bezpieczne i szczęśliwe.