Green Pack
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Wiadomości UM

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 17 min. 38 sek. temu

PRZETARG NA DOKUMENTACJĘ PRZEBUDOWY ULIC

18 godzin 37 min. temu
Miejski Zarząd Dróg i Transportu ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy ul. Boya-Żeleńskiego, ronda na skrzyżowaniu ul. Legionów z ul. Żużlową, rozbudowy ulic: Dąbrówki, św. Kingi, Łódzkiej oraz modernizacji odcinka ul. Sikorskiego.


"ZIÓŁKO" PRZY ŻARECKIEJ

18 godzin 37 min. temu
Przy ulicy Żareckiej otwarto sklep zielarsko-medyczny, działający jako podmiot ekonomii społecznej. Przedsiębiorstwo Społeczne "Ziółko" oferuje środki medycyny naturalnej, sprzęt medyczny oraz kosmetyki.


BUDŻET OBYWATELSKI - WYSŁUCHANIE PUBLICZNE

18 godzin 37 min. temu
21 lutego odbyło się wysłuchanie publiczne dotyczące podsumowania IV edycji budżetu obywatelskiego. Wspólnie zastanawiano się jak ulepszyć obowiązujące procedury.


DWIEŚCIE LAT DLA PANI MARIANNY

18 godzin 37 min. temu
Częstochowianka Marianna Stefanek świętowała setne urodziny. Podczas wyjątkowego jubileuszu, w domu jubilatki spotkała się jej pięciopokoleniowa rodzina.


"Podróże po Europie" - wystawa Fundacji Instytut Badań i Innowacji w Edukacji

18 godzin 37 min. temu
Fundacja Instytut Badań i Innowacji w Edukacji zaprasza na wystawę prac plastycznych pt. "Podróże po Europie" promującą kulturę i architekturę krajów Unii Europejskiej. Wystawę można oglądać do 15.03.2018 r. w holu budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Częstochowie, ul. Focha 19/21.


BĘDĄ DOTACJE NA KOLEKTORY

18 godzin 37 min. temu
Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie dofinansowania instalacji kolektorów słonecznych wspomagających system grzewczy bądź służących do wytwarzania ciepłej wody w budynkach mieszkalnych. Montaż takich urządzeń sprzyja ograniczeniu niskiej emisji, a przez to wpisuje się w działania pod hasłem ,,Zielona Częstochowa." W budżecie miasta na dotacje na ten cel jest 50 tys. zł.


9 MLN ZŁ Z UE NA NOWE AUTOBUSY

18 godzin 37 min. temu
Blisko 9 mln złotych dofinansowania unijnego wywalczyła Częstochowa na zakup 12 nowych autobusów dla miejskiego przewoźnika. Projekt MPK znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej.


DOM KSIĘCIA - PRACE ZABEZPIECZAJĄCE

21 luty, 2018 - 01:00
W zabytkowym Domu Księcia trwają kolejne prace remontowo-zabezpieczające prowadzone w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków.


RAPORT O ŚRODKACH PSYCHOAKTYWNYCH

21 luty, 2018 - 01:00
W sali sesyjnej Urzędu Miasta podsumowano badania dotyczące używania środków psychoaktywnych i innych substancji uzależniających przez uczniów częstochowskich szkół.


DOTACJE NA USUWANIE AZBESTU

21 luty, 2018 - 01:00
Miasto także w tym roku dofinansuje inwestycje częstochowian polegające na usuwaniu elementów zawierających azbest z budynków mieszkalnych, gospodarczych oraz garaży. W miejskim budżecie jest 30 tys. zł na ten cel. Rada Miasta zatwierdziła zasady i tryb udzielania tegorocznych dotacji.


STRAŻ MIEJSKA - PODSUMOWANIE ROKU

21 luty, 2018 - 01:00
Częstochowska Straż Miejska podsumowała swoją pracę w ubiegłym roku. Na terenie miasta podjęto ponad 45 tys. interwencji i odebrano ponad 21 tys. zgłoszeń od mieszkańców. Miejski monitoring pomógł ponad 2 tys. razy.


WSPARCIE DLA KOMBATANTÓW I OSÓB REPRESJONOWANYCH

21 luty, 2018 - 01:00
Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przypomina, że kombatanci i inne osoby uprawnione będące w trudnej sytuacji mogą zwrócić się o pomoc pieniężną bezpośrednio do Szefa tego Urzędu.


ZŁOTA PIĄTKA OKF

21 luty, 2018 - 01:00
Od 25 lutego Kino Studyjne OKF ILUZJA zaprasza na projekcje filmów, które zwyciężyły w kolejnej edycji plebiscytu ZŁOTA PIĄTKA na najlepszy film ubiegłego roku.


ODWOŁANE PRZYJĘCIA RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH

21 luty, 2018 - 01:00
Biuro Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich z Katowic informuje, że z przyczyn od nich niezależnych nie odbędą się czwartkowe (22 lutego) przyjęcia interesantów w Urzędzie Miasta Częstochowy.


Spotkanie odwołane!! - Społeczny monitoring: przebudowa linii kolejowej Częstochowa - Zawiercie

21 luty, 2018 - 01:00
Fundacja im. Stefana Batorego z przykrością informuje, że spotkanie Pociągi pod specjalnym nadzorem, czyli pakt uczciwości na kolei, zaplanowane na 21 lutego zostało odwołane.


SPOTKANIE Z PARLAMENTARZYSTAMI

20 luty, 2018 - 01:00
19 lutego prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk spotkał się z częstochowskimi parlamentarzystami. W czasie spotkania podsumował działania miasta w minionym roku oraz podziękował za współpracę i wsparcie projektów zgłaszanych do dofinansowania ze środków europejskich lub budżetu państwa przez częstochowski samorząd. Zwrócił również uwagę na, wynikające z regulacji prawnych, bariery rozwoju miasta, przedstawiając propozycje konkretnych rozwiązań.


Konkurs "Młodzieżowe Akademie Życia"

20 luty, 2018 - 01:00
Konkurs obejmuje przygotowanie i realizację projektu profilaktyczno-wychowawczego w ramach Programu "Młodość bez uzależnień", przez Młodzieżowe Akademie Życia, której zadaniem będzie m.in. prowadzenie zajęć rozwijających zainteresowania i pasje dzieci i młodzieży, promujących aktywne, społecznie akceptowane formy spędzania wolnego czasu. Konkurs adresowany jest do częstochowskich szkół podstawowych.Termin składania dokumentów: do 2 marca br.


MIĘDZYNARODOWY SUKCES WYCHOWANKA TZN

20 luty, 2018 - 01:00
Adam Kazior, ubiegłoroczny absolwent Technicznym Zakładów Naukowych - zwyciężając w gronie ponad tysiąca konkurentów - zdobył złoty medal w kategorii ,,,ochrona środowiska" podczas Międzynarodowej Wystawy Technologii Innowacji IPITEX 2018 w stolicy Tajlandii, Bangkoku. Udział w konkursie był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta.


GOŚCIE Z IZRAELA

19 luty, 2018 - 01:00
W ubiegłym tygodniu Częstochowę odwiedziła grupa 30 przewodników - przedstawicieli touroperatorów z Izraela, zainteresowanych organizacją pobytów turystycznych w Polsce.


PAMIĘCI SOJCZYŃSKIEGO "WARSZYCA"

19 luty, 2018 - 01:00
Uroczystość upamiętniającą stracenie kapitana Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca" odbyła się 17 lutego, przy poświęconym mu obelisku, przy ul. Wręczyckiej.


MURALE OZDOBIĄ "POMAZANE" BLOKI

19 luty, 2018 - 01:00
Akcja Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS "Stop nielegalnemu graffiti" wkracza w kolejny etap. Do miejskiej spółki dotarły projekty murali, które mają pojawić się na oszpeconych przez nielegalne graffiti blokach TBS.


"Decydujesz, Pomagamy" - IV edycja programu

19 luty, 2018 - 01:00
Już od 19 lutego 2018 roku lokalne organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające życie w ich lokalnym otoczeniu. Projekty mogą dotyczyć edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które zaangażowani mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę.


Wsparcie dla Domów "Senior+"

19 luty, 2018 - 01:00
216 tys. zł wsparcia finansowego otrzyma Częstochowa na zapewnienie bieżącej działalności naszych dwóch Dziennych Domów w tegorocznej edycji Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020.


Wspólny taniec przeciwko przemocy

16 luty, 2018 - 01:00
14 lutego cały świat, poprzez taniec, protestował przeciwko przemocy wobec kobiet. W tym roku do akcji dołączyła Częstochowa. Na placu Biegańskiego wspólnie zatańczyło kilkadziesiąt osób.


ZARZĄD ŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU GMIN I POWIATÓW

16 luty, 2018 - 01:00
W piątek, 16 lutego 2018 r. odbyło się posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Katowicach.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta