Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 5 godzin 53 min. temu

Zostawił telefon w skradzionym samochodzie

7 godzin 53 min. temu
Policjanci z Kłomnic zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież samochodu. W porzuconym aucie mężczyzna zostawił swój telefon komórkowy. Dodatkowo zatrzymanemu zarzuca się włamanie na budowę, skąd skradzione zostały elektronarzędzia. Część rzeczy już odzyskano.


20 zarzutów za kradzieże, włamania i posiadanie narkotyków

16 październik, 2017 - 11:00
W ręce policjantów z komisariatu V w Częstochowie wpadł 20-latek podejrzany o włamanie. Mężczyzna został zatrzymany. Zebrany w toku prowadzonego postępowania materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu aż 20 zarzutów, w tym kilkukrotnego włamania do mieszkania i samochodu, posiadania narkotyków i kradzieży pieniędzy. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ zastosował wobec niego dozór i poręczenie majątkowe.


Policję tworzą ludzie... Twórzmy ją razem...

16 październik, 2017 - 10:00
Decyzją Komendanta Głównego Policji, jeszcze w 2017 roku na Śląsku zwiększone zostały limity przyjęć do Policji. Podczas naboru 2 listopada limit miejsc dla przyszłych mundurowych zwiększył się z 35, do 87 miejsc. Podczas naboru 22 grudnia br. kandydaci spodziewać się mogą 225 przyjęć, z planowanych początkowo 200. Rekrutacja trwa, a każdego, kto chce wstąpić w nasze szeregi zachęcamy do zapoznania się z zasadami doboru do służby...


Przeszło 5 kg konopi i marihuana zarekwirowane przez Policję

16 październik, 2017 - 10:00
Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zabezpieczyli przeszło 5 kg kwiatostanu konopi indyjskich i ponad 14,5 g marihuany. Podejrzewani o uprawę i posiadanie narkotyków 33 i 28-latek zostali zatrzymani. Śledczy przedstawili im już zarzuty. Wspólnie z prokuratorem policjanci ustalają teraz szczegóły sprawy.


Policjanci przechwycili „lewy” alkohol i papierosy

13 październik, 2017 - 11:00
Policjanci z Częstochowy zwalczający przestępczość gospodarczą przejęli przeszło 21 tys. papierosów i 53 butelki alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Przy ich wprowadzeniu na rynek Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości przekraczającej 19 tys. złotych. Nielegalny towar przechowywany był na posesji 60-letniej częstochowianki.


Podsumowanie działań „Truck & Bus”

13 październik, 2017 - 08:00
Częstochowscy policjanci prowadzili działania pod nazwą Truck & Bus. W trakcie akcji mundurowi szczególną uwagę zwracali na zawodowych kierowców prowadzących ciężarówki i autobusy. W akcji wzięło udział 58 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali 310 pojazdów.


Lekcja ekologii z Blue Bakerem i Widimem

13 październik, 2017 - 07:00
Policjanci z częstochowskiego zespołu konnego przeprowadzili warsztaty ekologiczne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Częstochowie. Akcja prowadzona jest w ramach programu edukacji ekologicznej, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy o ekologii, a przy okazji poznać tajniki służby policji konnej.


„XIV Jurajski Piknik Rodzinny” z częstochowską policją

12 październik, 2017 - 12:00
Częstochowscy policjanci brali udział w zorganizowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 5 w Częstochowie pikniku. Patronat nad imprezą objął Prezydenta Miasta Częstochowy. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo uczestników spotkania oraz prowadzili działania profilaktyczne i edukacyjne. Rozdawali też opaski odblaskowe przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie. Całość uświetnił występ orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


Przedszkolaki ze Starczy uczyły się o bezpieczeństwie na drodze

12 październik, 2017 - 09:00
Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego odwiedzili dzieci z Gminnego Przedszkole w Starczy, aby opowiedzieć o swojej pracy i wpoić im zasady właściwego zachowania na drodze. Każdy z uczestników spotkania otrzymał odblaskową opaskę przekazaną od Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Na koniec przedszkolaki robiły sobie pamiątkowe zdjęcie ze Sznupkiem przy policyjnym radiowozie i motocyklu.


Zaatakowali swoją ofiarę pałką teleskopową

12 październik, 2017 - 08:00
W ręce policjantów z Kłomnic wpadło pięciu mężczyzn w wieku od 19 do 26 lat, podejrzanych o pobicie. Wszyscy pochodzą z jednej miejscowości. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Jak ustalili śledczy najmłodszy z nich zadawał ofierze uderzenia metalową pałką teleskopową. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.


Wyróżnienia dla częstochowskich policjantów za upamiętnianie historii policji

11 październik, 2017 - 13:00
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r. wyróżniło 28 policjantów i 14 pracowników cywilnych zasłużonych dla upamiętniania historii policji. Uroczystość odbyła się w katowickiej komendzie wojewódzkiej. Wśród uhonorowanych znaleźli się policjanci z garnizonu częstochowskiego: asp. Arkadiusz Kobiela i mł. asp. Daniel Zych.


Wpadli z marihuaną i haszyszem

11 październik, 2017 - 11:00
W ręce wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wpadło trzech mężczyzn w wieku od 21 do 24 lat podejrzanych o posiadanie i udzielanie narkotyków. Śledczy znaleźli łącznie prawie 11 gramów marihuany i blisko 4 gramy haszyszu. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Sprawę prowadzi częstochowski wydział kryminalny.


Chciał ukraść kosmetyki za prawie 4 tys. zł

11 październik, 2017 - 09:00
Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali 19-latka, podejrzanego o kradzież kosmetyków. Z ustaleń śledczych wynika, że jego łupem padł towar za blisko 4 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe.


Częstochowscy policjanci zarekwirowali podróbki zabawek i ubrań

11 październik, 2017 - 09:00
Częstochowscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zarekwirowali kilka kartonów zabawek oraz odzież ze znakami towarowymi znanych marek. Wstępne ustalenia wskazują, że oferowane do sprzedaży rzeczy to podróbki. Gdyby produkty były oryginale, ich wartość wyniosłaby 35 tys. zł.


Groził, że wysadzi w powietrze kamienicę

11 październik, 2017 - 07:00
Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali 30-latka, który zadzwonił na telefon alarmowy z żądaniem natychmiastowego przyjazdu karetki. Mężczyzna twierdził też, że wysadzi w powietrze kamienicę, w której mieszka. Jak się okazało, był pijany, nie wymagał pomocy, a jego zgłoszenie miało być żartem. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty wywołania fałszywego alarmu, za co grozi nawet 8 lat więzienia.


Rozbojarz w rękach policjantów z „czwórki”

10 październik, 2017 - 13:00
Kara nawet 12 lat więzienia grozi za rozbój, o którego popełnienie podejrzany jest 26-latek z Częstochowy. Mężczyźnie zarzuca się, że groził 16-latkowi i ukradł mu telefon komórkowy. Na wniosek śledczych prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.


„Kontrola drogowa – Pieszy”

10 październik, 2017 - 10:00
Częstochowscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania „Kontrola drogowa - Pieszy”. Mundurowi nałożyli 15 mandatów na pieszych i 67 na kierujących, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym. Do najczęstszych przewinień należało nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.


Tragiczny wypadek w Zrębicach. Apelujemy o ostrożną jazdę!

9 październik, 2017 - 15:00
W miniony weekend w Zrębicach doszło do tragicznego wypadku. Na miejscu śmierć poniosła 66-letnia pasażerka hondy, a 63-letni kierujący tym samochodem mężczyzna zmarł w szpitalu. Wraz z nadejściem jesieni warunki na drodze są zmienne. Apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną ostrożność!


Znaleziono telefon - poszukujemy właściciela

9 październik, 2017 - 14:00
W dniu 02.10.2017 r. w Częstochowie przy ul. Kwiatkowskiego odnaleziono telefon komórkowy marki LG koloru czarnego w etui. Właściciela telefonu okazującego dowód zakupu, w tym nr IMEI prosimy o kontakt z prowadzącym czynności asp. szt. Robertem Kaletą z KP III Cz-wa ul. Kiedrzyńska 98 do dnia 20.10.2017 r. powołując się na l.dz. KP III 7161/17.


„Chciałam serdecznie podziękować...”

9 październik, 2017 - 12:00
Do Komendanta Komisariatu w Kłomnicach kom. Przemysława Mazurkiewicza wpłynęło podziękowanie za sprawnie odzyskany rower. Policjanci w ciągu jednego dnia ustalili, kto mógł ukraść jednoślad, podczas przeszukania odnaleźli go i zwrócili właścicielce. Kobieta postanowiła napisać list, aby w ten sposób podziękować prowadzącemu tę sprawę asp. Marcinowi Grabowskiemu.


Dozór za pobicie partnerki i zakaz zbliżania się

6 październik, 2017 - 08:00
Policjanci z Częstochowy zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który wdarł się do mieszkania znajomego, tam dokonał pobicia swojej konkubiny, a następnie skradł na jej szkodę torebkę z zawartością oraz pieniądze. Po przedstawieniu zarzutów, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej.


INFORMACJA DLA MEDIÓW

4 październik, 2017 - 14:00
W dniach 5 - 6.10.2017 r. podczas nieobecności podkom. Marty Ladowskiej, pilnych informacji prasowych udziela st. asp. Marta Kaczyńska pod numerem telefonu: 508372416.


Z pięściami na pielęgniarkę

4 październik, 2017 - 13:00
Prosto z izby wytrzeźwień do komisariatu IV w Częstochowie trafiła 36-latka, której zarzuca się uderzenie pięścią w twarz i grożenie pielęgniarce, udzielającej jej pomocy. Jak ustalili śledczy, do zdarzenia doszło, gdy podejrzana była transportowana do szpitala z powodu silnego upojenia alkoholowego. Kobieta usłyszała już zarzuty uszkodzenia ciała i gróźb karalnych.


Sztafeta ,,Mundur na rowerze" w Częstochowie

4 październik, 2017 - 13:00
St. sierżant Piotr Polak, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, wyruszył wczoraj na rowerze spod budynku Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie w trasę do Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Do pokonania miał blisko 105 kilometrów. A wszystko to w ramach akcji charytatywnej pod nazwą ,,Kręcimy dla Marcina".


IV Częstochowskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego

4 październik, 2017 - 05:00
W Częstochowie zakończono tegoroczny sezon motocyklowy. Podczas spotkania na Placu Biegańskiego policjanci ze śląskiej drogówki rozmawiali z uczestnikami zlotu o bezpieczeństwie motocyklistów oraz rozdawali odblaski z logo kampanii "Patrz w lusterka – spójrz dwa razy".


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta