Green Pack Częstochowa
 
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

 

Wiadomości UM

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 2 min. 35 sek. temu

SANTABARBARA NA POLSKICH FESTIWALACH

23 kwiecień, 2019 - 01:00
Grali w ubiegłe wakacje podczas Nocy Kultury Niezależnej, a już w tym roku spotkacie ich na kilku festiwalach w Polsce. Będą to: mający już swoją renomę SpringBreak w Poznaniu, AlterFest w Mysłowicach oraz Songwriter w Łodzi.


PROFILAKTYKA DLA OSÓB TRZECIEGO I CZWARTEGO WIEKU

23 kwiecień, 2019 - 01:00
Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk zaprasza najstarsze mieszkanki i mieszkańców Częstochowy do udziału w bezpłatnym programie polityki zdrowotnej. Jego celem jest wdrożenie wczesnego leczenia niezdiagnozowanych dotychczas chorób przewlekłych.


29. FESTIWAL ,,GAUDE MATER" - W PROGRAMIE GÓRECKI I KILAR

23 kwiecień, 2019 - 01:00
Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej potrwa od 4 do 6 maja. ,,Symfonię pieśni żałosnych" Góreckiego i ,,Angelusa" Kilara usłyszymy w Filharmonii w ostatni dzień festiwalu. W programie - obok koncertów - także wystawa ikon i fotografii.


PRZYSTANKI PRZENIESIONE

23 kwiecień, 2019 - 01:00
Od 1 maja przystanki WYCZERPY-OSIEDLE dla linii nr 17, 20, 25 i 82 zostaną przeniesione - informuje MZDiT.


LiveMPK ZMIENIA SIĘ ZGODNIE Z NASZYMI SUGESTIAMI

19 kwiecień, 2019 - 01:00
Nowe rozwiązania na interaktywnej platformie LiveMPK odpowiadają na sugestie zgłaszane przez pasażerki i pasażerów. Bezpośredni wpływ na komunikaty dotyczące utrudnień w komunikacji czy sytuacji nadzwyczajnych mają teraz także dyspozytorzy.


BILETY NA WYDARZENIA W OPK ,,GAUDE MATER" TAKŻE ONLINE

19 kwiecień, 2019 - 01:00
Wejściówki można kupować przez aplikację Going., choć nadal będą dostępne także w siedzibie Ośrodka - to dla tych, którzy preferują tradycyjną formę sprzedaży. Najbliższa ,,biletowana" propozycja to koncert Moniki Lidke w ramach ,,JAZZtochowy" 30 kwietnia.


SKOK W DAL CHEAP TOBACCO

19 kwiecień, 2019 - 01:00
Cheap Tobacco to zespół związany z Częstochową. Jego współtwórcą i kierownikiem muzycznym jest częstochowianin Robert Kapkowski. Zespół grał też koncerty w naszym mieście. W tym roku jego najnowsza płyta "Szum" została nominowana do Nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Blues/Conutry, a przed nim wyzwania z wyższej zagranicznej półki.


OKNO OTWARTE NA SZTUKĘ

19 kwiecień, 2019 - 01:00
Być może nie wszyscy jeszcze wiedzą, że w dawnym sklepie plastycznym przy Alei Najświętszej Maryi Panny 57 znajduje się siedziba Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Częstochowskiego oraz galeria, w której cyklicznie odbywają się wernisaże i wystawy. Kto jeszcze jej nie odwiedził, może to zrobić już dziś, albo w ostatni piątek miesiąca wybrać się na otwarty "Artystyczny piątek", by przy kawie porozmawiać z plastykami i obejrzeć ich prace.


MIEJSKA WYCIECZKA: PUNKTY WIDOKOWE

19 kwiecień, 2019 - 01:00
Wiosna już oficjalnie zawitała do Częstochowy. Dlatego zapraszam na wycieczkę rowerową po punktach widokowych, by zobaczyć jak miasto budzi się do życia po zimowym śnie.


RAJD CHARYTATYWNY ,,ROWEROWA ODYSEJA DOBROCI"

18 kwiecień, 2019 - 01:00
Fundacja Podróże Bez Granic jest organizatorem akcji charytatywnej ,,Rowerowa Odyseja Dobroci". Na trasie rowerowego maratonu z Niemiec do Polski znalazła się także Częstochowa.


WESOŁYCH ŚWIĄT

18 kwiecień, 2019 - 01:00
Świąteczna kartka z życzeniami od władz samorządowych Częstochowy a także filmowe życzenia od Prezydenta Miasta.


PRZECIW PRZEMOCY W RODZINIE

18 kwiecień, 2019 - 01:00
22 osób liczy skład kolejnej kadencji Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie miasta Częstochowy. 17 kwietnia, podczas spotkania w Urzędzie Miasta, nowi członkowie grupy oddebrali powołania.


SPRZĄTAJMY PO PSACH - ,,ODKUPMY" MIASTO

18 kwiecień, 2019 - 01:00
Sprzątanie po psach to obowiązek. W centrum Częstochowy i nie tylko można korzystać ze specjalnych dozowników z woreczkami na psie odchody. Tych zamontowanych w ostatnich 2-3 latach jest w naszym mieście około 30. Od niedawna w 6 miejscach stoją nowe dystrybutory zakupione w ramach zadania budżetu obywatelskiego "OdKupmy dzielnicę Raków…".


ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W FINALE KONKURSU

17 kwiecień, 2019 - 01:00
Reprezentantki i reprezentanci ZST zakwalifikowali się do finałowego etapu konkursu ,,Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu … - Jan Paweł II." Finał odbędzie się 10 czerwca.


SYTUACJA PRZED MATURAMI, KONTYNUACJA STRAJKU NAUCZYCIELI

17 kwiecień, 2019 - 01:00
Gdyby strajk nauczycielski znacząco się przedłużył, w części częstochowskich szkół średnich może być kłopot ze skompletowaniem zespołów nadzorujących do maturalnych egzaminów ustnych. Na razie szkoły deklarują zakończenie klasyfikacji uczniów klas maturalnych do 24 kwietnia. W środę 17 kwietnia w Częstochowie nadal strajkowało blisko 80 miejskich szkół i przedszkoli.


PAMIĘĆ O POWSTANIU W GETCIE

17 kwiecień, 2019 - 01:00
W Częstochowie uczczono 76. rocznicę wybuchu największego żydowskiego zrywu podczas II wojny światowej - powstania w getcie warszawskim.


UTRUDNIENIA NA DK-1

17 kwiecień, 2019 - 01:00
W związku z prowadzeniem badań drogowych, na trasie DK-1 (od al. Jana Pawła II do ul. Rakowskiej) mogą występować utrudnienia w ruchu. Prace będą prowadzone do końca maja.


STRAJK NADAL W PONAD 80 SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH

16 kwiecień, 2019 - 01:00
Kolejny dzień strajku szkolnego był jednocześnie drugim dniem egzaminu ósmoklasisty, który odbył się w Częstochowie zgodnie z planem. We wtorek nadal strajkowało 81 miejskich placówek oświatowych.


TRWA MYCIE I NAPRAWA WIAT PRZYSTANKOWYCH

16 kwiecień, 2019 - 01:00
Rozpoczęło się mycie i naprawa 408 wiat przystankowych i tramwajowych. Prace potrwają do końca maja.


NAGRODY W DZIEDZINIE ZDROWIA - 2019

16 kwiecień, 2019 - 01:00
Tegoroczne nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy im. dra Władysława Biegańskiego wręczono 15 kwietnia podczas uroczystości w sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta