Sklep Adaś Marol Promocja
 

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

W Częstochowie

Subskrybuje zawartość wCzestochowie.pl - Twoja gazeta w Internecie
Najświeższe informacje z Częstochowy i powiatu
Zaktualizowano: 6 min. 14 sek. temu

Szaleństwo władzy absolutnej

7 godzin 40 min. temu
Ostatnie wydarzenia rozgrywające się wokół ustawy o sądownictwie zaproponowanej przez prezydenta i PiS pokazały, jak niewiele brakuje Polsce do państwa autorytarnego. Partia rządząca z pożałowania godną determinacją dąży do tego, aby przepchnąć niekonstytucyjną ustawę o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Tempo pracy popleczników Jarosława jest zatrważające i posłowie z komisji uwijają się tak, aby kluczowe rozstrzygnięcia w sprawie polskiej demokracji mogły zapaść już na najbliższym posiedzeniu Sejmu.


KPP Myszków. Pijany kierowca zasnął w czasie jazdy i spowodował kolizję drogową

13 godzin 9 min. temu
Myszkowscy policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu wyszkowskiego, który kierując mercedesem benz, zasnął w czasie jazdy i spowodował kolizję drogową. Okazało się, że był pijany. 


"Merentibus" dla Henryki Zasempy-Kozery

14 godzin 12 min. temu
W piątek, 15 grudnia w auli Zespołu Szkół Muzycznych odbył się benefis wieloletniej nauczycielki szkoły - prof. Henryki Zasempy-Kozery. Podczas spotkania uznana w Częstochowie artystka i pedagog otrzymała medal „Merentibus”.


Miasto wyremontuje budynek i przekaże go pomocy społecznej

14 godzin 25 min. temu
Budynek przy ul. Sułkowskiego 9, gdzie wcześniej mieściło się miejskie przedszkole, zostanie przebudowany na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie. 


Nowe place rekreacji dla całych rodzin w pięciu dzielnicach

15 grudzień, 2017 - 11:15
Place rekreacji ruchowej powstały na Błesznie, Brzezinach, Wypalankach, Wyczerpach-Aniołowie i Zawodziu-Dąbiu. Wszystkie inwestycje zostały zrealizowane ze środków budżetu obywatelskiego. 


W Częstochowie sprawdzano, gdzie pijany kierowca najłatwiej kupi alkohol

15 grudzień, 2017 - 10:11
Drugie w województwie śląskim i piąte w Europie badania z udziałem tzw. tajemniczego klienta - pijanego kierowcy przeprowadzono w wybranych częstochowskich sklepach, marketach i na stacjach paliw. Projekt ten był wstępem  do działań interwencyjnych, jakie podejmuje obecnie „Częstochowska Koalicja na rzecz Odpowiedzialnej Sprzedaży Alkoholu”.


Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł. Trafił już za kratki

15 grudzień, 2017 - 09:03
Sąd tymczasowo aresztował 29-letniego mężczyznę, który w Siedlcu Dużym śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci po dwóch godzinach od wypadku odnaleźli rozbite auto i zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę. 


Właściciel firmy w gminie Popów stanie przed sądem za nielegalne posiadanie broni i narkotyków

15 grudzień, 2017 - 08:17
Do Sądu Rejonowego w Częstochowie trafił akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu Przemysławowi Ł., dotyczący posiadania broni palnej i znacznej ilości narkotyków.


Herb Częstochowy z orłem zamiast kruka. Jest już jego projekt (zdjęcia)

14 grudzień, 2017 - 15:08
W Ratuszu Miejskim zaprezentowano w czwartek, 14 grudnia projekt herbu miasta, na który w miejsce kruka zatwierdzonego przez niemieckiego władze okupacyjne, powrócił złoty orzeł.


Budki lęgowe dla ptaków na promenadzie Niemena

14 grudzień, 2017 - 14:21
100 nowych skrzynek lęgowych dla ptaków zamontowano w rejonie promenady Czesława Niemena. Inwestycja została zrealizowana ze środków budżetu obywatelskiego.


Speedrowerowa gwiazdka na Północy

14 grudzień, 2017 - 13:16
W sobotę, 16 grudnia na torze przy ul. Starzyńskiego 10a odbędzie się V Speedrowerowy Turniej Gwiazdkowy.


Wojewoda śląski zmienił nazwy trzech ulic w Częstochowie

14 grudzień, 2017 - 12:10
Wojewoda śląski wydał zarządzenia zastępcze w sprawie zmiany trzech nazw ul. w Częstochowie. To efekt tzw. ustawy dekomunizacyjnej.


Częstochowa wyróżniona za wspieranie biznesu

14 grudzień, 2017 - 12:03
Częstochowa otrzymała prestiżowe wyróżnienie Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych za wkład w rozwój sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.


Piłkarska Gwiazdka z byłymi reprezentantami Polski i pokazem pirotechnicznym

14 grudzień, 2017 - 11:14
22 grudnia w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się kolejna edycja Piłkarskiej Gwiazdki. Oprócz turnieju piłkarskiego organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji.


Kilkanaście tysięcy lewych papierosów w samochodzie mieszkańca Częstochowy

14 grudzień, 2017 - 10:05
Częstochowscy strażnicy miejscy wspólnie z policjantami z "dwójki" oraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili w środę, 13 grudnia u 53-letniego mężczyzny duże ilości lewych papierosów i tytoniu.


Norwid i AZS grają w weekend w Częstochowie. Akademicy znów wystąpią w Hali Polonia

14 grudzień, 2017 - 09:08
W sobotę, 16 grudnia siatkarze Exact Systems Norwid podejmą  MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych, a dzień później drużyna AZS-u Częstochowa zmierzy się w Hali Polonia z KPS-em Siedlce.


Norwid i AZS grają w Częstochowie. Akademicy znów wystąpią w Hali Polonia

14 grudzień, 2017 - 09:08
W sobotę, 16 grudnia siatkarze Exact Systems Norwid podejmą  MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych, a dzień później drużyna AZS-u Częstochowa zmierzy się w Hali Polonia z KPS-em Siedlce.


System rowerów miejskich w Częstochowie przetestowany

14 grudzień, 2017 - 08:11
W Częstochowie grupa chętnych osób testowała system rowerów miejskich. Na wiosnę przyszłego roku zostanie udostępniony wszystkim mieszkańcom miasta.


Ruszył konkurs na najpiękniej rozświetlone miasto. Czy będzie to Częstochowa? (zdjęcia)

13 grudzień, 2017 - 15:07
Częstochowa bierze udział w 9. edycji plebiscytu na najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce "Świeć Się z Energą". Głosowanie trwa do 2 stycznia.


Tegoroczny Sylwester w Częstochowie z fajerwerkami. Potem konsultacje z mieszkańcami

13 grudzień, 2017 - 13:52
W tym roku podczas zabawy sylwestrowej na placu Biegańskiego odbędzie się tradycyjnie pokaz fajerwerków. Tuż po nim, tj. w styczniu 2018 roku miasto z wykorzystaniem platformy internetowej przeprowadzi w tej sprawie konsultacje społeczne.


MOPS wystawił przedstawienie dla swoich najmłodszych podopiecznych

13 grudzień, 2017 - 12:42
Dzieci z rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie obejrzały we wtorek, 12 grudnia w klubie Politechnik przygotowane specjalnie dla nich przedstawienie „Gdzie jest Mikołaj..?".


Laureaci konkursu matematycznego nagrodzeni

13 grudzień, 2017 - 11:02
W sali sesyjnej Urzędu Miasta podsumowano konkurs matematyczny "Myśl logicznie" dla uczniów szkół z Częstochowy i powiatu.


Groził nożem kontrolerowi biletów

13 grudzień, 2017 - 10:24
Częstochowscy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który z nożem w ręku groził w autobusie kontrolerowi biletów.


SLD chce ściągnąć młodych lekarzy do Częstochowy. Proponuje stypendia, dopłaty do mieszkań

13 grudzień, 2017 - 09:58
Częstochowa oraz inne polskie miasta borykają się z problemem braku lekarzy, a co się z tym wiąże zagrożone jest bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów. Radni SLD proponują wprowadzenie od przyszłego roku programu promującego zatrudnienie i edukację w jednostkach służby zdrowia na terenie Częstochowy.  


Korowód Świętego Mikołaja przejedzie ulicami Częstochowy

13 grudzień, 2017 - 08:03
W sobotę, 16 grudnia w kliku punktach miasta zatrzyma się Korowód Świętego Mikołaja.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta