Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Podróże

Gdy odwiedzają Cię znajomi i rodzina

 
 
 
Czas wakacji, urlopy to najlepszy moment, aby mogli odwiedzić nas znajomi, rodzina z rożnych zakątków Polski.
 
 
Wakacyjne spotkanie w gronie dawno nie widzianych przyjaciół zasługuje na niebanalną oprawę.  Spędź je zatem w niepowtarzalnym klimacie jaki oferuje Restauracja Astoria.
Znajomi z daleka doskonale wypoczną w Hotelu Sonex.
Zadbaj o udane spotkanie, z wyśmienitym jedzeniem oraz o idealny wypoczynek swoich gości.

Restauracja Astoria
Hotel Sonex
Częstochowa, ul. Krakowska 45
Tel.: 34 366 80 80

 

 Foto: Astoria/Sonex

 

Zwiedzaj Włochy z Almaturem.

Sprawdź terminy i ceny wycieczek objazdowych

w najbliższym czasie

 

Sierpień, wrzesień, październik to znakomite miesiące  na dostarczenie sobie niezapomnianych przeżyć.
To jest najlepszy moment na zwiedzanie włoskich perełek.

Teraz możesz skorzystać z oferty SUPER LAST MINUTE Biura Podróży ALMATUR
 

 
 
Biuro Podróży ALMATUR poleca WYCIECZKI OBJAZDOWE
- teraz z rabatem do 30%.

Podajemy terminy i ceny wycieczek w najbliższym czasie
SUPER LAST MINUTE

.Zapraszamy do zwiedzania włoskich perełek:  

 

 
 
2.09-10.09.  - cena od 1499 zł
9.09-17.09.  - cena od 1449 zł
16.09-24.09. -  cena od 1399 zł
23.09-1.10.  - cena od 1449 zł
 
 
 
 
 

2.09-8.09. cena od 1099 zł
9.09.-15.09. cena od 999 zł
16.09-22.09. cena od 1049 zł
23.09-29.09. cena od 1049 zł
30.09-6.10. cena od 1049 zł


 
 
 
 
ALMATUR Częstochowa, ul. Nowowiejskiego 2 
Tel.: 34 3 655 561

 
 
 
 

 

 

Zadbaj o swój wypoczynek

 

Sprawdź oferty LAST MINUTE  w Biurze Podróży  Gandalf

 i wykorzystaj najlepsze oferty.

 

 

Gandalf poleca:

  • RIWIERĘ TURECKĄ
  • WYSPY KANARYJSKIE 
  • KRETĘ
  • EGIPT

Tu kupisz także:

  • bilety promowe
  • bilety lotnicze
  • wczasy, wycieczki, obozy kolonie
 
Biuro Podróży GANDALF zaprasza: 
Częstochowa, 
Al. NMP 23, tel.: 664 139 387

 

 


 

 

Półmetek Roku Studenta w Kolejach Śląskich.

Najlepsze dopiero przed żakami

 

 

Wrzesień i październik będą dla studentów miesiącami kolejowymi. Śląski przewoźnik przygotowuje się do wdrożenia tego, co zapowiadał na początku roku, czyli specjalnych promocji na przejazdy.


Uczniowie i studenci stanowią ok. 1/3 klientów Kolei Śląskich. Spółka chce, aby ta grupa była jeszcze liczniejsza w kolejnych latach.
Do korzystania z usług kolei trudno nakłonić ludzi, którzy podróżowali nią rzadko lub wcale. Dlatego bardzo ważne jest przekonanie do niej osób, które rozpoczynają nowy etap swojego życia i będą przez kilka lat korzystały z transportu publicznego, codziennie lub w cyklu weekendowym – tak mówił w styczniu podczas organizacyjnego spotkania ze studentami inicjatywę przewoźnika prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges.
Chcielibyśmy, by już na pierwszym roku studenci mogli doświadczyć tego, że na uczelnię mogą szybko i wygodnie dojechać pociągiem, zamiast stać w korkach lub szukać miejsc na zatłoczonych parkingach pod uczelniami – dodawał.

Pierwszym krokiem na drodze do nawiązania współpracy ze środowiskiem akademickim było spotkanie przedstawicieli Kolei Śląskich z reprezentantami uczelni wyższych i organizacji studenckich. W trakcie kolejnych kilkunastu tygodni konsultacji i prac wykrystalizowały się dwie oferty specjalne dla studentów. 

Pierwsza z nich nosi nazwę „Studenciak”. Będzie to bilet miesięczny imienny ważny na wybranej relacji. Będzie można go zakupić w październiku za symboliczną złotówkę – niezależnie od długości trasy. Dedykujemy go świeżo upieczonym studentom. Ważne, aby podczas podróży mieli oni zaświadczenie o przyjęciu na studia, które należy pobrać z naszej strony internetowej. Druga oferta to „Studenciak-Weekend”, czyli bilet imienny ważny w weekend na przejazd tam i z powrotem w wybranej relacji, dostępny dla wszystkich żaków starszych lat, posiadających aktualną legitymację studencką. Będzie można kupić go za symboliczną złotówkę na dowolny weekend września – opisuje rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

Każda uprawniona osoba będzie mogła jednokrotnie skorzystać z przeznaczonej dla niej oferty specjalnej. Bilety można będzie zakupić wyłącznie za pomocą telefonu komórkowego (poprzez aplikację SkyCash). Dodatkowo, dla studentów pierwszego semestru pierwszego roku studiów licencjackich i inżynierskich przewoźnik przygotował specjalne zaświadczenie (dostępne na http://kolejeslaskie.com/wp-content/uploads/2017/04/Rok-Studenta-Za%C5%9Bwiadczenie-uczelni-K%C5%9A.pdf), które będzie upoważniać do zakupu miesięcznego biletu za 1 zł.

 – Już teraz, tj. w czasie, kiedy dopełnia się wielu formalności związanych z rekrutacją, zachęcamy przyszłych studentów do tego, aby zadbali o potwierdzenie zaświadczenia na swojej uczelni – mówi Wawrzaszek.

Szczegółowy opis przygotowywanych ofert znajduje się na stronie internetowej śląskiego przewoźnika w zakładce Dla Podróżnych – Oferty – Rok Studenta (http://kolejeslaskie.com/obsluga-podroznych/oferty/rok-studenta/). Przewoźnik zastrzega możliwość wprowadzenia zmian w warunkach ofert, chociaż obecnie tego nie przewiduje.

Koleje Śląskie od początku roku skupiały się jednak nie tylko na przygotowaniach do jesiennych promocji. W ciągu pierwszych 6 miesięcy projektu „2017 – Rok Studenta w Kolejach Śląskich” zrealizowano we współpracy ze środowiskiem akademickim wiele projektów:

W obszarze rozkładu jazdy z myślą o studentach wprowadzono bezpośrednie połączenia pomiędzy dwoma akademickimi ośrodkami – Katowicami i Cieszynem oraz poprawiono ofertę przewozową na trasie Katowice – Bytom – Tarnowskie Góry – Lubliniec.

Ponadto Koleje Śląskie umożliwiły studentom odbycie praktyk i nawiązały współpracę z kilkoma podmiotami ze środowiska akademickiego, m.in. z Europejskim Forum Studentów AEGEE Katowice, Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Politechniką Śląską. Efektem tych działań było m.in. uruchomienie okazjonalnych pociągów na Igry (http://kolejeslaskie.com/liczne-nocne-wojaze-z-kolejami-slaskimi/), a także wsparcie techniczno-promocyjne studenckich projektów, m.in. AWFaliów (http://kolejeslaskie.com/koleje-slaskie-wspieraja-awfalia/) oraz Local Training Course (http://kolejeslaskie.com/koleje-slaskie-juz-wspieraja-studentow/).

Powyższe starania śląskiego przewoźnika zostały docenione przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego. Kolejom Śląskim przyznano Laur Studencki w kategorii „Organizacja Przyjazna Studentom” (http://kolejeslaskie.com/koleje-slaskie-z-laurem-studenckim/).

www.kolejeslaskie.com


 

 

Gandalf poleca wypoczynek na Krecie

 
 
 

Biuro Podróży Gandalf zaprasza do kameralnego hotelu, dobrego na niedrogi wypoczynek. 

 

W niedużej odległości od tętniącego życiem miasta Rethymnon, na turystów czekają zabytki, tawerny, restauracje, sklepy i bogate życie nocne.
 

 

Spędź swój urlop 50 metrów od morza, na urokliwej greckiej wyspie, w hotelu
Bomo Club Amnissos Residence

 
Biuro Podróży GANDALF zaprasza: 
Al. NMP 23, tel.: 664 139 387
Tu  kupisz także:
  • bilety lotnicze, 
  • bilety promowe, wczasy, 
  • wycieczki, obozy, kolonie

 
 

 

Nad morze dojedziesz SuperPKS!

 

 

Do Łeby, Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Karwii, Kołobrzegu, Sianożęt i wielu innych nadmorskich miejscowości dojadą od dziś SuperPKS-em mieszkańcy Częstochowy.

Komfort na dłuższej i krótszej trasie zapewnią jej użytkownikom m.in. wygodne fotele, klimatyzowane wnętrze, darmowe wi-fi oraz doświadczeni polscy przewoźnicy – w tym przypadku PKS Częstochowa.

Częstochowa – Łeba, Częstochowa –Mrzeżyno, to nowe trasy, na których mogą od dziś podróżować pasażerowie SuperPKS. Pierwsze kursy ruszyły już w lipcu. Połączenia na tych trasach są realizowane przez flotę PKS Częstochowa, składającą się z wysokiej klasy autokarów marki Volvo, wyposażonych m.in. w komfortowe fotele, Wi-Fi, oraz klimatyzację. 

Bilety na podróże SuperPKS można nabywać na stronie www.superpks.pl – gdzie są one zawsze tańsze niż te kupowane na dworcu czy u kierowcy.

Projekt SuperPKS to odpowiedź polskich przewoźników na rosnące wymagania podróżujących, którzy oczekują wygodnych i nowocześnie wyposażonych autobusów, także na krótszych trasach. Obecnie w przedsięwzięciu bierze udział 8 PKS-ów obsługujących 13 tras w całej Polsce. Dzięki połączeniu sił z firmą technologiczną Teroplan S.A. pasażerowie mają okazję korzystać z pełni nowoczesnych usług transportowych – profesjonalnych przejazdów, biletów online i dynamicznych cen. Wszystkim partnerom przedsięwzięcia daje to szansę na odniesienie sukcesu rynkowego, w zetknięciu z konsolidującymi się grupami już istniejącymi na polskim rynku czy też zamierzającymi na niego wejść.

SuperPKS kursuje na nowych trasach:

Częstochowa - Mrzeżyno 21:30 (czwartek, sobota) i powrót (piątek i niedziela) o 20:20: przez Kłobuck, Krzepice, Praszka, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Szczecinek, Koszalin, Mielno, Sarbinowo, Ustronie Morskie, Sianożęty, Kołobrzeg, Grzybowo, Dźwirzyno, Mrzeżyno

Częstochowa - Łeba 20:30 (piątek i niedziela) i powrót o 18:30 (sobota i poniedziałek) – przez Łódź, Włocławek, Toruń, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Władysławowo, Jastrzebia Góra, Karwia, Dębki, Żarnowiec, Łeba

Przykładowe ceny biletów:

Częstochowa - Łeba – od 59,99 zł

Częstochowa - Kołobrzeg – od 69,99 zł

******

SuperPKS to innowacyjny projekt realizowany od marca 2016 przez grupę doświadczonych, polskich przewoźników z różnych regionów Polski oraz firmę nowych technologii Teroplan S.A. Przewoźnicy pod wspólną marką SuperPKS oferują pasażerom, także z mniejszych miejscowości, podróż w komfortowych i bezpiecznych warunkach, w dobrej cenie oraz stale podnoszą standardy świadczonych usług. Pasażerowie otrzymują także możliwość zakupu biletów online oraz planowania swojej podróży na stronie www.superpks.pl. W projekcie obecnie udział biorą: PKS Elbląg, PKS Nova, PKS Polonus, Lubelskie Linie Autobusowe, PKS Tarnobrzeg, PKS Bytów, PKS Częstochowa, PKS Ostrowiec Świętokrzyski.

 

 


 

 

Urlop z wędką, czyli alternatywny sposób na wypoczynek

 

Co kojarzy się nam ze słowem urlop? Zapewne słońce, plaża, i zimny napój w dłoni. Jednak po kilku dniach leniuchowania i opalania przychodzi chwila, kiedy zaczynamy się nudzić. Wtedy szukamy ciekawych pomysłów na spędzenie czasu. Możliwości mamy mnóstwo, i to niezależnie od tego, gdzie, z kim i za ile spędzamy urlop. Wędkarstwo to sport, który nie tylko możemy uprawiać niemal wszędzie, to też idealny sposób na urlop.

W mieście

Przyszło ci spędzać urlop w mieście? To nie powód do rozpaczy! Niezależnie od tego, czy mieszkasz w małej miejscowości, czy też w wielkiej metropolii, jest wiele sposobów na naprawdę ciekawe spędzenie czasu. To świetna okazja nie tylko do udziału w wydarzeniach kulturalnych, ale też okazja do odkrywania nowego hobby i spędzania czasu na łonie natury. Nieważne gdzie mieszkasz – miejsc do wędkowania znajdziesz mnóstwo. Prywatne łowiska oferują możliwość wielodniowego wędkowania bez konieczności wyrabiania karty wędkarskiej. Na miejscu możesz też skorzystać z wypożyczalni sprzętu i zasięgnąć porady fachowca. Dlaczego jednak akurat ten sport polecamy jako sposób spędzenia urlopu? Na to pytanie odpowie Remigiusz Kopiej, właściciel sklepu z rękodziełem wędkarskim Corona Fishing. Jak mówi: „Wędkarstwo to dla wielu osób pasja, jednak może też być po prostu świetnym sposobem spędzenia czasu na łonie przyrody. Szczególnie zachęcam do zabierania nad wodę swoich pociech – kontakt z naturą to rzecz bezcenna.. A pierwsza złowiona ryba to doświadczenie, które wasze dzieci zapamiętają na całe życie. Wędkarstwo dostarcza niezapomnianych wrażeń, a jednocześnie uczy szacunku do otaczającej nas przyrody. To wartość, którą powinniśmy przekazać następnemu pokoleniu” – kończy nasz rozmówca.

W kraju

Jeśli złapaliśmy już wędkarskiego „bakcyla” nie trzeba nikogo przekonywać, że jest to idealna forma wypoczynku. Wędkarze swoje ukochane wędki i przynęty potrafią wozić ze sobą przez cały świat. Nawet jeśli dopiero zaczęliśmy przygodę z tym sportem, to warto zainwestować w swoją pierwszą wędkę, i zabrać ją właśnie na urlop. Być może jest to hobby, które uprawiał wasz ojciec czy dziadek, może chcielibyście wrócić do tej zabawy, a może szukacie pierwszej wędki dla córki czy syna. Niezależnie od tego, kupując pierwszy „kij” w czasie wakacji powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej właściwości transportowe. Wędki jednoczęściowe generalnie są trudniejsze do wożenia niż dwu-, trzy-, czy czteroczęściowe. Dokonując wyboru wędziska zwracajmy więc uwagę na ten element. Wędki stworzone specjalnie do ułatwienia transportu są czasem specjalnie oznaczane, jak np. seria Tidemaster Inshore Travel firmy St. Croix. Potem pozostaje nam tylko spakować do pudełka kilka przynęt, i możemy ruszać w poszukiwaniu przygody. W Polsce znajdziemy wiele ośrodków, które obok udostępnienia łowiska, oferują liczne atrakcje dla całej rodziny, i dla wielbicieli mocniejszych wrażeń.

Za granicą

Jeśli chodzi o wyjazdy wędkarskie poza granice kraju, to istnieje kilka opcji. Jeśli samemu organizujemy taki wypad, to zwykle znamy już łowisko na które jedziemy i mamy pewne doświadczenie w łowieniu na nim. Istnieje też jednak możliwość wynajęcia przewodnika wędkarskiego, który na miejscu pokaże nam najlepsze miejsca do łowienia, oraz doradzi w zakresie stosowanych przynęt i technik łowienia. Jeśli jedziemy na dłuższy urlop za granicę z rodziną, warto zorientować się w możliwości wynajęcia takiego eksperta. Dzięki temu zwiedzimy nie tylko zabytki i lokalne atrakcje, ale będziemy mieć możliwość zobaczenia mniej turystycznych, autentycznych miejsc, oraz wypoczynku na łonie natury.

Bardzo popularną opcją są też zorganizowane grupowe wyprawy wędkarskie. Tu odnajdą się zarówno ci, poszukujący autentycznej nieskażonej przyrody (np. wyprawy do Skandynawii), jak i wędkarze szukający prawdziwego wyzwania. Łowienie wielkich ryb na otwartym morzu czy oceanie to naprawdę niesamowite przeżycie. Tu jednak potrzebne są już duże umiejętności i odpowiedni sprzęt, aby móc powalczyć z takim głębinowym potworem. Jest to też niebagatelny wydatek, dlatego opcja ta nie będzie odpowiadać wszystkim wędkarzom.

Niezależnie od tego, gdzie planujemy tegoroczny urlop, wędkarstwo może zaoferować nam bardzo wiele. Wakacje w mieście nie muszą oznaczać tylko wizyt na basenie i oglądania telewizji. Szczególnie cenne jest doświadczenie obcowania z naturą, zwłaszcza dla naszych dzieci. Weekendowy wyjazd nad wodę połączony z wyprawą wędkarską nie będzie dużym obciążeniem dla naszego portfela, a przeżycia i wspomnienia które w ten sposób zdobędziemy, zostaną z nami na zawsze.

Karolina Szul 

Fot. Remigiusz Kopiej (Corona Fishing)
 
 
 
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta