Firma 'Green Pack' istnieje na rynku gospodarczym od 1990 roku,specjalizuje się w produkcji toreb papierowych,dystrybucji i promocji opakowań i artykułów jednorazowego użytku.Opierając się na doświadczeniu rynkowym,firma Green Pack rozwija i utrwala w świadomości użytkowników opakowań,że mogą one być nie tylko funkcjonalne i nowoczesne,ale i przyjazne środowisku.

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

FUNDACJA PROMYCZEK SŁOŃCA przekaż 1%

FUNDACJA PROMYCZEK SŁOŃCA przekaż 1%

 

 

"Jeden nie może pomóc wiele, ale wielu może pomóc jednemu"

Przekaż darowiznę na rzecz naszych Podopiecznych i stań się Naszym Dobroczyńcą. 
 

 Twoja najmniejsza nawet pomoc jest dla naszych Podopiecznych bezcenna. Dzięki Twojemu wsparciu, rzeczowemu, jak i finansowemu, wspólnie możemy odmienić życie osób potrzebujących. Prosimy, dołącz do nas.

 Aby wesprzeć naszych Podopiecznych, przelej darowiznę na nasze konto lub skontaktuj się z nami w celu podpisania porozumienia o darowiznach na rzecz naszych podopiecznych. W taki sposób możesz również przekazać darowiznę na rzecz potrzebującej osoby, która, zbiera środki na leczenie i rehabilitację w naszej Fundacji.

 ING BANK ŚLĄSKI Oddział w Częstochowie:

 49 1050 1142 1000 0023 1684 4519

******************************************************

Fundacja Promyczek Słońca została założona przez Mirosławę Balcerowiak w czerwcu 2009 roku, która stanęła na czele przedsięwzięcia, którego głównym celem jest pomoc chorym ludziom a w szczególności chorym i niepełnosprawnym dzieciom.

Pani Mirosława zawsze pragnęła pomagać ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i ekonomicznej. Jednakże nigdy nie przyszłoby jej na myśl, że założy organizację rzeczywiście mogącą pomagać i spełniać marzenia.

Podstawowym bodźcem uruchamiającym panią Balcerowiak do działania i podjęcia walki o lepsze życie dla chorych dzieci, było urodzenie się jej wnuczka Mateuszka z poważną chorobą stawów, jaką jest Antrygrypoza.
 Wtedy to dowiedziała się, że jest szansa na lepsze życie dla jej wnuka, ale będzie on potrzebował kilku operacji i kilku a może i kilkunastu lat ciągłej i ciężkiej rehabilitacji.

Postanowiła walczyć o lepsze życie dla wnuczka i innych dzieci, które mają szansę na lepsze życie jedyne, czego im potrzeba albo i wszystkiego, czego im potrzeba to ludzi otwartych na ich cierpienie i pragnących im pomóc w osiągnięciu lepszego życia i polepszeniu ich sytuacji życiowej.

Dzięki staraniom już w czerwcu 2009 roku Fundacja Promyczek Słońca otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego, co umożliwiło jej spełnianie marzeń dzięki odliczeniom 1% podatku na rzecz Naszych podopiecznych.

Postanowiliśmy, że w pierwszej kolejności będziemy pomagać dzieciom chorym na Antrygrypozę stawów.
 Jednakże z czasem, gdy pisali i dzwonili do Nas rodzice a czasem i całe rodziny dzieci niepełnosprawnych, chorych na porażenie mózgowe, choroby serca, nowotwory, autyzm, zespół Downa, dystrofię mięśniową, epilepsję oraz różne inne ciężkie schorzenia. Nie mogliśmy odmówić pomocy tym jakże ciężko już doświadczonym przez życie dzieciom oraz całym ich rodzinom. Dlatego obecnie staramy się pomagać każdemu, kto potrzebuje Naszej pomocy a komu jesteśmy w stanie pomóc.

Fundacja bardzo często ma do czynienia z przejmującymi ludzkimi historiami, w których skomplikowane choroby łączą się z biedą. Wspieramy osoby dotknięte chorobami genetycznymi, pomagamy niepełnosprawnym współfinansujemy turnusy rehabilitacyjne, koszty operacji i leczenia zagranicą, tak jak mówiłam pomagamy w rehabilitacji i wszystkim, co może polepszyć, chociaż częściowo życie i zdrowie naszych małych podopiecznych.

Pomagamy chorym i niepełnosprawnym dzieciom z całego kraju. Najczęściej pochodzą one z ubogich rodzin, dlatego często małe rzeczy lub czyny naprawdę cieszą te dzieci najbardziej.

Fundacja Promyczek Słońca od momentu swojego powstania pomogła już kilkunastu dzieciom z całej Polski, obecnie pod naszą opieką znajduje się dziesięcioro podopiecznych, którym pragniemy pomóc z codziennym życiu i być może, w co wierzymy z całego serca w powrocie do zdrowia.

 

 

PODOPIECZNI FUNDACJI PROMYCZEK SŁOŃCA

 
Przedstawiamy Podopiecznych którym Fundacja Promyczek Słońca udziela wsparcia.

 

 

Mateuszek Balcerowiak

 
 
MATEUSZEK urodził się 10 kwietnia 2009 roku był to jeden z najszczęśliwszych dni dla jego rodziców i dziadków, jednakże niemal natychmiast okazało się że Mateuszek będzie potrzebował ich pomocy w dalszym życiu i w walce o normalne życie. Diagnoza brzmiała-artrogrypoza stawów.

Babcia Mateuszka, Mirosława Balcerowiak, niemal od razu postanowiła że musi pomóc wnuczkowi. Do dzisiejszego dnia dzięki ludziom dobrej woli zdołała ona uzbierać już na 4 operacje i związaną z nimi rehabilitację.

Pozostała jeszcze 1 operacja i koszty rehabilitacji a życie Mateuszka ulegnie znacznej poprawie.


Mikołaj Tracz

 
 
U Mikołaja urodzonego 02.10.2011 roku przy urodzeniu została zdiagnozowana a później potwierdzona achondroplazja (karłowatość). Jest to choroba genetyczna objawiająca się zanikiem hormonu wzrostu w kończynach górnych i dolnych. Osoby z tą chorobą mają zaburzone proporcje ciała. Ich kończyny są nieproporcjonalne do normalnych rozmiarów głowy i tułowia. W wieku dojrzałym osiągają maksymalny wzrost wynoszący 132 cm.

Dlatego rodzice zdecydowali się na poddanie dziecka kilku operacjom wydłużania nóg metodą Ilizarowa. Zaplanowane zostały 4 zabiegi. Niestety są to dla Nich bardzo duże koszty, pokrywane z własnych środków gdyż NFZ nie refunduje tego typu operacji i leczenia.

 
Etap I rozpoczęty został w wieku osiągnięcia przez dziecko 2 lat, wydłużone o 15 cm zostały wówczas kości piszczelowe. Mikołaj w chwili obecnej jest w trakcie II etapu - kości udowe udało się wydłużyć o 8,3 cm. Przed I operacją dziecko miało 74 cm wzrostu, w chwili obecnej mierzy około 105 cm. Dzięki wydłużeniu uzyskał dodatkowe 23 cm wzrostu.

Każdy z tych etapów składał się z 2 operacji: założenie i ściągnięcie aparatów. I etap kosztował łącznie 26800 zł, natomiast II etap 41800 zł. Do tego dochodzą koszty częstych wizyt, zmiany gipsów oraz koszty dojazdu na trasie Leszczyna - Poznań tj. około 500 km w jedną stronę.

Mikołaja czeka długotrwała rekonwalescencja i rehabilitacja jak również jeszcze 2 operacje. Jednoczesne wydłużenie kości udowych i piszczelowych oraz kości przedramienia.


Eryczek Oltze

 
 
ERYCZEK urodził się 25.05.2006r, w Warszawie. Nasz Eryk urodził się z poważną wadą serca. Obecnie zbieramy fundusze dla Eryczka na operację serduszka, operacja ta ułatwiłaby mu w znacznym stopniu sprawność ruchową oraz poprawiłaby jego standard życia.

Oczywiście od urodzenia jest on pod ciągłą opieką lekarską Poradni Neurologii Dziecięcej w Warszawie. Eryczek wymaga nieustannej opieki lekarskiej oraz intensywnej rehabilitacji. Ogromne koszty leczenia i ciągła walka rodziny Eryczka o jego zdrowie i szczęśliwe życie, zainspirowała Naszą Fundację do  wsparcia rodziny i pomoc w zgromadzeniu środków na leczenie dla dziecka.

Nasza Fundacja pomaga rodzinie jak tylko może zbierając fundusze na operacje, rehabilitację oraz wiele innych niezbędnych rzeczy Eryczkowi. Jednakże pomimo naszych starań możliwości Naszej Fundacji nie są tak wielkie, aby móc samodzielnie sfinansować planowaną operacje Eryka, dlatego w imieniu rodziny Eryka prosimy o wsparcie Naszej prośby i Naszych działań prosimy o pomoc w zgromadzeniu środków dla Eryczka Oltze.

 


Natalka Wolczyńska

 
 
Natalka urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym - które spowodowało poważne zaburzenia psycho-ruchowe. Aby Natalka, chociaż w nikłym stopniu mogła żyć normalnie potrzebuje ciągłej opieki lekarskiej i bardzo kosztownej intensywnej rehabilitacji.

Pomimo starań Rodziców nie jest ich stać na samodzielne sfinansowanie leczenia. Dlatego bardzo prosimy o pomoc.
Rodzice dziewięcioletniej Natalki, proszą ludzi dobrej woli i serca o wsparcie finansowe, dla swojego dziecka

 
 
******

Zapraszamy: http://www.promyczekslonca.czest.pl/