Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak działa ochrona zniżek OC?

 

Za ubezpieczenie OC nie chcesz płacić więcej – także w przypadku spowodowania zdarzenia drogowego? Jedynym rozwiązaniem jest wykupienie ochrony zniżek – dodatkowej usługi oferowanej w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Sprawdź, na czym to polega i gdzie można z tego skorzystać.

 

 

 

Aby utrzymać dotychczasowe zniżki za bezszkodową jazdę, koniecznością jest bezpieczne prowadzenie auta. Tak, aby nie dopuścić do zdarzenia drogowego spowodowanego z własnej winy. Nie wszystkim się to udaje, dlatego w kolejnym roku ubezpieczeniowym za polisę OC płacą więcej. Wcale jednak tak być nie musi.

Ochrona zniżek – na czym to polega?

Ochrona zniżek OC lub też inaczej gwarancja zachowania zniżek to produkt ubezpieczeniowy oferowany jako dodatek do polisy OC i/lub AC przez niektóre towarzystwa. Dzięki temu istnieje możliwość utrzymania dotychczasowych zniżek – nawet wtedy, gdy ubezpieczający spowoduje zdarzenie drogowe. Jak to działa w praktyce?

Załóżmy, że kierowca ma wykupioną ochronę zniżek. Po kilku miesiącach spowodował kolizję drogową, w efekcie czego towarzystwo ubezpieczeniowe musiało pokryć szkody wyrządzone osobie pokrzywdzonej. Sprawca zdarzenia utrzyma dotychczasową zniżkę w kolejnym roku ubezpieczeniowym – zdarzenie nie będzie uwzględnione przez ubezpieczyciela.

Przykład. 50-letni kierowca ma na swoim koncie 50% za bezszkodową jazdę. Spowodował jednak zdarzenie drogowe, więc ubezpieczyciel musi ponieść finansową odpowiedzialność. Jako że kierowca miał wykupioną ochronę zniżek, zachowa ich dotychczasowy poziom, zamiast stracić część z nich.

Należy przy tym wspomnieć, że niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują usługę ochrony zniżek tylko w przypadku konkretnych polis. Tak jest w przypadku HDI – z ochrony zniżek mogą skorzystać osoby, które popisały ubezpieczenie HDI OC Turbo.

Ochrona zniżek – czy zawsze oznacza niższą składkę w kolejnym roku?

Warto pamiętać, że ochrona zniżek jest usługą, która pozwala na utrzymanie dotychczas zdobytych rabatów na stałym poziomie. Nie oznacza to wcale, że składka nie będzie wyższa.

Pamiętaj! Na cenę obowiązkowej polisy wpływa wiele czynników – nie tylko wysokość wypracowanych zniżek. Jeśli więc chcesz poznać, ile wyniesie składka, sprawdź ubezpieczenie samochodu na rankomat.pl. Dzięki temu – szybko i bez wychodzenia z domu – dowiesz się, ile zapłacisz za OC.

Ochrona zniżek – czy to się opłaca?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o opłacalność wykupienia ochrony zniżek. Wiele zależy od tego:

 

  • jak często zdarza ci się powodować kolizje,
  • jak wysoką masz zniżkę,
  • ile kosztuje usługa ochrony zniżek.

 

Należy pamiętać, że ochrona zniżek działa zwykle wyłącznie w tym towarzystwie ubezpieczeniowym, w którym została wykupiona. Nikt nie gwarantuje, że nowy ubezpieczyciel (jeśli zdecydujesz się zmienić go w kolejnym roku) uwzględni fakt, że taką usługę kierowca wykupił w innym towarzystwie.

Musisz więc dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania, aby ocenić czy usługa ochrony zniżek to dobre rozwiązanie.