Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Policja

Subskrybuje zawartość Komenda Miejska Policji w Częstochowie - Aktualności
Aktualności
Zaktualizowano: 3 godziny 7 sek. temu

Wakacyjne rady na pikniku parafialnym

5 godzin 40 min. temu
Policjanci z częstochowskiej drogówki zawitali na festynie zorganizowanym przez Parafię Opatrzności Bożej w Częstochowie, aby przekazać najważniejsze informacje dotyczące działań „Bezpieczne Wakacje 2017”. Dla mundurowych imprezy takie są okazją do promowania bezpiecznych zachowań na drodze w ramach kampanii: "Przejście oddaj pieszym"oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo".


Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo mieszkańców

7 godzin 40 min. temu
Dzielnicowi z komisariatu II w Częstochowie uczestniczyliśmy w integracyjnym pikniku sąsiedzkim pod nazwą „Witaj lato na Ostatnim Groszu”. Sierż. szt. Damian Zieliński wraz z asp. szt. Ireneuszem Zagórskim pilnowali porządku podczas imprezy, zachęcali do korzystania z aplikacji „Moja Komenda” oraz przekazywali najważniejsze zasady, o których warto pamiętać w trakcie wakacyjnego wypoczynku.


Recydywista zaatakował interweniujących policjantów

8 godzin 40 min. temu
Policjanci z komisariatu III zatrzymali 29-latka, który podczas interwencji był agresywny, nie chciał podporządkować się wydawanym mu poleceniom, zaatakował mundurowych i znieważył ich wulgaryzmami. Badanie wykazało u niego przeszło 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że podejrzany działał w warunkach recydywy, spędził już bowiem w więzieniu kilka lat.


Znaleziono niebieski rower. Właściciela prosimy o kontakt z policją

27 czerwca, 2017 - 15:00
W dniu 03 czerwca 2017 r. w Częstochowie przy ul. Łódzkiej znaleziono rower górski w kolorze niebieskim.Właściciela roweru prosimy o kontakt z prowadzącym czynności asp. sztab. Robertem Kaletą (tel. 508 036 564) z Komisariatu Policji III w Częstochowie, ul. Kiedrzyńska 98 do dnia 10 lipca 2017 r .


Sprawcy rozboju trafili do aresztu

27 czerwca, 2017 - 14:00
Policjanci z Częstochowy zatrzymali 4 osoby podejrzane o rozbój na 36-latku. Dwaj mężczyźni i dwie kobiety zaatakowali mężczyznę na dworcu autobusowym. Napastnicy uderzyli go w twarz i zabrali mu telefon. Zatrzymani są doskonale znani śledczym z wcześniejszych konfliktów z prawem. Wszyscy trafili na 3 miesiące do aresztu.


Sprawcy rozboju z Częstochowy trafili do aresztu

27 czerwca, 2017 - 14:00
Policjanci z Częstochowy zatrzymali 4 osoby podejrzane o dokonanie rozboju. Jak ustalili śledczy grupa dwóch mężczyzn i dwóch kobiet zaatakowała napotkanego na dworcu autobusowym 36-latka. Napastnicy uderzyli go w twarz i zabrali mu telefon. Zatrzymani są doskonale znani śledczym z wcześniejszych konfliktów z prawem. Wszyscy trafili na 3 miesiące do aresztu.


Śląscy policjanci prowadzą kampanię „Kręci mnie Bezpieczeństwo... nad wodą"

27 czerwca, 2017 - 13:00
Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, policjanci przygotowali ogólnopolską kampanię informacyjno - edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Do akcji aktywnie włączyli się śląscy policjanci, którzy radzą, uczą i ostrzegają, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń.


Zalecane objazdy trasy DK1 na remontowanym odcinku Kościelec-Częstochowa

26 czerwca, 2017 - 15:00
W związku z trwającymi remontami Drogi Krajowej nr 1 na odcinku Kościelec-Częstochowa, policjanci wskazują alternatywne drogi objazdów, które pomogą sprawniej pokonać ten odcinek trasy. Apelujemy przy tym o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.


Zatrzymany za posiadanie marihuany i "lewej" amunicji

26 czerwca, 2017 - 14:00
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 30-latka podejrzanego o posiadanie 8 sztuk amunicji bez wymaganego zezwolenia i narkotyków. Śledczy znaleźli łącznie przeszło 30 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, dodatkowo prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.


Podsumowanie działań „Bezpieczny Weekend – Pierwszy Weekend Wakacji”

26 czerwca, 2017 - 12:00
W miniony weekend policjanci na terenie całego kraju prowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny Weekend – Pierwszy Weekend Wakacji”. W akcję zaangażowała się również częstochowska drogówka. Mundurowi sprawdzali stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi.


"Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ" debata w Koniecpolu

23 czerwca, 2017 - 08:00
Komisariat Policji w Koniecpolu rozpoczął cykl debat społecznych, które będą przebiegały pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". Policjanci do dyskusji poświęconej m.in. najistotniejszym zagrożeniom zdiagnozowanym dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programowi "Dzielnicowy bliżej nas" zaprosili mieszkańców jak również samorząd gminy Koniecpol.


Policjanci o bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji

23 czerwca, 2017 - 07:00
Policjanci z Częstochowy odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby porozmawiać o najważniejszych zasadach bezpiecznego zachowania w domu, na drodze i w trakcie zabaw w czasie wakacji. Mundurowi tłumaczyli maluchom o czym należy pamiętać podczas wypoczynku nad wodą oraz kogo powiadomić w razie zagrożenia.


Kręci mnie bezpieczeństwo - zadbajmy wspólnie o bezpieczne wakacje

23 czerwca, 2017 - 07:00
Rozpoczynają się wakacje – szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.


Cała Polska czyta dzieciom – policjanci z Częstochowy też

23 czerwca, 2017 - 07:00
Policjantka z Częstochowy uczestniczyła w spotkaniu inaugurującym XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w ramach kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom". Sierż. Beata Witos z wydziału ruchu drogowego częstochowskiej komendy wspólnie z przedstawicielami straży pożarnej, służby więziennej, administracji skarbowej i wojska odczytała fragment bajki pt. „Rzepka” Juliana Tuwima. Słuchaczami były dzieci z Przedszkola nr 33 w Częstochowie.


"Przejście oddaj pieszym"

23 czerwca, 2017 - 06:00
Policjanci śląskiej drogówki ruszyli właśnie z kolejną kampanią. Wspierani przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, stróże prawa zwracają tym razem szczególną uwagę na zagrożenia czyhające na pieszych ze strony kierowców. Wszystko po to, by uzmysłowić wszystkim użytkownikom dróg, jak istotne jest ich bezpieczeństwo. Podjęte przez policjantów działania poparł drużynowy mistrz świata w skokach narciarskich Piotr Żyła.


Komendant podziękował młodym ludziom za ich obywatelską postawę

23 czerwca, 2017 - 05:00
Szef częstochowskich stróżów prawa młodszy inspektor Dariusz Atłasik serdecznie podziękował mieszkańcom Częstochowy, którzy pomogli w zatrzymaniu seryjnego włamywacza. Komendant częstochowskiej jednostki pochwalił 18-latka i jego 22-letniego brata za ich wzorową, godną naśladowania postawę.


Policjanci na debacie „Kultura przeciw przemocy”

22 czerwca, 2017 - 14:00
Policjanci z Częstochowy uczestniczyli w debacie pod nazwą „Kultura przeciw przemocy”, zorganizowanej przez Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej i Częstochowskie Centrum Interwencji Kryzysowej w ramach Pni Profilaktyki. Zaproszeni goście rozmawiali o genezie zjawiska przemocy, społecznym odbiorze osób, których ona dotyka oraz działaniom profilaktycznym.


„Łapki na kierownicę” - akcja profilaktyczna w Częstochowie

22 czerwca, 2017 - 10:00
Policjanci z częstochowskiej drogówki włączyli się w ogólnopolską kampanię "Łapki na kierownicę", której zadaniem jest uświadomienie kierującym, jak duże zagrożenie niesie za sobą używanie telefonu trzymanego w ręku podczas kierowania pojazdem. Mundurowi, podczas prowadzonych przez siebie kontroli, rozdawali ulotki i apelowali o bezpieczną jazdę.


Uwaga na fałszywego hydraulika!

22 czerwca, 2017 - 08:00
Policjanci z Częstochowy ostrzegają przed fałszywym hydraulikiem, który wpuszczony do mieszkania pod pretekstem sprawdzenia, czy z kranu nie leci zatruta woda, okrada starszych ludzi. Tylko wczoraj do komisariatu I zgłosił się 81-letni mężczyzna i 82-letnia kobieta, którzy w ten sposób stracili zgromadzone oszczędności i biżuterię.


Studenci niemieckiej szkoły Policji odwiedzili Częstochowę

21 czerwca, 2017 - 06:00
Przyszli oficerowie niemieckiej policji, już po raz piąty odwiedzili Częstochowę. Niemieccy goście uczestniczyli w projekcie historycznym, którego celem było poznanie historii miasta oraz służby częstochowskich policjantów. Z mundurowymi spotkali się pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie nadkom. Dariusz Kiedrzyn.


Policjanci z zespołu konnego zabezpieczali „Parafiadę”

19 czerwca, 2017 - 14:00
Częstochowscy policjanci pracujący na co dzień w zespole konnym uczestniczyli w festynie zorganizowanym dla parafian Kościoła Miłosierdzia Bożego. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo uczestników „Parafiady”, a swoją obecnością na wierzchowcach Blue Baker i Bonzo wzbudzili sporo zainteresowania.


Policjanci z Częstochowy przejęli kontrabandę

19 czerwca, 2017 - 11:00
Przeszło 120 tys. papierosów, 80 kg tytoniu 313 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy przechwycili policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej częstochowskiej komendy. Mundurowi zatrzymali 33-letnią właścicielkę kontrabandy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na ponad 181 tys. zł.


Podsumowanie działań „Bezpieczny Weekend – Boże Ciało”

19 czerwca, 2017 - 10:00
Długi weekend za nami. Nad bezpieczeństwem na częstochowskich drogach czuwało od środy do niedzieli przeszło 250 policjantów z drogówki, blisko 350 z innych wydziałów wspólnie ze strażnikami miejskimi. Mundurowi odnotowali 2 wypadki drogowe i 91 kolizji, zatrzymali też 22 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu.


Mundurowi z zespołu konnego zabezpieczali „Parafiadę”

19 czerwca, 2017 - 09:00
Częstochowscy policjanci pracujący na co dzień w zespole konnym uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Kościół Miłosierdzia Bożego. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo uczestników „Parafiady”, a swoją obecnością na wierzchowcach Blue Baker i Bonzo wzbudzili sporo zainteresowania.


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta