Płać mniej za ubezpieczenie mieszkania Częstochowie! Jak obniżyć składkę?

 Ubezpieczenie nieruchomości zlokalizowanej w Częstochowie powinno być dobrane przede wszystkim pod kątem Twoich indywidualnych potrzeb, wymagań i możliwości. Świetnie, jeśli przy okazji jest korzystne pod względem finansowym. Okazuje się, że istnieją pewne sposoby na obniżenie wysokości składki, o których piszemy w poniższym tekście.

 

 

Ogranicz przedmiot ochrony do murów i ewentualnie elementów stałych

Podstawową zmienną, która decyduje o cenie ubezpieczenia nieruchomości w Częstochowie i każdej innej miejscowości w Polsce, jest zakres gwarantowanej ochrony. W sprzedaży dostępnych jest kilka wariantów polisy zapewniających różne poziomy zabezpieczenia budynku, które obejmują:

  • wyłącznie same mury,
  • mury i elementy stałe (np. ściany, sufit, schody, balkon, taras, meble w zabudowie),
  • mury, elementy stałe i mienie ruchome, czyli wyposażenia wnętrza oraz zgromadzone w nim przedmioty (np. sprzęt RTV i AGD, biżuteria, rowery, meble nie w zabudowie).

Jak można sprawdzić w internetowej porównywarce https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/, najtańsze są oczywiście warianty zawierające wyłącznie ochronę samych murów. Taka polisa może kosztować nawet poniżej 100 zł na rok, jednak jej zakres jest na tyle ograniczony, że warto zdecydować się na ubezpieczenie obejmujący również elementy stałe, bo jest ono tylko 2-3 razy droższe.

Zrezygnuj z ochrony przed mało prawdopodobnymi zagrożeniami

Po co Ci zabezpieczenie przed powodzią, gdy mieszkasz w miejscu, w którym takie ryzyko nie istnieje? Czy na pewno potrzebujesz ochrony przed przepięciem, obsuwaniem się gruntu albo stłuczeniem szyby? Za każdą uwzględnioną w umowie sytuację, przed której konsekwencjami zabezpiecza Cię polisa nieruchomości, towarzystwa żądają dodatkowej opłaty i podwyższają składkę. Ogranicz się zatem wyłącznie do zdarzeń prawdopodobnych w Twoim przypadku, jak np. zalanie przez sąsiada, pożar czy kradzież z włamaniem.

Zainwestuj w zabezpieczenia własne

Im mniejsze ryzyko, że w Twoim budynku dojdzie do zniszczeń, z tytułu których trzeba będzie wypłacić odszkodowanie, tym niższa składka, dlatego zastosowanie własnych zabezpieczeń nieruchomości może przyczynić się do tańszej polisy. Systemy antywłamaniowe, alarmy przeciwpożarowe czy solidne i wytrzymałe drzwi oraz okna to tylko przykładowe elementy chroniące budynek, których wdrożenie umożliwia oszczędności na polisie.

Wykup polisę na maksymalnie długi czas

Standardowy czas obowiązywania umowy ubezpieczeniowej wynosi 12 miesięcy. Po upływie roku polisa wygasa i pojawia się konieczność jej odnowienia lub wykupienia nowej – w podjęciu prawidłowej decyzji pomocny jest internetowy kalkulator dostępny pod adresem https://kalkulator.ubezpieczeniemieszkania.pl/kalkulator/ubezpieczenia-nieruchomosci/. Warto jednak rozważyć zawarcie umowy na dłuższy czas, ponieważ w zamian towarzystwa oferują niższą składkę. Maksymalny okres obowiązywania polisy wynosi z reguły 2-3 lata.

Ustanów wysoką franszyzę integralną i redukcyjną

Jeśli chcesz jak najbardziej oszczędzić na cenie ubezpieczenia mieszkania, ustanów franszyzę integralną i redukcyjną na wysokim poziomie. Czym są te mechanizmy? Franszyza integralna oznacza kwotę wyceny szkód, poniżej której odszkodowanie nie jest wypłacane, podczas gdy franszyza redukcyjna wskazuje sumę, o jaką wartość rekompensaty zostanie pomniejszona. Pamiętaj też, że do ubezpieczenia nieruchomości możesz dobrać polisę OC w życiu prywatnym, o której więcej przeczytasz w artykule pod adresem https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/od-jakich-zdarzen-chroni-ubezpieczenie-oc.