Sklep Adaś Marol Promocja
 

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Wiadomości UM

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 7 min. 9 sek. temu

LAUR I MECENAS POMOCY SPOŁECZNEJ

12 godzin 57 min. temu
Ewa Pachura, wiceprzewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów oraz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej to laureaci tegorocznejnagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie pomocy społecznej. Mecenasem Pomocy Społecznej za rok 2017 został Rotary Club Częstochowa.


POMYSŁY NA STARE MIASTO I DROGĘ OMIJAJĄCĄ ELANEX

12 grudzień, 2017 - 01:00
W Konduktorowni zaprezentowano koncepcje urbanistyczne części Starego Miasta - efekt prac studentów architektury. MZDiT przedstawił jednocześnie aktualną koncepcję połączenia ul. 1 Maja z ul. Krakowską, która nie ingeruje w kompleks budynków dawnego Elanexu, do minimum ograniczając rozbiórki.


"MYŚL LOGICZNIE"

12 grudzień, 2017 - 01:00
W sali sesyjnej Urzędu Miasta podsumowano konkurs matematyczny dla uczniów szkół z Częstochowy i powiatu.


LAUR I MECENAS POMOCY SPOŁECZNEJ

12 grudzień, 2017 - 01:00
Ewa Pachura, wiceprzewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów oraz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej to laureaci tegorocznej nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie pomocy społecznej. Mecenasem Pomocy Społecznej za rok 2017 został Rotary Club Częstochowa.


ZŁOTE GODY

12 grudzień, 2017 - 01:00
Kolejne pary świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Jedna z nich przeżyła razem więcej niż 50 lat.


LISTY W OBRONIE PRAW CZŁOWIEKA

12 grudzień, 2017 - 01:00
Już po raz piąty w Szkole Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi został zorganizowany Maraton Pisania Listów Amnesty International. Związana z obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka akcja jest organizowana na całym świecie.


MIEJSKA KOMUNIKACJA W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM

12 grudzień, 2017 - 01:00
MZDiT przypomina, że 24, 25 i 26, 31 grudnia 2017 oraz 1 stycznia 2018 (Wigilia, I i II dzień świąt Bożego Narodzenia, Sylwester i Nowy Rok) obowiązywać będą rozkłady niedzielne.Jest już także lista wyjątków w kursowaniu autobusów i tramwajów w 2018 roku.


Kameleon

12 grudzień, 2017 - 01:00
Antoni Rot, aktor Teatru im. Adama Mickiewicza, ma na swoim koncie dorobek trzydziestu lat na scenie i niemal sto ról. Są wśród nich zarówno te pierwszoplanowe, jak i błyskotliwe epizody. Był Doktorem Kwiecistym w "Mieście Szklanych Słoni", Ojcem (Sakramencki Kazek, król rock'n'rolla) w "Roszpunce" i Poloniuszem w "Hamlecie". Artysta obchodził swój jubileusz pracy 26 listopada.


Konferencja "Powstrzymać pijanego kierowcę"

11 grudzień, 2017 - 01:00
Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodziców Przeciwko Sprzedaży Alkoholu Nieletnim, zapraszają na konferencję, która odbędzie się 14 grudnia 2017 r. godz. 12.30 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy.


NOWE LOGO CZĘSTOCHOWY

11 grudzień, 2017 - 01:00
Zapraszamy do poznania nowego logo miasta! Logo jest wykorzystywane we wszystkich materiałach promocyjnych i identyfikacyjnych produkowanych przez Urząd Miasta Częstochowy oraz miejskie instytucje i spółki.


ULGI W STREFACH DLA FIRM OFERUJĄCYCH LEPSZE WARUNKI PRACY

11 grudzień, 2017 - 01:00
Przedsiębiorcy inwestujący na częstochowskich terenach specjalnych stref ekonomicznych będą nadal mogli ubiegać się o zwolnienia z podatku od nieruchomości. Nowym warunkiem jest oferowanie pracownikom płacy przynajmniej na poziomie 150% minimalnego wynagrodzenia.


Ogłoszenie - nabór kandydata w komisji konkursowej

11 grudzień, 2017 - 01:00
Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy ogłasza nabór kandydatów do udziału w charakterze członka komisji konkursowej opiniującej oferty dotyczące realizacji w 2018 r. zadań publicznych Gminy Miasta Częstochowy Z ZAKRESU KULTURY I SZTUKI, DZIEDZICTWA NARODOWEGO ORAZ UPOWSZECHNIANIA KULTURY


I Częstochowskie Forum Dzielnic

8 grudzień, 2017 - 01:00
Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz Prezes Polskiego Instytutu Mediacji i Integracji Społecznej, Agnieszka Rutkowska zapraszają do udziału w I Częstochowskim Forum Dzielnic, które odbędzie się w 16 grudnia br. w godz 9.30 - 14.30 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy.


WALCZYMY Z CUKRZYCĄ

8 grudzień, 2017 - 01:00
Jeszcze przez kilka dni można korzystać z bezpłatnego miejskiego programu zdrowotnego związanego z wczesnym wykrywaniem cukrzycy typu II u mieszkańców z zespołem metabolicznym. Program jest przeznaczony dla osób w wieku od 40 do 60 lat. Zachęcamy!


Wielki teatr w małym kinie

8 grudzień, 2017 - 01:00
Jesteście teatromanami? Marzyliście o obejrzeniu spektaklu z repertuaru jednego z londyńskich teatrów? Możecie to marzenie spełniać w Kinie Studyjnym OKF Iluzja. Kino już drugi sezon kontynuuje cykl "National Theatre Live". W jeden niedzielny wieczór, niemal w każdym miesiącu, sala kinowa zamienia się w kapsułę, która przenosi nas wprost na londyńską scenę teatralną. A to wszystko tylko za jedyne 30 zł.


RONDO PLUTONOWEGO ROMANA ZYCHA

7 grudzień, 2017 - 01:00
Taką nazwę będzie nosić - decyzją radnych - rondo przy skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ul. Drogowców. Roman Zych był jednym z bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.


STANOWISKA RADY MIASTA

7 grudzień, 2017 - 01:00
Rada Miasta przyjęła stanowiska w sprawie ustanowienia w Częstochowie Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz w sprawie poprawy międzynarodowej komunikacji kolejowej dla Częstochowy i Piotrkowa Trybunalskiego poprzez zmianę trasy pociągu IC ,,Chopin."


WARSZTATY PLASTYCZNE I TECHNICZNE

7 grudzień, 2017 - 01:00
Multicentrum Zodiak zaprasza grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne na warsztaty świąteczne. Początek 11 grudnia.


BILETY MPK ZA ZŁOTÓWKĘ

7 grudzień, 2017 - 01:00
Przypominamy, że do końca roku lub do wyczerpania środków, pasażerowie częstochowskiej komunikacji miejskiej mogą kupić bilet za złotówkę. Wystarczy, że uruchomią aplikację na telefon.


Gwiazdy sportu i estrady dzieciom

7 grudzień, 2017 - 01:00
Już po raz dwudziesty pierwszy niepełnosprawne dzieci spotkały się z częstochowskimi gwiazdami sportu i estrady. Uczestników charytatywnej imprezy odwiedził również Święty Mikołaj.


KARUZELA Z RENIFERAMI

7 grudzień, 2017 - 01:00
Na placu Biegańskiego stanęła nowa ozdoba świąteczna. To rozświetlona karuzela z saniami ciągniętymi przez renifery.


OD DZIŚ DZIAŁA ŚLIZGAWKA

7 grudzień, 2017 - 01:00
Dzisiaj, w czwartek 7 grudnia, od godziny 16.00 rozpoczyna się sezon zimowy na Miejskiej Ślizgawce. W tym roku po raz pierwszy na Miejskich Kortach Tenisowych przy ul. 3 Maja 1.


Konferencja "Powstrzymać pijanego kierowcę"

7 grudzień, 2017 - 01:00
Stowarzyszenie "RoPSAN" od 10 lat prowadzi w całej Polsce lokalne kampanie profilaktyczno-interwencyjne na rzecz odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu i papierosów, zwłaszcza w kontekście niepełnoletniej młodzieży. Tym razem kampania dotyczy innego równie ważnego problemu, jakim jest sprzedaż alkoholu osobom nietrzeźwym, a zwłaszcza pijanym kierowcom.


Z listem do św. Mikołaja

7 grudzień, 2017 - 01:00
Najpierw napisały listy, potem ich marzenia się spełniły. Trzydzieścioro dzieci otrzymało paczki od św. Mikołaja. Organizatorem imprezy mikołajkowej, przygotowanej we współpracy z Zespołem Szkół Plastycznych, był Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie.


Przemoc to zło, z którym możesz wygrać

7 grudzień, 2017 - 01:00
Pod taki tytułem odbyła się już VI miejska konferencja, dotycząca przemocy w rodzinie.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta