Promed-Optyk, Częstochowa, Al. NMP 9. Częstochowa. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 12 godzin 36 sek. temu

Szczęśliwy finał poszukiwań 70-latka

20 lipiec, 2018 - 08:00
Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik spotkał się córką i wnuczką zaginionego 70-latka. Kobiety właściwie zareagowały, dzięki czemu ich bliski został szybko odnaleziony. W poszukiwania mężczyzny zaangażowanych było kilkadziesiąt osób, w tym policjanci, strażacy, grupa jurajska GOPR, żołnierze, przedstawiciele gminy, sąsiedzi i znajomi. Wykorzystano quady i wojskowego drona. Użyto też psa tropiącego.


Częstochowscy policjanci pamiętają...

20 lipiec, 2018 - 08:00
Policjanci z Częstochowy, wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy Olsztyn, uprzątnęli pomnik upamiętniający starszego posterunkowego Policji Państwowej Władysława Krzyżanowskiego. Z przekazów historycznych wynika, że funkcjonariusz został postrzelony w 1935 roku podczas pościgu za przestępcami. Mundurowi zadbali, aby miejsce to wyglądało godnie, a pamięć o stróżu prawa, którzy stracił życie na służbie, nie odeszła w zapomnienie.


Ogólnopolskie działania „Prędkość”

20 lipiec, 2018 - 07:00
Policja prowadzi dzisiaj ogólnopolskie działania policyjne pn. „Prędkość”. Kierowcy powinni spodziewać się zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Odsłonięcie tabliczki epitafijnej upamiętniającej st. post. Tomasza Trejtę

19 lipiec, 2018 - 13:00
Jednym z najważniejszych momentów podczas obchodów Święta Policji jest uroczystość odbywająca się przed Tablicą Pamięci oraz złożenie wieńców przed Obeliskiem „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska”. Funkcjonariusze oddają hołd tym, którzy zginęli, chroniąc życie i zdrowie obywateli. W tym roku na Tablicy Pamięci jedna z odsłoniętych tabliczek epitafijnych upamiętnia st. post. Tomasza Trejtę - policjanta z komisariatu w Kłomnicach, który w 2013 r. zginał w wypadku drogowym na służbie.


Epikur – nowy wierzchowiec częstochowskiej policji

19 lipiec, 2018 - 10:00
Częstochowska policja ma od niedawna w swoich szeregach nowego wierzchowca. Koń rasy wielkopolskiej ma na imię Epikur i skończył 4 lata. Jest maści karej. Został zakupiony dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Teraz w garnizonie częstochowskim służy 6 koni.


W piecu marihuana, a w ogródku warzywnym konopie

19 lipiec, 2018 - 07:00
Policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 26-latka podejrzanego o udzielanie, posiadanie i uprawę narkotyków. Śledczy znaleźli u niego na posesji prawie 56 gramów marihuany. Część suszu schowana była w nieczynnym piecu. Stróże prawa zabezpieczyli też kilka krzaków konopi indyjskich, które rosły w ogródku warzywnym. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór.


Rozpoznajesz oszustkę? Skontaktuj się z policjantami!

18 lipiec, 2018 - 14:00
Policjanci z Częstochowy poszukują oszustki, która 1 czerwca br. w rejonie kościoła św. Jakuba odebrała od 83-latki 9 tys. zł. Seniorka została wprowadzona w błąd i myślała, że bierze udział w tajnej akcji. Dzięki przekazanej gotówce jej wnuczek, który rzekomo spowodował wypadek, miał uniknąć więzienia. Śledczy dysponują portretem pamięciowym kobiety podejrzewanej o udział w tym przestępstwie.


Oszuści podają się za wolontariuszy i nielegalnie zbierają pieniądze. Policja apeluje o ostrożność

18 lipiec, 2018 - 09:00
Do Polskiego Związku Głuchych zgłaszają się świadkowie nielegalnych zbiórek pieniędzy. Oszuści podający się m.in. za wolontariuszy Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie wyposażeni w listy opatrzone m.in. znakiem inwalidy, logiem UE nielegalnie zbierają pieniądze. Policjanci w całym kraju apelują o zachowanie ostrożności i czujności, a w sytuacji podejrzeń co do legalności zbiórki pieniędzy, o zgłaszanie takich przypadków w najbliższej jednostce Policji.


Zapraszamy na wojewódzkie obchody Święta Policji!

18 lipiec, 2018 - 08:00
Serdecznie zapraszamy wszystkich na wojewódzkie obchody Święta Policji, organizowane wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie. Uroczystości odbędą się 24 lipca 2018 roku na terenie Parku Zamkowego w Pszczynie, a poprzedzone zostaną mszą świętą w intencji Policji. Przewidziano szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.


Policjanci uczą harcerzy bezpiecznych zachowań

18 lipiec, 2018 - 08:00
Dzielnicowy z Blachowni wygłosił prelekcję o bezpieczeństwie na obozie harcerskim w miejscowości Pająk. Mundurowy uczył młodych ludzi jak reagować w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia i kogo o tym powiadomić. Nie zabrakło też wielu innych przydatnych podczas wakacji wskazówek. Oprócz policji, do akcji edukacyjnej włączyli się strażacy i leśnicy.


Odwołane poszukiwania 16-latki!

18 lipiec, 2018 - 07:00
Śledczy z Częstochowy odwołali poszukiwania zaginionej 17 czerwca br. 16-latki. Dziewczyna została odnaleziona wczoraj przez policjantów na terenie powiatu hrubieszowskiego.


Mniej przestępstw, rekordowe poczucie bezpieczeństwa i wysokie zaufanie do Policji - najlepszy prezent w związku ze zbliżającym się świętem Policji

17 lipiec, 2018 - 14:00
Już za kilka dni będziemy uroczyście świętować 99. rocznicę powołania Policji. Warto przy tej okazji przypomnieć, że odnotowujemy właśnie największe w historii, rekordowe poczucie bezpieczeństwa - aż 93% Polaków uważa, że czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania. Niewątpliwie przekłada się na to również skuteczniejsza działalność Policji.


Ukrył się przed policją pod prysznicem

17 lipiec, 2018 - 11:00
Częstochowscy policjanci zatrzymali 43-latka podejrzanego o jazdę samochodem po pijanemu i na zakazie oraz spowodowanie kolizji. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu. Auto, którym kierował nie miało natomiast przeglądu, ani ubezpieczenia. Zatrzymany uciekł z miejsca zdarzenia, a kiedy mundurowi zapukali do drzwi jego mieszkania, ukrył się przed nimi pod prysznicem.


Policjanci z Częstochowy odnaleźli zaginionego 72-latka

17 lipiec, 2018 - 08:00
Szczęśliwie zakończył się finał poszukiwań 72-letniego mieszkańca Częstochowy. Sytuacja wyglądał groźnie, gdyż mężczyzna ma problemy z pamięcią. Jak ustalili śledczy, wyszedł z domu i najprawdopodobniej stracił orientację w terenie. Policjanci z komisariatu VI w Częstochowie odnaleźli go gdy szedł chodnikiem wzdłuż drogi krajowej nr 1. Pomoc mundurowych nadeszła w samą porę i zaginiony bezpiecznie wrócił pod opiekę najbliższych.


Rambo na spotkaniu z dziećmi

16 lipiec, 2018 - 13:00
W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje” dzielnicowi z komisariatu III w Częstochowie, policyjny przewodnik psa służbowego i jego pupil Rambo, wzięli udział w spotkaniu z dziećmi w Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasza Praca” w Częstochowie. Mundurowi rozmawiali z maluchami na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, podczas zabaw i na drogach.


Policjanci z Kłomnic przejęli ponad 32 gramy marihuany

16 lipiec, 2018 - 09:00
Policjanci z komisariatu w Kłomnicach zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mundurowi znaleźli u niego w domu ponad 32 gramy zielonego suszu. Wykonane przez śledczych testy wykazały, że to marihuana. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje teraz prokurator i sąd.


Odpowie za obrzucenie policjantów wulgaryzmami

13 lipiec, 2018 - 08:00
Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 43-latka, który podczas interwencji był agresywny i obrzucił ich wulgaryzmami. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych, a prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ zastosował wobec niego dozór.


Zarzuty za atak na ratownika medycznego

13 lipiec, 2018 - 07:00
Policjanci z komisariatu III w Częstochowie zatrzymali 33-letnią kobietę, podejrzaną o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Jak ustalili śledczy, kobieta rzuciła się na ratownika medycznego, kopnęła go i szarpała. Agresorka miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut i została objęta policyjnym dozorem.


Groził dzieciom wiatrówką

13 lipiec, 2018 - 06:00
Policjanci z komisariatu VI w Częstochowie zatrzymali 68-latka, podejrzanego o grożenie dzieciom wiatrówką i narażenie jednego z nich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jak ustalili śledczy, bawiący się pod blokiem chłopcy najprawdopodobniej denerwowali mężczyznę, dlatego straszył ich wiatrówką, a w kierunku jednego z nich kilka dni temu oddał strzał. Badanie zatrzymanego wykazało, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.


Przeszło 5 tys. zgłoszeń przy pomocy KMZB

12 lipiec, 2018 - 10:00
Częstochowscy policjanci już od blisko dwóch lat odbierają zgłoszenia wpływające dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Zgłoszenia, które docierają do policjantów, dotyczą głównie przekroczeń dopuszczalnej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych i nieprawidłowego parkowania. Na terenie Częstochowy i powiatu od 14 września 2016 roku do dzisiaj mieszkańcy nanieśli przeszło 5 tys. zgłoszeń.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta