hurtownia opakowań, green pack opakowania, gastronomia producent opakowań, taśmy, woreczki foliowe, opakowania jednorazowe, środki czystości, catering
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Książki dla Dzieci

Królewicz Lupi i Króliczek Zębiczek 

 
NOWOŚĆ
Tekst Zofia Stanecka

Ilustracje Elżbieta Grozdew

Pełna uroku opowieść o pewnym małym królewiczu, idealna dla przedszkolaków - do wspólnego czytania z rodzicami. W tekst wplecione są słowa-obrazki, które sprawiają, że nawet bardzo młody czytelnik może włączyć się w lekturę i podpowiadać mamie lub tacie, o czym mowa w kolejnych zdaniach.

Królewicz Lupi pod wieloma względami przypomina zwykłego małego chłopca – ma problem z wymawianiem głoski „r”, marzy o prawdziwym przyjacielu, czasem się nudzi i nie zawsze słucha swoich rodziców. W baśniowym bohaterze stworzonym przez Zofię Stanecką dziecko może odnaleźć dobrze znane emocje i pragnienia. Piękne, nastrojowe ilustracje Elżbiety Grozdew przeniosą małego i dużego czytelnika w kolorowy, pogodny świat. Ogromną zaletą książki jest jej więziotwórczy charakter – dziecko i rodzic czytają razem, przytuleni i zanurzeni w opowieści.

Baśniowa gimnastyka w dwóch językach - po raz drugi

 
 NOWOŚĆ
Opracowanie Monika Hałucha 
Ilustracje Anita Graboś

Zagadki, zadania plastyczne, łamigłówki, wyszukiwanki i inne aktywności przygotowane przez redakcję magazynu „Świerszczyk”. Angielskie słówka wplecione w baśniowe historie pozwalają oswajać się ze słownictwem podczas zabawy. Do książki dołączona jest gra planszowa, która utrwala poznane terminy i pozwala wciąż na nowo wracać do świata baśni. „Baśniowa gimnastyka w dwóch językach” ćwiczy logiczne myślenie, spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną i umiejętności manualne. Książka i gra są starannie zaprojektowane i pięknie zilustrowane; solidna twarda oprawa sprawia, że publikacja jest trwała, efektowna i świetnie nadaje się na prezent.

Świerszczyk Bajetan uwielbia… ćwiczenia z myślenia 

 
 NOWOŚĆ 

Ćwiczenia z myślenia z psem plusem

Opracowanie: Karolina Haka-Makowiecka

Ilustracje Agnieszka Antoniewicz oraz Marcin Bruchnalski

Aż 52 strony wciągających łamigłówek i zagadek logicznych przygotowanych przez redakcję magazynu „Świerszczyk”. Zadania mają różny stopień trudności i są dostosowane do umiejętności dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Znajdziecie tu liczne labirynty, ćwiczenia wymagające dodawania i znajdowania ciągów logicznych, zagadki angażujące wyobraźnię przestrzenną i mnóstwo innych aktywności, które zmieniają matematykę we wspaniałą zabawę. Książka dostarczy dziecku mnóstwo rozrywki, a jednocześnie pomoże ćwiczyć skupienie, spostrzegawczość i biegłość w rachunkach.

Wyszukanka Łośka Tośka 

 

Tekst: Małgorzata Węgrzecka

Ilustracje Piotr Nagin

Ćwiczenia dla oka, ręki i głowy w formie bogato ilustrowanych zabawnych sentencji.

● Złote myśli łośka Tośka ukazują świat z wielu perspektyw i zachęcają do refleksji.

● Wyszukiwanie fragmentów ilustracji w większej całości ćwiczy spostrzegawczość.

● Uzupełnianie haseł ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową.

● Rozbudowana szata graficzna rozwija wyobraźnię i kreatywność.

● Lektura złotych myśli pokazuje świat z wielu perspektyw i skłania do refleksji

● Nietypowa gra planszowa uczy właściwych wyborów i kształtuje hierarchię wartości.

Lubię czytać ze strzałką 

Tekst: Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje Marcin Bruchnalski

LUBIĘ CZYTAĆ ZE STRZAŁKĄ to nowa seria książek ułatwiających naukę i doskonalenie czytania. Znakomite, pełne humoru wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej oraz ilustracje wybitnych polskich ilustratorów i ilustratorek stanowią punkt wyjścia do wspaniałej zabawy z czytaniem. Dziecko wykonuje rozmaite aktywności i uczy się czytać z wykorzystaniem kartonowej strzałki. Każdy z tomów to inny sposób na aktywne czytanie.
 

 
Książki ufundowane przez wydawnictwo Nowa Era i polecane przez magazyn dla dzieci Świerszczyk. 
 
 
*****
KONKURS!
 
Wygraj książkę na DZIEŃ DZIECKA
 
Wśród  tych, którzy do 30 maja wyślą e-mail na adres: konkurs@czest.info z  nazwą sponsorów w temacie, rozlosujemy zestawy książek.
O wygranej poinformujemy zwrotnie mail-em.
 
 
 

Trzmielowy jeździec - Verena Reinhardt

 

 

Nad Skarnlandem zawisła groźba wojny.

Fryderyk Lwia Paszcza, potomek słynnego rodu trzmielowych jeźdźców, zostaje niespodziewanie wybrany na tajnego szpiega. Otrzymuje misję: ma dosiąść złotego trzmiela, przekroczyć granicę i dowiedzieć się, co knuje Biała Wróżka, tajemnicza władczyni dzikiego Napółnocnia.
Rozpoczyna się wyprawa pełna niebezpieczeństw. W zakamarkach owadzich miast kryją się wygłodniałe mole, usłużne cykady, przebiegłe żuki i znacznie więcej sekretów niż mogłoby się wydawać…

Verena Reinhardt jest biolożką, na co dzień bada życie pszczół. W „Trzmielowym jeźdźcu” wykreowała świat owadów, które wspólnie z ludźmi spiskują, walczą o  władzę i stają w obronie przyjaciół.

 

 

 

 

 

 


HUCZY JAK W ULU - Magdalena Kiełbowicz

 

 

 

Przygody kryją się na każdym piętrze poznańskiej kamienicy!

Kamienicy, w której mieszka niejaka Ula Hernik.

 
 
To treserka lwów i dyrektorka ogrodu zoologicznego, oczywiście w przyszłości, bo na razie ma osiem lat i chodzi do trzeciej klasy. Mieszka na Makowej. 
Uliczka wygląda na spokojną, ale to tylko pozory. Jeszcze chwila, a pojawią się tu zaginione listy w butelce, zajrzą prawdziwi piraci, gwiazdy filmowe i słynne śpiewaczki, zjawi się nawet córka wikingów Ursulla z Genlandii!
 
 
 
 
 
Nawet gdy jest cicho jak makiem zasiał, to i tak... huczy jak w ulu.
 
 
 
 

Wdzięczne litery na Starym Mieście,
czyli wspólne spotkania dla najmłodszych w bibliotece

 

 

Pamiętacie bajki ze swojego dzieciństwa? Mogliśmy słuchać ich godzinami – czytanych lub opowiadanych przez rodziców, babcie, dziadków, ciocie czy wujków. Liczyła się przygoda, którą przeżywaliśmy z każdym słowem snutej opowieści, wspólnie spędzona chwila i poczucie bezpieczeństwa, które pozwalało nam przetrwać nawet te „najstraszniejsze” fragmenty. Zachęcamy do udziału we „Wdzięcznym czytaniu” w Filii nr 16 Biblioteki Publicznej im. dra Władysława Biegańskiego przy ulicy Krakowskiej 46/50.

Dzieci uwielbiają wspólny czas, zarówno spędzony z dorosłymi, jak i z innymi dziećmi. Dzieci uwielbiają również zabawy, szukają ich w każdej chwili – jeśli im ich nie zaproponujemy, będą organizowały je same, tak jak potrafią. Aby wprowadzić dzieci w świat książki potrzebni są dorośli, którzy ten świat przybliżą.

Jednak książki mogą być dla dziecka tak samo naturalną zabawą, jak bieganie, wspinanie się czy rysowanie. Czytanie wpływa wszechstronnie na rozwój małego człowieka, na jego intelekt, emocje, rozwój społeczny. Czytanie stymuluje rozwój intelektualny, poszerza wiedzę i słownictwo, rozbudowuje pamięć, rozwija umiejętności komunikacyjne, pobudza wyobraźnię. Wpływa też na wrażliwość – zdolność reagowania na świat i innych ludzi. Jest też po prostu źródłem rozrywki i radości.

Jeśli więc chcesz zaoferować swojemu dziecku naukę i zabawę w jednym, połączoną z integracją z rówieśnikami, zapraszamy na ogólnodostępne spotkania z głośnym czytaniem, które odbywać się będą w każdy czwartek o godzinie 16:00 w Filii nr 16 Biblioteki Publicznej im. dra Wł. Biegańskiego przy ul. Krakowskiej 46/50 (pawilon). Pierwsze spotkanie odbyło się 31 stycznia 2019 r. Czytanie skierowane jest w szczególności do dzieci w wieku 4-8 lat. Akcja potrwa do końca czerwca, zakończy się tuż przed „Czytaniem w bramie”. W ten sposób będziemy bez względu na porę roku i inne okoliczności propagowali aktywne czytanie książek.

Działanie realizowane jest we współpracy Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” z Biblioteką Publiczną im. dra Wł. Biegańskiego w ramach Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”. Działanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Seria DOGMAN - Dav Pilkey

 

 

6 tomów wyśmienitej zabawy dla dzieciaków uwielbiających komiksy i nieskomplikowany humor!
Nowe dzieło twórcy Kapitana Majtasa: DogMan, numer #1 na liście bestsellerów New York Timesa wśród książek dla dzieci

      • ****

    George i Harold wykreowali nowego herosa, który wygrzebuje spod ziemi ścierwo korupcji, chwyta za portki zmykających złoczyńców, rabusiom pokazuje kły wymiaru sprawiedliwości. Gdy policyjny pies Buras i aspirant Nać ulegli wypadkowi podczas pełnienia służby, epokowy zabieg chirurgiczny zmienił bieg dziejów: tak oto narodził się Dogman. Ten niestrudzony tropiciel występku ma prawdziwego nosa do trudnych śledztw! Tylko czy jego psi instynkt zdoła podkulić ogon wobec powołania, jakim jest służba prawu? 

 
 
 
 

Marcelek Jean-Jacques Sempé

 

 

Sempé, genialny rysownik i ilustrator Mikołajka, w 1969 r. stworzył historię o Marcelku Kamyczku. Charakterystyczna kreska i subtelny humor od lat zachwycają francuskie dzieci. 

Historia spotkania dwóch małych chłopców, okazuje się uniwersalną opowieścią o przyjaźni na całe życie.
Książka-perełka Jean-Jacquesa Sempégo po raz pierwszy w Polsce.
 
***

Dwie postaci o imionach na „M”. Dwaj chłopcy na „M”. Połączeni przyjaźnią dwóch wielkich indywidualności. W 1955 roku, gdy Sempé miał 21 lat, poznał 28-letniego Réne Goscinny’ego – swojego pierwszego paryskiego przyjaciela. W tamtym okresie Goscinny był bardzo nieśmiały, a Sempé stanowił jego zupełne przeciwieństwo.

Połączyło ich takie samo poczucie humoru. Dzięki temu mogliśmy poznać „Mikołajka”.

Niewielu jednak wie, że z okresu ich wieloletniej przyjaźni pochodzi także nieopublikowana dotąd w Polsce autorska książka Jeana- Jacquesa Sempégo. Prawdziwa perełka. Perełka przez duże „M”, która może stanowić wspaniałe uzupełnienie gromadzonej w ciągu lat kolekcji.

„Marcelek”, powstały w 1969 roku, to historia spotkania dwóch małych urwisów, która okazuje się uniwersalną opowieścią o przyjaźni na całe życie. Chłopcy idą przez świat brawurowo, mimo że nękają ich szczególne przypadłości – wydawać by się mogło proste i łatwe do rozwiązania. Marcelek czerwieni się w każdej sytuacji. Za to jego kolega Remek kicha prawie jak na zawołanie. Ale proszę być spokojnym, we dwóch jest im zdecydowanie raźniej!

To książka wzbudzająca ogromny sentyment, bez względu na wiek – bez względu na to, czy ma się 3 czy 103 lata, przywołuje ciepłe uczucia. A ponadto przez wzgląd na zapadającą w pamięć, charakterystyczną kreskę Sempégo cieszy subtelnym humorem, który od lat zachwyca czytelników na całym świecie.

Premiera „Marcelka” autorstwa Jeana-Jacquesa Sempégo już 16 stycznia.

 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta