Osiedle Neonowe zlokalizowane jest w obrębie Starego Miasta, przy ulicy Katedralnej, w sercu Częstochowy, które aktualnie jest w fazie rewitalizacji. Na naszych oczach przekształca się w niezwykle atrakcyjną część miasta, nabierając świeżości, energii oraz ducha nowoczesności. Osiedle Neonowe swoją nietuzinkową architekturą wpisuje się w ten trend i daje przykład, jak można nadać nowe oblicze Staremu Miastu.
 
Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak wybrać dobrą polisę dla dziecka na ferie?

Przygotowując dziecko do wyjazdu na ferie zimowe, skupiamy się na odpowiednim wyposażeniu walizki. Dbamy o to, by nasza pociecha zabrała ze sobą to, czego potrzebuje. A czy pamiętamy o kwestiach związanych z bezpieczeństwem? O wypadek na stoku naprawdę nietrudno – zwłaszcza gdy dziecko dopiero uczy się jeździć na nartach. 

Na początku każdego roku szkolnego rodzice uczniów częstochowskich (i nie tylko) szkół opłacają składki na ubezpieczenie. Nie są to duże kwoty, a ubezpieczenie zachowuje ważność przez 12 miesięcy. Czy taka polisa wystarczy na wyjazd w ferie? Nie zaszkodzi rzecz jasna sprawdzić, jaki zakres ochrony zapewnia, niemniej warto pamiętać o tym, iż jest on ograniczony. 

 
Przede wszystkim nie zawiera OC na stoku, a także ubezpieczenia sprzętu sportowego. Jego wadą jest także niska suma gwarantowana ubezpieczenia NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków). Sprawa dodatkowo się komplikuje, jeśli dziecko spędza ferie za granicą – ze szkolnej polisy nie zostaną pokryte ewentualne koszty leczenia w innym kraju, akcji ratowniczej oraz transportu medycznego do Polski. A dodać trzeba, że to bardzo kosztowne usługi. 
Z tych właśnie powodów opłaca się kupić ubezpieczenie na narty na www.polisanarciarska.pl.

Polisa od organizatora wyjazdu – czy wystarczy?

Obowiązkiem organizatora wyjazdu jest zapewnienie uczestnikom ubezpieczenia NNW i kosztów leczenia. Nie ma jednak ustawowych wytycznych dotyczących zakresu ochrony ubezpieczeniowej. W znakomitej większości przypadków mamy do czynienia z polisami o podstawowym zakresie ochrony, co w praktyce oznacza, że sumy gwarantowane mogą okazać się niewystarczające do pokrycia kosztów leczenia, transportu medycznego etc.

Nie zapewniają też wysokiego odszkodowania. Bardzo rzadko się zdarza, że organizator imprezy turystycznej dorzuca do pakietu usług polisę o rozbudowanym zakresie. Z tego względu lepiej samodzielnie zadbać o odpowiednią ochronę ubezpieczeniową dla dziecka.

Dobra polisa na ferie – czyli jaka?

Wybór polisy na ferie zimowe dla dziecka jest podyktowany indywidualnymi przesłankami. Ofert na rynku jest sporo, np. Bezpieczny Powrót to ubezpieczenie na narty od PZU cieszące się sporą popularnością, ale warto przyjrzeć się również i innym propozycjom. Kluczowe znaczenie ma miejsce pobytu. Na terenie Polski nie opłacamy z własnej kieszeni kosztów leczenia dziecka, akcji ratowniczej oraz transportu medycznego. Dlatego też ubezpieczenie na ferie w kraju powinno zawierać przede wszystkim ubezpieczenie NNW, assistance i OC w życiu prywatnym, a ponadto ubezpieczenie bagażu i sprzętu turystycznego. Jeśli natomiast chodzi o polisę na wyjazd zagraniczny, to w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę na ubezpieczenie kosztów leczenia, NNW, assistance i OC.

Oczywiście i tutaj zakres ochrony powinien być rozszerzony o ubezpieczenie bagażu i sprzętu turystycznego.

Cechą dobrej polisy są odpowiednie sumy gwarantowane poszczególnych ubezpieczeń. Nie ma szans na otrzymanie wysokiego odszkodowania z tytułu NNW, jeżeli suma gwarantowana tego ubezpieczenia będzie zbyt niska (pod uwagę brany jest też procentowy uszczerbek na zdrowiu). Co się tyczy sum gwarantowanych ubezpieczenia kosztów leczenia i ratownictwa przyjmuje się, że na terenie Europy powinny one wynosić odpowiednio co najmniej 30 tys. euro i 60 tys. euro. A co z OC? Ubezpieczenie w życiu prywatnym chroni przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych przez dziecko osobom trzecim, np. nasze dziecko może zniszczyć wypożyczony sprzęt lub potrącić kogoś na stoku. Wówczas odszkodowanie jest wypłacane z polisy, a nie z naszej kieszeni.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują rozmaite dodatki do polis, np. ubezpieczenie sportów ekstremalnych i wysokiego ryzyka (przyda się, gdy dziecko trenuje daną dyscyplinę w ponadstandardowym zakresie) bądź od następstw chorób przewlekłych. Bardzo dużym plusem dodatkowych polis jest możliwość elastycznego dopasowania ochrony ubezpieczeniowej do konkretnych potrzeb.

Gdzie kupić najlepszą polisę w Częstochowie?

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup polisy online. Skorzystajmy z porównywarki, dzięki której zestawimy przynajmniej kilka ofert różnych firm – to pozwoli nam wyłonić tę, która najbardziej nam odpowiada. Możemy być pewni, że nie przepłacimy, chociaż warto mieć na uwadze fakt, iż omawiane polisy wcale nie są drogie. Przykładowo ubezpieczenie dla 13-latka na tygodniowe ferie w Słowenii (cel: narty i snowboard) kosztuje w najtańszym wariancie 18,13 zł, a w najdroższym – 318,25 zł. Średni koszt polisy mieści się w granicach 48-72 zł.

Ferie z polisą – spokojne i bezpieczne

Wyjazd pociechy na ferie zimowe to dla rodziców ogromny stres. Zapewniając dziecku właściwą ochronę ubezpieczeniową, zyskujemy pewność, że w trudnej sytuacji otrzyma ono należyte wsparcie i pomoc medyczną. Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać – upewnijmy się, że polisa gwarantuje dostatecznie szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej. Dziecko ubezpieczymy już za kilka złotych dziennie – wydatek nieduży, a korzyści ogromne.