Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Podróże

Wypoczywaj z nami
 
- ALMATUR zaprasza
 
 
Biuro Podróży Turystyki Niebanalnej "ALMATUR"posiada w swojej ofercie atrakcyjne formy spędzania wypoczynku zarówno dla starszych jak i młodszych urlopiowiczów.
 
Jeśli lubisz odpoczywać czynnie, zwiedzać, przemieszczać się skorzystaj z oferty: 
 
Dzieci i młodzież doskonale wypoczną na obozach i koloniach organizowanych przez Almatur.
 
 
 
********
 
Wybierz się na niezapomnianą wycieczkę do WŁOCH!
 
 

 Skorzystaj z oferty Last Minute w Almaturze.

Sprawdź #HITY CENOWE

Wyjazdy już 30 czerwca!

Teraz zniżki do 35%

 

Biuro Podróży i Turystyki ALMATUR poleca HIT CENOWY:

 

 

 

ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561

 

 

 

 

******

 

Biuro Podróży i Turystyki Almatur zaprasza dzieci i młodzież na niezapomniane kolonie i obozy młodzieżowe w Łebie.

W trakcie pobytu czeka Was wiele różnorodnych zajęć sportowych, rekreacyjnych, gry, zabawy, konkursy, zajęcia artystyczne, bajkowe wieczory, dyskoteki i oczywiście plażowanie.

Całodzienna wyprawa na jedyne i niepowtarzalne Ruchome Wydmy znajdujące się w Słowińskim Parku Narodowym,  kolejka bajkowa oraz  rejs statkiem po Morzu Bałtyckim w fantastycznym towarzystwie rówieśników z całej Polski - to atrakcje, które  czekają na Was w Łebie!

 
 
Ceny już od 1399!
 
Nie zwlekaj - zaplanuj swój wypoczynek z Almaturem!
 
ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561
 
 

 
 

 

 

 
 
 

LATO 2018 tuż, tuż - Biuro Podróży Gandalf zaprasza

 

Zaplanuj urlop  z Gandalfem i zyskaj największe korzyści:
 

 • niska zaliczka
 • liczne rabaty
 • gwarancja ceny
 • parking gratis

Sprawdź ofertę: autokarem taniej oraz Last Minute samolotem
 

Gandalf poleca: bilety lotnicze, bilety promowe, wczasy, wycieczki, obozy, kolonie

 

Biuro Podróży GANDALF :
 Al. NMP 23, tel.: 664 139 387
 
 

 

 

EKUZ to za mało.

Ile kosztuje i co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?

 
Chociaż posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wiąże się z wieloma korzyściami i jej wyrobienie jest całkowicie bezpłatne, to jednak w przypadku wyjazdu za granicę może okazać się niewystarczające. Znacznie bezpieczniejszym i ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie polisa turystyczna. Połączenie karty EKUZ i prywatnego ubezpieczenia to kompleksowa opcja zabezpieczenia medycznego, niezależnie od kraju docelowego wakacyjnej podróży.
 
 
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zapewnia bezpłatny dostęp do podstawowej opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Jednak w odróżnieniu od ubezpieczenia turystycznego, zakres ochrony karty może okazać się niewystarczający.
EKUZ w przeciwieństwie do polisy turystycznej, nie posiada dodatkowej ochrony w postaci ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC), bagażu czy usług assistance. Gdy EKUZ w wakacyjnapolisa.pl okaże się niewystarczającą ochroną, warto ją rozszerzyć o dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.
 
EKUZ – wady i zalety
 
Nawet podczas najpiękniejszych wakacji mogą wystąpić jakieś problemy zdrowotne, przez co konieczne będzie odwiedzenie lekarza czy też nawet szpitala. Może to być szczególnie problematyczne podczas urlopu zagranicznego, zwłaszcza dla portfela pacjenta. W związku z tym najlepiej jest już zawczasu zadbać o odpowiednią ochronę. Wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego to podstawa każdej osoby, która pragnie wyjechać na wakacje za granicę. Niestety trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze uchroni ona przez koniecznością dopłaty czy nawet całkowitego pokrycia kosztów leczenia. W wielu krajach za usługi medyczne pacjent musi płacić z własnej kieszeni, nawet jeśli posiada kartę EKUZ. Koszty z tym związane potrafią mocno obciążyć budżet, przez co urlop zamiast zagwarantować relaks, przysporzy niepotrzebnego stresu i nieplanowanych wydatków.
 
Nawet NFZ zaleca zakup ubezpieczenia zdrowotnego, aby być w pełni chronionym, niezależnie od sytuacji. Należy pamiętać o tym, że posiadanie karty EKUZ gwarantuje otrzymanie bezpłatnej opieki medycznej podczas wyjazdów zagranicznych, ale w ograniczonym zakresie. Wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego może każdy obywatel Polski ubezpieczony w NFZ, a dokument ten w większości przypadków ważny jest 12 miesięcy. Obowiązuje on na terytorium całej Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Szwajcarii, Islandii i Liechtensteinie.
 
Słabą stroną karty EKUZ jest to, że na jej podstawie pacjent ma zapewnioną opiekę medyczną jedynie w placówkach publicznej służby zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że w każdym państwie obowiązują inne zasady i wiele usług, które są bezpłatne w Polsce, za granicą są odpłatne. Wówczas posiadanie samej karty EKUZ okazuje się być niewystarczającym dokumentem do otrzymania w pełni darmowego leczenia, gdyż to pacjent będzie musiał opłacić rachunek w części czy nawet w całości z własnej kieszeni. Największy problem pojawia się, gdy w kurorcie turystycznym nie działa publiczna placówka medyczna – wówczas karta EKUZ okazuje się być wręcz nieprzydatna. Nie ma także co liczyć na bezpłatny transport chorego z zagranicy do Polski. Ubezpieczenia turystyczne w wakacyjnapolisa.pl, czyli co powinno zawierać kompleksowe ubezpieczenie w atrakcyjnej cenie?
 
Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne
 
Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się na opuszczenie granic kraju i spędzenie swoich wakacji w jednym z europejskich miast. W związku z tym rośnie popularność ubezpieczeń turystycznych, które okazują się być wręcz niezbędne, jeśli chodzi o kompleksową opiekę medyczną w razie choroby czy nieszczęśliwego wypadku. Polisa ubezpieczeniowa pozwala uchronić się turystom przed koniecznością poniesienia ogromnych kosztów związanych z leczeniem za granicą. Ceny polis turystycznych ustalane są na podstawie stref, w których to znajdują się dane grupy krajów. Wyróżnia się przede wszystkim strefę A dotyczącą państw europejskich wraz z krajami położnymi w Basenie Morza Śródziemnego i Wsypami Kanaryjskimi oraz strefę B – kraje niezrzeszone z UE/EFTA.
To na jaką wysokość składki zdecyduje się dana osoba, będzie miało bezpośredni wpływ na maksymalne koszty, które w razie zaistnienia takiej potrzeby pokryje ubezpieczyciel. Najtańsze ubezpieczenie tygodniowego wyjazdu do krajów należących do UE/EFTA zaczynają się już od 30 zł od osoby, a do krajów egzotycznych 40 zł. Na koszt ubezpieczenia wpływają: wysokość składki, rejon i zakres ubezpieczenia. Oprócz kosztów leczenia na poziomie kilkudziesięciu tysięcy euro polisa ubezpieczeniowa powinna zawierać również: ubezpieczenie od rezygnacji z imprezy turystycznej, usługi Assistance, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków, bagaż podróżny, Odpowiedzialność Cywilną, sprzęt sportowy oraz koszty anulowania noclegu/biletu lotniczego.
 
Karta EKUZ czy polisa turystyczna?
 
Zarówno karta EKUZ, jak również polisa turystyczna mają swoje zalety i wady. Tak naprawdę to wybór uzależniony jest od indywidualnych potrzeb, oczekiwań danej osoby. Najlepszym rozwiązaniem jest wyrobienie karty EKUZ i wykupienie polisy zdrowotnej. Oba te rozwiązania świetnie się uzupełniają i stanowią kompleksową formę ochrony. Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego jest szczególnie ważne przed wyjazdem na wakacje w Europie. Wówczas w razie wystąpienia choroby czy dojścia do wypadku turysta nie będzie musiał martwić się koniecznością pokrycia w całości kosztów leczenia, które zresztą za granicą są bardzo wysokie.
 
 
 


 
[POLECAMY KSIĄŻKĘ]
 

"Artur Hajzer. Droga Słonia" 

- pierwsza biografia legendarnego himalaisty!

- Bartek Dobroch

 
 
 
23 maja ukazała się pierwsza biografia legendarnego himalaisty ARTURA HAJZERA, twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy.
 

Artur Hajzer, znany także jako Słoń. Niektórzy mówili, że Kukuczka zastąpił mu ojca. 

Był najmłodszy spośród tych, którzy odnosili wielkie sukcesy w złotej erze polskiego himalaizmu. Starsi koledzy cenili go za upór, determinację i za to, że umiał załatwić wszystko. 
By ratować kolegę odciętego od świata na przełęczy pod Everestem, poruszył nawet machiny międzynarodowej dyplomacji.

Zginął w tajemniczych okolicznościach na stokach Gaszerbruma I, gdy Polska nie ochłonęła jeszcze po tragedii na Broad Peaku, a on sam dźwigał ciężar oskarżeń o ryzykowanie zdrowiem i życiem kolegów.

Autor wyruszył śladem Słonia do Katmandu i doliny Rolwaling w Nepalu. To właśnie tam Hajzer przekroczył himalajski rubikon. Biografia powstała dzięki wielogodzinnym rozmowom z jego rodziną i przyjaciółmi, partnerami wspinaczkowymi i biznesowymi, podopiecznymi i krytykami programu Polski Himalaizm Zimowy, sławami himalaizmu i wspierającymi ich Szerpami.

***

Bartek Dobroch – dziennikarz, podróżnik, reporter od 2002 roku współpracujący z „Tygodnikiem Powszechnym”. Laureat kilku nagród dziennikarskich za cykl tekstów o tragedii na Broad Peaku w 2013 roku, nagrody Amnesty International „Pióro Nadziei”, nominowany do Grand Press. Przewodnik tatrzański, międzynarodowy przewodnik górski, miłośnik narciarstwa i alpinizmu. Współautor bestsellera Broad Peak. Niebo i piekło. Przez ostatnie trzy lata pracował nad biografią Artura Hajzera.
 

 
 

 

Dlaczego opłaca się zostawiać samochód

na parkingu przy lotnisku?

 
 
 
 
 

Dojazd na lotnisko stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie.

 

Jeśli nikt nie może nas akurat podwieźć lub lotnisko znajduje się w innym mieście, to zazwyczaj decydujemy się na dojazd własnym samochodem i pozostawienie go następnie na parkingu.
Na co trzeba zwrócić uwagę, pozostawiając auto na kilka dni lub tygodni na parkingu?

Zapraszamy: http://czest.info/odlotowyparking-pl

 


Poznawaj świat z ASPRO - zapraszamy na tematyczne półkolonie

 
 
 Zapisz swoje dziecko na najlepsze półkolonie w mieście!
 

W tym roku temat przewodni całych wakacji to podróże.
Każdy turnus to inny kraj.
Uczestnicy poznają kilka ciekawostek z danego państwa oraz spróbują tradycyjnych potraw danego Państwa.

Cena turnusu to 450zł

(istnieje możliwość zapisania dziecka na wybrany dzień w tygodniu - cena za 1 dzień to 120 zł)

W cenie:
- pełne wyżywienie( śniadanie, dwudaniowy obiad, owoce i napoje bez limitu)
- ubezpieczenie
- opieka wykwalifikowanego personelu
- 2h zajęc w tenisa dziennie
- zajęcia manualne
- gry i zabawy na świeżym powietrzu: piłka nożna, siatkówka plażowa, zumba, zorbing wodny, pontony, baseny, trampolina, siatkówka plażowa
 
 
Terminy i tematy turnusów:
 
 
 •  I 25.06-29.06 EGIPT
 •  II 02.07-06.07 CHINY
 •  III 09.07-13.07 MEKSYK
 • IV 16.07-20.07 WŁOCHY
 •  V 23.07-27.07 GRECJA
 •  VI 30.07-03.08 USA
 •  VII 06.08-10.08 JAPONIA
 • VIII 13.08-17.08 NIEMCY
 •  IX 20.08-24.08 INDIE
 •  X 27.08-31.08 KRAJE ŚWIATA

Turnus trwa od poniedziałku do piątku od 7:00 do 16:00
Zajęcia odbywają się bez względu na pogodę.
Do dyspozycji dzieci - 2 korty krytymi oraz sala zabaw
Możliwy transport dla grup zorganizowanych (min.5 osób)

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji wybranego terminu

 

 

Zapisy pod nr tel 666043802

 

KORTY TENISOWE ASPRO, Częstochowa

ul. Wręczycka 259

 

 

 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta