Green Pack. Producent torebek papierowych fałdowych oraz woreczków foliowych.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Podróże

 
Tylko do 20 marca w ALMATURZE 
szalona promocja:
 
#travelDays
 
Rabaty do 20% na:

Podcazs szalonej promocji otrzymujesz gwarancje:
 
 •  niezmienności ceny
 •  zachowania zniżki
 •  bezpłatnej zmiany terminu i zwrotu kosztów
Zapraszamy:
 
Biuro Podróży i Turystyki ALMATUR  
Częstochowa, ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561
 
 
 
 
 
 
 
 

Zadbaj o swój urlop - zaplanuj go już teraz!

 
 
 
Sprawdź co poleca  w Biuro Podróży  Gandalf i wykorzystaj najlepsze oferty.

 
 

Gandalf poleca:
 • RIWIERĘ TURECKĄ
 • WYSPY KANARYJSKIE 
 • KRETĘ
 • EGIPT
 • MACEDONIĘ
 • ALBANIĘ
 
Tu kupisz także:
 • bilety promowe
 • bilety lotnicze
 • wczasy, wycieczki, obozy, kolonie

Biuro Podróży GANDALF zaprasza: 
Częstochowa, 
Al. NMP 23, tel.: 664 139 387

 

 

FIRST GREECE - zniżki do 30%

 

 
 
Tylko do 20 marca w ALMATURZE 
 
szalona promocja:
 
#travelDays
 
Rabaty do 20% na:

 
Podczas szalonej promocji otrzymujesz gwarancje:
 
 •  niezmienności ceny
 •  zachowania zniżki
 •  bezpłatnej zmiany terminu i zwrotu kosztów
Zapraszamy:
 
 ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561
 
 
 
 
 
 

 Zaplanuj swój wymarzony urlop

 
 

Odpoczywaj na plaży, zwiedzaj,

zadbaj o wypoczynek swoich dzieci!

 

Podczas urlopu rób to co lubisz najbardziej!

 

Sprawdź ofertę biura podróży ALMATUR

Korzystaj z promocji:

 

 
 
W ofercie:
 

 
 
Zapraszamy:
 
 ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561

 

 

 

 
 
[POLECAMY KSIĄŻKĘ]
 
 
 

RZUĆ TO I JEDŹ czyli Polki na krańcach świata -Magdalena Żelazowska

 
 

„Rzucić wszystko i wyjechać” – te słowa działają na wyobraźnię. Każdemu przynajmniej raz w życiu przeszły przez myśl. Bo kto z nas nie ma czasem ochoty uciec i znaleźć się gdzieś bardzo daleko? Gdzieś, gdzie częściej świeci słońce, czas płynie spokojniej, a pracuje się po to, by żyć, a nie na odwrót. Nierealna wizja z kart kobiecych powieści? Bohaterki tej książki wcieliły ją w życie.

****

Oto prawdziwe historie Polek, które odważyły się żyć inaczej. Wyjechały. Spakowały najważniejsze rzeczy, a resztę sprzedały, rozdały lub po prostu zostawiły za sobą, razem z życiowym niespełnieniem. Niektóre przed czymś uciekły – samotnością, nieudanym związkiem, bezsensowną pracą, życiem w ciasnych ramach, w które próbowano je wtłaczać. Inne wyszły czemuś na spotkanie – miłości, pasji, lepszemu, pełniejszemu życiu.

Toskania * Egipt * Senegal * Karaiby * Kolumbia * Kanada * Malediwy * Nepal *Australia * Arktyka i Antarktyka

Te miejsca stały się ich nowym domem. Tam zamieszkały, zakochały się, założyły rodzinę, znalazły pracę albo prowadzą własne firmy. Zamieniły zasypane papierami biurka na luksusowy hotel na tropikalnej wyspie, na podbiegunową stację badawczą albo na szkołę włoskiej kuchni. Polskie zimy – na południowe słońce. Życie tak jak wszyscy – na niesamowitą historię. Nie bały się wyruszyć w świat po szczęście, nawet jeśli musiały zapłacić za nie wysoką cenę.

 

***

Magdalena Żelazowska – dziennikarka, pisarka, podróżniczka. Entuzjastka świata i ludzi. Autorka powieści „Zachłanni” o pokoleniu zwanym tzw. słoikami oraz „Hotel Bankrut” o kryzysie ekonomicznym. W trakcie swoich podróży poznaje ludzi i ich inspirujące historie, które opisuje na swoim blogu www.zgubsietam.pl

 

 

 


Biuro Podróży Gandalf zaprasza na wakacje do  MACEDONII
 

Macedonia to nieodkryty kraj w sercu Bałkanów!
 

Wyloty z Katowic i Warszawy.

****

Macedonia to region geograficzno-historyczny leżący w znacznej części na terenie Grecji, Republiki Macedonii i Bułgarii (niewielkie części regionu znajdują się w Albanii, Kosowie i Serbii).

Ma powierzchnię około 67 000 km i liczy niemal 5 milionów mieszkańców. 
Nazwa regionu i obszar przez niego zajmowany powoduje wiele sporów między Grecją i Republiką Macedonii. Macedonia obejmuje dorzecza rzek Aliakmon, WardRepubliki ar i Strumy, a także równiny w okolicach Salonik i Serres.
 
 
 
"GANDALF" poleca: bilety lotnicze, promowe, autokarowe, wczasy, wycieczki, obozy.

Sprawdź pełną ofertę Biura Podróży Gandalf: www.gandalf.pl

Częstochowa, Al. NMP 23, tel 34 365 54 25

 
 
 

 
„Rodzinne Niedziele” w Kolejach Śląskich -
zabierz dzieci na wycieczkę i jedź bezpłatnie!
 
 
Wraz z nadejściem wiosny Koleje Śląskie zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu. W ramach akcji „Rodzinne Niedziele” przewoźnik oferuje bezpłatne przejazdy dla rodziców w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wolną od handlu.
 

Promocja skierowana do rodzin rozpocznie się w marcu – wraz z wejściem w życie ustawy o niehandlowych niedzielach. Pierwsza okazja, by skorzystać z oferty nadarzy się zatem 11 marca, a następnie: 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada oraz 9 grudnia. Z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać rodzice lub opiekunowie podróżujący z dziećmi do 16. roku życia. Bilet musi posiadać jedynie podopieczny – rodzic lub dwójka rodziców podróżują całkowicie za darmo.

„Rodzinne Niedziele” to kolejna inicjatywa Kolei Śląskich godna pochwalenia. Spółka konsekwentnie promuje województwo śląskie dowożąc pasażerów do najatrakcyjniejszych jego zakątków. Zaproszenie całych rodzin raz w miesiącu do darmowych przejazdów z pewnością się w tę strategię wpisuje – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.
 
Promocja będzie obejmować wszystkie połączenia Kolei Śląskich z wyjątkiem odcinka transgranicznego Chałupki – Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane oraz pociągów specjalnych. Możliwości na ciekawe wycieczki kolejowe jest zatem bez liku – można się zdecydować na wyprawę w góry (np. do Wisły albo Żywca), pozwiedzać Cieszyn czy wybrać się na rowerową podróż Leśną Rajzą.
 
Chcemy, by rok 2018 upływał w Kolejach Śląskich pod znakiem zdrowia i ekologii. Stąd też nasza propozycja do rodziców, by niedziele wolne od handlu poświęcić na aktywny wypoczynek i wybrać się z dziećmi na wycieczkę – tłumaczy Wojciech Dinges, prezes Zarządu Kolei Śląskich. – Jest to pierwsza z kilku propozycji, jakie przygotowujemy w ramach naszego Eko Roku. Mamy nadzieję, że akcja zachęci nie tylko do rodzinnych wypadów pociągiem, ale również sprawi, że najmłodsze pokolenia poznają i polubią transport kolejowy – dodaje.
 
„Rodzinne Niedziele” to kolejna propozycja Kolei Śląskich skierowana do rodzin. Na stałe w ofercie śląskiego przewoźnika znajduje się m.in. oferta dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz Bilet Rodzinny, który daje 30% ulgi osobom podróżującym z dziećmi.

 

 

 

Warsztaty: Plener malarski Děčin

 

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie jest rokrocznie organizatorem plenerów malarskich dla instruktorów, nauczycieli, plastyków i instruktorów plastyki z województwa śląskiego połączonych z doskonaleniem warsztatu twórczego. 

 

 
- Za każdym razem poszukujemy nowych atrakcyjnych miejsc pobytu dla uczestników, by stworzyć warunki do pracy artystycznej. Ponadto zapewniamy wycieczki fakultatywne jako dodatkowe atrakcje, które dostarczają niezapomnianych doznań artystycznych, wizualnych i estetycznych.

W tym roku na plener malarski zapraszamy do miejscowości Děčin (Czechy) w terminie 6 - 15 sierpnia 2018 r

****
Děčin - miasto położone w północno-zachodnich Czechach na pograniczu z Niemcami. 

Miasto przyciąga turystów swoim atrakcyjnym położeniem bezpośrednio nad rzeką Łabą oraz pobliskimi perełkami architektonicznymi jak Zamek położony na wysokim cyplu skalnym, późnogotycki most, barokowy kościół, secesyjna synagoga oraz zabudowa renesansowa, barokowa i klasycystyczna. Dobra lokalizacja na wycieczki - Szwajcaria Czeska i Saksońska oraz Drezno w Niemczech.

Proponowane wycieczki:
- spacer po mieście Děčin - zamek, ogrody różane, starówka a na przeciwległym brzegu ściany skalne nad Łabą z widokiem na zamek,
- Szwajcaria Czeska - Hrensko - dla turystów pieszych możliwość pieszej wycieczki górskiej i wejścia pod most skalny zwany Pravcicka Brana lub spływ przełomem rzeczki Kamienicy pośród cieśnin skalnych,
- Drezno - zabytki oraz galeria obrazów starych mistrzów i Muzeum Porcelany w Zwinger oraz galeria obrazów Nowych Mistrzów w Albertinum,
- Szwajcaria Saksońska - malownicza kraina z bajkowym krajobrazem z surowymi i naturalnymi formami skalnymi leży po obu stronach Łaby, przejazd do Bastei-najsłynniejsze miejsce tego regionu z rozległą grupą efektownych skał z ruinami
średniowiecznego zamku w zakolu Łaby, punkty widokowe; twierdza Koningstein - nigdy nie zdobyta potężna warownia z pięknymi widokami.

Zgłoszenia można przysyłać do 16 marca 2018 r. 

(Ilość miejsc ograniczona)

Koordynator pleneru: Małgorzata Chebel,
tel.: 34 366 59 50, e-mail: chebel@rok.czestochowa.pl

 
 
 

 
 
 
[POLECAMY KSIĄŻKĘ] 

 

Na wschód od zachodu - Wojciech Jagielski

 
 
 
WIELKI SZLAK DO INDII, KTÓRY HIPNOTYZUJE DO DZIŚ
 

 

 

Kamal opuściła Warszawę z jednym plecakiem. Nie chciała dwóch fakultetów, mieszkania i pędu za karierą. Wybrała Indie – kraj, w którym największą wartością jest osiągnięcie duchowej równowagi. Dziś już nie pamięta poprzedniego życia... Ale ono do niej wraca ze zdwojoną siłą.

Od cywilizacji Zachodu uciekł też hippis „Święty". Jego życie to wolna miłość, narkotykowe seanse, religijne komuny i hedonistyczne wspólnoty na Goa. Wszędzie szuka jednego – szczęścia. A ono wciąż mu się wymyka.

 

 

 

 

 

 

Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta