Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Podróże

Podróże małe i duże.

Czyli jak sobie radzić z problemami lotniczymi podczas wakacji?

 

Podczas wakacji coraz większa ilość osób wybiera dalekie destynacje. Niestety, również coraz częściej przydarzają się niespodziewane problemy podczas podróży. Odwołany, opóźniony lub przepełniony samolot może przysporzyć wielu problemów. Jak sobie z tym poradzić?

Panika to największy wróg

Jesteś gotowy na wymarzone wakacje, już tylko przelot dzieli Cię od upragnionego urlopu. Przyjeżdżasz na lotnisko i właśnie wtedy zaczynają się komplikacje. Scenariuszy może być wiele. Czasem zdarzy się, że samolot zostanie odwołany z najróżniejszych przyczyn. Przepełnienie, spowodowane przez sprzedanie za dużej ilości biletów przez linię lotniczą, spowoduje, że nie zostaniesz wpuszczony na pokład i będziesz musiał czekać na kolejny lot. Jednak najbardziej prawdopodobne jest opóźnienie samolotu. Co więcej, tego typu przypadek może spowodować, że nie zdążysz na lot transferowy, który miał doprowadzić Cię do celu. Na lotnisku w Warszawie aż 50% lotów jest opóźnionych o co najmniej 15 minut, podczas gdy w Gdańsku aż 33%. Z roku na rok można zauważyć znaczny wzrost opóźnień. Jeśli zdarzy Ci się jedna z takich sytuacji, pamiętaj - tylko bez paniki! Jest wyjście z tej sytuacji.

Poznaj swoje prawa

Wszyscy pasażerowie linii lotniczych mają takie same prawa. Jeżeli nie udało Ci się dotrzeć do miejsca destynacji na czas, wiedz, że masz szansę na uzyskanie odszkodowania. To czy klienci są uprawnieni do uzyskania odszkodowania zależy nie tylko od linii lotniczych, którymi podróżują, ale również od czasu opóźnienia. Odszkodowanie przysługuje w przypadku, gdy linia lotnicza pochodzi z Unii Europejskiej lub sam wylot obejmuje kraje UE. Dodatkowo należy wiedzieć, że skarga będzie rozpatrzona, jeśli opóźnienie wyniosło co najmniej 3 godziny – mówi ekspert Patrycja Wawryńczuk z firmy Zwrotzalot.pl. Zarówno w przypadku odwołania, jak i opóźnienia lotu, ważne są przyczyny. Może się zdarzyć, że linia lotnicza odrzuci wniosek o odszkodowanie ze względu na tzw. nadzwyczajne okoliczności. Pozostają one poza kontrolą linii lotniczych. Wśród nich można wymienić: nieprzyjazne warunki atmosferyczne, klęski żywiołowe, strajki (w niektórych przypadkach) oraz zagrożenia terrorystyczne. Zdarza się, że wnioski zostają niesłusznie odrzucone. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby znać swoje prawa. Kiedy przysługuje Ci odszkodowanie? Podczas gdy niedogodność spowodowana jest usterkami technicznymi samolotu, problemami z załadunkiem bądź też z załogą.

Nic straconego

Bardzo często pasażerowie nie wiedzą, że mają jakiekolwiek prawa do uzyskania odszkodowania za opóźniony, odwołany bądź przepełniony lot. Można to zrobić indywidualnie bądź skorzystać z usług firm, które się tym zajmują – mówi ekspert Patrycja Wawryńczuk z firmy Zwrotzalot.pl. A jest o co walczyć. Wysokość odszkodowania waha się pomiędzy 250 a 600 Euro. Zależy ono zarówno od długości lotu oraz od tego, jak długie było opóźnienie. W zależności od wytycznych, możesz być uprawniony do uzyskania odszkodowania w wysokości: 250 Euro – w przypadku opóźnienia dłuższego niż 3 godziny i w lotach do 1500 kilometrów, 400 Euro – gdy również będzie dłuższe niż 3 godziny, a przelot obejmie odległość 1500-3500 km (lub w granicach UE), 600 Euro – jeśli będziesz czekał dłużej niż 4 godziny, a lot będzie dłuższy niż 3500 kilometrów lub będzie poza granicami UE.

Jeśli nie jesteś pewien, czy przysługuje Ci rekompensata bądź nie wiesz, czym spowodowana była niedogodność związana z lotem, wystarczy oddać sprawę w ręce ekspertów. Aby dowiedzieć się czy danej osobie przysługuje rekompensata oraz jakiej wysokości wypłaty może się spodziewać, wystarczy uzupełnić formularz zgłoszeniowy na naszej stronie internetowej – dodaje ekspert Patrycja Wawryńczuk z firmy Zwrotzalot.pl

Warto pamiętać, że długo wyczekiwany urlop w wymarzonym miejscu to jedna z najważniejszych motywacji do pracy. Nie powinny nam go zakłócić komplikacje przed i w trakcie samej podróży. Dlatego też tak ważne jest, abyśmy znali swoje prawa. Dzięki temu unikniemy stresowych sytuacji, zaoszczędzimy pieniądze oraz cenny czas na ewentualne reklamacje.

International Marketing & Communication Coordinator

 

 

Skorzystaj z GORĄCEJ PROMOCJI  w Almaturze.
 
 
 
 

 

Wybierz  niezapomnianą wycieczkę do WŁOCH!

Korzystaj z wielu promocji!

 

 

 

RABATY  do 30%

Biuro Podróży i Turystyki ALMATUR poleca:

 

 

ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561

 
 
 
 
 
 

 

Urlop  Last Minute, czy plany na jesień?

 


Sprawdź co poleca Biuro Podróży  Gandalf i wypoczywaj jak lubisz najbardziej

Sprawdź ofertę: 
autokarem taniej oraz Last Minute samolotem

Gandalf poleca: bilety lotnicze, bilety promowe, wczasy, wycieczki, obozy, kolonie.

 W ofercie znajdziesz:

  • liczne rabaty
  • gwarancja ceny
  • parking gratis
Biuro Podróży GANDALF :

 Al. NMP 23, tel.: 664 139 387

 

 
 

[POLECAMY KSIĄŻKĘ]
 
 

ZA HORYZONT.

POLAKÓW LATYNOAMERYKAŃSKIE PRZYGODY

- Tomasz Pindel

 
 
 
 
Nie tylko Gombrowicz. Nieznana historia Polonii w Ameryce Łacińskiej
 
A gdyby tak stworzyć nową Polskę? Choćby w odległej Brazylii? 

Tu głód i nędza, a tam złoto i brylanty w takiej obfitości, że ziemia aż świeci i po zmroku nie trzeba zapalać światła!
 Tak przynajmniej mówią krążący po wsi agitatorzy.

Galicyjscy chłopi w Brazylii, legioniści na Haiti, Mrożek w Meksyku, żołnierze Andersa w Argentynie czy młodzi ludzie, którzy przypadkiem trafili do Chile i już tam zostali. Tomasz Pindel rusza na nieznany ląd: przeczesuje archiwa i literaturę, dociera do różnych pokoleń emigrantów i słucha ich niezwykłych historii. Dlaczego uprawa yerba mate stała się w Argentynie polską specjalnością? Jak układały się relacje emigrantów z Indianami? Dlaczego mianem polacas określa się prostytutki?

Losy swoich bohaterów autor przeplata z burzliwą historią kontynentu i obrazami współczesnych dynamicznych zmian. Pokazuje skrajnie odmienne oblicza polskiej emigracji na przestrzeni ostatnich trzystu lat. I choć pisze o ludziach z daleka – zza horyzontu – niepostrzeżenie przystawia czytelnikom migracyjne zwierciadło. Ukazujące się w nim oblicze jest nie mniej zaskakujące.

- Macie Państwo przed sobą wielką epicką kronikę pielgrzymstwa polskiego na antypodach.
Kronikarz – Tomasz Pindel – to autor orkiestra. Eseista, historyk literatury, reporter, tłumacz, antropolog, gawędziarz. Gra w tej książce na różnych instrumentach i na każdym pięknie mu wychodzi. W tej literackiej symfonii niejedna jest bomba, a kto jej nie wysłucha, ten wielka jest... zresztą sami Państwo wiecie.
Artur Domosławski

***
Tomasz Pindel to pisarz, autor publikacji literaturoznawczych, biograf Mario Vargasa Llosy. Specjalizuje się w przekładach literatury latynoskiej. Współautor audycji Piątka z literatury (RMF Classic).

 


VIVA ITALIA - odpoczywaj zwiedzając!

 
Skorzystaj z niepowtarzalnej oferty:

Last Minute w ALMATURZE

HIT CENOWY - zniżka 35%

VIVA ITALIA  - 909 zł zamiast 1399 zł

Wyjazd: 4.08-10.08

W programie:
Wenecja, San Marino, Asyż, Rzym, Paryż, Watykan, Florencja, Piza

Sprawdź także inne terminy:
https://www.almatur.pl/wlochy-viva-italia__CITV~VIVA_ITALIA_PAX_BB__lato.html
Zapraszamy:

 Częstochowa, ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561
 
 

********************
 

Toskania i Cinque Terrre - Twoje niezapomniane podróże

 

Wolny czas w lipcu?
Wykorzystaj go na zwiedzanie świata z ALMATUREM !

Teraz możesz zwiedzać Włochy z rabatem:  35%
Toskania i Cinque Terrre:

Wyjazd już 21 lipca.
Koszt -1169 zł

Odkryj niezapomniane rejony, które zachwycają turystów.
Czekają na Ciebie: Florencja, Werona, Pizza, Siena, Cortona, Monterosso, Vernazza, Riomaggiore i wiele więcej urokliwych miejsc.

Sprawdź SUPER LAST MINUTE
 

 

 

 

*****

Włochy są jednym z najważniejszych pod względem turystycznym państw na świecie, które corocznie odwiedza ponad 46 mln turystów. Zabytki, dzieła sztuki, śródziemnomorska kuchnia, wielowiekowa historia, bogata kultura i awangardowa moda. 

Włochy są tak bogate turystycznie, że na pewno nie wystarczy jedna podróż by je poznać.
Toskania to najpięniejszy włoski region, kojarzy się z niesamowitymi miastami z Florencją, Sieną i Cortoną, a także malowniczymi winnicami, przyciągającymi rocznie miliony turystów.

Cinque Terre to pięć malutkich miasteczek położonych na riwierze liguryjskiej.
Ze względu na swoje piękno i charakterystyczną architekturę Monterosso, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia oraz Manarola zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Kolorowe domki nad morskimi urwiskami, zatoczki, plaże, groty, a to wszystko od góry otoczone zielonymi tarasami drzew oliwkowych i winorośli – Cinque Terre przyciąga i zachwyca rzesze turystów.

 

 
 
ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561
 
 


 

Wakacyjny czas - wypoczywaj z Gandalfem

 

Chcesz dobrze wypocząć, szukasz ofert last minute, pragniesz, aby Twoje wakacje były niezapomniane?
 
 Sprawdź ofertę Biura Podróży Gandalf.
 
Gandalf zaprasza na ulopdo:

 

W Gandalfie znajdziesz wiele różnych propozycji spędzenia wakacji.

 
 
Planując swój wypoczynek sprawdź oferty:

oraz

 
"GANDALF" poleca: bilety lotnicze, promowe, autokarowe, wczasy, wycieczki, obozy.
 
Zapraszamy: www.gandalf.pl;
Częstochowa, Al. NMP 23, tel 34 365 54 25

 
 
 
 
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta