Green Pack Święta
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

NTC

Subskrybuje zawartość
Tygodnik lokalny
Zaktualizowano: 12 min. 36 sek. temu

Nowe tory i rozjazdy dla pociągów towarowych z Katowic-Ligoty do Tychów

4 godziny 48 min. temu

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymieniły już m.in. 12 km torów, sieć trakcyjną i 11 rozjazdów na odcinku Katowice Ligota – Katowice Kostuchna – Tychy na linii nr 142. Remont przejazdów kolejowo-drogowych zwiększy poziom bezpieczeństwa. Efektem inwestycji będzie lepsza oferta dla przewoźników towarowych. Wartość zadania ze środków budżetowych to 50 mln złotych.

W ramach projektu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. „Inwestycja na linii nr 142 Katowice Ligota – Tychy” wymieniono rozjazdy w rejonie posterunku odgałęźnego Mąkołowiec (2 szt.), stacji Tychy (5 szt.), stacji Katowice Kostuchna (3 szt.) i posterunku Katowice Ochojec (1 szt.). Jest już  ponad 12 km nowych torów i 5 km sieci trakcyjnej. Kolejne 8 km przygotowane jest do montażu. W najbliższym czasie zakończą się prace na odcinku Tychy Mąkołowiec – Tychy.

Wykonawca przygotowuje się do remontu 7 przejazdów kolejowo-drogowych, co m.in. zwiększy poziom bezpieczeństwa. Roboty obejmą też tory i sieć trakcyjną oraz 5 obiektów inżynieryjnych, m.in. wiadukt nad DK81 w Katowicach Ligocie i most nad rzeką Mleczną w Katowicach. Dzięki pracom prędkość pociągów wzrośnie dwukrotnie z 40 do 80 km/h. Zakres projektu obejmuje także remont budynku posterunku w Katowicach Ochojcu.

Pociągi pojadą szybciej i bezpieczniej
Po zakończeniu prac pociągi towarowe skorzystają z nowych możliwości. Ruch towarowy
w Katowickim Węźle Kolejowym z północy i południa będzie kierowany z pominięciem stacji Katowice, głównie na linię nr 142, czyli przez Katowice Ligotę – Katowice Ochojec – Katowice Murcki – Katowice Kostuchnę – Tychy Mąkołowiec – Tychy. Dzięki temu odciążona będzie linia łącząca Katowice z Tychami (nr 139), a to zwiększy przepustowość – czyli będzie mogło pojechać więcej pociągów.

Linia 142 stanowi istotny element kolejowej obwodnicy GOP z północy województwa w kierunku południowym i zapewnia bezpośrednie połączenia z Jaworznem Szczakową, Mysłowicami
i Gliwicami dla ruchu towarowego, bez konieczności przejazdu przez stację Katowice.

Prace na linii 142 z Katowic Ligoty do Tychów przez Katowice Ochojec, Katowice Murcki, Katowice Kostuchnę i Tychy Mąkołowiec rozpoczęły się w pierwszym kwartale 2018 roku. Zakończenie planowane jest  w trzecim kwartale 2019 roku. Wartość inwestycji to 50 mln złotych netto, a finansowanie jest ze środków budżetowych w ramach projektu pn. „Udrożnienie podstawowych ciągów wywozowych z Górnego Śląska”.

Towary na tory
Obecnie na Śląsku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dzięki inwestycjom z Krajowego Programu Kolejowego zwiększają możliwości przewozu towarów m.in na liniach: Toszek Północ – Rudziniec Gliwicki – Stare Koźle, Chybie – Żory – Rybnik – Nędza, Wyczerpy – Chorzew Siemkowice, Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce – Dąbrowa Górnicza Wschodnia. Planowana jest modernizacja śląskiego odcinka Magistrali Węglowej: Chorzów Batory – Nakło Śląskie, który usprawni przewóz towarów w kierunku portów.

Sprawniejszy będzie ruch towarowy w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym także dzięki pracom w ramach podpisanej w styczniu umowy za ponad 250 mln zł na odcinkach Bytom – Zabrze Biskupice – Maciejów oraz na odcinku posterunek Dorota – Mysłowice Brzezinka i stacji Bytom Bobrek.2 Vinyl Zone w Częstochowie – Muzyczna Meta

19 styczeń, 2019 - 12:24

2 Vinyl Zone w Częstochowie – Muzyczna MetaEKO PATROL W WALCE Z NISKĄ EMISJĄ

17 styczeń, 2019 - 13:18

Efektem działań specjalistycznego Eko Patrolu Głównego Instytutu Górnictwa są w Częstochowie kontrole domów, w których mogą być spalane odpady lub paliwa złej jakości. Eko Patrol z dronem wkrótce ponownie pojawi się w mieście.

Efektem działań specjalistycznego Eko Patrolu Głównego Instytutu Górnictwa są w Częstochowie kontrole domów, w których mogą być spalane odpady lub paliwa złej jakości. Eko Patrol z dronem wkrótce ponownie pojawi się w mieście.

Miasto Częstochowa – po pilotażu w minionym sezonie grzewczym – w obecnym w większym stopniu korzysta z najnowszych technik pozwalających na skuteczną walkę ze smogiem. W grudniu rozpoczęło się diagnozowanie jakości powietrza w kolejnych dzielnicach miasta, w celu lokalizacji miejsc spalania odpadów lub niewłaściwych paliw, skutkujących nadmiernym zanieczyszczeniem powietrza i przyczyniających się do powstawania smogu. W grudniu Eko Patrole były prowadzane w czasie 6 dni, w warunkach atmosferycznych sprzyjających tego typu pomiarom. Serie badawczo-pomiarowe odbyły się w dzielnicach Stradom, Zawodzie i Wyczerpy. Pomiar stężeń wskaźników jakości powietrza przeprowadził Eko Patrol GIG za pomocą aparatury zainstalowanej na samochodzie elektrycznym oraz umieszczonej na dronie. Pomiary dokonywane były w godzinach popołudniowych i wieczornych, na odcinku minimum 15 km zabudowy w każdej dzielnicy, na obszarze wskazanym przez Wydział Ochrony Środowiska UM. Dodatkowo przeprowadzany był oblot dronem w pobliżu źródeł nadmiernej emisji lub emisji wskazującej na spalanie odpadów. W kontroli uczestniczył również patrol Straży Miejskiej, który mógł przeprowadzić bezpośrednią kontrolę kotła grzewczego pod kątem spalania określonych paliw lub odpadów na posesji wskazanej przez aparaturę pomiarową.

W trakcie pomiarów badano stężenia:
– pyłu zawieszonego PM 1, PM 2,5 i PM 10 wskazującego na nadmierną emisję zanieczyszczeń z paliwa stałego (paliwo złej jakości),
– chlorowodoru (HCl) wskazującego na spalanie odpadów z tworzyw sztucznych i gumy,
– formaldehydu (CH2O) wskazującego na spalanie odpadów w postaci sklejek, płyt meblowych i płyt wiórowych oraz malowanego drewna.

Podczas przeprowadzonych pomiarów wytypowano odcinki ulic lub konkretne posesje, gdzie powinny zostać przeprowadzone metodyczne kontrole bezpośrednie, realizowane przez Straż Miejską lub inspektorów Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Takie kontrole właśnie się rozpoczynają.

Eko Patrol GIG z dronem wkrótce ponownie pojawi się na ulicach Częstochowy, przeprowadzając badania i pomiary w kolejnych dzielnicach miasta.

Ze względu na możliwość kontroli posesji przez Straż Miejską Urząd Miasta prosi mieszkańców o przygotowanie do okazania atestu/certyfikatu zakupionego paliwa stałego (węgla). W sytuacjach spornych dokument ten pozwoli przenieść ewentualną odpowiedzialność z mieszkańca na firmę dostarczającą paliwo.

Wydział Ochrony Środowiska zapowiada, że nie będzie pobłażania dla osób spalających w kotłach grzewczych różnego rodzaju odpady. Proceder taki będzie karany wysokimi mandatami lub kierowaniem spraw do sądu.

Mieszkańcy mają jeszcze możliwość wskazywania miejsc, które powinny zostać przebadane i zdiagnozowane za pomocą Eko Patrolu. Informacje można przesyłać pocztą elektroniczną na adres: osr@czestochowa.um.gov.pl, pod tytułem: „Miejsce do przebadania”.

GALERIADlaczego warto kupić elektryczną suszarkę do prania?

16 styczeń, 2019 - 23:29

Dlaczego warto kupić elektryczną suszarkę do prania?
Suszarka bębnowa raczej nie znajduje się na szczycie listy wyposażenia nowego mieszkania większości Polaków. Dzieje się tak między innymi ze względu na brak odpowiedniego miejsca, a niekiedy wynika to z wątpliwości związanymi z tym, jak bardzo taki sprzęt jest faktycznie przydatny. Być może nie w każdym domu jest to konieczność, ale w większości tych gospodarstw domowych, w których są małe dzieci, dorośli i zwierzaki, zakup takiego sprzętu może być jak najbardziej uzasadniony. Ciekawe propozycje ma Samsung. Suszarka od tego producenta może zaskakiwać praktycznymi rozwiązaniami.

Kiedy suszarka bębnowa przyda się w domu?
Taka chociażby suszarka Samsung – suszarka, która może sprawdzić się jako samodzielne urządzenie lub dopełnienie klasycznej suszarki rozkładanej. Suszarka bębnowa każdego producenta będzie miała nad nią przewagę w szybkości suszenia prania. Nie jest to jednak jedyna jej zaleta. Suszarka elektryczna zajmie mniej miejsca niż ta metalowa. Minusem suszenia ubrań na zewnątrz, szczególnie jesienią i zimą, jest bardzo długi czas schnięcia, uzależnienie od pogody, a także wchłanianie przez tkaniny różnych zapachów z powietrza, w tym np. dymu. Poza tym suszarka elektryczna jest bardziej wydajna, bo pozwala szybko wysuszyć dużą ilość prania. Jest niezawodna wtedy, kiedy potrzebujemy prędkiego osuszenia ubrań zamoczonych deszczem albo po prostu odświeżenia tych, które nie są brudne, ale złapały np. zapach dymu papierosowego. Każdy, kto kiedykolwiek suszył pranie w domu na suszarce, zna specyficzny zapach mokrych ubrań. Może temu zapobiec model firmy Samsung. Suszarka tego producenta wyeliminuje ten problem.

Czym może zaskoczyć Samsung suszarka?
Pobór prądu może skutecznie zniechęcić do zakupu takiego sprzętu, jednak wysoka klasa energetyczna, jaką wyróżnia się chociażby właśnie Samsung. Suszarka tego producenta pozwala go ograniczyć. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie czynnika termicznego zamiast klasycznej grzałki do ogrzewania powietrza. To umożliwia wykorzystanie do suszenia niższej temperatury. Przydatnym rozwiązaniem jest też funkcja OptimalDry, która kontroluje poziom wilgotności tekstyliów i na tej podstawie dopasowuje temperaturę i zużycie energii niezbędne do szybkiego wysuszenia prania. Program Super Speed z kolei pozwala na skrócenie czasu prania i suszenia do około 2 godzin, co jest świetną opcją, jeśli zapomnimy o tym, by wcześniej odświeżyć ubranie na specjalną okazję. Jedną z wad zarzucanych suszarkom do ubrań jest też wysoki poziom hałasu. To rzeczywiście może być uciążliwe, chyba że i na to zwrócimy uwagę podczas kupowania odpowiedniego dla nas urządzenia. Te nowoczesne modele emitują hałas nieprzekraczający 63 dB. Oszczędne osoby docenią też możliwość odświeżenia ubrań gorącym powietrzem bez konieczności ich prania. To dobry sposób na usunięcie bakterii i nieprzyjemnych zapachów. Takie rozwiązanie jest porównywane do prania chemicznego i daje bardzo podobny efekt.74. ROCZNICA ZAKOŃCZENIA OKUPACJI HITLEROWSKIEJ

16 styczeń, 2019 - 20:41

16 stycznia na Cmentarzu Kule odbyła się uroczystość upamiętniająca 74. rocznicę zakończenia okupacji hitlerowskiej w Częstochowie.

Podczas symbolicznej uroczystości zastępca prezydenta Częstochowy Andrzej Babczyński oraz przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski złożyli kwiaty i zapalili znicze na kilku wybranych grobach żołnierzy radzieckich, poległych w styczniu 1945 roku w Częstochowie.

Organizatorem uroczystości był Wydział Kultury Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy.

Na nekropolii znajduje się 88 mogił zbiorowych oraz 222 mogiły indywidualne żołnierzy radzieckich.OD SŁOWA DO ŚWIATA WOLNEGO OD PRZEMOCY

15 styczeń, 2019 - 23:33

Podczas prawdziwego święta życzliwości, serdeczności i dobroci – finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – doszło do tragicznego aktu przemocy. Przeciwdziałanie mowie nienawiści i czynom, które mogą z niej wynikać, wymaga czasu, konsekwencji i wysiłku różnych środowisk. Sukcesywne działania w tej sferze będą dawać efekty. W Częstochowie zaczyna się 3. edycja projektu ,,Strefa empatii”.

Celem projektu, adresowanego zwłaszcza do najmłodszych, jest propagowanie zasad porozumienia bez przemocy, edukacja w zakresie polubownego rozwiązywania sporów i przeciwdziałanie mowie nienawiści. Od chwili jego startu w 2017 roku wzięło w nim udział już kilkaset osób. Uczennice i uczniowie ukończyli szkolenie mediacji rówieśniczej – dzisiaj promują w swoich szkołach zachowania sprzyjające tolerancji, a także umiejętność dostrzegania i akceptowania różnic między ludźmi. Zorganizowano też warsztaty antydyskryminacyjne dla młodzieży oraz warsztaty z języka porozumienia dla kadry pedagogicznej. W Urzędzie Miasta opracowano grę edukacyjną, niezwykle przydatną podczas tego rodzaju szkoleń. Jej celem – obok zabawy – jest namysł nad krzywdzącymi stereotypami, a także własnymi poglądami i postawami wobec innych ludzi. Z kolei częstochowskie obchody Dnia Praw Człowieka są okazją, aby organizować m.in. konkursy dla dzieci i młodzieży poświęcone tej tematyce (w zeszłym roku był to także konkurs na krótki film promujący szacunek dla różnorodności).

Częstochowski samorząd będzie nadal promował działania antydyskryminacyjne, sprzyjające wolnemu od nienawiści dialogowi. Zadaniem zleconym w ramach konkursu jest prowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej – aktualnie twa ocena wniosków. W lutym zostanie także ogłoszony otwarty konkurs na przeprowadzenie zadania pod nazwą „Strefa empatii – język porozumienia”.

Najważniejszym dążeniem wszystkich środowisk uczestniczących w życiu publicznym w Polsce – w tym instytucji samorządowych – powinno być zahamowanie narastającego w ostatnich latach, pozbawionego racjonalnych podstaw konfliktu. Ważne jest także zasypywanie często wyolbrzymianych – choć oczywistych w demokracji – podziałów. Trzeba promować cywilizowany dialog służący porozumieniu oraz aktywne przeciwdziałanie mowie nienawiści i jej możliwym skutkom.Żałoba w Częstochowie

15 styczeń, 2019 - 23:31

Prezydent Częstochowy ogłosił w mieście żałobę po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Trwa od południa we wtorek 15 stycznia do czwartku 17 stycznia włącznie. To symboliczny gest solidarności z Gdańskiem, a także wyraz niezgody na akty przemocy i nienawiści.

W związku z żałobą przy budynkach Urzędu Miasta zawisły opuszczone do połowy masztu flagi narodowe. Wyłączona została też czasowo iluminacja świąteczna na placu Biegańskiego. Flagi pojawią się też na autobusach i tramwajach częstochowskiego MPK kursujących po mieście.

Prezydent miasta apeluje o powstrzymanie się w okresie żałoby przed organizacją w Częstochowie imprez o charakterze ściśle rozrywkowym i karnawałowym. Inne imprezy kulturalne odbędą się zgodnie z wcześniejszymi planami. Niektóre z nich, np. spektakle w Teatrze im. A. Mickiewicza, zostaną poprzedzone minutą ciszy pamięci zamordowanego prezydenta.

Decyzja o ogłoszeniu żałoby jest symbolicznym gestem solidarności ze społecznością Gdańska, wyrazem niezgody Częstochowy na akty przemocy i nienawiści, zarówno tej fizycznej, jak i słownej.

– Śmierć Pawła Adamowicza, atak na niego podczas tak radosnego święta jakim jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od 27 lat jednoczy zdecydowaną większość Polek i Polaków – to wydarzenie bez precedensu – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Paweł Adamowicz był jednym z nas, samorządowcem, człowiekiem, który wierzył w demokrację obywatelską, dla którego najważniejsze były wolność, równość, solidarność i otwartość. Jak się okazuje, musiał zapłacić za to najwyższą cenę. To bardzo bolesna strata dla polskiego samorządu. Chcemy jako Częstochowa zaznaczyć swoją ludzką solidarność z Gdańskiem i powiedzieć, wraz z przedstawicielami innych polskich samorządów: dość nienawiści!

Prezydent Częstochowy wziął w poniedziałek udział w milczącym zgromadzeniu na placu Biegańskiego poświęconym pamięci prezydenta Pawła Adamowicza. Poświęcił mu także istotną część swojego wystąpienia w czasie wieczornego, miejskiego spotkania noworocznego w częstochowskiej Filharmonii. Uczestnicy spotkania uczcili pamięć zasłużonego polskiego samorządowca minutą ciszy.Nowy „Płatnik” już do pobrania

15 styczeń, 2019 - 23:28

Jedną ze zmian, która obowiązuje od stycznia 2019 r. było wprowadzenie projektu e-akta, czyli skrócenie okresu przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej z 50. do 10. lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych dostosował program Płatnik i aplikację ePłatnik do nowych przepisów.
Osoby, które nie pobrały jeszcze nowej wersji Płatnika mają na to czas do 25 stycznia.

Od 1 do 25 stycznia będą funkcjonowały równolegle dwie wersje programu, dotychczasowa 10.01.001 oraz nowa 10.02.002. Od 26 stycznia nowy Płatnik na dobre zastąpi „starego”.
Przedsiębiorcy, którzy będą rozliczać składki za grudzień 2018 r. mogą zrobić to jeszcze
z wykorzystaniem „starej” wersji Płatnika. Ci, którzy pobrali nową wersję programu, składki za grudzień rozliczą już w zaktualizowanym formularzu ZUS DRA. Przy przekazywaniu danych za ubezpieczonych w rozliczeniu za grudzień 2018 r. nie należy jeszcze używać dokumentu ZUS RPA.
Nową wersję należy pobrać, jeśli w pierwszej połowie stycznia 2019 r. zamierzamy wyrejestrować pracownika z ubezpieczeń. Należy pamiętać, że z pierwszym dniem nowego roku zmienił się dokument ZUS ZWUA. Oznacza to, że przy wyrejestrowywaniu pracowników konieczne będzie uzupełnienie kodu przyczyny wyrejestrowania oraz podanie podstawy prawnej rozwiązania stosunku pracy.
Rozliczenie składek za styczeń 2019 r. (w lutym) trzeba już przygotować w nowej wersji programu. Jeśli pracownik w styczniu tego roku osiągnął bądź osiągnie przychody za poprzednie lata (np. „trzynastkę”) poza raportem ZUS RCA powinno się przekazać do Zakładu także nowy dokument ZUS RPA. Tak będzie przy rozliczaniu składek za każdy miesiąc, w którym nastąpi wypłata za ubiegłe lata.
Więcej informacji na temat „nowego” Płatnika na stronie zus.pl oraz w każdej stacjonarnej placówce ZUS.

Prościej, taniej, e-akta – bezpłatne szkolenia
Więcej informacji na temat zakresu danych, jakie będą wykorzystywane w nowych raportach ZUS RIA i ZUS RPA oraz zmian wprowadzonych w formularzach ZUS ZWUA, ZUS DRA, informacji rocznej oraz miesięcznej dla osoby ubezpieczonej można znaleźć na stronie www.zus.pl  oraz www.e-akta.gov.pl.

Dodatkowo Oddziały ZUS w województwie śląskim organizują bezpłatne szkolenia z zakresu e-akt. Najbliższe szykuje się w Zabrzu, 16 stycznia o godz. 10.00, zapisy na szkolenie pod nr tel. 32 277 87 76, kolejne już 21 stycznia, godz. 12.00, w Częstochowie (zapisy pod nr tel. 34 368 94 80, 34 368 91 33 lub e-mailowo: zus.szkolenia.czewa@zus.pl), a następnie22 stycznia o godz. 9.00 w Rybniku, (zapisy pod nr tel. 32 4391 146) oraz w Dąbrowie Górniczej, Zawierciu i w Sosnowcu (zapisy email: Sosnowiec_szkolenia@zus.pl), 25 stycznia o godz. 9.00 w Jaworznie (zapisy Sosnowiec_szkolenia@zus.pl). Kto nie zdąży w tych terminach, to jeszcze może skorzystać ze szkolenia organizowanego 30 stycznia o godz. 10.00 w Oddziale ZUS w Chorzowie (zapisy pod nr tel. 32 349 06 81).

Informacje o szkoleniach można znaleźć na stronie www.zus.pl, w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.AKADEMICKA CZĘSTOCHOWA – NAGRODY ZA NAJLEPSZE PRACE

15 styczeń, 2019 - 23:22

W minionym roku odbyła się kolejna edycja konkursu „Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy za najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z promocją Częstochowy”. Znamy już nazwiska laureatów.

Celem konkursu przeznaczonego dla absolwentów uczelni wyższych, realizowanego w ramach programu „Akademicka Częstochowa” jest m.in.: promocja nowatorskich rozwiązań projektowych i organizacyjnych w sferze rozwoju miasta oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Częstochowy jako jednostki gospodarczej, oświatowej i kulturalnej.

W kategorii Praca Inżynierska I nagrodę za pracę „Projekt wentylacji mechanicznej garażu podziemnego” otrzymała Adrianna Luter, a II za „Projekt modernizacji schroniska dla zwierząt” Anna Szczygieł.

W kategorii Praca Magisterska najlepsza była praca Renaty Tomczyk „Pomoc publiczna udzielana w podatku od nieruchomości na przykładzie miasta Częstochowy”. Drugą nagrodę za „Częstochowa w okresie międzywojennym – najważniejsze dzieła architektury użyteczności publicznej” dostała Olga Desperak.

W kategorii Praca Doktorska laureatką została Iwona Skrzypczyk-Gałkowska za pracę „Proza Ludmiły Marjańskiej”

Nagrody – po 5 tys. za pierwsze miejsce i 4 tys. za drugie – wręczono podczas spotkania noworocznego Prezydenta Miasta, w poniedziałek, 14 stycznia w Filharmonii Częstochowskiej.NAGRODY DLA PROMOTORÓW

15 styczeń, 2019 - 23:21

Przyznano nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta Częstochowy w ramach programów „Teraz Lepsza Praca”, „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”, „Częstochowa wspiera Seniorów” i „Przyjazna Częstochowa”. Wręczono je w poniedziałek, podczas spotkania noworocznego w Filharmonii Częstochowskiej. Uroczystość poprzedziła minuta ciszy, którą uczczono tragiczną śmierć Pawła Adamowicza.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu Promotor Częstochowskiej Gospodarki w ramach programów „Teraz Lepsza Praca”, została firma Guardian Częstochowa Sp. z o.o. Za imponujący przykład połączenia profesjonalizmu, kreatywności i wielkiego serca Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Częstochowy „Promotor Częstochowskiej Gospodarki 2018” otrzymała Katarzyna Woszczyna.
Ponadto wyróżniono firmy Asten Group Sp. z o.o., Exact Systems SA i Energotechnika Engineering Sp. z o.o.

Guardian Częstochowa Sp. z o.o. – polski przedstawiciel jednego z wiodących światowych producentów szkła powlekanego, float. Obecnie trwa budowa drugiego zakładu, który zaspokoi popyt na szeroką gamę produktów szklanych. Decyzja o takiej inwestycji jest potwierdzeniem atrakcyjności i wiarygodności Częstochowy jako ośrodka biznesowego. Firma jest nie tylko dużym pracodawcą , ale również szczególnie cennym partnerem w regionie.

Asten Group Sp. z o.o. – jeden z europejskich liderów w sprzedaży wtryskarek; laureat „Diamentu Forbsa” oraz „Gazeli i Orła Biznesu”. Firma znana z aktywności w działalności społecznej oraz licznych inicjatyw prorozwojowych łączących świat biznesu i nauki.

Exact Systems SA – lider w outsourcingu kontroli jakości komponentów i wyrobów gotowych dla przemysłu motoryzacyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej; laureat Medalu Europejskiego przyznawanego przez Business Centre Club oraz Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego za produkt o najwyższych standardach europejskich.

Energotechnika Engineering Sp. z o.o. – swoją pozycję na rynku specjalistycznych usług inżynierskich dla energetyki i ochrony środowiska buduje od lat, zapewniając klientom najwyższą jakość, połączoną z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi; laureat Medalu Europejskiego przyznawanego przez Business Centre Club.

Katarzyna Woszczyna – wiceprezes Zarządu Business Centre Club, kanclerz Loży Częstochowskiej; aktywna uczestniczka życia gospodarczego i społecznego w regionie i w kraju; oddana rzeczniczka interesów Częstochowy. Nagrodzona Złotym Piórem za działalność promującą gospodarkę, uhonorowana Statuetką Prezesa Business Centre Club za zasługi dla krzewienia idei przedsiębiorczości.

Wyróżnienia przyznawane są za wyjątkowe zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju lokalnej przedsiębiorczości oraz tworzenie klimatu dla biznesu i nowych inwestycji. Mają one na celu rozwijanie aktywności obywatelskiej oraz promowanie rozwoju gospodarczego miasta.

Wyróżnienia wręczyli 15 stycznia podczas noworocznego spotkania w Filharmonii Częstochowskiej prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski.

Podczas spotkania wręczono także nagrody w kategoriach „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”, „Częstochowa wspiera Seniorów” i „Przyjazna Częstochowa”.

W kategorii „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” zwyciężyła firma Nextbike Polska SA, która jest współtwórcą sukcesu, jakim stał się Częstochowski Rower Miejski. Pomysł od pierwszych dni cieszył się ogromną popularnością. Rowery wypożyczono ponad 180 tysięcy razy, co oznacza, że każdy z nich miał w sezonie przeszło 900 użytkowników. Dzisiaj można powiedzieć, że rower publiczny wrósł już w krajobraz miasta Częstochowy.

W kategorii „Częstochowa wspiera Seniorów” laureatką została dr Joanna Górna, kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym.
W tym roku minie 25 lat od założenia Uniwersytetu III Wieku przy ówczesnej Wyższej Szkole Pedagogicznej, obecnym Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Uniwersytet powstał z myślą o aktywizacji intelektualnej i społecznej osób w „złotym wieku”. Stowarzyszenie wspiera, inspiruje, motywuje słuchaczy i pomaga w tworzeniu społeczności aktywnych seniorów.

Laureatem w kategorii „Przyjazna Częstochowa” został Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. Nagroda została przyznana w dowód uznania za działania proekologiczne w ramach miejskiego programu „Zielona Częstochowa”. Przy odnowionych ścianach bloków komunalnych posadzono graby pospolite, a na 40 miejskich osłonach śmietnikowych winobluszcze.
Rozpoczęto tworzenie w mieście infrastruktury wypoczynkowej: mini-parków, gdzie nasadzono krzewy i drzewa oraz zainstalowano ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci.
Spółka wraz z Częstochowskim Przedsiębiorstwem Komunalnym, zebrała 5 ton elektrośmieci podczas bezpłatnej zbiórki odpadów problemowych. Ponadto prowadzi akcję edukacyjną pod hasłem „Czyste podwórko”. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców do sprzątania po swoich psach.WOŚP 2019 W CZĘSTOCHOWIE

15 styczeń, 2019 - 09:56

13 stycznia po raz 27. zagrała w Częstochowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierano na specjalistyczny sprzęt dla dziecięcych szpitali w Polsce.

Jak co roku na uczestników imprezy czekał szereg atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Wszystko zaczęło się od startu VII Częstochowskiego Biegu „Policz się z cukrzycą”, w którym wzięło udział około 200 biegaczy. Następnie częstochowskimi Alejami przemaszerowała „Parada Serc” z udziałem najmłodszych mieszkańców miasta. W międzyczasie na przybyłych na plac Biegańskiego czekały takie propozycje, jak przyjezdne wesołe miasteczko, animacje i konkursy, wojskowa grochówka, czy stoiska wystawców. Orkiestrowe granie odbywało się również poza centrum miasta. Zainteresowani mogli skorzystać m.in. z lekcji nurkowania, zawodów paintballowych, konsultacji weterynaryjnych, przejażdżki samochodem terenowym. Tradycyjnie nie mogło również zabraknąć wolontariuszy z puszkami – w tym roku było ich pół tysiąca.

Jednym z najważniejszych punktów wydarzenia były koncerty. Na scenie na placu Biegańskiego pojawili się tacy artyści, jak: Wisien, Eternal Spiritis, Wszyscy byliśmy harcerzami, RobGitarnik & Positive Virus oraz Pączki w Tłuszczu. Gwiazdą Finału był zespół Big Cyc.

W tym roku zbierano pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce jest ich dziś blisko 50. Swoim zasięgiem obejmują teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Końcówkę 27 finału WOŚP przyćmiły tragiczne wieści z Gdańska, gdzie podczas „Światełka do Nieba” 27-letni mężczyzna zaatakował nożem prezydenta miasta. Jeszcze tego samego dnia wyrazy solidarności z Pawłem Adamowiczem opublikował w mediach społecznościowych prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który – podobnie jak prezydent Gdańska – tego dnia kwestował i wziął udział w „Światełku do Nieba”.Wizyta prezydenta Dudy odwołana z powodu tragedii w Gdańsku

14 styczeń, 2019 - 13:54

WYDARZENIA. Zaplanowana na wtorek wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Lublińcu, Herbach i Kłobucku została odwołana. Prezydent tego dnia uda się do Gdańska w związku z szokującym wydarzeniem, do jakiego doszło tam w niedzielę. Paweł Adamowicz, prezydent tego miasta, został wówczas bardzo poważnie zraniony nożem przez 27-letniego Stefana W.

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, został poważnie ranny podczas odbywającego się w tym mieście finału WOŚP. 27-letni Stefan W. wtargnął na scenę uzbrojony w nóż i zadał samorządowcowi szereg ciosów, wywołując bardzo poważne obrażenia, m.in. poważne rany serca, przepony i narządów wewnątrz jamy brzusznej. Paweł Adamowicz przeszedł 5-godzinną operację, jego życie jednak nadal jest zagrożone.

W związku z tym wstrząsającym zdarzeniem zaplanowana na wtorek wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Lublińcu, Herbach i Kłobucku została odwołana. Prezydent Duda tego dnia uda się do Gdańska, a nasz region odwiedzić ma w innym terminie. Data wizyty nie jest jeszcze znana. (as)Szczury w bakaliach w Biedronce – WIDEO

13 styczeń, 2019 - 21:31

Szczury w bakaliach w Biedronce. „Zamiast pestek było to coś”. Jeronimo Martins, właściciel sieci odpowiadział

Klientka Biedronki z Pęcic zamieściła w sieci wideo ze sklepu. Na nagraniu widać, że w bakaliach zalęgły się małe szczury. Jeronimo Martins już skomentowało całą sprawę.
Klientka wrzuciła film do sieci i skomentowała:

,, Idąc dzisiaj na zakupy pomyślałam że wezmę pestki dyni na przekąskę, zamiast pestek było to coś… ktoś… nie wiem jak to nazwać. „
W bakaliach bowiem „zamieszkały” sobie najprawdopodobniej małe szczury, które wylegiwały się w pudełku w otoczeniu migdałów i orzechów nerkowca. Zwierzątka są niewielkie, niewiele większe od bakalii wokół.

„Fakt” zwrócił się do Jeronimo Martins, właściciela Biedronki , o wyjaśnienia w sprawie.

W nadesłanym dziennikowi wyjaśnieniu, czytamy:

,, Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o gryzoniach w tym sklepie, uprzątnęliśmy placówkę, usunęliśmy bakalie z sali sprzedaży oraz wezwaliśmy firmę deratyzacyjną”. Jeronimo Martins podkreśliło też, że sklep znajduje się niedaleko pól uprawnych, przez co i tak organizowane są tam dodatkowe kontrole. „Tym bardziej jest nam przykro, że w tej placówce, mimo powyższych działań, pojawiły się gryzonie” – wskazano w odpowiedzi.

http://trybunaczestochowska.pl/wp-content/uploads/2019/01/49336056_159695791664652_4370354650951330072_n.mp4
Źródło gazeta.pl i FaktZapowiedź meczu I ligi siatkówki Exact Systems Norwid vs Olimpia Sulęcin

10 styczeń, 2019 - 09:02

Zarząd i zawodnicy KS Exact Systems Norwid Częstochowa serdecznie zapraszają na mecz w ramach XIX kolejki I ligi pomiędzy Exact Systems Norwidem Częstochowa a Olimpią Sulęcin
który odbędzie się we wtorek , 15 stycznia 2019r, o godz. 18:30 w hali IX LO im. C.K. Norwida w Częstochowie, przy ul. Jasnogórskiej 8.

Wstęp na hale od godz. 17:30.

Bilety do nabycia w cenie:
– 5,00 zł Bilet Ulgowy
– 10,00 zł Bilet Normalny
– 20,00 Bilet Rodzinny

Mecz będzie można również obejrzeć na żywo na kanale Polsat Sport.

Przypominamy również o akredytacjach na sezon 2018/19, które można składać przez system https://www.accredito.com/pl !!!

.a:hover {opacity: 0.8;} .a {transition: all 0.5s ease;}ANDRZEJ BABCZYŃSKI ZASTĘPCĄ PREZYDENTA CZĘSTOCHOWY

10 styczeń, 2019 - 08:58

9 stycznia Andrzej Babczyński objął funkcję zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy. Będzie odpowiadał m.in. za sprawy związane z miejskimi inwestycjami, funduszami unijnymi, ekologią i mieniem komunalnym.

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk zapowiedział nominację Andrzeja Babczyńskiego na to stanowisko w drugiej połowie grudnia 2018 roku. Powołanie na wakujące stanowisko drugiego zastępcy prezydenta Częstochowy nastąpiło ostatecznie zarządzeniem prezydenckim z 8 stycznia 2019 r.

Zgodnie z podziałem zadań między prezydentem i jego zastępcami, nowy zastępca będzie nadzorował pracę Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju, Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych, Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Wydziału Mienia i Nadzoru Właścicielskiego oraz Biura Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta.

Andrzej Babczyński jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej oraz studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Jest prezesem Zarządu Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych w Częstochowie. Od początku pracy zawodowej był związany z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego SA w Częstochowie. Od 2002 roku był prezesem Zarządu – dyrektorem naczelnym tego przedsiębiorstwa.

W ramach Związku Komunalnego Gmin ds. Wodociągów i Kanalizacji (organu właścicielskiego dla PWiK) był jednym ze współtwórców systemu zaopatrzenia w wodę Częstochowy oraz 8 ościennych gmin, dla ok. 350 tys. mieszkańców i 2,5 tysiąca zakładów produkcyjnych i usługowych.

W latach 2002-06 współuczestniczył w realizacji unijnego programu, w ramach którego powstała pierwsza w Polsce i dotychczas jedyna stacja uzdatniania wody w technologii biologicznej denitryfikacji. Z jego inicjatywy w częstochowskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji wprowadzono m.in. Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem ISO 9000 – ISO 14001: 2005 i opracowano „Zintegrowany system gospodarowania i ochrony zbiornika wód podziemnych GZWP 326”.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie jako pierwsze w branży wodociągowej i 11. instytucja w naszym kraju, zostało zarejestrowane w Systemie Ekozarządzania i Audytu (EMAS) Unii Europejskiej.

Andrzej Babczyński jest bezpartyjny. Ma żonę i trójkę dzieci.

Jego pasją jest sport i muzyka (głównie rock lat 70. oraz jazz). Kiedyś wyczynowo uprawiał siatkówkę, teraz rekreacyjnie grywa czasami w tenisa ziemnego, jeździ na nartach i desce z żaglem.CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI?

8 styczeń, 2019 - 17:48

Teatr im. Adama Mickiewicza zaprasza na premierę spektaklu w reżyserii dyrektor artystycznej częstochowskiej sceny Magdaleny Piekorz. W inscenizacji weźmie udział kilkudziesięciu aktorów.

Ameryka, lata 30., czas Wielkiego Kryzysu – biedy, głodu i marazmu. Show-biznes stwarza potwora w postaci trwających tygodniami maratonów tańca. Do Hollywood – fabryki marzeń – przyjeżdżają setki desperatów. Wśród nich są m.in. Gloria marząca o zrobieniu kariery aktorskiej, Robert, który chce zostać reżyserem, Alice – prowincjonalna aktorka w stylu „american sweetheart”, ciężarna Ruby i jej mąż, który bez skrupułów zachęca żonę do udziału w krwawym show. Stopniowo poznajemy bohaterów – ich motywacje, marzenia i potrzeby. Jedni chcą wyrwać się z ubóstwa i apatii, drudzy pragną zrobić karierę. Dla każdego udział w przedsięwzięciu to być albo nie być. Dlatego uczestnicy idą na całość, tańcząc swój dance macabre. Dla pary, która przetrwa morderczy maraton, przewidziana jest nagroda – 1500 dolarów. Aż tyle i tylko tyle. Tańczą więc do bólu, do granic wytrzymałości, do obłędu. Nad morderczym show czuwa demoniczny konferansjer Rocky i jego pomocnicy. Maraton rozgrywa się na oczach spragnionej rozrywki widowni, podgrzewającej atmosferę, domagającej się igrzysk i spektakularnego upadku bohaterów. Żeby był fun, żeby było śmiesznie!

– Nie chciałabym, aby widz zasiadający w teatralnym fotelu czuł się komfortowo. Chciałabym, aby miał poczucie, że jest świadkiem wszystkiego, co dzieje się na scenie, żeby poczuł wysiłek, zmaganie, pot i łzy bohaterów. To jest spektakl wielowymiarowy: o kondycji społecznej, o kondycji człowieka w ogóle, o tym, w jaki sposób człowiek mierzy się z sytuacją graniczną – podkreśla Magdalena Piekorz, reżyser spektaklu, a od września ubiegłego roku dyrektor artystyczna teatru.

„Czyż nie dobija się koni?” to tytuł filmu Sydneya Pollacka, powstałego na podstawie powieści Horace’a McCoya z 1935 r. Premiera filmu miała miejsce w 1969 roku. Kilka miesięcy później okrzyknięto go jednym z najważniejszych obrazów w dziejach amerykańskiej kinematografii – był nominowany m.in. do Oscara, Złotych Globów, czy nagrody BAFTA. Teraz opowiadanie otrzymuje nowe życie. Teatr sięga po nie rzadko, ale każda inscenizacja budzi ogromne zainteresowanie.

– O realizacji tego tekstu myślałam od dawna, ale nigdy nie znalazłam odpowiedniego zespołu. Dopiero tutaj, kiedy poznałam aktorów częstochowskiego Teatru, pomyślałam: Robię to! – mówi Magdalena Piekorz

Prace nad spektaklem ruszyły w październiku 2018 roku – równolegle – na scenach Teatru Mickiewicza i Teatru Tańca Włodzimierza Kucy. W inscenizacji wystąpi kilkadziesiąt osób: aktorzy, tancerze, statyści, a także częstochowski zespół jazzowy Five O’Clock.

Premiera spektaklu „Czyż nie dobija się koni?” będzie miała miejsce 12 stycznia o godzinie 19.00 (dzień wcześniej o tej samej godzinie odbędzie się premiera nauczycielska). Kolejna możliwość obejrzenia spektaklu pojawi się 13, 16 i 17 stycznia. Późniejsze realizacje: 7,8,9 lutego.PATROLE Z GORĄCYMI POSIŁKAMI DOTARŁY W NOCY DO MIEJSC NIEMIESZKALNYCH

8 styczeń, 2019 - 17:41

W nocy z 7 na 8 stycznia miała miejsce pierwsza w tym roku akcja, w ramach której strażnicy miejscy wraz ze streetworkerami, podczas kontroli miejsc niemieszkalnych, rozdawali osobom bezdomnym ciepłą zupę, herbatę i pieczywo. Takie działania osłonowe są podejmowane w Częstochowie od wielu lat – zawsze wtedy, gdy temperatury znacząco spadają poniżej zera.

Patrole skontrolowały 30 miejsc niemieszkalnych, w których zastano w sumie 22 osoby. Łącznie wydano 32 porcje ciepłych posiłków.

Jest to akcja organizowana przez Partnerstwo Lokalne na rzecz przeciwdziałania bezdomności na terenie Gminy Miasta Częstochowy. Posiłki przygotowuje Fundacja Chrześcijańska „Adullam”, akcję koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie.

Akcja będzie kontynuowana jeśli niskie temperatura utrzymają się w wartościach znacząco poniżej zera lub wznawiana każdorazowo, gdy temperatura znowu spadnie.

Warto dodać, że Pracownicy MOPS w Częstochowie, streetworkerzy w asyście Policji lub Straży Miejskiej na bieżąco, nie tylko w najmroźniejsze noce, monitorują sytuację osób bezdomnych w Częstochowie, także tych, które przebywają w miejscach niemieszkalnych (m.in. ogródki działkowe, altany, piwnice, klatki schodowe, pustostany, kanały ciepłownicze, dworce). Po dokonaniu oceny sytuacji osoby bezdomnej pod kątem zagrożenia zdrowia lub życia, informują o możliwości uzyskania wsparcia w placówkach dla osób bezdomnych.

W uzasadnionych sytuacjach wezwane zostaje Pogotowie Ratunkowe. W sytuacjach kryzysowych, zwłaszcza w godzinach nocnych, osoby bezdomne mogą skorzystać z Ogrzewalni Miejskiej w Częstochowie przy ul. Sikorskiego 78a. Ogrzewalnia jestczynna obecnie całodobowo – osoby bezdomne mają możliwość spędzenia w niej nocy, skorzystania z łaźni, zmiany odzieży, otrzymania środków czystości, gorącej herbaty.

Kierują także do MOPS – Sekcji ds. Przeciwdziałania Bezdomności w Częstochowie przy ul. Krakowskiej 34. MOPS udziela wsparcia m.in. w zakresie kierowania do placówek całodobowych, pomocy materialnej i rzeczowej, potwierdzenia ubezpieczenia zdrowotnego, umożliwienia skorzystania z posiłku. Prowadzona jest równieżpraca socjalnapolegającam.in. na opracowaniu indywidualnego programu wychodzenia z bezdomności i wsparciu w jego realizacji.

Przypominamy, by przypadku zauważenia osób wymagających pomocy, szczególnie tych przebywających na zewnątrz, niezwłocznie zawiadomić służby np. dzwoniąc pod numer alarmowy 112, do Straży Miejskiej – tel. 986 lub poinformować MOPS w Częstochowie – tel. 34 37 24 200.987 – POMOC BEZDOMNYM

8 styczeń, 2019 - 16:51

Śląski Urząd Wojewódzki informuje o bezpłatnym numerze telefonu, pod którym można uzyskać informacje o możliwości pomocy bezdomnym.

Na numer 987 Można dzwonić zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych. Infolinia obsługiwana jest całodobowo przez służbę dyżurną Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego i świadczy usługę informowania o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych na terenie województwa śląskiego oraz numery telefonów alarmowych.Zupełnie nowa odsłona legendarnych robotów z serii Transformers!

4 styczeń, 2019 - 20:46

Zupełnie nowa odsłona legendarnych robotów z serii Transformers!
IMAX® zaprasza na kultowy film akcji „Bumblebee”

Zbliża się premiera długo wyczekiwanego spin-offu – Bumblebee – znanego wszystkim z kultowej serii Transformers. Na szóstą odsłonę niesamowitych przygód legendarnych robotów zapraszamy już 4 stycznia, podczas premiery w Cinema City! Film dostępny w najnowocześniejszej technologii IMAX® przeniesie widza prosto do Kalifornii, gdzie na krystalicznie czystym i panoramicznym ekranie będzie mógł śledzić losy żółtego Autobota! Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.

Bumblebee – żółty robot znajdujący azyl na jednym z kalifornijskich złomowisk nawiązuje kontakt z Charlie – dziewczyną wkraczającą w dorosłe życie, starającą się zrozumieć świat, by w końcu odnaleźć w nim swoje miejsce. Wraz z odrestaurowaniem zardzewiałego garbusa rozwija się przyjaźń pomiędzy Charlie a Bumblebee, który z czasem okazuje się być niezwykłym, żółtym autobotem!

Reżyserem szóstej części kultowej serii Transformers jest animator – Travis Knight, natomiast w rolach głównych wystąpili: Hailee Steinfeld, John Cena, Pamela Adlon, Kenneth Choi oraz Gracie Dzienny.

Film będzie wyświetlany między innymi w najnowocześniejszej technologii IMAX®, przedstawiającej film ze zwiększoną jasnością i kontrastem obrazu. Niecodzienne wrażenia wizualne gwarantuje panoramiczny format. Natomiast fanów naprawdę silnych wrażeń zapraszamy na seans w technologii 4DX®, której efekty specjalne pozwolą dosłownie zanurzyć w akcji, gwarantując niesamowite emocje! Poczuj mocne uderzenie akcji dzięki technologii oddziałującej na wszystkie zmysły!
Przygotuj się na wielki powrót Transformersów i przekonaj się, czy nadchodzący spin-off dorówna poprzednim częściom!
Film będzie można następnie obejrzeć we wszystkich 34 kinach Cinema City w 19 miastach w wersji 2D, natomiast w wersji IMAX® w kinach Cinema City: Sadyba (Warszawa), Punkt 44 (Katowice), Galeria Plaza (Kraków), Poznań Plaza, Manufaktura (Łódź), Wroclavia (Wrocław) i w salach 4DX® w kinach: Arkadia (Warszawa), Manufaktura (Łódź), Bonarka (Kraków), Felicity (Lublin), Bydgoszcz i Wroclavia (Wrocław).

Dodatkowo we Wrocławiu (Wroclavia) film będzie można obejrzeć w jednej z trzech kameralnych sal Cinema City Wroclavia VIP, oferujących widzom kino w wersji ALL INCLUSIVE z dodatkowym menu restauracyjnym do wyboru i innymi atrakcjami.

Cinema City oferuje także unikalną, roczną kartę Cinema City Unlimited, dzięki której tylko za 46 zł lub 55 zł miesięcznie, każdy kto ceni wysokiej jakości filmową rozrywkę, może oglądać bez ograniczeń tyle filmów, ile chce.

.a:hover {opacity: 0.8;} .a {transition: all 0.5s ease;}

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl

INFORMACJE DODATKOWE O CINEMA CITY
Cinema City Poland, należy do grupy Cineworld, która jest jedną z największych sieci na rynku rozrywki w Europie i Izraelu. Cineworld obejmuje 9 krajów: Polskę, Wielką Brytanię, Irlandię, Izrael, Węgry, Czechy, Bułgarię, Rumunię oraz Słowację. Łącznie spółka prowadzi 229 kin z ponad 2000 ekranami. W Polsce posiada 35 kin. Jako lider innowacyjnych technologii stosowanych w branży kinowej, Cinema City wprowadziło do Polski najnowsze rozwiązania udostępniając widzom 6 kin IMAX®, 6 sal ŠKODA 4DX® oraz 4 sale z nagłośnieniem Dolby Atmos®. Te przełomowe technologie pozwalają na nową jakość przeżyć kinowych, z wykorzystaniem wszystkich zmysłów i najgorętszych hollywoodzkich tytułów filmowych. Cinema City jako pierwsza i jedyna sieć kin w Polsce oferuje swoim klientom roczny abonament – Cinema City Unlimited – który umożliwia nieograniczony dostęp do filmowych hitów. Cinema City prowadzi także sprzedaż reklam w kinach za pośrednictwem New Age Media oraz dystrybucję filmów poprzez Forum Film, spółki zależne. Cineworld jest jedną z najszybciej rosnących sieci kin w Europie.
Więcej informacji na www.cinema-city.plZapowiedź meczu I ligi siatkówki Exact Systems Norwid vs Gwardia Wrocław

2 styczeń, 2019 - 21:32

Zarząd i zawodnicy KS Exact Systems Norwid Częstochowa serdecznie zapraszają na ostatni w tym roku kalendarzowym mecz, w ramach I ligi pomiędzy Exact Systems Norwidem Częstochowa vs Gwardią Wrocław który odbędzie się w sobotę , 05 stycznia 2019r, o godz. 17:00 w hali IX LO im. C.K. Norwida w Częstochowie, przy ul. Jasnogórskiej 8.

Wstęp na hale od godz. 16:00.

Bilety do nabycia w cenie :
– 5,00 zł Bilet Ulgowy
– 10,00 zł Bilet Normalny
– 20,00 zł Bilet Rodzinny

Przypominamy również o akredytacjach na sezon 2018/19, które można składać przez system https://www.accredito.com/pl !!!

.a:hover {opacity: 0.8;} .a {transition: all 0.5s ease;}Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta