Green Pack Częstochowa
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 7 godzin 50 min. temu

Działania "Prędkość"

17 czerwca, 2019 - 12:00
Dzisiaj w całym kraju Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mają one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Również i w naszym województwie policjanci drogówki będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie łamią przepisów.


Kierowca tira, który w piątek doprowadził do karambolu na DK-1 usłyszał zarzuty

17 czerwca, 2019 - 11:00
W piątek 34-letni kierowca wjechał zespołem pojazdów na trasę DK-1 w Częstochowie pod prąd i rozpędzony kontynuował jazdę przez ponad 3km. Staranował 13 pojazdów, wstrzymując ruch na drodze na kilka godzin. Wstępne badania potwierdziły, że znajdował się pod wpływem narkotyków. Decyzją sądu został objęty policyjnym dozorem i zastosowano względem niego poręczenie majątkowe. Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym grozi mu do 8 lat więzienia.


Policjanci zabezpieczali Marsz Równości w Częstochowie

17 czerwca, 2019 - 09:00
Policjanci z Częstochowy przy wsparciu mundurowych z garnizonu śląskiego zabezpieczali wczoraj zgromadzenia, które odbywały się w centrum miasta. Kilkuset policjantów strzegło porządku i bezpieczeństwa. Policja nie odnotowała poważniejszych zdarzeń i naruszeń przepisów prawa.


Jechał tirem pod prąd na DK-1. Był pod wpływem narkotyków.

15 czerwca, 2019 - 09:00
Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali wczoraj 34-letniego kierowcę tira, który przejechał kilka kilometrów krajową jedynką pod prąd. Kilka godzin trwało usuwanie skutków katastrofy w ruchu lądowym, do której doprowadził kierujący zespołem pojazdów. Mieszkaniec Ciechanowa jechał rozpędzony taranując 13 samochodów poruszających się w kierunku Warszawy. Badania wykazały, że znajdował się pod wpływem środków odurzających. Grozi mu do 10 lat więzienia.


Policjanci i Sznupek z wizytą u przedszkolaków

14 czerwca, 2019 - 12:00
Policjantka z częstochowskiej drogówki wraz z dzielnicowymi z dwójki odwiedzili przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Częstochowie. Towarzyszył im ulubieciec najmłodszych - Sznupek. Spotkanie miało charakter profilaktyczno-edukacyjny. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie.


W "Adriatyku" utonął młody mężczyzna

14 czerwca, 2019 - 09:00
Wczoraj przed godziną 15.00 doszło do tragicznego wypadku na terenie Parku Lisiniec w Częstochowie. 18-letni mężczyzna wskoczył z molo do niestrzeżonego zbiornika wodnego "Adriatyk" i zaczął się topić. Po około 50 minutach trwania akcji ratunkowej, wyłowiono ciało topielca z głębokości około 5 metrów.


Wypadek śmiertelny w Wierzchowisku

14 czerwca, 2019 - 07:00
Kryminalni z Częstochowy wyjaśniają przyczynę wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj przed godziną 15.00 w miejscowości Wierzchowisko. W zdarzeniu brały udział 3 samochody osobowe. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący pojazdem marki Opel poniósł śmierć na miejscu, a pasażer pojazdu w ciężkim stanie trafił do szpitala.


Podziękowanie dla policjantów z Koniecpola - "Gratuluję takich funkcjonariuszy"

13 czerwca, 2019 - 23:00
"Cała nasza rodzina jest pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i empatii dwójki funkcjonariuszy" - tymi słowami Pani Agnieszka Janarek podziękowała mundurowym z Komisariatu Policji w Koniecpolu. Post, w którym opisała przebieg interwencji i postawę policjantów polubiło ponad 2tys. osób.


Bezpieczeństwo w sieci - debata w Koniecpolu

13 czerwca, 2019 - 09:00
Wczoraj policjanci z Koniecpola - Zastępca Komendanta, Kierownik Prewencji, dzielnicowi a także asp.szt. Marcin Machnik z Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie spotkali sie z mieszkańcami gminy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Koniecpolu a także pedagodzy. Tematem przewodnim debaty było bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni oraz internetowa mowa nienawiści. Uczestnicy mogli się dowiedzieć co to jest "hejt" i jakie niesie za sobą konsekwencje oraz jak sobie z nim radzić.


Upały nie odpuszczają - warto się do nich przygotować

13 czerwca, 2019 - 08:00
Przed nami kolejne upalne dni. Do tak wysokich temperatur, koniecznie trzeba się przygotować. Zadbajmy zwłaszcza o dzieci, seniorów i osoby chore. Warto zainteresować się losem osób samotnych. Nie zapominajmy również o zwierzętach domowych. Pamiętajmy o zapewnieniu im dostępu do wody, nie zostawiajmy ich w zamkniętych samochodach. W ciepłych promieniach słońca nie bądźmy dla siebie oziębli


Uprawiał konopie indyjskie w ogródku razem z pomidorami

12 czerwca, 2019 - 10:00
Policjanci z V Komisariatu Policji w Częstochowie zatrzymali mężczyznę, który na posesji hodował krzewy konopi indyjskich. W domu 45-latka z powiatu częstochowskiego operacyjni ujawnili również środki odurzające - marihuanę, amfetaminę i extasy. Prokurator zastosował względem mężczyzny policyjny dozór.


I etap konkursu "Dzielnicowy Roku" w częstochowskiej Komendzie

12 czerwca, 2019 - 09:00
I etap eliminacji do XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych odbył się dzisiaj w auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Policjanci z garnizonu częstochowskiego pisali dzisiaj test wiedzy ogólnej. Do kolejnego etapu zakwalifikuje się dwóch najlepszych dzielnicowych, którzy będą reprezentowali Częstochowę na eliminacjach wojewódzkich w Katowicach.


Dzielnicowi z jedynki rozmawiali z dziećmi o wakacjach

12 czerwca, 2019 - 08:00
Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Częstochowie spotkali się z dziećmi i młodzieżą w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Częstochowie, by porozmawiać o bezpieczeństwie. Mł.asp. Paweł Wierzganowski i asp. Paweł Barwaniec omówili główne założenia akcji "Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad Wodą" i przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku.


Policjanci na koniach zabezpieczali "Scenozstąpienie" w Chorzowie

12 czerwca, 2019 - 07:00
Policjanci z częstochowskiego Zespołu Konnego zabezpieczali w niedzielę koncert na chorzowskim stadionie. Ponad 40 tys. osób wzięło udział w muzycznym wydarzeniu. Częstochowscy mundurowi nie odnotowali żadnych przypadków zakłócania porządku.


Dni Koniecpola z ruchem drogowym

11 czerwca, 2019 - 23:00
Policjanci z częstochowskiej drogówki uczestniczyli w zorganizowanej Hetmaniadzie z okazji Dni Koniecpola. Podczas imprezy promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym i przeprowadzali egzamin praktyczny na kartę rowerową wśród uczniów szkół podstawowych. Organizatorem był Urząd Gminy Koniecpol oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie.


Częstochowska policja na konferencji naukowo-edukacyjnej

11 czerwca, 2019 - 23:00
Policjanci z częstochowskiej Komendy wzięli udział w konferencji naukowo-edukacyjnej "Nie pytaj Kogo Kochasz Bardziej", która odbyła się pod koniec maja w Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie. W konferencji uczestniczyła zastępca Komendanta Miejskiego Policji nadkom. Grażyna Dudek oraz Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Artur Włodarski. Spotkanie naukowe odbyło się pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy oraz JM Rektora Uniwersytetu.


Zespół Konny z Częstochowy zabezpieczał Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

10 czerwca, 2019 - 23:00
Policyjni jeźdźcy z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zabezpieczali Mistrzostwa Świata FIFA U-20 rozgrywane w Tychach. Mundurowi na koniach czuwali nad bezpieczeństwem zawodników, kibiców oraz mieszkańców miasta. Nie odnotowali żadnych incydentów związanych z zabezpieczeniem Mistrzostw.


Policjantki czytały dzieciom

10 czerwca, 2019 - 23:00
W ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie czytały uczniom z najmłodszych klas szkół podstawowych bajki i wiersze. Była to też znakomita okazja do przeprowadzenia pogadanek z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach w związku z rozpoczynającymi się wakacjami. Organizowana cyklicznie akcja ma na celu rozbudzenie ciekawości czytelniczej dziecka i zachęcenie do korzystania z tradycyjnych - papierowych wersji książek.


Przedszkolaki jeździły na rowerach w Lasku Aniołowskim

10 czerwca, 2019 - 09:00
Policjanci z Częstochowy wzięli udział w XVII Wyścigu Rowerowym, zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 43. Sprawdzali wiedzę teoretyczną z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym oraz umiejętności praktyczne kierowania rowerem przez przedszkolaków.


Przejażdżki czołgiem na festynie policyjnym

10 czerwca, 2019 - 07:00
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie był organizatorem pikniku rodzinnego w Klubie Rekreacyjno-Sportowym TKKF „Pegaz”. Na licznie przybyłych uczestników czekało wiele niespodzianek. Dzieci mogły z bliska podziwiać sprzęt wojskowy i policyjny, nie brakowało również chętnych na przejażdżki konne i przejażdżki bryczką.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta