Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 18 godzin 49 min. temu

W czasie wolnym od służby namierzył włamywaczy

19 sierpień, 2017 - 05:00
Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 52-latek podejrzany o włamanie do 3 lokali na terenie Częstochowy. Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany wspólnie z 44-latkiem, ukradł sprzęt elektroniczny i wyposażenie biurowe. Obaj to recydywiści, wcześniej odbywali już kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Do ich zatrzymania przyczynił się policjant po służbie.


INFORMACJA DLA MEDIÓW

18 sierpień, 2017 - 15:00
W dniach 19.08.2017 r. - 10.09. 2017 r. podczas nieobecności podkom. Marty Ladowskiej, pilnych informacji prasowych udziela wyznaczona przez Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie osoba pod numerem telefonu: 508372416, od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 – 15.00.
Aktualności: Częstochowa Wiadomości


Policjant z Częstochowy w czasie wolnym od służby ujawnił włamywaczy

18 sierpień, 2017 - 14:00
Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 52-latek podejrzany o włamanie do 3 lokali na terenie Częstochowy. Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany, wspólnie z 44-latkiem, ukradł sprzęt elektroniczny i wyposażenie biurowe. Obaj to recydywiści, wcześniej odbywali już kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Do ich zatrzymania przyczynił się policjant po służbie.


Dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej dla pijanego agresora

18 sierpień, 2017 - 12:00
Policjanci z komisariatu III w Częstochowie zatrzymali 42-latka podejrzanego o atak na swoją byłą partnerkę. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu przyszedł do kobiety, wszczął awanturę, groził jej i dusił. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru oraz zakazu kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonej.


270 gramów marihuany przechwycone przez policjantów z Częstochowy

17 sierpień, 2017 - 11:00
Policjanci z komisariatu I w Częstochowie przechwycili kolejną partię narkotyków. Tym razem śledczy zabezpieczyli 270 gramów marihuany i 4 sadzonki konopi indyjskich. O uprawę i posiadanie nielegalnego towaru jest podejrzany 25-letni mężczyzna. Prokurator zastosował wobec niego dozór i poręczenie majątkowe.


Zalecane objazdy DK1 na odcinku Kościelec-Częstochowa

16 sierpień, 2017 - 14:00
W związku z budową autostrady A1, policjanci wskazują alternatywne drogi objazdów DK1 na odcinku Kościelec-Częstochowa, które pomogą sprawniej pokonać ten fragment trasy. Apelujemy przy tym o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.


Nie umiał zapanować nad agresją, trafił na 3 miesiące do aresztu

16 sierpień, 2017 - 13:00
Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 46-latek, podejrzany o atak na swoją żonę. Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany wszczął awanturę będąc pod wpływem alkoholu i groził pokrzywdzonej nożem. Mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej, gróźb karalnych i zmuszania do określonego zachowania.


Bezpieczny szczyt pielgrzymkowy

16 sierpień, 2017 - 10:00
Policjanci z Częstochowy podsumowali wzmożony ruch pielgrzymkowy. Od 13 do 15 sierpnia kilkuset mundurowych zabezpieczało przejścia pielgrzymek z całej Polski. W tych dniach nie doszło do żadnych zdarzeń mogących zakłócić przebieg uroczystości na Jasnej Górze.


Zalecane objazdy trasy DK1 na remontowanym odcinku Kościelec-Częstochowa

15 sierpień, 2017 - 06:00
W związku z trwającymi remontami Drogi Krajowej nr 1 na odcinku Kościelec-Częstochowa, policjanci wskazują alternatywne drogi objazdów, które pomogą sprawniej pokonać ten odcinek trasy. Apelujemy przy tym o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.


Uprawa konopi w centrum Częstochowy

14 sierpień, 2017 - 11:00
Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Śledczy zabezpieczyli w centrum miasta 27 krzewów tej rośliny. W trakcie przeszukania mieszkania zajmowanego przez podejrzanego o uprawę konopi 39-latka, stróże prawa znaleźli przeszło 86 gramów zielonego suszu. Wykonane przez śledczych testy wykazały, że to marihuana.


2 kolizje i blisko 3 promile alkoholu w organizmie

14 sierpień, 2017 - 09:00
W ręce policjantów z częstochowskiej drogówki wpadł 37-latek, podejrzany o prowadzenie samochodu osobowego po pijanemu. Jak ustalili śledczy mężczyzna jednego dnia mógł spowodować w takim stanie aż 2 kolizje. Badanie wykazało u niego w organizmie prawie 3 promile. Usłyszał już zarzut prowadzenia samochodu po pijanemu. Teraz o jego losie zadecyduje prokurator i sąd.


Policjanci z Częstochowy przygotowują się do szczytu pielgrzymkowego

13 sierpień, 2017 - 16:00
Policjanci z Częstochowy, wspomagani przez mundurowych z innych jednostek, zabezpieczają wejście kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów na Jasną Górę. Na głównych ulicach miasta można zaobserwować wzmożony ruch. Policjanci dbają, aby wszyscy bezpiecznie dotarli na główne uroczystości i bez problemu wrócili do domu.


Policjanci przygotowują się do szczytu pielgrzymkowego

13 sierpień, 2017 - 06:00
Policjanci z Częstochowy, wspomagani przez mundurowych z innych jednostek, zabezpieczają wejście kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów na Jasną Górę. Na głównych ulicach miasta można zaobserwować wzmożony ruch. Policjanci dbają, aby wszyscy bezpiecznie dotarli na główne uroczystości i bez problemu wrócili do domu.


W trosce o bezpieczny wydłużony weekend

11 sierpień, 2017 - 13:00
Przed nami kolejny długi weekend, podczas którego wielu kierowców uda się w trasy. Aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później cały i zdrowy powróć do swego domu, nad bezpieczeństwem podróżnych będą czuwać policjanci. Mundurowi zwrócą uwagę nie tylko na stan techniczny pojazdów, ale i to, czy podróżni mają zapięte pasy oraz skontrolują prędkość i trzeźwość kierowców. Wiele osób korzystając ze słonecznej pogody będzie wypoczywało nad wodą. Apelujemy o rozwagę!


Leśna plantacja konopi w rękach częstochowskich policjantów

11 sierpień, 2017 - 12:00
Policjanci z referatu do walki z przestępczością narkotykową częstochowskiej komendy trafili na koleją nielegalną uprawę konopi indyjskich. 16 sadzonek rosło w młodniku leśnym w gminie Poczesna. O ich uprawę podejrzanych jest dwóch mężczyzn w wieku 30 i 24 lat. Starszy z zatrzymanych usłyszał też zarzuty posiadania marihuany oraz broni i amunicji gazowej bez wymaganego pozwolenia.


Częstochowski spot profilaktyczny o bezpieczeństwie seniorów

10 sierpień, 2017 - 10:00
Z myślą o bezpieczeństwie seniorów w Częstochowie powstał spot profilaktyczny, mający pomóc ustrzec tę grupę mieszkańców przed oszustwami metoda „na wnuczka” czy „na policjanta”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "TBS" w Częstochowie we współpracy z Komendą Miejską Policji w Częstochowie. Emisji spotu towarzyszyła konferencja prasowa, na której obecny był Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.


Wypoczywaj bezpiecznie nad wodą!

9 sierpień, 2017 - 08:00
Przed nami kolejne ciepłe dni. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą, jednakże często ignoruje zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Od 1 do 7 sierpnia br. w całej Polsce utonęło aż 31 osób. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą.


Częstochowscy policjanci gościli dzieci i młodzież z Białorusi

9 sierpień, 2017 - 08:00
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zorganizował zajęcia dla dzieci i młodzieży polonijnej z Białorusi oraz z Parafii w Przyrowie i Kłobucku. Na przybyłych do Częstochowy gości czekało mnóstwo atrakcji, w tym pokaz koni służbowych, przejazd bryczką, prezentacja radiowozu i policyjnego sprzętu oraz wspólne ognisko.


W ogródku zamiast warzyw konopie, a w słoikach marihuana

9 sierpień, 2017 - 05:00
Policjanci z częstochowskiego referatu zwalczającego przestępstwa narkotykowe zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich innych niż włókniste. Starszy z nich dodatkowo usłyszał zarzut posiadania i przetwarzania marihuany. Nielegalnie krzaki rosły w ogródku warzywnym, a do przechowywania zielonego suszu służyły słoiki.


"Nie bądź następny..."

8 sierpień, 2017 - 12:00
Trwa kampania związana z bezpieczeństwem motocyklistów „Nie bądź następny...”. Towarzyszy jej przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów. Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji przy wsparciu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.


Przeszło 51 gramów marihuany zarekwirowane przez policjantów z „jedynki”

7 sierpień, 2017 - 13:00
Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 18-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Wykonane przez śledczych testy wykazały, że zabezpieczony przez nich zielony susz to marihuana, łącznie przeszło 51 gramów. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.


Dwa tragiczne wypadki. Apelujemy o rozwagę!

7 sierpień, 2017 - 11:00
Policjanci z Częstochowy wyjaśniają szczegóły i okoliczności dwóch tragicznych wypadków, do których doszło w miniony piątek. W pierwszym przypadku wstępne ustalenia wskazują na to, że w Widzowie kierujący mercedesem podczas manewru wyprzedzania potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Dwie godziny później w Częstochowie kierujący motocyklem uderzył w betonowy płot. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Apelujemy o rozwagę!


Kradzież bankomatu w Blachowni. Poszukujemy świadków

7 sierpień, 2017 - 10:00
Policja w Częstochowie dąży do zatrzymania sprawców kradzieży bankomatu w Blachowni. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że złodzieje staranowali drzwi sklepowe i wyrwali z podłoża stojący za nimi bankomat, a następnie spakowali go do samochodu dostawczego i wywieźli do lasu. Z jego wnętrza wyciągnęli pieniądze. Jak się okazało niebieski vw transporter, którym poruszali się złodzieje pochodził z kradzieży.


Działania profilaktyczne częstochowskich policjantów nad „Bałtykiem”

6 sierpień, 2017 - 10:00
Policjanci z Częstochowy, w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, postanowili wybrać się nad zbiornik „Bałtyk”, aby przeprowadzić tam działania profilaktyczne. Mł. asp. Daniel Zych rozdawał dmuchane rękawki dla dzieci i apelował do napotkanych osób o rozwagę i rozsądek podczas korzystania z kąpieli. St. sierż. Beata Witos z drogówki wręczała natomiast odblaski i przypominała, aby pod żadnym pozorem nie zostawiać dzieci w rozgrzanym samochodzie.


Patrole rowerowe w Częstochowie

5 sierpień, 2017 - 05:00
Policjanci na rowerach z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie pojawiają się nad zbiornikami wodnymi, w parkach i na osiedlowych uliczkach - czyli tam, gdzie trudno dotrzeć radiowozem. Patrole rowerowe sprawdzają się w wielu sytuacjach. Stróże prawa podejmują interwencje oraz działają profilaktycznie.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta