Green Pack. Producent torebek papierowych fałdowych oraz woreczków foliowych.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 4 godziny 55 min. temu

Dzieci z Olsztyna są już widoczne i bezpieczne

16 marzec, 2018 - 13:00
Policjanci z Częstochowy realizują założenia projektu „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny". Asp. Grzegorz Wilczyński i st. sierż. Beata Witos z wydziału ruchu drogowego razem z maskotka śląskiej Policji – Sznupkiem, odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie. Mundurowi opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i podstawowych zasadach właściwego zachowania pieszych na drodze. Policjanci wręczyli też kamizelki odblaskowe, przekazane przez częstochowskie starostwo powiatowe.


Mecz towarzyski Polska-Korea - utrudnienia w ruchu

16 marzec, 2018 - 12:00
W dniu 27 marca 2018 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, odbędzie się mecz towarzyski piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Korei Południowej. Należy się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej, a w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu Śląskiego, tj. w ciągu DK-79 (ul. Chorzowska w Katowicach oraz ul. Katowicka w Chorzowie). Wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.


„Kreatywnie o przyszłości” z częstochowską Policją

16 marzec, 2018 - 12:00
Niecodzienne spotkanie odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie. Uczennice z klasy o profilu policyjnym biorące udział w konkursie „Kreatywnie o przyszłości”, tworzyły fotoreportaż promujący zawód policjanta. Spotkał się z nimi zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego st. asp. Sebastian Tyras, policjantka zajmująca się profilaktyką i dzielnicowi z Kłomnic. Mundurowi opowiadali o swojej pracy i zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.


W trosce o bezpieczeństwo pieszych

16 marzec, 2018 - 10:00
Dzisiaj w godzinach 6.00 – 22.00 Policja prowadzi ogólnopolskie działania pn. „Piesi”. Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też będą nadzorować zachowanie samych pieszych.


Blisko 200 kierujących jechało bez pasów

16 marzec, 2018 - 10:00
Wczoraj częstochowscy mundurowi po raz kolejny przeprowadzili działania „Pasy". Podczas akcji policjanci z drogówki sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W trakcie działań skontrolowano 301 kierowców ujawniając łącznie 247 nieprawidłowości.


Mając przeszło 2 promile opiekaowała się trojgiem dzieci

16 marzec, 2018 - 09:00
Policjanci z komisariatu IV zatrzymali 29-latkę, podejrzaną o narażenie swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jak ustalili śledczy, kobieta opiekowała się 2-letnimi bliźniętami i 3-latką, mając w organizmie przeszło 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut. O jej dalszym losie zadecyduje prokurator.


Blisko 9 litrów krwi trafi do potrzebujących

16 marzec, 2018 - 07:00
Częstochowscy mundurowi z Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK KMP w Częstochowie, wspierający ogólnopolską akcję "SpoKREWnieni służbą", zebrali blisko 9 litrów życiodajnego płynu. Po honorowej zbiórce, trafił on do banku krwi. W przedsięwzięcie włączyli się mieszkańcy Częstochowy oraz policjanci i pracownicy z komendy miejskiej.


„Bezpieczna droga z radami SpongeBoba''

15 marzec, 2018 - 10:00
Policjantka z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego odwiedziła dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc w Częstochowie, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Sierż. Małgorzata Makles uczyła prawidłowych postaw na drodze oraz jak zareagować, gdy w pobliżu komuś dzieje się krzywda. Pomocny w prelekcji okazał się film „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba''.


Dziś działania „Pasy”

15 marzec, 2018 - 10:00
Dzisiaj w całym kraju policjanci prowadzą akcję „Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.


Jeszcze do 14.00 podziel się krwią w Częstochowie!

15 marzec, 2018 - 09:00
Trwa honorowa zbiórka krwi prowadzona w ramach ogólnopolskiej akcji "SpoKREWnieni służbą". Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w działania. Do godziny 14.00 przed głównym wejściem do Komendy Miejskiej Policji ustawiony jest Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.


Podszył się pod policjanta, trafił do aresztu

15 marzec, 2018 - 09:00
Policjanci z Częstochowy zatrzymali 45-latka, podejrzanego o rozbój, przywłaszczenie sobie funkcji publicznej i zniszczenie mienia. Jak ustalili śledczy, mężczyzna, podszywając się pod policjanta kryminalnego, napadł na chodniku na przechodnia i ograbił go z telefonu. Zatrzymany wytrącił też z ręki telefon przypadkowemu świadkowi, który zareagował na całe zdarzenie i chciał zadzwonić na policję. Sąd zadecydował o umieszczeniu podejrzanego na 3 miesiące w tymczasowym areszcie.


Już jutro, podziel się krwią w Częstochowie!

14 marzec, 2018 - 13:00
Serdecznie zapraszamy do Częstochowy wszystkich, którzy chcą oddać krew. Jutro, tj. 15 marca 2018 r., przed głównym wejściem do Komendy Miejskiej Policji, zaparkuje Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą”, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej.


Blisko 600 badań na zawartość alkoholu

14 marzec, 2018 - 12:00
Dzisiaj od godziny 4.00 na częstochowskich drogach trwała policyjna akcja „Alkohol”. Policjanci z drogówki prowadzili wzmożone kontrole, mające na celu uniemożliwienie dalszej jazdy kierowcom pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Na blisko 600 kontroli, okazało się, że jeden z kierujących znajduje się w stanie po użyciu alkoholu.


Podziękowanie dla odważnych mieszkańców Częstochowy

13 marzec, 2018 - 12:00
Komendant Miejski Policji w Częstochowie młodszy inspektor Dariusz Atłasik podziękował dwóm mieszkańcom Częstochowy, którzy pomogli w zatrzymaniu 18-latka podejrzanego o rozbój. Pokrzywdzona w tym zdarzeniu kobieta została obezwładniona i okradziona. Komendant częstochowskiej jednostki pochwalił wzorową, godną naśladowania postawę zaproszonych do swojego gabinetu gości.


Podsumowanie działań "Bezpieczny Pieszy"

13 marzec, 2018 - 11:00
Częstochowscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi za popełniane wykroczenia w ruchu drogowym nałożyli 85 mandatów, zarówno wobec pieszych jak i kierujących pojazdami. Do najczęstszych przewinień należało przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych.


Z policyjnej celi na 1,5 roku do więzienia

13 marzec, 2018 - 11:00
Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 36-latka podejrzanego o rozbój i oszustwo. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna ukradł pieniądze i zegarek. Do tego za zwrot skradzionej rzeczy żądał od pokrzywdzonego 500 zł. Jak się okazało, zatrzymany był też poszukiwany do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności. Po usłyszeniu zarzutów został przewieziony do aresztu śledczego.


Kolejne uderzenie policji w przestępczość gospodarczą

13 marzec, 2018 - 10:00
Policjanci z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą po raz kolejny w tym miesiącu przechwycili sporą ilość „lewego” towaru. Śledczy zatrzymali 62-latka, który jest podejrzewany o posiadanie blisko 86 tys. papierosów, kilkudziesięciu butelek z alkoholem i 1 kg tytoniu bez akcyzy. Straty Skarbu Państwa przekraczają 95 tys. złotych. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd.


Groźny wypadek na quadzie. Apelujemy o rozsądek!

12 marzec, 2018 - 15:00
Policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego ustalają szczegóły wypadku, do którego doszło w miniony weekend w gminie Koniecpol. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego 27-latek najprawdopodobniej stracił panowanie nad czterokołowcem i został przez niego przygnieciony. Nieprzytomny mężczyzna został przewieziony do szpitala.


„Nie dla prędkości” - podsumowanie

12 marzec, 2018 - 14:00
W piątek na częstochowskich drogach policjanci przeprowadzili akcję „Nie dla prędkości”. Mundurowi mierzyli prędkość samochodów przy pomocy ręcznych mierników oraz z wykorzystaniem radiowozu z wideorejestratorem. Aż 67 kierowców jechało niezgodnie z obowiązującym ograniczeniem prędkości.


Profilaktyka w szkole w Blachowni

12 marzec, 2018 - 14:00
W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” policjantki wzięły udział w spotkaniu z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni. St. sierż Beata Witos i sierż. Małgorzata Makles przekazały uczniom najważniejsze informacje o bezpieczeństwie na drodze.


Trafił na przeszło 5 lat za kratki

12 marzec, 2018 - 13:00
Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 29-latka, który od grudnia ubiegłego roku ukrywał się przed policją. Mężczyzna ma na swoim koncie zarzuty włamań i kradzieży rozbójniczych. Trafił na najbliższe 5 lat i 2 miesiące do więzienia. Jego los podzieliła 19-latka, która ukrywała się przed policją od stycznia. Ona natomiast znana jest śledczym z licznych kradzieży. Kobieta ma do odsiadki 1,5 roku.


Dziś działania "Bezpieczny Pieszy"

12 marzec, 2018 - 12:00
Częstochowscy policjanci prowadzą dzisiaj od godziny 14.00 działania „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na te rejony, w których ruch pieszych jest największy. Celem akcji jest zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.


Przeszło 0,5 kg narkotyków nie trafiło na czarny rynek

12 marzec, 2018 - 12:00
Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 42-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Podczas przeszukania mężczyzny oraz jego mieszkania śledczy znaleźli przeszło 540 gramów zielonego suszu. Testy wykazały, że to marihuana. Decyzją prokuratora, podejrzany został objęty policyjnym dozorem.


Plantatorka konopi wpadła na kradzieży kosmetyków

12 marzec, 2018 - 10:00
W ręce policjantów z częstochowskiej „jedynki” wpadła 50-latka, podejrzana o uprawę narkotyków. Początkowo kryminalni zatrzymali kobietę w zupełnie innej sprawie, dotyczącej kradzieży kosmetyków. Podczas przeszukania jej mieszkania śledczy znaleźli jednak doniczki z konopiami indyjskimi.


Działania Alkohol i Narkotyki

9 marzec, 2018 - 10:00
W dniu wczorajszym częstochowscy stróże prawa włączyli się w 24-godzinne, krajowe działania "Alkohol i Narkotyki". W akcji wzięło udział 59 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali ponad 3400 kierujących.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta