Green Pack Święta
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 22 godziny 41 min. temu

Zarzuty za przeszło 94 tys. papierosów i tytoń bez akcyzy

18 styczeń, 2019 - 15:00
Częstochowscy policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej, przechwycili przeszło 94 tys. papierosów i ponad 3 kg tytoniu bez akcyzy. Śledczy zatrzymali 40-latka podejrzanego o posiadanie i przewożenie tych wyrobów. Straty Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na 82 tys. zł.


Pożar w kamienicy w Częstochowie

18 styczeń, 2019 - 11:00
Policjanci z Częstochowy wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru w kamienicy przy ulicy Równoległej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień rozprzestrzenił się w okolicach drzwi wejściowych do jednego z mieszkań. Ewakuowani zostali mieszkańcy budynku. 8 osób zostało przewiezionych do szpitala. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie 43-latka. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.


#StopPrzemocy

17 styczeń, 2019 - 15:00
Policjanci w całym kraju zatrzymali już kilkanaście osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków czy też takich, które publicznie drwiły ze śmierci tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska. O zatrzymaniach powiadomiono prokuratury, którym przekazano zgromadzone materiały dowodowe.


Uwaga na oszustów! Mieszkanka Częstochowy straciła 50 tys. zł

17 styczeń, 2019 - 14:00
Policjanci z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępstwa przeciwko mieniu po raz kolejny apelują do osób starszych i samotnych, aby nie dały się oszukać metodą „na policjanta”. 86-letnia mieszkanka Częstochowy straciła 50 tys. zł myśląc, że bierze udział w tajnej akcji funkcjonariuszy CBŚP.


„Bezpieczny Pasażer” w przedszkolu

17 styczeń, 2019 - 09:00
Policjantka z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadziła zajęcia w Miejskim Przedszkolu nr 22 im. Marii Montessori w Częstochowie w ramach programu „Bezpieczny Pasażer”. Podczas spotkania mł. asp. Sabina Chyra – Giereś omówiła najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem dzieci podczas podróży.


Konie Opus, Widim i Epikur zdały kolejne egzaminy

16 styczeń, 2019 - 11:00
Kolejne konie służbowe z częstochowskiej jednostki policji przeszły atestację. Opus i Widim zaliczyły pomyślnie egzamin II stopnia, a Epikur wykonał zadania kontrolne przypisane do egzaminu I stopnia. Wierzchowce musiały pokonać przeszkody, wykazać się posłuszeństwem i odwagą. Nad przebiegiem egzaminów czuwali członkowie specjalnej komisji.


Dzielnicowy „uratował nie tylko mienie, ale i nasze życie (...)”

15 styczeń, 2019 - 13:00
Mieszkańcy gminy Dąbrowa Zielona postanowili podziękować dzielnicowemu z komisariatu w Koniecpolu asp. Krzysztofowi Łuszczkowi za profesjonalne podejście do wykonywanych czynności służbowych, przysyłając do Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie list. Wyrażają w nim wdzięczność za uratowanie im życia.


Ostrożnie na drodze! Jest bardzo ślisko

15 styczeń, 2019 - 12:00
Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury, opady śniegu, błoto pośniegowe - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Co jednak, gdy już znajdziemy się na miejscu zdarzenia drogowego? Policja przypomina jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.


Przeszło 120 porcji marihuany nie trafi na rynek

15 styczeń, 2019 - 12:00
Kryminalni z komisariatu I zabezpieczyli przeszło 120 porcji marihuany, amfetaminę i tabletki ekstazy. Trzej podejrzani w tej sprawie usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. posiadania znacznych ilości narkotyków, ich udzielania oraz przygotowań do ich wprowadzenia na rynek. Dwóch mężczyzn objętych zostało dozorem, mają też poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju.


Zarzuty za posłużenie się cudzą kartą bankomatową

14 styczeń, 2019 - 13:00
Zarzuty kilkukrotnego użycia cudzej karty bankomatowej, przywłaszczenia dokumentów i posłużenia się cudzym dowodem osobistym usłyszał 39-letni mieszkaniec powiatu koneckiego. Jak ustalili śledczy, mężczyzna odnalazł zagubiony portfel i postanowił zrobić zakupy na czyjeś konto. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki czujności ekspedientki ze sklepu i pomocy funkcjonariuszy Straży Granicznej z Częstochowy.


Podczas 27. Finału WOŚP w Częstochowie było bezpiecznie

14 styczeń, 2019 - 09:00
Na terenie Częstochowy i powiatu nie doszło do żadnych incydentów mogących zakłócić przebieg 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali policjanci.


"Bezpieczne ferie"

11 styczeń, 2019 - 15:00
W ramach działań pn. „Bezpieczne ferie” policjanci będą prowadzić przedsięwzięcia mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa przede wszystkim dzieciom i młodzieży. Aby ferie były bezpieczne, policjanci służby prewencyjnej, jak co roku, dokładają wszelkich starań, a w szczególności apelują, zarówno do najmłodszych, jak i ich rodziców o rozwagę, by uniknąć zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw.


Dojedź(MY) bezpiecznie do celu – Bezpiecznie ferie 2019

11 styczeń, 2019 - 14:00
Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci, jak co roku, będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących po polskich drogach. Już 11 stycznia 2019 r. rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”, które wspierane są akcją informacyjno-edukacyjną „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”.


Bezpieczeństwo podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11 styczeń, 2019 - 14:00
Policjanci w całym kraju czuwać będą nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach wszystkich województw zadba o to większa liczba patroli. Przed oficjalnym rozpoczęciem funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania. Policjanci apelują o to, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować służby dzwoniąc pod bezpłatne numery alarmowe 997 i 112.


NIK pozytywnie o realizacji Programu Modernizacji Służb Mundurowych

11 styczeń, 2019 - 10:00
Zakończyła się kontrola NIK w Policji. Inspektorzy sprawdzili realizację Programu Modernizacji Służb Mundurowych w okresie 2017-2018. Zakupy, inwestycje, modernizacje, przetargi zostały przeprowadzone prawidłowo. NIK wysoko oceniła nadzór Komendanta Głównego Policji nad realizacją Programu.


Liczba policjantów w polskiej Policji - fakty

11 styczeń, 2019 - 08:00
Według stanu na dzień 31 grudnia 2018 roku w polskiej Policji służy 98711 policjantów, a liczba wakatów w garnizonach policyjnych (województwach) wynosi 4294. Obecnie zatrudnionych jest 98711 policjantów, co wbrew opiniom przedstawianym przez niektóre środowiska nie odbiega znacząco od lat wcześniejszych.


Areszt za obrazę uczuć religijnych

10 styczeń, 2019 - 12:00
Policjanci z komisariatu VI w Częstochowie zatrzymali 37-latka, podejrzanego o obrazę uczuć religijnych. Jak ustalili śledczy, mężczyzna kilkukrotnie dewastował miejsce przeznaczone do publicznych obrzędów religijnych. W ubiegłym roku usłyszał też zarzuty uszkodzenia mienia oraz posiadania i uprawy narkotyków. Decyzją sądu zatrzymany trafił na 3 miesiące do aresztu.


Lekcja udzielania pierwszej pomocy dla najmłodszych

10 styczeń, 2019 - 11:00
Mł. asp. Sabina Chyra-Giereś i sierż. Małgorzata Makles z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym dla wychowanków przedszkola „Oxfordzik” w Częstochowie. Policjantki przekazały najważniejsze informacje o bezpieczeństwie na drodze i podczas nadchodzących ferii, a ratownik medyczny Marek Bigos uczył maluchy jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.


O bezpieczeństwie podczas ferii

10 styczeń, 2019 - 11:00
Policjantki z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego przeprowadziły prelekcje w Miejskim Przedszkolu nr 13 w Częstochowie i Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Hutkach. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w czasie nadchodzących ferii. Maluchu uczyły się, jak muszą zachowywać się na drodze, aby być bezpiecznym.


Zarzuty za brak opieki nad dziećmi

10 styczeń, 2019 - 10:00
Policjanci z komisariatu II w Częstochowie przedstawili 30-latce zarzut narażenia trojga swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Kobieta mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu „opiekowała się” razem ze swoim konkubentem rocznym i 8-letnim chłopcem oraz 10-letnią dziewczynką. Maluchami zajęły się placówki opiekuńcze. Nieodpowiedzialna matka trzeźwiała w izbie wytrzeźwień.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta