Promed Optyk. CZAS NA WZROK 40 +
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 20 godzin 53 min. temu

Prawie 200 gramów marihuany ukryte w stodole

21 wrzesień, 2018 - 13:00
Częstochowscy policjanci zwalczający przestępstwa przeciwko mieniu zatrzymali 28-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Śledczy znaleźli u niego na posesji blisko 200 g zielonego suszu i 4 krzewy konopi indyjskich. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Został objęty policyjnym dozorem, musi też wpłacić poręczenie majątkowe.


Policjanci zapraszają 29 września na Plac Biegańskiego!

21 wrzesień, 2018 - 11:00
W przeddzień XVII Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego, tj. 29 września 2018 r. (sobota) od 13.00 do 18.00 na Palcu Biegańskiego w Częstochowie wystawione zostaną stoiska promujące służbę w Policji. Na dzieci i dorosłych czekać będzie mnóstwo atrakcji. Wystąpi orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, mundurowi zaprezentują też swój sprzęt służbowy, motocykle i radiowozy. Najmłodsi wezmą udział w konkursach i zabawach. Mundurowi będą rozdawać odblaski.


Zaproszenie na XVII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

21 wrzesień, 2018 - 09:00
Zachęcamy do udziału w XVII Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego, które odbędą się 30 września br. Tegoroczne spotkania wpisują się w obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. W przeddzień pielgrzymki na Placu Biegańskiego wystawione zostaną stoiska promujące służbę w Policji, wystąpi orkiestra KWP w Katowicach, mundurowi zaprezentują też swój sprzęt służbowy. Na dzieci i dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.


Piorun – nowy czworonożny "funkcjonariusz" częstochowskiej Policji

21 wrzesień, 2018 - 06:00
Od kilku dni do częstochowskiej Policji dołączył owczarek belgijski – Piorun. Jego opiekunem jest asp. szt. Paweł Maj, który ma bogate doświadczenie w byciu przewodnikiem psa służbowego. Policjant i jego czworonożny przyjaciel wkrótce przejdą specjalne szkolenie. Po nim pies będzie mógł wyruszyć w teren i pełnić służbę patrolowo-tropiącą.


Ukradł perfumy za ponad 2,5 tys. zł

20 wrzesień, 2018 - 11:00
Zaledwie godzina wystarczyła policjantom z komisariatu I w Częstochowie na zatrzymanie 26-latka, podejrzanego o kradzież kilku flakonów perfum za ponad 2,5 tys. zł w drogerii w centrum miasta. Jak ustalili śledczy, jednego dnia mężczyzna wyniósł ze sklepu 4 flakony. Zachęcony „sukcesem” następnego dnia ukradł jeszcze 3. Zatrzymany usłyszał już zarzut, teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.


Komendant podziękował za uratowanie życia trojga ludzi

20 wrzesień, 2018 - 09:00
Komendant Miejski Policji w Częstochowie młodszy inspektor Dariusz Atłasik podziękował mieszkańcom Częstochowy, którzy pomogli uratować życie dwojga dzieci i ich ojca. Mężczyźni w ostatniej chwili wyważyli drzwi do mieszkania i wynieśli poszkodowanych z pożaru. Komendant częstochowskiej jednostki pochwalił wzorową, godną naśladowania postawę zaproszonych do swojego gabinetu gości.


Zarzuty za maltretowanie rodziców i rozbój na matce

19 wrzesień, 2018 - 13:00
Policjanci z Poczesnej zatrzymali 47-latka, podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodzicami. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wszczynał po pijanemu awantury, wyzywał ich wulgaryzmami, groził, bił i szarpał, a w kwietniu dokonał na swojej matce rozboju. Prokurator przedstawił mu zarzuty, objął policyjnym dozorem, zakazał zbliżania się do rodziców oraz nakazał opuścić zajmowany z nimi dom.


Aby dotrzeć do wyobraźni kierowców...

19 wrzesień, 2018 - 11:00
Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego, w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, przeprowadzili specjalne działania. Kierowcy przyłapani na wykroczeniach w ruchu drogowym brali udział w eksperymencie. Wcielali się w pracowników służb, które pracują na miejscu wypadku drogowego. Celem akcji było dotarcie do wyobraźni kierowców i tym samym ograniczenie liczby wypadków.


Częstochowscy policjanci zdobyli medale w Szosowych Mistrzostwach Polski

19 wrzesień, 2018 - 07:00
Asp. Katarzyna Bachniak i mł. asp. Piotr Ścigała z częstochowskiej Policji triumfowali w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych. Policjantka zajęła I miejsce, a jej kolega III miejsce. Oboje otrzymali też medale i puchary. Trasa przejazdu wynosiła kilkadziesiąt kilometrów i była niezwykle wymagająca. Funkcjonariusze rywalizowali z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, służby leśnej i wojska.


Projekt EDWARD – 19 września 2018 r.

18 wrzesień, 2018 - 11:00
Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa).


Dzielnicowi z Koniecpola dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

18 wrzesień, 2018 - 09:00
Policjanci z Koniecpola wygłosili prelekcję w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lelowie oraz w Szkole Podstawowej w Nakle. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Uczestniczyli w nim: kierownik ogniwa prewencji st. asp. Mariusz Miszczyk i dzielnicowy z rejonu gminy Lelów asp. Robert Ślęzak. Mundurowi przekazali najważniejsze wskazówki jak być bezpiecznym w domu, szkole, na drodze i podczas zabaw oraz rozdali odblaski.


Przywłaszczonym busem woził pasażerów po pijanemu

18 wrzesień, 2018 - 08:00
Policjanci z Blachowni zatrzymali 63-latka podejrzanego o kierowanie busem w stanie nietrzeźwości oraz przywłaszczenie samochodu. Jak ustalili śledczy, mężczyzna nie oddał na czas swojemu szefowi auta i mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu zabierał na przejażdżkę przypadkowo napotkane osoby. Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.


Policyjne działania pn. „TELEFONY”

18 wrzesień, 2018 - 08:00
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY", koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.


Brutalne pobicie za zwrócenie uwagi

18 wrzesień, 2018 - 07:00
Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 22-latka podejrzanego o pobicie przypadkowo napotkanego mężczyzny. Powodem miało być zwrócenie uwagi na temat jego niewłaściwego zachowania. Pokrzywdzony był bity i kopany, doznał poważnych obrażeń. Agresor usłyszał już zarzut popełnienia czynu o charakterze chuligańskim, a prokurator zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem.


Rowerowa pasja policyjnego małżeństwa z Częstochowy

18 wrzesień, 2018 - 06:00
Oboje od kilkunastu lat służą w Policji, są małżeństwem, a oprócz tego łączy ich wielka życiowa pasja – kolarstwo szosowe i górskie. Asp. Katarzyna Bachniak i asp. Damian Bachniak to funkcjonariusze częstochowskiej Policji. W ramach treningu przejeżdżają rocznie na rowerach blisko 12 tysięcy kilometrów. Brali udział w dziesiątkach zawodów, a swoim zamiłowaniem do dwóch kółek zarazili też już swoje dzieci.


Pościg za pijanym motocyklistą bez uprawnień

18 wrzesień, 2018 - 05:00
Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali 26-latka podejrzanego o kierowanie motocyklem bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Jak ustalili śledczy mężczyzna uciekał przed funkcjonariuszami mając w organizmie przeszło 1,5 promila alkoholu. Jego motocykl nie był zarejestrowany, ani ubezpieczony. Amator jednośladu usłyszał już zarzuty, teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.


Została zaatakowana, więc zadzwoniła do dzielnicowego

17 wrzesień, 2018 - 12:00
W ręce policjantów z komisariatu I w Częstochowie wpadł 34-latek, podejrzany o zmuszenie do obcowania płciowego 60-latki i rozbój. W chwili ataku kobieta zdążyła jeszcze wybrać numer do dzielnicowego i poinformować, że potrzebuje pomocy. Policjant natychmiast podjął interwencję, dzięki czemu mężczyzna został zatrzymany tego samego dnia. W toku wykonywanych czynności okazało się również, że 34-latek jest podejrzany o znęcanie się nad swoją matką.


Tymczasowy areszt za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

17 wrzesień, 2018 - 08:00
Policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 16-latka, podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej sąsiadki, połączone z rozbojem i kradzieżą. Jak ustalili kryminalni, 75-latka miała obrażenia głowy oraz związane ręce i nogi. Sprawca zabrał z domu pieniądze, kosztowności i dokumenty, a następnie podpalił kobietę. Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ i śledczych sąd zastosował wobec zatrzymanego 3-miesięczny areszt.


Zaproszenie na pierwsze Mistrzostwa Polski Policji w rajdach na orientację

14 wrzesień, 2018 - 09:00
Podczas rajdu Harpagan w Kwidzynie zorganizowane zostaną pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Policji w rajdach na orientację na dystansie 25 km pieszo. Serdecznie zapraszamy do udziału i sprawdzenia się z mapą oraz zawalczenia o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski. Będzie to również okazja, by tworzyć historię - nigdy wcześniej takie wydarzenie nie miało miejsca


Spotkanie w przedszkolu z psem Jarika

14 wrzesień, 2018 - 08:00
W Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny w Częstochowie przy ul. Wręczyckiej 143 odbyła się prelekcja, której tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Niewątpliwą atrakcją spotkania była Jarika - policyjny pies służbowy.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta