Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75
 

Filmy

 

Porywająca przygoda i epicki romans podczas

Ladies Night w Cinema City

 
 
 
 
 

Co byś zrobiła, gdybyś w wyniku katastrofy znalazła się w niebezpiecznych górach, a twoje życie zależałoby od kogoś, kogo w ogóle nie znasz? Czy Kate Winslet zaufa Idrisowi Elbie? Przyjdź koniecznie na najbliższą edycję Ladies Night, gdzie pokażemy przedpremierowo film „Pomiędzy nami góry”, i zobacz tę porywającą opowieść o miłości i przetrwaniu. Oprócz pokazu filmowego na Panie czeka prezent powitalny i mnóstwo konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Zapraszamy już w czwartek 19 października o godz. 19:30 do wybranych kin Cinema City. Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.

Wybierz się na czarujący wieczór do kina Cinema City sama lub z koleżanką i spędź miło czas w gronie innych Pań. Ladies Night to cykliczna impreza pełna konkursów z fantastycznymi nagrodami oraz punktem wieczoru - przedpremierowym pokazem filmowym o tematyce kobiecej! 

Podczas najbliższej edycji, w czwartek 19 października pokażemy dramat „Pomiędzy nami góry” z laureatką Oscara® Kate Winslet i zdobywcą Złotego Globu Idrisem Elbą w rolach głównych.

Podczas lotu pilot samolotu dostaje wylewu, a maszyna rozbija się w górach. Uwięzieni na odludziu nieznajomi - utalentowana fotoreporterka, Alex Martin, lecąca na swój własny ślub oraz Ben Bass - neurochirurg, który śpieszy się na ratującą życie operację, decydują się na przerażającą wyprawę przez bezlitosny bezkres, podczas której będą musieli stawić czoło trudnym warunkom pogodowym, dzikim zwierzętom i czasowi. To piękna historia o wytrwałości i dzielnemu stawianiu czoła trudnym warunkom, walce o przeżycie oraz spektakularnej miłości. Film ten przede wszystkim dodaje niesamowitej otuchy, optymizmu i siły ducha oraz przypomina, że warto z życia czerpać garściami.

Za kamera stanął nagrodzony m.in. w Cannes i Berlinie Hany Abu-Assad („Omar”, „Paradise Now”), a scenariusz na podstawie powieści Charlesa Martina napisali Chris Weitz i J. Mills Goodloe

„Ladies Night” to cykliczna impreza, która odbywa się raz w miesiącu, od stycznia do czerwca oraz od września do listopada, w wybrany czwartek miesiąca o godz. 19.30 w 20 kinach Cinema City: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Bydgoszczy, Bielsko-Białej, Częstochowie, Gliwicach, Rybniku, Wałbrzychu, Zielonej Górze i Starogardzie Gdańskim.

Cinema City oferuje także unikalną, roczną kartę Cinema City Unlimited, dzięki której tylko za 44 zł lub 52 zł miesięcznie, każdy kto ceni wysokiej jakości filmową rozrywkę, może oglądać bez ograniczeń tyle filmów, ile chce.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited

 
 
 
****
 
 
 

 
 

Zasmakuj w hinduskich smakach kina. 

 
„Chef”, nowy hit Bollywood, tylko w Cinema City.
 

W czwartek 12 października w wybranych kinach Cinema City odbędą się pokazy specjalne filmu „Chef” - kulinarnej podróży przez Indie i jednocześnie poruszającej, pełnej energii opowieści o życiu i o tym, co najważniejsze - miłości i rodzinie.
 Bilety można kupić już teraz w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.
 
Bohaterem filmu „Chef” jest Roshan Kalra, nagrodzony gwiazdką Michelin szef kuchni prowadzący w Nowym Jorku indyjską restaurację Galli. Skoncentrowany na karierze zaniedbuje relacje z najbliższymi, a rosnąca sława wpływa negatywnie również na jego karierę. Gdy okoliczności skłonią Roshana do powrotu do Indii, zmuszony będzie zastanowić się nad swoim życiem i priorytetami. Spotkanie z żoną i 11-letnim synem zainspiruje go do zmian, otworzenia food trucka o wdzięcznej nazwie „Raasta Cafe” i rozpoczęcia podróży do korzeni, w poszukiwaniu dawnych pasji.

„Chef” to barwna opowieść o wspaniałej kuchni, miastach i kulturze indyjskiej. Wyprawa z Koczin przez Goa, aż do Delhi przywraca wspomnienia i wzmacnia więź ojca z synem. Wchodzący w „drugą dojrzałość” Roshan dostrzega, że musi zmienić priorytety w życiu, co może się okazać kluczem do zagubionego szczęścia.

„Chef” to remake amerykańskiego filmu o tym samym tytule w reżyserii Jona Favreau. W filmie wystąpili gwiazdorzy Bollywood: Saif Ali Khan i Chandan Roy Sanyal. Obraz wyreżyserował Raja Krishna Menon, znany m.in. z produkcji „Airlift”.

„Chef” - najnowszy hit kina bollywoodzkiego - można obejrzeć tylko 12 października w wybranych kinach Cinema City w Warszawie, Łodzi (Manufaktura), Gdańsku, Poznaniu (Plaza), Wrocławiu (Korona), Katowicach (Punkt 44), Bydgoszczy, Częstochowie (Wolność), Bielsku-Białej, Lublinie, Toruniu (Plaza) i Zielonej Górze.

 


Święto Kina w OKF

 
 
Po raz drugi obchodzimy święto kina !
 
  Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Artystycznych (CICAE) wprowadziło do kalendarza Europejski Dzień Kina Artystycznego, którego pierwsze obchody odbyły się 9 października 2016. Począwszy od 2016 roku Europejski Dzień Kina Artystycznego będzie obchodzony co roku, w drugą niedzielę października.
 
   Europejski Dzień Kina Artystycznego zwraca uwagę zarówno na film jako dziedzinę sztuki, jak i miejsce, czyli kino.  Święto dotyczy zarówno filmu jako formy przekazu artystycznego, jak i kin jako obiektów, bez których ten przekaz byłby niemożliwy.
 
  Celem Europejskiego Dnia Kina Artystycznego jest promowanie wysokiej wartości europejskich filmów, które odzwierciedlają kulturową, społeczną i językową różnorodność kontynentu w bardzo szczególny sposób, ale także sprawiają, że kino, zwłaszcza filmy artystyczne, stają się coraz bardziej atrakcyjne także dla młodszych pokoleń. Do świętowania różnorodności kinematografii europejskiej przyłączyło się ponad tysiąc kin.
 
15 października zapraszamy do celebrowania 2. Europejskiego Dnia Kina Artystycznego!
Przygotowaliśmy dla Państwa : pokazy przedpremierowe, prelekcje, zabawy dla najmłodszych.
 
 
11.00
O CZYM SZUMI LAS ? animacja b/o
Szwecja 2013
14.00
PO TAMTEJ STRONIE    przedpremiera
Polska 2016
16:00
NA MLECZNEJ DRODZE przedpremiera    
Czechy 2016
18:30
MÓJ VINCENT                   
Niemcy 2016
20.30
NASZ NAJLEPSZY ROK
Polska 2016
 
Wszystkie bilety 10 zł
 
 
 
 
11.00 O CZYM SZUMI LAS      animacja, 6+
Norwegia 2016 , 75 min., reż. Rasmus A. Sivertsen
Piękna animacja, która zachwyca stroną estetyczną i poziomem wykonania, bawi i zarazem edukuje. W lesie mieszkają zwierzęta duże i małe, ale najwięcej uwagi poświęca się tu najmniejszym jego mieszkańcom czyli myszkom. Ponieważ czują się zagrożone zwracają się do rządzącego leśną społecznością Pana Niedźwiedzia, aby przegłosować nowe prawo, proklamujące przyjaźń między zwierzątkami i zabraniające ich zjadania. Jednak pro-wegetariańska ustawa jest nie do przyjęcia dla lisa, który nie ma zamiaru żywić się marchewkami.  
Uwaga ! Organizujemy seanse przedpołudniowe na życzenie grup zorganizowanych.
 
14.00 PO TAMTEJ STRONIE    przedpremiera !
Finlandia/Niemcy 2017,  98 min.,  reż. Aki Kaurismaki
wyk.: Sherwan Haji, Sakari Kuosmanen, Janne Hyytiäinen i in.
Nagrodzona na ostatnim festiwalu w Berlinie czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego. Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa. Historia mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni?
W najnowszym filmie Kaurismäki nie pozostaje głuchy na echa wzbierającej na całym świecie fali ksenofobii i nacjonalizmu (w jednej ze scen Khaled opowiada o tym, jak w drodze do Finlandii został pobity przez skinheadów w Gdańsku). Fiński reżyser swoim zwyczajem potrafi jednak przebić się przez warstwę smutku, by zaoferować widzom porcję niełatwego optymizmu i zaraźliwego poczucia humoru
 
16.00  NA MLECZNEJ DRODZE     przedpremiera !
Wielka Bryt./Serbia/Meksyk/USA 2016, 125 min., reż. Emir Kusturica
wyk.: Monica Bellucci, Emir Kusturica, Sloboda Micalovic, Natasa Ninkovic i in.
Pełen witalności, magii, humoru i doskonalej muzyki najnowszy film jednego z najważniejszych i najbardziej wyrazistych europejskich twórców. U Kusturicy śmiech bardzo łatwo przechodzi w łzy, a pozorna beztroska okazuje się podszyta głęboką melancholią. Ogarnięta wojną Jugosławia staje się areną pięknej i głęboko przejmującej historii miłosnej. Poczciwy muzyk Kosta, spotyka przypadkiem  swoją miłość sprzed lat. Choć dziewczyna, zwana Panną Młodą, szykuje się do ślubu z lokalnym bohaterem wojennym, w spontanicznym odruchu postanawia uciec z dawnym ukochanym. Nawet jeśli brzmi to jak swoista mission impossible, bohaterowie wierzą, że wytworzona między nimi namiętność potrafi unieważnić wszelkie przeciwności losu. Serce przezwycięża rozum, a wszelkie przeciwności losu wydają się być niczym w porównaniu z wizją wspólnego szczęścia. Rozpoczyna się ucieczka pośród świszczących kul, wybuchających co rusz pocisków i rozległych pól minowych.
 
18.30 TWÓJ VINCENT
Polska/Wielka Brytanie 2017, 95 min.,  reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie, pierwszy w historii kina animowany film pełnometrażowy, który powstał dzięki ręcznie malowanym płótnom. Każda z 65.000 klatek filmu jest obrazem olejnym, namalowanym na płótnie przy użyciu tej samej techniki, jaką stosował Van Gogh. Przy tworzeniu filmu pracowało 125 malarzy. Bohaterowie obrazów Vincenta van Gogha przedstawiają historię życia oraz tajemniczej śmierci artysty. 27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?
 
 
20.30 NASZ  NAJLEPSZY  ROK    przedpremiera !
Francja 2017, 113 min., reż. Cedric Klapisch
wyk.:  Pio Marmaï, Ana Girardot, François Civil i in.
Nowa komedia Cédrica Klapischa, mistrza francuskiego humoru i twórcy „Smaku życia”. Seria podbiła serca widzów, zgarniając nagrody publiczności od Francji po Australię. Teraz Klapisch powraca do korzeni, odwiedzając burgundzkie winnice i odkrywając przed widzami tajniki winiarstwa. „nasz najlepszy rok” to słodko-gorzka opowieść o miłości i rodzinnych perypetiach trzydziestolatków, którzy pragną odnaleźć swoje miejsce w świecie, rozliczyć się z przeszłością i na nowo pokochać swoje życie. Jak Juliette poradzi sobie z samodzielnym prowadzeniem winnicy i czy będzie w stanie bronić swojego zdania, gdy wszyscy wokół próbują jej udowodnić, że jest za młoda na winiarza? Co gorsza, jest kobietą! Czy bracia wesprą ją w tym trudnym zadaniu? Zobaczcie komedię o winie, przewrotności losu i drobnych przyjemnościach w skąpanej w słońcu Burgundii.

 

 

"Emotki: Film" w Cinema City

 
 
 

Adam Zdrójkowski, Stuu i Littlemooonster96 i inni czołowi influenserzy i gwiazdy internetu jako emotikony!
Przyjdź na „Emotki: Film” do Cinema City.

Każdy zna emotikony, ale czy ktoś był w mieście, gdzie mieszkają - Tekstopolis? 

Teraz jest to możliwe! 
 Zapraszamy na odjechaną i zabawną wycieczkę do kin Cinema City.
 Premiera już 6 października.
Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.
 
 
 
 

 

 

 

Październikowe KINO SENIORA w OKF 

 
 
10 pażdziernika,   godzina 12.00,    bilet 8 zł
 
TULIPANOWA GORĄCZKA
 Wielka Brytania/USA 2017, 107 min., reż. Justin Chadwick
wyk.: Alicia Vikander, Dane DeHaan, Zach Galifianakis , Judi Dench, Christoph Waltz
 
Dramat kostiumowy, ekranizacja powieści Deborah Moggach. XVII wiek, Amsterdam. Młoda Sophia zostaje wydana za mąż za majętnego kupca. Choć nie odwzajemnia uczucia, gotowa jest spełnić jego pragnienia i dać mu potomstwo. Dumny mąż zamawia u znanego malarza portret, na którym chce zostać uwieczniony z ukochaną. Między piękną Sophią i młodym artystą rodzi się uczucie. Kochankowie obmyślają zwodniczy plan, który pozwoli im rozpocząć nowe życie. decydują się skorzystać z panującej gorączki tulipanowej i zainwestować w ryzykowny rynek kwiatowy. Cebulki tulipanów są najbardziej pożądanym towarem i płaci się za nie niewyobrażalne sumy – jednego dnia można zdobyć lub stracić fortunę.
 
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta