Badura Kiermasz Obuwia 20.11-25.11.2018
 
Promed Optyk. CZAS NA WZROK 40 +
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 21 godzin 5 sek. temu

Odblaski dla seniorów

16 listopad, 2018 - 13:00
Policjanci z Częstochowy nie zapominają także o seniorach. asp. szt. Marcin Machnik i mł. asp. Daniel Zych odwiedzili Częstochowskie Centrum Aktywności Seniora. Podczas spotkania poinformowali jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, które mogą uchronić nas przed wypadkami drogowymi. Mundurowi wręczyli seniorom odblaskowe opaski w ramach akcji "Odblaski ratują życie".


Trwają poszukiwania Magdaleny Kręciwilk

16 listopad, 2018 - 13:00
Policjanci z Częstochowy poszukują 14-letniej mieszkanki Częstochowy. Magdalena Kręciwilk wyszła z domu 27.10.2018r., i do chwili obecnej nie powróciła. Każdy, kto zna aktualne miejsce jej pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginioną, proszony jest o kontakt z policją.


Policjanci przechwycili „lewy” alkohol i papierosy

16 listopad, 2018 - 12:00
Policjanci z Komisariatu IV Policji w Częstochowy przejęli 13 kg tytoniu, 7590 szt. papierosów i 124 butelki alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar przechowywany był w jednym z mieszkań w centrum miasta. 57-letni mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany.


Zdążyć z pomocą - Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

16 listopad, 2018 - 08:00
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!


Przedszkolaki z odblaskami

15 listopad, 2018 - 13:00
Tym razem w ramach akcji „Odblaski Ratują Życie” dzielnicowi z KP III w Częstochowie wygłosili prelekcję i wręczyli wszystkim maluchom odblaskowe opaski. Przedszkolaki zobowiązały się, że będą je nosić.


Zaginęła 27-letnia Aleksandra Lipka z Częstochowy

14 listopad, 2018 - 11:00
Częstochowscy policjanci poszukują 27-letniej mieszkanki Częstochowy. Aleksandra Lipka ostatni raz widziana była 12 listopada 2018r. Każdy, kto zna miejsce jej aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginioną, proszony jest o kontakt z policją.


Dziś policyjne działania "SMOG"

14 listopad, 2018 - 10:00
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.


Klasa policyjna z wizytą w częstochowskiej komendzie

13 listopad, 2018 - 13:00
Częstochowską komendę odwiedziła klasa policyjna z Zespołu Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Częstochowie. Mł.asp. Sabina Chyra-Giereś z wydziału ruchu drogowego opowiedziała o bezpieczeństwie na drogach, a podinsp. Andrzej Sira opowiedział jak wygląda służba w policji i zachęcał do wstąpienia w jej szeregi.


Miał ponad 4 promile, zatrzymał go policjant w czasie wolnym od służby

13 listopad, 2018 - 12:00
Policjant z Komisariatu Policji w Koniecpolu, który przebywał w czasie wolnym od służby zareagował natychmiast, kiedy został powiadomiony przez swojego kolegę, że kierowca samochodu BMW porusza się całą szerokością jezdni. sierż. Kamil Rak bez wahania ruszył za nim i zatrzymał nieodpowiedzialnego kierowcę, który miał ponad cztery promile alkoholu.


Częstochowskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopad, 2018 - 20:00
100 lat temu Polska odzyskała Niepodległość. Z tej okazji w Częstochowie odbyły się uroczyste obchody, w których uczestniczyli przedstawiciele władz, parlamentarzyści, delegacje służb mundurowych, szkół oraz mieszkańcy. Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik wraz z delegacją złożył wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową oraz pomnikami.


INFORMACJA DLA MEDIÓW

11 listopad, 2018 - 09:00
W dniach 12 - 23 listopada 2018 r. podczas nieobecności podkom. Marty Ladowskiej zastępuję ją st. asp. Marta Kaczyńska oraz w dniach 24 - 26 listopada 2018 r. nadkom. Katarzyna Zomerfeld pod numerem telefonu: 508372416.


"(...) podjął służbę w policji tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości"

10 listopad, 2018 - 15:00
Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik złożył kwiaty pod odnowionym pomnikiem starszego posterunkowego Władysława Krzyżanowskiego, który zginął w obronie porządku i bezpieczeństwa w 1935 r. W uroczystości, której inicjatorem był Jan Jeleń – Komendant Gminny OSP, udział wzięła rodzina tragicznie zmarłego policjanta, Marek Romański – historyk spisujący dzieje Olsztyna, samorządowcy, proboszcz olsztyńskiej parafii oraz mieszkańcy Przymiłowic.


Święto Służby Cywilnej w częstochowskiej komendzie

9 listopad, 2018 - 13:00
Z okazji Święta Służby Cywilnej przypadającego na 11 listopada dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się uroczystość honorująca pracowników cywilnych z komendy miejskiej oraz z podległych komisariatów. Z tej okazji szef częstochowskiego garnizonu wyróżnił 106 pracowników, dziękując im jednocześnie za sumienność i zaangażowanie.


Życzenia Komendanta z okazji Święta Służby Cywilnej

9 listopad, 2018 - 08:00
Życzenia dla pracowników Policji od Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie młodszego inspektora Dariusza Atłasika.


Jest porozumienie MSWiA i związków zawodowych służb mundurowych

9 listopad, 2018 - 08:00
W czwartek 8 listopada 2018 r. minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę.


Poszukujemy świadków potrącenia pieszej w Słowiku

9 listopad, 2018 - 06:00
Wydział Kryminalny KMP w Częstochowie poszukuje świadków potrącenia pieszej w dniu 6 listopada 2018 roku około godziny 5.50 w miejscowości Słowik przy ulicy Równoległej, na wysokości numeru 93. Z ustaleń śledczych wynika, że kierujący mercedesem, jadąc ulicą Równoległą w kierunku miejscowości Korwinów, potrącił idącą w tym samym kierunku przy prawej krawędzi jezdni pieszą, która doznała poważnych obrażeń ciała.


Czujna 81-latka z Częstochowy nie dała się oszukać

8 listopad, 2018 - 12:00
Wczoraj na terenie Częstochowy policjanci po raz kolejny w ostatnim czasie odnotowali próbę wyłudzenia pieniędzy od starszej osoby. Do 81-latki dzwoniła rzekoma córka, która poinformowała o tym, że miała wypadek i potrzebuje pieniędzy. Czujna seniorka nie dała się jednak oszukać, odłożyła słuchawkę i sama wybrała numer do córki, aby upewnić się, czy zdarzenie rzeczywiście miało miejsce.


Skradzioną nawigację chciał sprzedać właścicielowi

8 listopad, 2018 - 12:00
Policjanci z komisariatu II w Częstochowie zatrzymali 36-latka podejrzanego o kradzież. Jak ustalili śledczy, mężczyzna ukradł nawigację z motocykla, a następnie szukał na nią kupca. Przypadkowo zaoferował ją pokrzywdzonemu tym przestępstwem. Właściciel nawigacji ujął złodzieja i przytrzymał go do przyjazdu patrolu. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.


7 nowych policjantów przyjętych do służby w Częstochowie. Wstąp i Ty...

7 listopad, 2018 - 13:00
Dzisiaj do służby w częstochowskiej policji wstąpiło 7 nowych policjantów. Już za kilka dni odbędzie się ich ślubowanie. Przypominamy, że od początku roku w szeregi śląskiej policji wstąpiło 452 nowych policjantów. Rekrutacja nadal trwa. Następny nabór odbędzie się 27 grudnia br. Zachęcamy każdego, kto chce wstąpić w nasze szeregi do zapoznania się z zasadami doboru do służby. Policję tworzą ludzie... Twórzmy ją razem...


Kolejne zatrzymania w sprawie wandalizmu na częstochowskiej Północy

7 listopad, 2018 - 10:00
Policjanci z komisariatu V w Częstochowie zatrzymali kolejne 2 osoby podejrzane o udział w rozbojach oraz zniszczenie ponad 30 samochodów w częstochowskiej dzielnicy Północ. Decyzją sądu 20-latek trafił wczoraj na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta