Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Ile kosztuje autocasco?

 Mnóstwo kierowców zastanawia się, ile kosztowałoby AC dla ich samochodu. W wielu przypadkach to właśnie czynnik finansowy wpływa na podjęcie ostatecznej decyzji o zakupieniu lub zrezygnowaniu z Autocasco. Jednak czy kupując AC warto sugerować się jedynie ceną? W jaki sposób można szybko wyliczyć składkę potrzebną na ubezpieczenie konkretnego modelu samochodu? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

 

 

Zniżki dla kierowców przy zakupie AC

Zniżki podczas zakupu Autocasco to procentowe zmniejszenie składki. Ich wielkość różni się w zależności od polityki firmy, jednak zazwyczaj nie przekracza 70%. W momencie spowodowania przez ubezpieczonego kierowcę wypadku lub stłuczki, przestaje mu przysługiwać część rabatów na polisę AC.

Ubezpieczalnie indywidualnie tworzą algorytmy odpowiedzialne za wyliczanie wysokości składek, jednak w większości z nich zniżki związane są z tymi samymi aspektami. Oto najważniejsze z nich:

bezszkodowa jazda — zniżki za bezpieczne i ostrożne prowadzenie auta są przyznawane kierowcom, którzy w określonym przez ubezpieczyciela okresie nie byli sprawcami wypadku lub kolizji;

miejsce parkowania auta — mniejsze koszty polisy uzyskają osoby, których auta są garażowane lub parkowane na strzeżonym terenie. Znaczenie ma także poziom zabezpieczeń antykradzieżowych zastosowanych w danym modelu;

wiek kierowcy — młodzi kierowcy muszą się liczyć z wyższymi stawkami za ubezpieczenie AC. Zniżki dostępne są najczęściej dla osób, które ukończyły 25 lat i zdały prawo jazdy co najmniej 2 lata wcześniej;

marka samochodu — posiadacze rzadkich modeli aut zapłacą większą składkę AC, ze względu na mniejszą dostępność części zamiennych.;

Wszystkie wymienione czynniki wpływają na wielkość zniżek, i tym samym warunkują wysokość składki za ubezpieczenie AC. W niektórych ubezpieczalniach można także skorzystać z dodatkowych rabatów, np. za podpisanie umowy przez internet lub za sfinalizowanie transakcji od razu, bez podziału na raty.

Jaki jest koszt AC?

Jednoznaczne wskazanie konkretnej ceny AC dla wszystkich przypadków nie jest możliwe. Oprócz metryki kierowcy czy bezszkodowej jazdy o wysokości składki AC przesądza zakres ochrony, na jaki kierowca zdecydował się w ramach zakupionego ubezpieczenia. Znaczenie ma zarówno sposób likwidacji szkody, kwestia amortyzacji części jak i wdrożenie do umowy ewentualnych udziałów własnych właściciela auta. Więcej w tym temacie znaleźć można pod adresem: https://www.tychy.pl/2020/07/09/co-to-jest-ubezpieczenie-ac/.

Ze względu na duże zróżnicowanie ofert, podczas wyboru AC nie warto sugerować się wyłącznie ceną. Chcąc zapewnić sobie jak najlepsze zabezpieczenie przed odpowiedzialnością za szkody, należy bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie warunki wypłaty odszkodowań. Jako źródło rzetelnych informacji na ten temat można traktować Ogólne Warunki Ubezpieczeń, będące częścią każdej umowy ubezpieczeniowej.

Osoby poszukujące najkorzystniejszych ofert Autocasco mogą skorzystać z licznych kalkulatorów OC i AC dostępnych w internecie. Po wprowadzeniu podstawowych danych osoby zainteresowanej zakupem polisy oraz informacji na temat jej samochodu, można wybierać spośród wielu propozycji ubezpieczeniowych zebranych w jednym miejscu. Takie rozwiązanie pozwala na łatwe porównanie licznych propozycji towarzystw ubezpieczeniowych.