Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak prawidłowo utylizować niestandardowe odpady?

 W mieszkaniach, domach i zakładach pracy produkujemy odpady różnego typu. Nie wszystkie z nich nadają się do standardowej utylizacji, czyli po prostu wyrzucenia do kontenera. Niektóre rodzaje odpadów wymagają specjalnego traktowania. Jakie to odpady? Jak je utylizować?

 

 

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakich odpadów nie wyrzucimy do standardowego kontenera na odpady
  • kiedy warto zdecydować się na wynajem kontenera
  • gdzie znaleźć firmę oferującą wywóz gruzu i wynajem kontenerów

Jeśli znajdziemy się w sytuacji, gdy standardowy wywóz odpadów nie będzie wchodził w grę, powinniśmy zamówić kontener na odpady niestandardowe. Jak to zrobić?

Wywóz gruzu i nie tylko. Kiedy nie wyrzucimy odpadów do tradycyjnych pojemników?

Gdy myślimy o odpadach, które nie nadają się do klasycznej utylizacji są zmieszane odpady budowlane, czyli gruz. Odpady poremontowe nie powinny trafić do zwykłego kontenera na śmieci. Podobnie sytuacja się ma jeśli chodzi o odpady wielkogabarytowe. Ten typ odpadów także powstaje często podczas remontów, ponieważ odpadami wielkogabarytowymi są najczęściej meble. Do tradycyjnych kontenerów nie trafią również elektrośmieci, czyli wszelkiego rodzaju urządzenia elektryczne i baterie. Zwykłymi odpadami nie są też odpady pochodzące z różnego rodzaju produkcji przemysłowej towarów.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na wynajem kontenerów?

Wywóz gruzu, odpadów niebezpiecznych, elektrośmieci i innych odpadów nie nadających się do klasycznej utylizacji musimy załatwić we własnym zakresie. Jeśli chodzi o odpady wielkogabarytowe i elektrośmieci często możemy załatwić sprawę kontaktując się z przedsiębiorstwem zajmującym się wywozem odpadów komunalnych z naszej okolicy. Organizują one często wywóz odpadów tego typu w określone dni lub na życzenie. Jednak w przypadku wywozu gruzu i innych odpadów poremontowych najlepszym rozwiązaniem jest kontener na gruz. 

Kontenery na gruz wynajmiemy od prywatnych firm oferujących usługi najmu kontenerów, wywozu gruzu, wywozu odpadów od firm itp. Oferują one kompleksową usługę, czyli podstawienie kontenera odpowiedniego do naszych potrzeb we wskazane miejsce, a następnie jego odbiór po napełnieniu. Dzięki temu nie musimy się przejmować odbiorem naszych odpadów, firma wynajmująca kontenery zrobi to za nas.

Gdzie zamówimy kontener na odpady?

Kontener na odpady na terenie Katowic i innych miast bez problemu zamówimy przez Internet (np. https://zamow-kontener.pl/slaskie/wywoz-gruzu-katowice/). Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazy typu "wynajem kontenerów Katowice", "wywóz gruzu Katowice", "kontener na gruz Katowice" i znajdziemy listę usługodawców oferujących odbiór odpadów od firm i klientów indywidualnych oraz wynajem kontenera na gruz obejmujących swoim zasięgiem Katowice i okolice oraz województwo Śląskie. Niezależnie od tego czy potrzebujemy kontener na zmieszane odpady budowlane, kontener na gabaryty, kontener na zmieszane odpady opakowaniowe, kontener na papę, czy po prostu kontener na odpady, profesjonalna firma dostarczy nam kontener dopasowany do naszych potrzeb. Jeśli nie wiemy jakiego typu kontener potrzebujemy warto spytać bezpośrednio w firmie oferującej tego typu usługi. Doradzą one jakie kontenery będą idealne do czynności takich jak utylizacja papy czy wełny mineralnej. Do wyboru dostaniemy kontenery o różnych rozmiarach, o określonych właściwościach. Usługodawcy oferują konkurencyjne ceny, więc bez problemu znajdziemy ofertę dopasowaną do naszych potrzeb i budżetu. Pamiętajmy, aby dokładnie zapoznać się z zakresem usług. Dostarczenie i odbiór kontenera może być dla nas kluczowy podczas zamawiania usługi, jeżeli nie mamy możliwości przewozić go we własnym zakresie. Później pozostaje nam tylko zamówić kontener na gruz i cieszyć się z dobrze wykonanej usługi.