Promed Optyk. CZAS NA WZROK 40 +
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Wiadomości UM

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 11 min. 53 sek. temu

TRWA ŚWIĘTO CZYTANIA NA WSZELKIE SPOSOBY

12 godzin 51 min. temu
- czyli Festiwal Dekonstrukcji Słowa "Czytaj!" Środa, 26 września, kręci się wokół postaci Jana Himilsbacha, a w kolejne dni jeszcze m.in. spotkania z Grzebałkowską i Iwasiów, warsztaty blogerskie, gra miejska i występ SIKSY.


RUSZYŁ SEZON GRZEWCZY

12 godzin 51 min. temu
25 września - na wniosek mieszkanek i mieszkańców zasobów komunalnych oraz w związku z prognozą pogodową - rozpoczął się sezon grzewczy w budynkach, którymi zarządza Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS.


PROGRAM ,,CZYSTE POWIETRZE" - SPOTKANIE INFORMACYJNE

25 wrzesień, 2018 - 01:00
Jak ubiegać się o dofinansowanie termomodernizacji lub wymianę przestarzałego źródła ciepła w ramach ministerialnego programu będzie można dowiedzieć się podczas spotkania, które odbędzie się 28 września w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.


CZĘSTOCHOWSKI AKTYWNY SENIOR

25 wrzesień, 2018 - 01:00
Tak nazywa się konkurs mający promować wszelkie działania na rzecz poprawy jakości życia seniorek i seniorów w Częstochowie. Wnioski można składać do 9 października.


RUSZA NABÓR DO NOWYCH MIESZKAŃ

25 wrzesień, 2018 - 01:00
ZGM TBS zakończył budowę nowego budynku na Wyczerpach. 24 mieszkania czekają na lokatorki i lokatorów - informacje o naborze oraz zasadach partycypacji można uzyskać w siedzibie zarządu spółki.


MIEJSKI DZIEŃ INTELIGENTNEJ ENERGII

25 wrzesień, 2018 - 01:00
Lodowe eksperymenty, ekologiczna pracownia artystyczna, energorower i autobus energetyczny to tylko niektóre z licznych atrakcji, które będą czekać na mieszkanki i mieszkańców w piątek, 28 września na placu Biegańskiego.


ŁAWKI Z PRZEWIJAKAMI JUŻ CZEKAJĄ NA RODZICÓW

25 wrzesień, 2018 - 01:00
Jedna na Skwerze Solidarności, a druga na placu zabaw u zbiegu ul. Dekabrystów i al. Armii Krajowej. Kolejna do końca tygodnia pojawi się na Promenadzie Niemena. Miasto stawia je w ramach programu ,,Kierunek przyjazna Częstochowa".


Konkurs ,,Częstochowski Aktywny Senior''

25 wrzesień, 2018 - 01:00
Do 09 października przyjmujemy wnioski do Konkursu "Częstochowski Aktywny Senior". Konkurs organizowany jest w kategoriach: senior, seniorka, klub seniora, projekt/inicjatywa dla seniorów, oddany seniorom (osoba fizyczna poza kategorią 60+, która która wyróżniła się wyjątkową aktywnością i wsparciem społeczności senioralnej w mieście).


Konferencja Naukowa "Dziecko ze Spektrum Autyzmu - Zrozumieć i Pomóc"

25 wrzesień, 2018 - 01:00
Zapraszamy 28 września 2018 r. na Konferencję Naukową "DZIECKO ZE SPEKTRUM AUTYZMU - ZROZUMIEĆ I POMÓC"


WNIOSEK O ROZBUDOWĘ STADIONU RAKOWA

24 wrzesień, 2018 - 01:00
Prezydent Częstochowy wysłał dziś do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o zakwalifikowanie zadania inwestycyjnego "Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie" do "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu". Celem projektu jest przekształcenie obiektu Rakowa w nowoczesne centrum szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży, a także podniesienie standardu stadionu do wymagań Ekstraklasy.


SENIORKI I SENIORZY BĘDĄ ŚWIĘTOWAĆ…

24 wrzesień, 2018 - 01:00
…Razem z Marylą Rodowicz, bo to ona będzie gwiazdą zaplanowanych na 18 i 19 października ,,Senioraliów" - największej w roku imprezy organizowanej w ramach programu "Częstochowa wspiera Seniorów". Oprócz koncertów odbędą się m.in. zajęcia rekreacyjne i taneczne.


II JURAJSKI KONGRES GOSPODARCZY

24 wrzesień, 2018 - 01:00
W środę, 26 września zapraszamy przedsiębiorców, studentów i uczniów na kolejną edycję Jurajskiego Kongresu Gospodarczego.


PROFILAKTYKA I DIAGNOSTYKA ASTMY I CHORÓB ALERGICZNYCH U DZIECI

24 wrzesień, 2018 - 01:00
- były tematem IV Konferencji Edukacyjnej, która odbyła się w piątek 21 września w sali sesyjnej Urzędu Miasta.


Zapraszamy na otwarcie nowej placówki NZOZ Centrum Rehabilitacji i Promocji Zdrowia KONDYCJA

24 wrzesień, 2018 - 01:00
Stowarzyszenie PERASADA, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, rozpoczyna od października br. nową działalność.


DNI SYBIRAKA

24 wrzesień, 2018 - 01:00
Msza św. i uroczystości przy pamiątkowej tablicy zakończyły częstochowskie obchody Dni Sybiraka i 79 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę.


13. KLIMATY CZĘSTOCHOWY

24 wrzesień, 2018 - 01:00
Ruszyła już 13. edycja konkursu fotograficznego ,,Klimaty Częstochowy". Zgłoszenia są przyjmowane są do 2 października.


KOLEJNA ROCZNICA LIKWIDACJI GETTA

24 wrzesień, 2018 - 01:00
22 września 1942 roku, dzień po Jom Kippur, rozpoczął się jeden z najtragiczniejszych rozdziałów historii częstochowskich Żydów. W niedzielę, 23 września odbyły się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę początku likwidacji częstochowskiego getta.


NA LISIŃCU PRZENIEŚLIŚMY SIĘ W XVIII WIEK

24 wrzesień, 2018 - 01:00
Stało się to za sprawą rekonstrukcji historycznej, która w Parku Lisiniec odbyła się w sobotę, 22 września. Było to największe wydarzenie w ramach pierwszej edycji ,,Juromanii", czyli Święta Szlaku Orlich Gniazd.


PIECZENIE ZIEMNIAKA ZA NAMI

24 wrzesień, 2018 - 01:00
Kilkadziesiąt seniorek i seniorów, uczestniczyło w Pikniku ,,Pieczenie Ziemniaka", który odbył się 21 września, w Centrum Aktywności Seniorów przy ul. Staszica.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta