Firma Green Pack istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku, specjalizuje się w produkcji toreb papierowych, dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku. Opierając się na doświadczeniu rynkowym, firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Jak zostać cukiernikiem? Od słodkiej pasji do zawodowej profesji

 

 

 

 

 

Wiele młodych osób staje przed dylematem dotyczącym swojej przyszłości. Niewątpliwie znalezienie swojej drogi zawodowej wcale nie jest łatwe. Jeżeli interesuje Was pieczenie, ale też przygotowywanie wyjątkowo smacznych deserów, to być może powinniście zdecydować się na zawód cukiernika.

 

 

 

Jak zostać cukiernikiem, czyli jaką szkołę trzeba skończyć?

Cukiernik to zawód, który zawsze jest na czasie. Jednocześnie zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży jest naprawdę spore. Należy zauważyć, że sama pasja do pieczenia nie wystarczy, aby zostać cukiernikiem. Należy ukończyć szkołę branżową, która kształtuje oraz uczy młodzież tajników zawodu. Jednocześnie stawia nie tylko na przygotowanie teoretyczne, ale skupia się także na przygotowaniu praktycznym. Szkoła dla młodzieży CosinusYoung w Częstochowie może być dobrym wyborem. Należy zauważyć, że jest to miejsce przyjazne uczniom. Zajęcia prowadzone są przez najlepszych pedagogów. Co istotne, uczniowie odbywają naukę praktyczną w renomowanych firmach u sprawdzonych i doświadczonych Mistrzów Cukiernictwa. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że obecnie cukiernicy mogą być prawdziwymi wirtuozami w swojej branży. Szkoła branżowa CosinusYoung w Częstochowie pozwalana rozwój i naukę w dogodnych warunkach. Młodzi adepci cukiernictwa uczą się przygotowania nie tylko klasycznych ciast czy ciasteczek, ale też monodeserów czy tortów artystycznych. W efekcie są pożądani na rynku pracy.

 

 

 

 

Czy znalezienie pracy w zawodzie cukiernika jest trudne?

Po ukończeniu szkoły branżowej I stopnia uczniowie mogą podjąć się pracy w swoim zawodzie. Oczywiście mogą dalej podnosić swoje kwalifikacje w szkole branżowej II stopnia. Nie można też zapomnieć, że po ukończeniu szkół i zdobyciu doświadczenia mogą przystąpić do egzaminu na Mistrza Cukiernictwa. Składa się on z części praktycznej, a także teoretycznej. Odbywa się w formie ustnej oraz pisemnej. Zawód cukiernika jest pożądany na rynku pracy, co przekłada się na zarobki. Najlepsi fachowcy zarabiają powyżej średniej krajowej. Można zatrudnić się jako cukiernik, ale też pracować przy tworzeniu tortów artystycznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć własną działalność i np. prowadzić cukiernię. Oczywiście kluczem do sukcesu jest ciężka praca oraz nauka. Nawet jeżeli uwielbiacie piec ciasta, to ukończenie szkoły jest niezbędne, gdyż w niej zdobędziecie szlif i poznacie tajniki zawodu. Zapisanie się do dobrej szkoły branżowej sprawia, że możecie jeszcze lepiej nauczyć się zawodu, a do tego szybciej znajdziecie pracę. Bezrobocie wśród cukierników jest na naprawdę bardzo niskim poziomie.

 

 

 

 

 

Czy warto zostać cukiernikiem?  

Cukiernik to zawód z przyszłością, szczególnie w obecnych czasach, gdzie nacisk kładzie się nie tylko na przygotowanie tradycyjnych deserów, ale też tych innowacyjnych z ograniczoną ilością cukru, monodeserów czy tortów artystycznych. Zawód cukiernik w szkole branżowej CosinusYoung w Częstochowie to naprawdę dobry wybór ścieżki naukowej dla wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość z cukiernictwem, a jednocześnie chcą szybko i efektywnie nauczyć się zawodu. Zajęcia szkole są prowadzone w sposób bezstresowy. Nacisk kładziony jest w dużej mierze na zajęcia praktyczne, gdzie uczniowie mogą szlifować swoje umiejętności, ale też pokazywać swoją kreatywność i w ten sposób cały czas się rozwijać.