Green Pack. Producent torebek papierowych fałdowych oraz woreczków foliowych.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Zdrowie

Programy profilaktyczne

 

 

Wczesne wykrywanie cukrzycy, rehabilitacja i wspieranie aktywności ruchowej seniorów oraz profilaktyka dla osób "Trzeciego i czwartego wieku" to kolejne bezpłatne programy dla częstochowianek i częstochowian. 

 
 

Pierwszy z nich pn. "Program wczesnego wykrywania cukrzycy typu II u mieszkańców miasta Częstochowy z zespołem metabolicznym na lata 2017-2021" jest przeznaczony dla osób od 40 do 60 roku życia.

Jego celem jest podniesienie świadomości w zakresie wczesnego rozpoznawania zespołu metabolicznego i cukrzycy oraz świadomego unikania lub minimalizowania czynników sprzyjających jej rozwojowi.

Jego zadaniem jest także wykrycie u jak największej liczby osób - z grupy mieszkańców Częstochowy zagrożonych najwyższym ryzykiem - cukrzycy związanej z zespołem metabolicznym, co spowoduje wczesne leczenie choroby i uniknięcie jej powikłań.

Realizatorem programu jest INTERMAX, ul. 1 Maja 27 (miejsce wykonywania badań), tel. 787-653-980, 34 324-55-26, www.intermed24.com.pl.

Drugi program dotyczy rehabilitacji i wspierania aktywności ruchowej dla seniorów powyżej 65 roku życia z niepełnosprawnością w zakresie narządu ruchu. Każdy każda zakwalifikowana osoba, w zależności od problemu zdrowotnego, skorzysta z 10-dniowego cyklu zabiegów składających się z kinezyterapii i zabiegów fizykoterapii. Łącznie każdy pacjent otrzyma 30 zabiegów dostosowanych do konkretnego problemu zdrowotnego.
Warunkiem udziału w programie jest posiadanie aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności w zakresie narządu ruchu.

Realizatorzy programu:
• Zakład Rehabilitacji Leczniczej sp. z o.o., ul. Łódzka 33, tel. 34 322 08 66, www.rehabilitacja.phg.pl (zapisy od 30 kwietnia do 4 maja)
• NZOZ Przychodnia Lekarska ,,Księżycowa", ul. Księżycowa 5, tel. 34 370 46 64 , www.przychodniaksiezycowa.pl (zapisy od 2 maja)
• Przychodnia rodzinna Euro - Medicus, ul. Kopalniana 4, tel. 34 365 96 25, www.przychodniaeuro.pl (zapisy od 2 maja)
• ,,Ecovita", ul. Klasztorna 23, tel. 730 676 561, www.ekovita.net (zapisy od 2 maja)
• NZOZ ,,Nasza Przychodnia", al. Wolności 46, tel. 34 366 96 03, www.przychodnia.czest.pl (zapisy od 10 maja)
• NZOZ Centrum Medyczne Amicus, Al. Pokoju 44, tel. 34 372 56 01, www.cm-amicus.pl (zapisy od 7 maja)

Trzeci z programów dotyczy profilaktyki dla osób ,,Trzeciego i czwartego wieku". Jego celem jest wdrożenie wczesnego leczenia niezdiagnozowanych dotychczas chorób przewlekłych u osób starszych.

Jest przeznaczony dla osób, które ukończyły lub ukończą w 2018 roku 60, 61, 62, 75,76 i 77 lat oraz dla osób w wieku 85 lat i po ich ukończeniu.

Całość realizuje Przychodnia Rodzinna Euro-Medicus, ul. Kopalniana 4, 573 098 733, www.przychodniaeuro.pl.
Więcej informacji u realizatorów programów.

Programy zdrowotne rehabilitacji i wspierania aktywności ruchowej oraz profilaktyki dla osób ,,Trzeciego i czwartego wieku" wpisują się w program Częstochowa wspiera seniorów.

• Więcej o programach zdrowotnych i profilaktycznych dla mieszkanek i mieszkańców Częstochowy można znaleźć tutaj: http://www.czestochowa.pl/page/730,programy-polityki-zdrowotnej.html

 

Źródło: UM
 
 

 

Jak pielęgnować skórę twarzy?

Skóra twarzy może być jednocześnie nalepszą ozdobą kobiety i jej największym kompleksem. Jej kondycja zależy od sposobu pielęgnacji i stosowanych kosmetyków. Aby osiągnąć efekt nieskazitelnie czystej cery, wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad.

Oczyszczanie

Podstawą pielęgnacji skóry twarzy jest jej prawidłowe oczyszczanie. Prawidłowe oznacza regularne. Twarz należy oczyszczać codziennie, a czynność ta powinna być takim nawykiem, jakim jest mycie zębów. Oczyszczając twarz usuwa się z niej nie tylko resztki kosmetyków, ale również zanieczyszczenia, np. kurz, pot i sebum. Niedopuszczalne jest chodzenie spać bez zmycia makijażu, bowiem kosmetyki kolorowe, których kobiety używają w ciągu dnia, w nocy mogą uczynić skórze wiele szkód.

Mistrzyniami w sztuce oczyszczania są Azjatki. Kobiety te słyną z nieskazitelnie czystej cery. Wynika to nie tylko z diety, która ma bardzo duży wpływ na stan skóry twarzy, ale przede wszystkim z długotrwałej pielęgnacji. Azjatki poświęcają kilka godzin dziennie na oczyszczanie twarzy. W odróżnieniu do Europejek, mieszkanki Azji już wiele laty temu przekonały się, że lepiej jest zapobiegać niedoskonałościom skóry, niż je maskować. Azjatyckie kosmetyki naturalne do oczyszczania twarzy są ostatnim krzykiem mody w krajach europejskich. Ich skład oparty o naturalne olejki i wyciągi z roślin pozwala w bezpieczny sposób zadbać o czystość skóry.

Nawilżanie

Promienna i wyglądająca zdrowo skóra musi być regularnie nawilżana. Nie wystarczy raz na kilka dni wetrzeć w skórę krem nawilżający. Czynność tę trzeba wykonywać codzienne, najlepiej rano i wieczorem. Kluczem, do sukcesu jest właściwy krem. Powinien on być dobrany do rodzaju skóry. Warto zainwestować w kosmetyki dobrej firmy. Najczęściej są one droższe od innych preparatów dostępnych w każdej drogerii, jednak zawierają zwykle składniki, których nie znajdzie się w kremie ze średniej lub niższej półki cenowej.

Szczególnej ochrony wymaga skóra wokół oczu. Do jej nawilżenia należy stosować specjalny krem. Okolice oczu są bardzo wrażliwe na podrażnienia, a skóra w tym miejscu jest cienka, dzięki czemu staje się bardziej podatna na zranienia oraz powstawanie zmarszczek.

Peeling i maseczka

Raz na kilka dni warto wykonać na twarzy peeling i maseczkę. Dobry peeling usunie martwy naskórek, natomiast maseczki regenerujące do twarzy dogłębnie ją oczyszczą i pobudzą naturalne procesy zachodzące w skórze. Oba produkty należy stosować regularnie, ale niezbyt często, aby nie naruszyć naturalnej równowagi skóry twarzy.

 

 


 Zbadaj serce na zakupach

 

 

W Galerii Jurajskiej będzie można bezpłatnie… przebadać się. To część ogólnopolskiej akcji profilaktycznej, której celem jest wczesne wykrycie chorób układu krążenia.

 

Choroby układu krążenia wciąż zbierają w Polsce swoje żniwo. Jak szacuje GUS odpowiedzialne są one za blisko 50% zgonów w kraju. Jedną z przyczyn wciąż wysokiego wskaźnika jest unikanie nawet prostych badań krwi.

Teraz jednak w Częstochowie pojawia się okazja, aby bezpłatnie się przebadać. Już w piątek i sobotę w Galerii Jurajskiej odbędzie się akcja profilaktyczna organizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „Teraz serce”. Dzięki niej będzie można nieodpłatnie wykonać podstawowe badania, niezbędne przy wstępnej diagnostyce chorób układu krążenia.

Odwiedzając galerię będzie można: zmierzyć ciśnienie tętnicze, zbadać poziom glukozy i cholesterolu we krwi, a także wykonać badanie z oceną ukrwienia kończyn dolnych (ABI). Ponadto będzie można skorzystać z fachowej porady lekarzy i dietetyków. Ci ostatni pomogą także w obliczeniu wskaźnika BMI.

- Badania są proste, bezpłatne, a co najważniejsze mogą uratować życie. Dzięki nim możemy wykonać wstępna diagnostykę swoich schorzeń lub upewnić się, że nic nam nie dolega. Bezwzględnie powinny z nich skorzystać osoby po 45 r.ż., które rzadko odwiedzają lekarza lub dawno nie miały robionych badań krwi. Także młodsze osoby, 20-, 30-latkowie powinni przyjść, przebadać się. To nic nie boli – zachęca Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.

O tym, jak ważne są nawet tak proste badania jak pomiar ciśnienia wciąż trzeba przekonywać Polaków. Tymczasem wczesna diagnostyka np. cukrzycy czy nadciśnienia oraz wprowadzenie odpowiedniej terapii może uchronić nas przed zawałem lub udarem, a także dziesiątkami innych chorób, mających wpływ na nasz organizm. Inicjatywy takie, jak ta w Jurajskiej są więc okazją, aby bez kolejki sprawdzić swoje zdrowie.

-Wystarczy przyjść i się przebadać lub skonsultować. Przez cały dzień dyżurować będą u nas lekarze i dietetycy. Działać będzie także punkt pobrań krwi. Pielęgniarki z kolei będą wykonywać pomiar ciśnienia. Nie trzeba się nigdzie wcześniej umawiać, ani mieć skierowań. Jeśli natomiast chcemy się poradzić lekarza, a mamy jakieś aktualne wyniki, warto je zabrać ze sobą – radzi przedstawicielka galerii.

Wszystkie badania i porady z jakich skorzystamy 13 i 14 kwietnia w Jurajskiej są bezpłatne.

 
 Będzie można z nich skorzystać od godz. 10 do godz. 10. Organizatorem akcji w Galerii Jurajskiej jest Telemedycyna Polska. Konsultacje w galerii odbywają się w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyki chorób krążenia „Teraz serce".

Źródło: Galeria Jurajska

 

Produkty przyjazne środowisku

- zapoznaj się z ofertą firmy Green Pack

 

Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań, że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne, ale i przyjazne środowisku

Opakowania produkowane przez firmę Green Pack z Wierzchowiska k/Częstochowy są funkcjonalne, niepowtarzalne, spełniają największe wymagania swoich Klientów.

Firma "Green Pack" istnieje na rynku od 1990 roku. Specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.
 

Każdy Klient znajdzie w Green Pack-u  interesujące Go wyroby, zgodne z jego potrzebami i w najnowocześniejszym wzornictwie.

Wszystkie opakowania posiadają niezbędne certyfikaty i atesty.

Szeroka gama nadruków, kształtów, nowoczesne wzornictwo to opakowania, dzięki którym każdy odbiorca zadowoli swojego Klienta, a każdy pięknie opakowany towar zyska na watrości!

 

Firma "GREEN PACK" zaprasza do SKLEPU INTRNETOWEGO:
 https://www.greenpack.pl
 

 

WSZYSTKO, CO TRZEBA WIEDZIEĆ O BADANIACH WZROKU   

 
Wizyta u lekarza – niezależnie od specjalizacji – to często dla wielu osób ostateczność. 
Zgłaszają się dopiero wówczas, gdy odczuwają znaczne pogorszenie samopoczucia czy też zauważą występowanie objawów i dolegliwości, które są uciążliwe, a wcześniej nie miały miejsca. Niestety czekanie, aż objawy zaczną naprawdę dokuczać to fundamentalny błąd – podstawą skutecznego leczenia jest bowiem profilaktyka i jak najwcześniejsza diagnoza. W okulistyce jest to szczególnie ważne. Wielu schorzeniom można zapobiec – trzeba jednak kontrolnie badać wzrok.
 
 

 
 
Dzieci i młodzież szkolna podlegają obowiązkowym bilansom zdrowia i dopóki obowiązek organizowania profilaktycznych badań lekarskich spoczywa na szkole - z bieżącą diagnostyką wad wzroku u najmłodszych nie ma większego kłopotu. Proble

m zaczyna się później, gdy obowiązki domowe, zawodowe i rodzinne sprawiają, że zawsze są ważniejsze i pilniejsze rzeczy do zrobienia niż rutynowa kontrola stanu zdrowia.

Jak często trzeba badać wzrok?

Osoby dorosłe, niezauważające u siebie żadnych nieprawidłowości ostrości widzenia czy niedogodności, związanych z narządem wzroku, powinny przechodzić kontrolne badania profilaktyczne raz na 2-3 lata. Częstotliwość ta znacznie wzrasta po 40. roku życia - wówczas narząd wzroku stopniowo słabnie, spadają zdolności akomodacyjne oka, zaczynają rozwijać się takie choroby, jak jaskra czy zwyrodnienie plamki żółtej. Wyraźnie wyższe ryzyko potencjalnych nieprawidłowości sprawia, że na wizytę kontrolną do okulisty po 40. roku życia powinniśmy wybierać się co najmniej raz w roku. Istnieją grupy ryzyka, u których takie badania powinny być wykonywane znacznie częściej – należą do nich chorzy na cukrzycę, nowotwory oraz osoby ze schorzeniami reumatycznymi oraz układu nerwowego.

Wyższą staranność w stałej kontroli swojego wzroku powinny także wykazywać osoby ze zdiagnozowanymi wadami wzroku - zwłaszcza te, które korzystają z soczewek. Standardem powinna być minimum jedna wizyta u okulisty rocznie. Nawet jeżeli nie zauważamy problemów ze wzrokiem nie oznacza to, że wszystko jest w porządku. Niektóre choroby wzroku rozwijają się niepostrzeżenie, długo nie dają żadnych powodów do niepokoju, później zaś postępują w niezwykle szybkim tempie. Przykładem jest jaska, która początkowo nie daje wyraźnych objawów, a niestety nieleczona prowadzi do ślepoty.

Ważne! Aby wybrać się do okulisty w ramach powszechnej służby zdrowia, potrzebne jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Jak wygląda wizyta kontrolna u okulisty?

 

Okulista jest lekarzem – i jak każdy lekarz zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem schorzeń. To dlatego wizyta okulistyczna rozpoczyna się od dokładnego zebrania informacji, przeprowadzenia wywiadu z pacjentem, pytania o przyczynę wizyty, ewentualne dolegliwości czy obserwowane zmiany, a także obciążenia rodzinne. Po rozmowie przychodzi pora na właściwe badania, podczas których lekarz ocenia przede wszystkim ostrość wzroku, pole widzenia, widzenie barw oraz budowę anatomiczną narządu wzroku. Do szybkiego określenia wady wzroku wykorzystywana jest autorefraktometria, czyli popularne "komputerowe badanie wzroku". Jest ono szybkie i bardzo wygodne, nigdy jednak nie może zastąpić pełnego badania okulistycznego.

Badanie autorefraktometrem określa jedynie przybliżoną wartość korekcji optycznej i powinno być jedynie wstępem do dalszych badań - tłumaczy ekspert z firmy Hoya Lens Poland, wiodącego producenta najwyższej jakości soczewek okularowych. To zadanie dla optometrysty, który specjalizuje się w badaniu wad refrakcji, czyli wad wzroku. Optometrysta wykonuje szereg testów, które pozwalają na profesjonalny dobór soczewek okularowych z uwzględnieniem ich mocy i komfortu widzenia. Kompleksowe pomiary wykonane przez specjalistę to gwarancja dla użytkownika, że będzie dobrze widział. Dodatkowo, co równie ważne, optometrysta często posiada wiedzę, jakie rozwiązania są dostępne, z jakich materiałów wykonywane są soczewki, jakie powłoki można zastosować - dzięki temu może doradzić w wyborze optymalnego dla danej osoby rozwiązania.

Podstawowe badania kontrolne u okulisty

Zanim jednak okulista wystawi receptę na okulary czy zaleci dalsze, szczegółowe badania optometryczne, sam skontroluje najważniejsze parametry widzenia i ogólny stan oczu. Pierwsze badanie polega zazwyczaj na sprawdzeniu ostrości widzenia z różnych odległości za pomocą tablic z optotypami – czyli zmniejszającymi się znakami: literami, cyframi lub rysunkami, ułożonymi w poziomych rzędach. Oprócz tego, dla każdego oka, wykonuje się tzw. próbę korekcji okularowej. Polega ona na tym, że w próbnej ramce okularowej umieszczane są kolejno szkła korekcyjne o mocach zmienianych w zależności od wady, aż do chwili uzyskania najlepszej możliwej ostrości wzroku.

Do różnicowania kolorów i diagnozowania niedowidzenia niektórych barw służy tzw. tablica Ishihary – charakterystyczne koła, składające się z różnobarwnych plam, z wpisanymi w środek cyframi.

Kolejnym, popularnym badaniem okulistycznym jest badanie pola widzenia – czyli obszaru, który jesteśmy w stanie zobaczyć nieruchomym okiem. Najczęściej badanie takie wykonuje się za pomocą perymetru - specjalnego urządzenia, na którym opieramy podbródek i czoło. Podczas gdy jedno oko zostaje zasłonięte, zadaniem drugiego jest obserwacja, kiedy pojawi się światełko. Efektem jest stworzenie schematu, odrębnego dla każdego oka, pokazującego ewentualne ubytki w widzeniu – to zaś jest potrzebne lekarzowi do wychwycenia zmian w siatkówce.

W gabinecie często stosowany jest także test Amslera, szczególnie przydatny w diagnozie zwyrodnienia plamki żółtej. To kwadrat, podzielony liniami na mniejsze kwadraciki, w środku którego znajduje się punkt. Jeżeli przy wpatrywaniu się w niego obserwujemy zamazywanie czy zaginanie się linii, konieczna jest dalsza diagnostyka w kierunku zmian.

W następnej kolejności, używając specjalnej lampy szczelinowej tzw. biomikroskopu okulista bada przedni odcinek oka, tj. powieki, worek spojówkowy, tęczówkę, rogówkę, soczewkę oraz przednią część ciała szklistego. Stosując wziernikowanie oka, okulista ocenia także tylny odcinek oka – mowa o tzw. badaniu dna oka, pozwalającym na zdiagnozowanie wielu schorzeń ogólnoustrojowych - nadciśnienia tętniczego, cukrzycy czy miażdżycy. Badanie to umożliwia również rozpoznanie nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu siatkówki, błony naczyniowej i nerwu wzrokowego. Zazwyczaj poprzedza je aplikacja specjalnych kropli, rozszerzających źrenicę. Chociaż samo badanie jest bezbolesne, do 6 godzin po nim mogą występować zaburzenia akomodacji oka. Niezbyt dobre widzenie z bliska i niedokładne z daleka sprawia, że badanie dna oka powinniśmy zaplanować raczej po pracy, a na samą wizytę nie powinniśmy udawać się samochodem.

Wizyta kontrolna – i co dalej?

Wszystko zależy od wyników przeprowadzonych badań oraz obserwacji lekarza. Plan leczenia po badaniu oczu może polegać na wystawieniu recepty na okulary, zaleceniu terapii wzrokowej, wskazaniach do operacji chirurgicznej, skierowaniu na dalsze badania czy też leczeniu konkretnej choroby. Lekarz okulista może także zalecić wykonywanie ćwiczeń wzroku we własnym zakresie czy też zasugerować przyjmowanie odpowiednich witamin i suplementów diety.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Panie, wybierając się do okulisty powinny pamiętać, że makijaż nie jest najlepszym rozwiązaniem – zwłaszcza w przypadku planowanego badania dna oka. Drobinki makijażu, tusz do rzęs czy cienie do powiek mogą nie tylko utrudnić badania, ale nawet zafałszować ich wyniki.

www.hoya.eu


 

Ruszają dwa programy profilaktyki zdrowotnej

 

Ze szczepień przeciwko pneumokokom będą mogły skorzystać dzieci pomiędzy 24 a 35 miesiącem życia, a ze szczepień przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego – dziewczęta z rocznika 2006. Realizacją programów zajmą się przychodnie wyłonione w konkursie ofert.

Z bezpłatnego ,,Programu profilaktycznych szczepień dzieci przeciwko pneumokokom zamieszkałych na terenie miasta Częstochowy na lata 2013–2017 – kontynuacja programu na rok 2018” skorzystają dziewczynki i chłopcy pomiędzy 24 a 35 miesiącem życia (w trzecim roku życia) zamieszkałe w Częstochowie, które nie należą do grupy podwyższonego ryzyka zachorowania na inwazyjną chorobę pneumokokową i które dotąd nie zostały uodpornione przeciw tym bakteriom.


Realizacją programu zajmą się:

- Przychodnia lekarska ,,Południe” przy ul. Mireckiego 29a, tel. 722 133 250, http://www.przychodniapoludnie.pl

we współpracy z następującymi jednostkami:

-NZOZ Przychodnia Lekarska „Wrzosowiak” ul. Orkana 61/67a,
-NZOZ Przychodnia Lekarska „Nasza Przychodnia”, al. Wolności 46,
-NZOZ Przychodnia Lekarska „Nadrzeczna”, ul. Nadrzeczna 32a,
-NZOZ Przychodnia Lekarska „Novomed”, ul. Boh. Katynia 25a,
-NZOZ Przychodnia Lekarska „ Cormed”, al. Pokoju 3,
-NZOZ Przychodnia Lekarska „Olmed”, ul. Olsztyńska 68,
-NZOZ Przychodnia Lekarska „Piastowska Med”, ul. Piastowska 80/82,
-NZOZ Przychodnia Lekarska „Combi-Med”, ul. Dekabrystów 17/19,
-NZOZ Przychodnia Lekarska „Avamed” ul. Powstańców Śląskich 7a.

- Przychodnia lekarska ,,Północ” przy ul. Gen. Andersa 12, tel. (34) 362 44 94 lub 660 781 815, http://www.przychodniapolnoc.pl

we współpracy z następującymi jednostkami:

-Zakład Usług Medycznych i Innych „Kiedrzyńska” Sp. z o.o. , ul. Kiedrzyńska 81a,
-NZOZ Przychodnia Lekarska ,,Nord Med”, ul. Michałowskiego 6,
-NZOZ Przychodnia Lekarska „Księżycowa”, ul. Księżycowa 5,
-NZOZ Przychodnia Lekarska ,,Euromed”, ul. Wielkoborska 37/41,
-NZOZ Przychodnia Lekarska, ul. Rocha 250,
-Przychodnia Rodzinna „Euro-Med”, ul. 3 Maja,
-Przychodnia Rodzinna „Euro-Medicus”, ul. Kopalniana 4,
-,,Złota Przychodnia”, ul. Łódzka 140.

„Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) na lata 2014-2018” adresowany jest do mieszkanek Częstochowy z rocznika 2006. Każda z dziewcząt zostanie nieodpłatnie zaszczepiona 3 dawkami szczepionki. Wykonanie szczepień zostanie poprzedzone akcją edukacyjną dla rodziców/opiekunów prawnych, a pielęgniarki medycyny szkolnej zajmą się akcją informacyjną w szkołach – szczegółowe informacje na jej temat udostępnione będą w najbliższym czasie na stronie internetowej realizatora programu: www.przychodniakopernika45.pl

Realizatorem programu będzie ,,Sanus” Sp. z o.o. NZOZ, przychodnia lekarska ,,Kopernika 45” przy ul. Kopernika 45, tel. 690 640 024, http://www.przychodniakopernika45.pl

Szczepienia będą wykonywane w:

-NZOZ Przychodni Lekarskiej ,,Kopernika 45”, ul. Kopernika 45, tel. 668 973 533, e-mail: spzozkopernika@data.pl
-Przychodni Rodzinnej ,,Euro-Medicus”, ul. Kopalniana 4, tel. 34/365-96-25; e-mail: wtyrek@02.pl
-Przychodni Rodzinnej ,,Euro-Med”, ul. 3-go Maja 16, tel. 34/361-27-62, e-mail: wtyrek@02.pl
-NZOZ Przychodni ,,Nadrzeczna”, ul. Nadrzeczna 32a, tel. 34/368-29-52, e-mail: zoznadrzeczna@poczta.onet.pl
-NZOZ Przychodni ,,Combi-Med”, ul. Dekabrystów 17/19, tel. 535 500 160, e-mail: nzozcombimed@op.pl
-NZOZ Przychodni Lekarskiej ,,Nord-Med.”, ul. Michałowskiego 6, tel. 34/322-06-70, e-mail: sekretariat@nordmed.pl
-NZOZ Przychodni Lekarskiej ,,Wrzosowiak”, ul. Orkana 61/67a, tel. 34/363-46-34, e-mail: zozorkana@data.pl

Oba programy profilaktyki zdrowotnej są finansowane z budżetu miasta.

Źródło: UM Częstochowy


Naucz się udzielać pierwszej pomocy swojemu dziecku 

 
 
Weź udział w bezpłatnych warsztatach dla kobiet w ciąży:
12 marca, godz.: 17.00-20.00
Wojewódzki Szpital Specjalistycznym  przy ul. Bialskiej 104/118
 
 
 
Ok. 75 000 – tylu rodziców w ciągu 7 lat zostało przeszkolonych z pierwszej pomocy w ramach Kampanii Bezpieczny Maluch. 
Kampania to największa w Polsce akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców mającą na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. Kampania powstała z pasji do ratownictwa i rodzicielskiego doświadczenia twórców. Po wielu rozmowach z środowiskiem medycznym w całej Polsce organizatorzy zauważyli potrzebę dodatkowej edukacji przyszłych rodziców. Kampania dotyczy bezpiecznego rodzicielstwa, uzupełnia program szkół rodzenia, który nie obejmuje tak nurtującego przyszłych rodziców tematu jak pierwsza pomoc. Podczas warsztatów Kampanii Bezpieczny Maluch uczestnicy dowiadują się między innymi jak udzielić pierwszej pomocy swojemu dziecku w najczęściej występujących w pierwszym roku życia dziecka przypadkach. By utrwalić tę wiedzę organizatorzy na każdych warsztatach udostępniają kilkadziesiąt lalek, na których rodzice ćwiczą omawiane zagadnienia, każda uczestniczka dostaje również bezpłatnie Podręcznik Bezpiecznego Malucha, który zawiera schematy postępowania w nieszczęśliwych wypadkach. 

Dzięki unikalności programu warsztatów i profesjonalizmowi instruktorów Bezpieczny Maluch zdobył rekomendacje największych placówek medycznych w Polsce. W ramach Kampanii już w 12 polskich Szpitalach z oddziałami położniczo-ginekologicznymi organizowane są spotkania z rodzicami. Przez 7 lat działalności Kampania wzięła udział w kilku ważnych projektach: współtworzenie plakatu instruktażowego z resuscytacji, który wisi w przychodniach i szpitalach całej Polski; współtworzenie aplikacji na urządzenia mobilne dotyczącej pierwszej pomocy; współtworzenie z telewizją Happy TV cyklu filmów instruktażowych z pierwszej pomocy.

Zainteresowanie Kampanią i tematyką poruszaną podczas spotkań z każdym rokiem jest coraz większe. W 2018 roku zaplanowanych jest ponad 100 warsztatów, Częstochowę Kampania odwiedzi już 12 marca, warsztaty odbędą się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP przy ul. Bialskiej 104/118 w godz.17.00-20.30. 

 
Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego śpieszcie się z rejestracją na www.bezpiecznymaluch.pl.
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta