Green Pack Święta
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Częstochowskie Informacje

Subskrybuje zawartość
Częstochowskie Informacje
Zaktualizowano: 4 min. 10 sek. temu

Studniówka 2019 w II L.O. im. Romualda Traugutta

18 styczeń, 2019 - 12:31
W ubiegłą sobotę, 12 stycznia, w częstochowskiej Hali Polonia, maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Częstochowie odbyli swój bal maturalny.

Po tradycyjnym polonezie, głos zabrała Dyrektor szkoły Małgorzata Jackowska, dziękując uczniom i nauczycielom za trzy lata wytężonej pracy.

Pani Dyrektor życząc wszystkim maturzystom powodzenia na zbliżających się egzaminach zaprosiła wszystkich na uroczysty bal.

Studniówkę 2019 w L.O. im R. Traugutta  uświetnił występ szkolnego zespołu rockowego "The Hackey`s" oraz wybór Króla i Królowej Balu.
Młodzież bawiła się świetnie.

Dzięki uprzejmości Komitetu Studniówkowego zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego tak ważnego dla wszystkich uczestników wydarzenia: http://czest.info/Studniówka-2019-LO-Romualda-TrauguttaSpotkania Ladies Night w Cinema City powracają w Nowym Roku!

18 styczeń, 2019 - 11:22
Początek roku to powrót cyklicznych spotkań Ladies Night! 
Na pierwszą w Nowym Roku odsłonę zapraszamy już 24 stycznia o 19:30 do kin Cinema City.Tego wieczoru, na wszystkie Panie, jak zawsze będą czekać konkursy i upominki.
Podczas imprezy przedpremierowo zostanie zaprezentowana najnowsza polska komedia „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” w reżyserii Kordiana Piwowarskiego.

Bilety są dostępne w kasach oraz na stronie www.cinema-city.pl/ladies-night.

****
„Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” to nowa polska komedia ze świetną obsadą, wyreżyserowana przez Kordiana Piwowarskiego i napisana przez Ilonę Łepkowską.

Na ekranie doborowa obsada. Do aktorów, których poznaliśmy przed laty, takich jak: Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Łaniewska, Jerzy Rogala, Wiktor Zborowski i Paweł Nowisz dołączają nowe nazwiska: Aleksandra Hamkało, Nikodem Rozbicki, Maciej Zakościelny, Katarzyna Skrzynecka, Anna Mucha, Małgorzata Rożniatowska, Joanna Jarmołowicz, Wojciech Solarz, Mayu Gralińska-Sakai, Mikołaj Roznerski i Michalina Sosna.

Podczas wieczoru Ladies Night, oprócz pokazu przedpremierowego, na Panie czekają także niespodzianki i konkursy z nagrodami! Wśród atrakcji Ladies Night będą porady specjalistów dotyczące tematów interesujących kobiety, a dodatkowo każda z uczestniczek wieczoru otrzyma zestaw upominków.

Wygraj zaproszenie: http://czest.info/kino


Filharmonia Częstochowska zaprasza!

18 styczeń, 2019 - 09:49
24.01.2019, godz. 18.00 Foyer Filharmonii  

WERNISAŻ WYSTAWY BEATY TWARDOWSKIEJ „KOLORY KARNAWAŁU”

Urodzona w Częstochowie Beata Twardowska jest absolwentką PLSP im. Jacka Malczewskiego oraz Akademii J. Długosza, gdzie uzyskała dyplom z projektowania graficznego w pracowni prof. Zdzisława Żmudzińskiego. Po studiach zajęła się projektowaniem graficznym i grafiką komputerową. Po ponad dziesięciu latach przerwy powróciła do malarstwa sztalugowego. Pierwsza kolekcja "masek weneckich" została wystawiana w galerii w Południowej Carolinie (USA). Wiele z nich tam zostało. Od początku roku 2018 powróciła do kolorowych masek weneckich, które prezentuje w Filharmonii.

Wstęp na wernisaż wolny.
Wystawę można oglądać do 03.03.2019 podczas imprez odbywających się w Filharmonii
25.01.2019, godz. 19.00 Sala koncertowa KONCERT PRZED PORTUGALSKIM TOURNÉE
 • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
 • Artur Pizarro - fortepian
 • Nuno Côrte-Real – dyrygent
w programie: Maurice Ravel – Suita Moja matka gęś, Nuno Côrte-Real – Rock - tribute to Ligeti op. 21b, Siergiej Rachmaninow – III Koncert fortepianowy d-moll op. 30 
Koncert symfoniczny przed portugalskim tournée Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej, które będzie miało miejsce na początku lutego. Wcześniej repertuar, który zabrzmi m.in. w Lizbonie, wykonany zostanie w Częstochowie. Za pulpitem dyrygenckim stanie Nuno Côrte-Real (także autor utworu Rock, jeden z najważniejszych współczesnych portugalskich kompozytorów), solistą będzie ceniony za swą wszechstronność pianista Artur Pizarro. 
Więcej www.filharmonia.com.pl/events.php?ItemId=1200 

30.01.2019, godz. 18.50 Sala kameralna  AKADEMICKI KONCERT KAMERALNY 
 • Wystawa: Włodzimierz Karankiewicz (Instytut Sztuk Pięknych UJD)
 • Wykład: „Jaka jest nasza jakość życia? Szanse i zagrożenia, mieć czy być?” Agata Woźniak-Krakowian (Zakład Psychologii UJD

Koncert: Marcin Łukaszewski - fortepian (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie)w programie: twórczość fortepianowa Stanisława Moniuszki 
08.02.2019, godz. 19.00 Sala koncertowa  GORĄCA AFRYKA
 • Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
 • Janusz Siadlak - dyrygent
 • Marcin Serwaciński, Andrzej Michalak - instrumenty perkusyjne

Niesamowicie energetyczne, porywające utwory wprost z RPA, Botswany, Ugandy czy Ghany - to widowisko to potężna dawka pozytywnej energii. Filharmonia Częstochowska będzie grzmieć - bębny, klaskanie i tupanie - mówiąc prosto wielka, afrykańska radość z muzyki. Kiedy na zewnątrz będzie mroźno, w gmachu Częstochowskiej Filharmonii zrobi się naprawdę gorąco. A wszystko to za sprawą Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum i Janusza Siadlaka oraz perkusistów Marcina Serwacińskiego i Andrzeja Michalaka.
14.02.2019, godz. 19.00 Sala koncertowa  MŁYNARSKI SYMFONICZNIE KONCERT WALENTYNKOWY
 • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
 • Iza Połońska – wokal
 • Zbigniew Zamachowski
 • Michał Grott – bas, Piotr Pietrzak – perkusja, Leszek Kołodziejski – fortepian, akordeon, aranże

Iza Połońska po sukcesie projektu "Połońska śpiewa Osiecką" powraca do naszej Filharmonii w Walentynki, aby zaprezentować - jak sama mówi, śpiewając i snując opowieść - najbardziej znane piosenki Mistrza Wojciecha Młynarskiego, a wśród nich: KOCHAM CIĘ ŻYCIE!, OGRZEJ MNIE, JESZCZE W ZIELONE GRAMY. Na scenie zobaczymy ponadto: Zbigniewa Zamachowskiego - aktora, który miał przywilej współpracować z Wojciechem Młynarskim, basistę Michała Grotta, perkusistę Piotra Pietrzaka, Leszka Kołodziejskiego (aranżera projektu, który zagra na akordeonie i fortepianie) oraz Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej.
Więcej www.filharmonia.com.pl/events.php?ItemId=1202

***

Szczegółowy repertuar: http://czest.info/Filharmonia-Czestochowska-repertuar-LUTY2019

*****

Więcej szczegółów oraz sprzedaż i rezerwacja biletów online na www.filharmonia.com.plKasa Filharmonii tel.: 795 451 438 czynna poniedziałek-piątek 09.00-19.00 oraz w miejscu koncertu na godzinę przed rozpoczęciem


Koncert kolęd w nowoczesnych aranżacjach w Klubokawiarni Alternatywa 21

18 styczeń, 2019 - 08:59
Zapraszamy na koncert kolęd w nowoczesnych, zaskakujących aranżacjach.
Wydarzenie już 25 stycznia o godzinie 18:00 w Klubokawiarni Alternatywa 21 przy ul. Mielczarskiego 20. 
Zaśpiewa dla nas Adrianna Noszczyk przy akompaniamencie Andrzeja Młodkowskiego.

***

Adrianna Noszczyk - aktorka, wokalistka. Absolwentka 3-letniego Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim w Katowicach oraz Teatrologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ważniejsze role: w przedstawieniu "Dom otwarty" Michała Bałuckiego w reż. R. Michalskiego, "Król Edyp" w reż. G. Kempynskiego, rola w krótkometrażowym filmie "Uzależnieni" w reż. M. Godka, udział w spotach reklamowych kampanii "Sprawni niepełnosprawni" w reż. J. Szarańskiego. Zdobyła wyróżnienie specjalne na III Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Artystycznej "Wschody" w Lublinie w 2013r. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Piosenki im. Anny German Warszawa - Moskwa 2014. Wokalistka i pomysłodawca autorskiego recitalu "Bal u Posejdona" złożonego z najpiękniejszych piosenek z repertuaru Anny German oraz utworów autorskich. Recital prezentowany jest w całej Polsce jak i za granicą. W 2018 r. wydała debiutancką płytę "Poczuj ten dźwięk". Współpracowała z m.in. Ewą Urygą, Piotrem Górką, Arkiem Skolikiem, Arturem Kulką, Stanisławem Sroką, Wojciechem Sanockim, Tomaszem Soswą.


Andrzej Młodkowski - .wybitny pianista, współzałożyciel Stowarzyszenia Środowisk Twórczych. W swojej kilkudziesięcioletniej karierze współpracował między innymi z Filharmonią Częstochowską, Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, odbył tournee po Stanach Zjednoczonych, współtworzył zespoły Club Band oraz K.K. Blues Band.


Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
--

Spółdzielnia Socjalna "Jasne, że alternatywa 21"
ul. Przemysłowa 14/16, 42-202 CzęstochowaSzlakiem Orlich Gniazd w częstochowskim szpitalu na Parkitce

18 styczeń, 2019 - 08:51
Śnieżka już po raz 29. artystycznie odnowiła kolejny oddział dziecięcy w Polsce. 

Tym razem barwne obrazki pojawiły się na ścianach Oddziału Pediatrii z Pododdziałem Hematologii i Nefrologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie.
 Motywy przedstawiają niesamowite krajobrazy Jury Krakowsko-Częstochowskiej i nawiązują do Szlaku Orlich Gniazd.

Więcej: http://czest.info/buduj-remontuj-urządzajOdwołane spotkanie sportowe w Centrum Handlowym Auchan Poczesna

18 styczeń, 2019 - 08:36
Uprzejmie informujemy, że w związku z Żałobą Narodową po śmierci pana Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska, Centrum Handlowe Auchan Poczesna odwołuje wydarzenia o charakterze rozrywkowym, które były zaplanowane na sobotę 19 stycznia.


[POLECAMY KSIĄŻKE] Teatr świata. Mapy, które tworzą historię - Thomas Reinertsen Berg

17 styczeń, 2019 - 10:20
Najlepsza norweska książka non-fiction 2017 roku autorstwa tegorocznego gościa Festiwalu Conrada - Thomasa Reinertsena Berga

To porywająca podróż przez czas i przestrzeń, która na zawsze zmieni twoje myślenie o świecie.

Z książki dowiesz się:
 • Jaki widzieli świat ludzie, którzy mieszkali w jaskiniach?
 • Jak wyobrażali sobie oceany ci, którzy żeglowali tylko po morzach?
 • Jak zmieniło się nasze spojrzenie na Ziemię w czasach Google Maps?

Polecamy na: http://czest.info/książki


10 porad na ferie zimowe – jak przygotować samochód do podróży?

17 styczeń, 2019 - 08:53
Co zrobić, aby podróż autem przebiegła gładko, a przede wszystkim bezpiecznie?

Rozpoczęcie zimowego sezonu urlopowego już lada chwila. Wielu miłośników śnieżnego szaleństwa planuje spędzić ten czas poza domem w Polsce i za granicą. Wyprawa samochodem w zimowych warunkach potrafi być wymagająca dla kierowcy, zwłaszcza gdy pojazd nie jest do niej odpowiednio przygotowany.

Co zrobić, aby ułatwić sobie życie, uniknąć przykrych niespodzianek i bezpiecznie dojechać do celu- sprawdź na:  http://czest.info/motoryzacjaKsięga kondolencyjna

17 styczeń, 2019 - 08:48
W głównym budynku Urzędu Miasta przy ulicy Śląskiej 11/13 wyłożona jest księga kondolencyjna, w której można dokonywać wpisów pamięci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.Księga jest dostępna tuż za głównym wejściem do Urzędu, w holu obok portierni. Wpisów można dokonywać do niedzieli. Od środy do piątku (18 stycznia) w godzinach 7.30-18, a w sobotę i niedzielę w godzinach 9-18.

W Częstochowie trwa, ogłoszona przez prezydenta miasta, żałoba po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Przy budynkach Urzędu Miasta zawisły opuszczone do połowy masztu flagi narodowe.
Decyzja o ogłoszeniu żałoby jest symbolicznym gestem solidarności ze społecznością Gdańska oraz wyrazem niezgody Częstochowy na akty przemocy i nienawiści, zarówno tej fizycznej, jak i słownej.

Na sobotę – dzień pogrzebu – Prezydent RP zapowiedział wprowadzenie żałoby narodowej.
Źródło: UM Częstochowa


Koncert Karnawałowy Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej - przełożony

16 styczeń, 2019 - 20:59
Uprzejmie informujemy, że w związku z Żałobą Narodową Koncert Karnawałowy Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej, który był zaplanowany na 18.01.2019r, godz.19.00, w Filharmonii Częstochowskiej zostaje przełożony na 23.01.2019r. na godz.19.00. 
Bilety zachowują ważność.


Balustrady z uchwytami punktowymi: o czym pamiętać?

16 styczeń, 2019 - 09:50
Szklane balustrady to niezwykle eleganckie i wysmakowane wykończenia schodów czy tarasów. 

Aby nadać im jeszcze lepszy wygląd, wielu inwestorów decyduje się na montaż tafli na uchwytach punktowych.
 Dodają one całej konstrukcji wizualnej lekkości, warto jednak zadawać sobie sprawę, że od strony technicznej jest to stosunkowo trudna metoda montażu, a wszystko ze względu na konstrukcję samych uchwytów.


O czym warto pamiętać przy montażu czytaj: https://czest.info/Balustrady-z-uchwytami-punktowymiUnikalne spektakle dla dzieci już w marcu w Częstochowie

16 styczeń, 2019 - 09:14
Agencja koncertowa „Pan Koncert” zaprasza na niesamowite spektakle dla dzieci!


9 marca 13.00 , Częstochowa, Akademickie Centrum Kultury

Teatr Baniek Mydlanych „Dziwactwa Mistrza Bulbulasa” 
„Dziwactwa mistrza Bulbasa” to zachwycające widowisko edukacyjno-rozrywkowe, opowiadające o czarodziejskim kraju olbrzymich baniek mydlanych – Bańkolandzie, po sukcesie wiosennej trasy koncertowej, kolejny raz wyrusza w kolorowe tournée po Polsce! 
***********

29.03.2019 (pt) 10:00, 18:30 Częstochowa
Filharmonia Częstochowska
Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny,
czyli FUNNY BALLS SHOW

- międzynarodowe widowisko dla dużych
i małych w którym spełniają się najpiękniejsze sny, a marzenia najmłodszych stają się rzeczywistością!

Tu dzieją się rzeczy niezwykłe, tu radość nie schodzi z dziecięcych twarzy! 
Przybywajcie więc do magicznej Balonolandii i bawcie się 
z nami!


Polecamy na: https://czest.info/Teatr-Baniek-Mydlanych-oraz-FUNNY-BALLS-SHOW


Nowy „Płatnik” już do pobrania

16 styczeń, 2019 - 09:01
Jedną ze zmian, która obowiązuje od stycznia 2019 r. było wprowadzenie projektu e-akta, czyli skrócenie okresu przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej z 50. do 10. lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych dostosował program Płatnik i aplikację ePłatnik do nowych przepisów.

Osoby, które nie pobrały jeszcze nowej wersji Płatnika mają na to czas do 25 stycznia.

Od 1 do 25 stycznia będą funkcjonowały równolegle dwie wersje programu, dotychczasowa 10.01.001 oraz nowa 10.02.002. Od 26 stycznia nowy Płatnik na dobre zastąpi „starego”.

Przedsiębiorcy, którzy będą rozliczać składki za grudzień 2018 r. mogą zrobić to jeszcze
z wykorzystaniem „starej” wersji Płatnika. Ci, którzy pobrali nową wersję programu, składki za grudzień rozliczą już w zaktualizowanym formularzu ZUS DRA. Przy przekazywaniu danych za ubezpieczonych w rozliczeniu za grudzień 2018 r. nie należy jeszcze używać dokumentu ZUS RPA.

Nową wersję należy pobrać, jeśli w pierwszej połowie stycznia 2019 r. zamierzamy wyrejestrować pracownika z ubezpieczeń. Należy pamiętać, że z pierwszym dniem nowego roku zmienił się dokument ZUS ZWUA. Oznacza to, że przy wyrejestrowywaniu pracowników konieczne będzie uzupełnienie kodu przyczyny wyrejestrowania oraz podanie podstawy prawnej rozwiązania stosunku pracy.

Rozliczenie składek za styczeń 2019 r. (w lutym) trzeba już przygotować w nowej wersji programu. Jeśli pracownik w styczniu tego roku osiągnął bądź osiągnie przychody za poprzednie lata (np. „trzynastkę”) poza raportem ZUS RCA powinno się przekazać do Zakładu także nowy dokument ZUS RPA. Tak będzie przy rozliczaniu składek za każdy miesiąc, w którym nastąpi wypłata za ubiegłe lata.

Więcej informacji na temat „nowego” Płatnika na stronie zus.pl oraz w każdej stacjonarnej placówce ZUS.

Prościej, taniej, e-akta - bezpłatne szkolenia

Więcej informacji na temat zakresu danych, jakie będą wykorzystywane w nowych raportach ZUS RIA i ZUS RPA oraz zmian wprowadzonych w formularzach ZUS ZWUA, ZUS DRA, informacji rocznej oraz miesięcznej dla osoby ubezpieczonej można znaleźć na stronie www.zus.pl oraz www.e-akta.gov.pl.

Dodatkowo Oddziały ZUS w województwie śląskim organizują bezpłatne szkolenia z zakresu e-akt. Najbliższe szykuje się w Zabrzu, 16 stycznia o godz. 10.00, zapisy na szkolenie pod nr tel. 32 277 87 76, kolejne już 21 stycznia, godz. 12.00, w Częstochowie (zapisy pod nr tel. 34 368 94 80, 34 368 91 33 lub e-mailowo: zus.szkolenia.czewa@zus.pl), a następnie22 stycznia o godz. 9.00 w Rybniku, (zapisy pod nr tel. 32 4391 146) oraz w Dąbrowie Górniczej, Zawierciu i w Sosnowcu (zapisy email: Sosnowiec_szkolenia@zus.pl), 25 stycznia o godz. 9.00 w Jaworznie (zapisy Sosnowiec_szkolenia@zus.pl). Kto nie zdąży w tych terminach, to jeszcze może skorzystać ze szkolenia organizowanego 30 stycznia o godz. 10.00 w Oddziale ZUS w Chorzowie (zapisy pod nr tel. 32 349 06 81).

Informacje o szkoleniach można znaleźć na stronie www.zus.pl, w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.


Nagrody za najlepsze prace

16 styczeń, 2019 - 08:54
W minionym roku odbyła się kolejna edycja konkursu „Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy za najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z promocją Częstochowy”. Znamy już nazwiska laureatów.
Celem konkursu przeznaczonego dla absolwentów uczelni wyższych, realizowanego w ramach programu „Akademicka Częstochowa” jest m.in.: promocja nowatorskich rozwiązań projektowych i organizacyjnych w sferze rozwoju miasta oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Częstochowy jako jednostki gospodarczej, oświatowej i kulturalnej.

W kategorii Praca Inżynierska I nagrodę za pracę "Projekt wentylacji mechanicznej garażu podziemnego" otrzymała Adrianna Luter, a II za "Projekt modernizacji schroniska dla zwierząt" Anna Szczygieł.

W kategorii Praca Magisterska najlepsza była praca Renaty Tomczyk "Pomoc publiczna udzielana w podatku od nieruchomości na przykładzie miasta Częstochowy". Drugą nagrodę za "Częstochowa w okresie międzywojennym - najważniejsze dzieła architektury użyteczności publicznej" dostała Olga Desperak.

W kategorii Praca Doktorska laureatką została Iwona Skrzypczyk-Gałkowska za pracę "Proza Ludmiły Marjańskiej"

Nagrody – po 5 tys. za pierwsze miejsce i 4 tys. za drugie - wręczono podczas spotkania noworocznego Prezydenta Miasta, w poniedziałek, 14 stycznia w Filharmonii Częstochowskiej.
Źródło:UM Częstochowa


[KSIĄŻKI DLA DZIECI] Marcelek Jean-Jacques Sempé

15 styczeń, 2019 - 11:39
Sempé, genialny rysownik i ilustrator Mikołajka, w 1969 r. stworzył historię o Marcelku Kamyczku. Charakterystyczna kreska i subtelny humor od lat zachwycają francuskie dzieci. 
Historia spotkania dwóch małych chłopców, okazuje się uniwersalną opowieścią o przyjaźni na całe życie.
Książka-perełka Jean-Jacquesa Sempégo po raz pierwszy w Polsce.


***To książka wzbudzająca ogromny sentyment, bez względu na wiek – bez względu na to, czy ma się 3 czy 103 lata, przywołuje ciepłe uczucia. A ponadto przez wzgląd na zapadającą w pamięć, charakterystyczną kreskę Sempégo cieszy subtelnym humorem, który od lat zachwyca czytelników na całym świecie.
Premiera „Marcelka” autorstwa Jeana-Jacquesa Sempégo już 16 stycznia.

Polecamy na: https://czest.info/ksiazki-dla-dzieci


TANECZNE NIEDZIELE w Snake Dance

15 styczeń, 2019 - 11:08
NOWOŚĆ w CNT SNAKE DANCE!!!
Już 3 lutego ruszają regularne kursy BACHATY oraz SALSY NEW YORK w NIEHANDLOWE NIEDZIELE!!!


Nie musisz mieć swojej pary!Dobra zabawa gwarantowana!
Rozkład zajęć:
 • Bachata godz.: 16:00 - 17.30
 • Salsa godz.: 17:45 - 19:15

Prowadzący:
 • Ania Bajer,
 • Marcin Janik.
***
Start:  Niedziela, 3 lutego 2019,  godz.16:00 – 19:20
Więcej informacji o zajęciach oraz zapisy:
biuro@snake-dance.pl, tel.: 792-001-003
Karnawał OPAKOWAŃ w Green Pack

15 styczeń, 2019 - 10:35
Firma Green Pack zaprasza na:


KARNAWAŁ  OPAKOWAŃ!


W Green Pack-u kupisz pojemniczki na desery, kieliszki do koktajli, szampana,pucharki, talerzyki, szklaneczki i wiele, wiele innych artykułów niezbędnych podczas karnawałowych przyjęć.


"GREEN PACK" Tadeusz Szymanek 
SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA  zaprasza: 
 • do siedziby: Wierzchowisko ul. Długa 14, 42-233 Mykanów k. Częstochowy, tel.: 34 328 72 15
 • do filii: Al. Najświętszej Maryi Panny 4, 42-200 Częstochowa, tel: 34 322 93 06, 667 652 50 
 • on line: www.greenpack.comPolecamy na: https://czest.info/kulinaria


#dobra kawka w Boulongerie

15 styczeń, 2019 - 10:05

Każda chwila jest dobra na kawę, szczególnie jeżeli możemy w ten sposób wspomóc działania statutowe Fundacji Chrześcijańskiej "Adullam". W najbliższą niedzielę 20.01.2019 w "Boulongerie" będzie można kupić kawę, z której 1 zł będzie przekazany na rzecz działań Fundacji.Zachęcamy! Im więcej osób, tym więcej dobra!


Wypróbuj lacrosse! – zajęcia sportowe dla dzieci

15 styczeń, 2019 - 09:53
Wraz z nowym rokiem nadszedł czas na nowe wyzwania! 19 stycznia mali goście odwiedzający Centrum Handlowe Auchan Poczesna poznają tajniki gry w lacrosse, sprawdzając szybkość, celność i kreatywność. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Lacrosse jest uznawany przez wielu badaczy za pierwszy amerykański sport narodowy. Ta zespołowa gra jest rozgrywana na trawiastym boisku i polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika. Dyscyplina jest uznawana za pierwowzór hokeja na lodzie, dlatego z pewnością przypadnie do gustu fanom tego zimowego sportu.

Mali sportowcy odwiedzający Centrum Handlowe Auchan Poczesna 19 stycznia spróbują swoich sił w grze w lacrosse, sprawdzając przy tym swoją celność, szybkość i kreatywność. Zawodnicy będą mieć do dyspozycji specjalne rakiety do lacrosse, baner i bramki celnościowe oraz miękką piłeczkę. Gra będzie rozgrywana na specjalnej, zielonej wykładzinie przypominającej murawę boiska. Dobra zabawa gwarantowana!

Atrakcje sportowe odbędą się 19 stycznia w Centrum Handlowym Auchan Poczesna przy ul. Krakowskiej 10 w Poczesnej koło Częstochowy. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12.00 do 18.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
[KINO] Międzynarodowy Dzień Popcornu w Cinema City!

14 styczeń, 2019 - 15:14

Już 19 stycznia wyjątkowy dzień dla każdego kinowego popcornożercy! 


Z tej okazji każdy posiadacz karty Cinema City Unlimited może chrupać kultowy przysmak bez limitu! Będzie to idealna okazja, aby odwiedzić Cinema City, obejrzeć jeden z kinowych hitów, a przy okazji mieć dostęp do popcornu bez żadnych ograniczeń. Zjedz tyle ile chcesz! Dołącz do Cinema City Unlimited i zaplanuj sobotnią wizytę w kinie już dziś.

Kilogramy pysznego popcornu czekają! Szczegóły: https://czest.info/kino 


Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta