Badura Kiermasz Obuwia 20.11-25.11.2018
 
Promed Optyk. CZAS NA WZROK 40 +
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Częstochowskie Informacje

Subskrybuje zawartość
Częstochowskie Informacje
Zaktualizowano: 18 min. 20 sek. temu

Dzień Otwarty w Ośrodku Adopcyjnym

5 godzin 15 min. temu
Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny, filia w Częstochowie zaprasza na Dzień Otwarty:

5 grudnia 2018, w godz. 8.00-19.00

 • Myślisz o adopcji dziecka?
 • Chcesz wiedzieć jak wygląda cały proces adopcyjny?

Na wszystkie pytania uzyskasz odpowiedzi podczas Dnia Otwartego w Wojewódzkim Ośrodku Adopcyjnym, filia w Częstochowie, ul. J.Sobieskiego 17b.
Tel.: 34/361-49-11, 34/324-47-55

Zapraszamy http://adopcje.czest.pl


[PODRÓŻE] Zima w Dolinie Stubai – frajda dla całej rodziny!

5 godzin 52 min. temu

Zimowy sezon w Stubai to gwarancja wyjątkowego wypoczynku i moc atrakcji dla dzieci.Nie bez powodu Alpy to jeden z najbardziej nagradzanych i lubianych regionów narciarskich. Tyrolski Stubai jest miejscem szczególnie przyjaznym rodzinom. Każdego roku najmłodszych gości gorąco witają maskotki BIG Family. Tutejsze narciarskie kurorty w szczególności nastawione są na potrzeby wypoczywających rodzin. Oferują darmowe karnety narciarskie dla dzieci do 10. roku życia, pod opieką rodzica posiadającego ski pass, a także wiele sprawdzonych szkółek narciarskich. To wszystko sprawia, że koncept BIG Family Stubai przyciąga na alpejskie stoki całe rodziny.
Czym dokładnie jest idea BIG Family? Skąd się wzięli pluszowi towarzysze dziecięcych zabaw i gdzie można ich spotkać? Dowiesz się tego wszystkiego podczas niezapomnianego, rodzinnego pobytu w Dolinie Stubai.

Zapraszamy: https://czest.info/podroze
[KINO] Idealny prezent na Święta? Kino!

8 godzin 15 min. temu
Co roku zastanawiamy się co podarować bliskiej osobie. Chcemy, aby prezent wywołał uśmiech na jej twarzy i pozwolił oderwać się od codzienności. Najlepszy prezent na każdą okazję to wspólnie spędzony czas… Na przykład w kinie! Właśnie dlatego Cinema City proponuje coś wyjątkowego - kartę podarunkową na dowolny film, z zestawem przekąsek. Sprzedaż prowadzona jest bezpośrednio w kinowych kasach.

Elegancko zapakowana karta podarunkowa znaleziona pod choinką ucieszy każdego. Z bogatej oferty można wybrać prezent dla dowolnej osoby, od dalekich znajomych po najbliższych. W pierwszej, podstawowej opcji karty zawarty jest jeden bilet na dowolny seans 2D. Kolejne zawierają albo podwójne zaproszenie na film, albo dodatkowy zestaw pysznych kinowych przekąsek.

Natomiast dla tych, którzy chcą poczuć pełnię luksusu podczas kinowego seansu Cinema City proponuje kartę podarunkową do strefy VIP we Wrocławiu lub Krakowie. Karta umożliwi wtedy dostęp do wszystkich atrakcji VIP-owskiej strefy, czyli nie tylko oglądania filmów w wygodnych, szerokich fotelach premium, ale też nielimitowane barowe przekąski i możliwość skosztowania świeżo przyrządzonych dań z bogatego restauracyjnego menu.

Karta podarunkowa jest ważna 6 m-cy we wszystkich kinach Cinema City w Polsce. Obowiązuje także na premiery i pokazy przedpremierowe!

Regulamin i szczegóły kart podarunkowych dostępne jest na stronie www.cinema-city.pl.

Wybierając kartę podarunkową do Cinema City, dasz obdarowanej osobie możliwość wyboru najlepszego dla niej seansu, w dowolnym momencie. A w nadchodzącym sezonie zimowym szykuje się wiele świetnych premier!

Polecamy na: https://czest.info/kino


Wkrótce tylko e-ZLA

9 godzin 59 min. temu
Już za kilkanaście dni, 1 grudnia, pacjenci nie otrzymają do ręki papierowego zwolnienia lekarskiego. Lekarz wyśle je pracodawcy zaraz po wprowadzeniu danych do systemu.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) można wystawiać już od 1 stycznia 2016 roku. Tylko w ubiegłym tygodniu ponad 46 procent zwolnień lekarskich w oddziale ZUS w Częstochowie wystawionych zostało w formie elektronicznej. W drugim tygodniu listopada do częstochowskiego ZUS wpłynęło 3295 papierowych zwolnień lekarskich i 2875 e-zwolnień.

Wygodnie i szybko

Zwolnienia na papierowym zielonym formularzu (ZUS ZLA) mogą być wystawiane jeszcze tylko do końca listopada 2018 roku. Natomiast od 1 grudnia 2018 roku lekarze będą wystawiać wyłącznie zwolnienia elektroniczne. Elektroniczne zwolnienia lekarskie mogą wystawiać lekarze posiadający profil na PUE ZUS lub zintegrowaną z PUE aplikację gabinetową. E-zwolnienie, które wystawi lekarz, automatycznie trafia do systemu ZUS i jest w nim zapisane.

Dzięki elektronicznym zwolnieniom lekarskim lekarz nie musi dostarczać papierowych zwolnień do ZUS oraz przechowywać ich drugiej kopii. Nie musi również pobierać w placówkach ZUS bloczków formularzy ZUS ZLA. Jeżeli lekarz wystawi e-ZLA, każdy pracodawca, który założył swój profil na PUE ZUS, ma niemal natychmiastową informację o zwolnieniu wystawionym pracownikowi. Zaświadczenia lekarskie w formie dokumentów elektronicznych są przekazywane pracodawcom on-line, bezpośrednio po wystawieniu przez lekarza.

W Oddziale ZUS w Częstochowie blisko 90 proc. pracodawców, zatrudniających więcej niż 5 pracowników, ma profil PUE.

Asystent pomoże

Lekarze coraz chętniej wystawiają e-zwolnienia, ponieważ od 23 października 2018 roku mogą upoważnić tzw. asystentów medycznych do wystawania e-zwolnień w swoim imieniu. Nie oznacza to jednak, że asystent medyczny za lekarza będzie decydował, komu wypisać zwolnienie. - To lekarz decyduje o zwolnieniu i jego szczegółach. Natomiast upoważniony przez niego asystent medyczny będzie mógł wprowadzić dane zaświadczenia do elektronicznego systemu i samodzielnie je podpisać - wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Warto podkreślić, że e-zwolnienia lekarskie są korzystne też dla pacjenta, który nie musi już w określonym czasie i pod groźbą kary (obniżenie kwoty zasiłku) dostarczyć wydruku. Jednak trzeba pamiętać, że w niektórych przypadkach, gdy płatnikiem zasiłku jest ZUS, konieczne jest dostarczenie wniosków z grupy ZUS Z-3.


[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Strażacy - Rafał Pasztelański, Joanna Pasztelańska

20 listopad, 2018 - 15:26

PIERWSZA KSIĄŻKA O POLSKICH STRAŻAKACH
CZĘSTO PATRZĄ NA ŚMIERĆ, ALE ZROBIĄ WSZYSTKO, BY URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE
Nikomu nie ufamy tak bardzo, jak strażakom. Nic w tym dziwnego. Jeśli twój dom stanie w płomieniach, jeśli ucierpisz w wypadku albo zostaniesz uwięziony przez powódź, oni zjawią się na miejscu jako pierwsi. Zawsze gotowi nieść pomoc.

Docierają do miejsc, z których zwykli ludzie chcą jak najszybciej uciec. Są świetnie wyszkoleni, odważni i swoją pracę traktują jak służbę, ale też największą życiową pasję.

Przeczytaj o największych i najgłośniejszych akcjach polskich strażaków. Dowiedz się, jak naprawdę wyglądają ich codzienna praca oraz życie. Poznaj ludzi, których wolałbyś nie potrzebować, ale na których zawsze możesz liczyć.


Polecamy na: http://czest.info/książki


[KULINARIA] Naleśniki Bazyliowe faszerowane blanszowanym szpinakiem i serem kozim

20 listopad, 2018 - 15:03
Szpinak, który przez lata cieszył się złą sławą, obecnie przeżywa swój renesans. 

Pamiętany przez licznych z nas jeszcze z dzieciństwa, jako mdłe i niezjadliwe warzywo, teraz gości na talerzach milionów Polaków pod rozmaitymi postaciami. Idealnie sprawdza się jako baza do farszów, by w połączeniu z wyrazistym serem kozim i papryczką chili stworzyć pełne wyrazu aksamitne nadzienie. Spróbujcie naleśników bazyliowych, a nie pożałujecie!


Smacznego: http://czest.info/kulinaria


Miejska Galeria Sztuki zaprasza na performance NIE! PODLEGŁA

20 listopad, 2018 - 10:39
Dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie Anna Paleczek - Szumlas oraz autorka Magdalena Kmiecik zapraszają na:
performance NIE! PODLEGŁA

25 listopada, godz.16.00 - sala poplenerowa Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.
Krakowska Filharmonia Futura zaprasza na multimedialne widowiska

20 listopad, 2018 - 10:13
ALICJA W KRAINIE MUZYCZNEJ MAGII - multimedialny spektakl dla dzieci w Filharmonii na Święta

- 19 grudnia 2018 godz. 11:00 Filharmonia Częstochowska

Multimedialny spektakl muzyczny dla dzieci (5-13 lat) „Alicja w krainie muzycznej magii” to muzyka, magia, intryga, dynamiczna akcja i dobry humor.

Akcja spektaklu rozgrywa się na scenie i równolegle na kinowym ekranie. Jest to w połowie film, a w połowie tradycyjna sztuka teatralna. Publiczność poznaje niezwykle barwnych bohaterów. Na ekranie pojawią się m.in.: Skrzypek na dachu (Zbigniew Wodecki) i dobra wróżka Polihymnia (Małgorzata Ostrowska), na scenie zawita Królik Raper, Kapelusznik Jazzman, księżna Atonalia, komputerowy Wirus, pełen złych zamiarów intrygant Tryton oraz tytułowa Alicja. Widowisko przepełnione jest muzyką i humorem. Spektakl ma także walor edukacyjny. Podróżując po Królestwie Muzycznej Magii główna bohaterka poznaje style i gatunki muzyczne.
***
ALICJA W KRAINIE MUZYCZNEJ MAGII, pełen humoru multimedialny spektakl dla dzieci (5-13 lat), w rolach ekranowych Małgorzata Ostrowska i (Zbyszek Wodecki), projekt edukacyjny - 75 min.
https://www.youtube.com/watch?v=mK1tSxWeGvk 
Zapraszamy: http://czest.info/ALICJA-W-KRAINIE-MUZYCZNEJ-MAGII
***


SYMPHONICA  19 grudnia godz. 19:00  w Filharmonii Częstochowskiej


Multimedialne widowisko "Symphonica" z muzyką zespołów:Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Deep Purple, AC/DC, Guns N' Roses, Aerosmith, Soundgarden, Nightwish.


Jest to podróż po niezwykłym świecie artystycznych doznań, w którym potęga elektrycznych gitar współgra z subtelnym i pełnym klasy śpiewem operowym, a wszystko wypełnia brzmienie orkiestry symfonicznej.
Całości dopełniają wizualizacje i starannie dopracowane efekty sceniczne.
Dźwięk, ruch, obraz i światło tworzą wyjątkowy, metafizyczny spektakl.
W tej niezwykłej oprawie usłyszeć można ponadczasowe rockowe i metalowe ballady, instrumentalne dzieła gigantów gitary oraz pełne niepokoju kompozycje nurtu grunge.
Artyści występujący w projekcie to zwycięzcy i laureaci prestiżowych talent show "The Voice of Poland" i "Szansa na Sukces" : Damian Ukeje, Monika Pilarczyk, Michał Gasz. Kontrastem dla rockowych głosów jest operowy sopran charyzmatycznej Sylwii Lorens. Całości dopełnia Agata Glenc - solistka Art Color Ballet, która wciela się w postać tytułowej Symphonici.
Orkiestrę i band Filharmonia Futura poprowadzi Mikołaj Blajda.


Scenariusz, reżyseria, aranżacje: Mikołaj Blajda, produkcja: Sylwia Lorens.
Czas trwania 90 min.

Trailer: https://youtu.be/UOMMWSPJysg 
Polecamy: http://czest.info/SYMPHONICA

****

Bilety na widowiska, które dostarczą Państwu niezapomnianych futurystycznych wrażeń można nabyć:


Zamówienia zbiorowe, informacje: tel. 533 955 593, filharmonia@filharmoniafutura.pl. 


Od dziś KIERMASZ OBUWIA BADURA jesień/ zima - skorzystaj z najlepszych cen!

20 listopad, 2018 - 09:37

Od dziś  do 25 listopada trwa  wyjątkowy kiermasz obuwia, podczas którego jest możliwość zakupienia butów marki Badura w atrakcyjnych cenach. Tydzień wielkich zniżek potrwa do niedzieli.
Kiermasz ma miejsce na parkingu przy CH TESCO EXTRA w Częstochowie ul. Drogowców 43.
Przygotuj się na najlepsze ceny!
Poprzednie edycje kiermaszów marki Badura cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a buty z każdej kolekcji zyskały uznanie zarówno Pań, jak i Panów ceniących jakość i doskonałe wykonanie.
Tym razem marka Badura przygotowała dla Klientów propozycje z kolekcji jesień,/zima, które zaskakują odważnymi wzorami, modnymi fasonami i wyrazistymi kolorami

******
KIERMASZ OBUWIA przy CH TESCO EXTRA w Częstochowie, ul. Drogowców 43, 
20-25 listopada, godz. 10-19

Zapraszamy na szaleństwo zakupów:
http://czest.info/KIERMASZ-OBUWIA-BADURA-JESIEŃ-ZIMA-2018  oraz http://czest.info/polecamy


Rodzaje taśm klejących, które najczęściej wykorzystujemy

19 listopad, 2018 - 17:14
Dziś każdy z nas w życiu zawodowym, jak i codziennym wykorzystuje taśmy klejące. Charakteryzują się one elastycznym tworzywem, raczej niewielką grubością i pokryciem przynajmniej jednej warstwy bardzo trwałym klejem. 

Sprawdź koniecznie, jakie rodzaje taśm klejących najczęściej wykorzystujemy.

http://czest.info/Rodzaje-tasm-klejacych
SYLWESTER Z KSIĘŻNICZKĄ CZARDASZA

19 listopad, 2018 - 09:11
Filharmonia Częstochowska zaprasza na sylwestrowy wieczór z Księżniczka i lampką szampana!

31.12.2018, godz. 20.00 Sala koncertowa
Wystąpią:
 • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
 • Adam Klocek - dyrygent
 • Jolanta Kremer - Sylvia Varescu
 • Anna Ogińska - hrabianka Anastazja
 • Damian Chróściński - książę Edwin
 • Arkadiusz Dołęga - hrabia Bonifacy Kancsianu
 • Jacek Woleński - markiz Ferenc Kerekes

Opracowanie i reżyseria Jacek Woleński
***

"W rytm walczyka serce śpiewa - kochaj mnie, bez miłości świat nic nie wart - kochaj mnie" - kto z nas nie nuci czasem tego niezapomnianego duetu ze słynnej operetki Imre Kálmána? Ponadczasowa miłosna historia opleciona melodyjnymi dźwiękami zapewniła "Księżniczce czardasza" niebywały sukces i miejsce w gronie najczęściej wystawianych operetek na scenach całego świata.

Książę Edwin von Lippert Weylersheim zaręcza się z gwiazdą variétés „Orpheum” Sylvią, chociaż ta planuje wyjazd na podbój Ameryki. Oczywiście rodzina nie godzi się na małżeństwo, tym bardziej, że Edwin jest zaręczony z kuzynką Stasi. Pojawiają się też birbanci Boni i Feri. Ten pierwszy pokazuje Sylvii zawiadomienie o oficjalnych zaręczynach Edwina z hrabianką Stasi. Gwiazda czuje się zawiedziona i oszukana. Boni pociesza ją, że takich Edwinów czekają tuziny, więc pora jechać po oklaski i po karierę. Przed tym jednak Sylva pojawia się incognito jako żona... Boniego na balu w pałacu księstwa Lippert Weylersheim w Wiedniu i zdobywa serca niedoszłych teściów. Wydarzenia zdają się przybierać sensacyjny obrót, a wszystko po to, aby w finale mogło zabrzmieć wspólne - Kochaj mnie!


***

Więcej szczegółów oraz sprzedaż i rezerwacja biletów online na www.filharmonia.com.pl

Kasa Filharmonii tel.: 795 451 438 czynna poniedziałek-piątek 09.00-19.00 oraz w miejscu koncertu na godzinę przed rozpoczęciem


Filharmonia Częstochowska zaprasza na ANDRZEJKOWY KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

19 listopad, 2018 - 09:01
30.11.2018, godz. 19.00
Sala koncertowa
Wystąpią:
 • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
 • Adam Klocek – dyrygent
 • Gaba Kulka – fortepian, śpiew
 • Artur Jurek – fortepian, 
 • Olo Walicki – kontrabas, 
 • Roman Ślefarski – perkusja
Projekt powstał w 2016 roku na zamówienie Sopot Film Festival. Muzyka filmowa komponowana na potrzeby dzieł X Muzy stanowi nie tylko tło dla historii pokazywanej na ekranie. Nierzadko dzieła muzyki filmowej autorstwa największych kompozytorów, funkcjonują w formie samodzielnych kompozycji, chętnie słuchanych również po projekcjach.

W Filharmonii Częstochowskiej usłyszymy muzykę z filmów wielkich mistrzów, takich jak: Roman Polański, Francis Ford Coppolla i Darren Aronofski. Będzie to połączenie brzmień orkiestry symfonicznej, jazzowego tria oraz wokalizy. Jako wokalistka wystąpi ceniona przez publiczność i krytykę Gabriela Kulka.

Polecamy na: http://czest.info/ANDRZEJKOWY-KONCERT-MUZYKI-FILMOWEJ***
Więcej szczegółów oraz sprzedaż i rezerwacja biletów online na www.filharmonia.com.pl

Kasa Filharmonii tel.: 795 451 438 czynna poniedziałek-piątek 09.00-19.00 oraz w miejscu koncertu na godzinę przed rozpoczęciem


Najlepiej uchwycone "Klimaty Częstochowy" - konkurs rozstrzygnięty

19 listopad, 2018 - 08:49
W piątek, 16 listopada podczas gali w Ratuszu Miejskim poznaliśmy nazwiska laureatów 13. konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy".
Po zapoznaniu się z 530 pracami 122 autorek i autorów, jury 13. edycji konkursu – w składzie: Przemysław Jendroska, Jan Sętowski i Tomasz Watras – do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało zdjęcia Pawła Romana, Jarosława Respondka, Kamila Pawlika, Oliwiera Pakuły, Justyny Janus, Agnieszki Małasiewicz, Michała Karbownika, Tomasza Rykały, Marcina Chudego, Szymona Berezińskiego, Przemysława Skoczylasa, Marcina Szczygła, Wojciecha Woszczyka, Krzysztofa Świtalskiego, Piotra Krasa, Dariusza Gawrońskiego, Łukasza Stacherczaka, Macieja Skowronka i Grzegorza Skowronka.
W kategorii "fotografia klimatyczna" każdy z jurorów przyznał po dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Oliwier Pakułaza zdjęcie "Walcząca z wiatrakami", Marcin Szczygieł za zdjęcia "Market na Czerwonym", "Jazzman" i "Elementy", Agnieszka Małasiewicz za zdjęcie z cyklu „Dom pod chmurką?”, Michał Karbownik za za zdjęcie „Dziki Wschód”, Szymon Bereziński za zdjęcie "Nadzieja" oraz Przemysław Skoczylas za zdjęcie "bez tytułu".

Za najlepszą fotografię reporterską uznano zdjęcie "Pielgrzymka kibiców" Piotra Krasa. Drugą nagrodę otrzymał Grzegorz Skowronek za zdjęcie "Czekanie na miłość", a trzecią Łukasz Stacherczak za fotografię "Dzielny Zbigniew".

W kategorii „fotoreportaż/zestaw zdjęć” najlepszy okazał się Jarosław na Respondek za „30 w 1”. Druga była Justyna Janus z fotoreportażem „Mieszkańcy Aleksandrii”, a trzeci Kamil Pawlik z zestawem zdjęć „Młodzieżówka”.

Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest Miasto Częstochowa, a współorganizatorem – Muzeum Częstochowskie.

Najlepsze fotografie można oglądać do 15 grudnia.

Źródło: wczestochowie.pl


[POLECAMY KSIĄŻKĘ] #girlstalk. Dziewczyny, rozmowy, życie

16 listopad, 2018 - 10:11
Książka dla starych i młodych, aktywnych i biernych, tolerancyjnych i tych mniej elastycznych, akceptujących siebie oraz tych, którzy potrzebują uwierzyć, że
 • SEXY ZACZYNA SIĘ W GŁOWIE.
 • NIE TYLKO DLA DZIEWCZYN.
Poruszamy wcale nie TRUDNE tematy, tylko normalne, codzienne i takie, na które trzeba się otworzyć i zacząć na nie rozmawiać.

Dlaczego?

Bo ludzie nie rozmawiają ze sobą tyle co kiedyś, nie zadają pytań, uciekają często od konsekwencji, które są wynikiem naszych działań. Obecnie komunikacja międzyludzka zdecydowanie szwankuje.

Pytamy więc za Was, niezależnie od tego, kim i skąd jesteście. Mamy nadzieję, że te szczere wywiady dodadzą Wam siły do tego, abyście mogli zgłębiać wiedzę o sobie, swoich potrzebach i będą impulsem, by iść do przodu, by zgodnie z planem realizować swoje marzenia!

Paula i Karolina - dwa różne charaktery, są jak ogień i woda, ale... obie są SEXY, odniosły SUKCES i wiedzą, że WSZYSTKO zaczyna się w głowie.

Co to znaczy? Odpowiedź znajdziecie w środku!

Polecamy na: http://czest.info/Książki-dla-kobiet


"Katolik a świat współczesny" - wykład cz.II już jutro!

16 listopad, 2018 - 09:39
Druga część wykładu ks.prof.Tadeusza Guza pt. "Katolik a świat współczesny" odbędzie się w sobotę 17 listopada br o godz.18 00.Tym razem, wyjątkowo, wykład odbędzie się w auli Akademii Polonijnej w Częstochowie przy ul. Pułaskiego 4/6 (róg ul. Pułaskiego i 7 Kamienic).
Pierwszą część wykładu można obejrzeć pod adresem: www.youtube.com/watch?v=1miiocg5_wY .Pytania i dyskusja: www.youtube.com/watch?v=11h0ngD_LfQ
Zapraszamy!


[MOTORYZACJA] Podróż kamperem – o czym warto pamiętać?

16 listopad, 2018 - 09:07
Podróże kamperami stają się coraz popularniejsze. Niezależnie od tego, jak daleko planujemy wyjechać, nie musimy martwić się o nocleg czy miejsce do przygotowania posiłku. 

Dostępne obecnie różnorodne modele kamperów gwarantują, że każdy zainteresowany znajdzie pojazd, który spełni jego wszelkie oczekiwania.

Co warto wiedzieć przed wyruszeniem w drogę?

Czytaj na: http://czest.info/Podroz-kamperem[ZDROWIE] Dbaj o oczy. Korzystaj z promocji.

16 listopad, 2018 - 09:02

OKULARY PROGRESYWNE. 2 PARY W CENIE JEDNEJ.


Skończyłeś 40 lat i czujesz, że coraz słabiej widzisz z bliska i z daleka?W różnych sytuacjach, np. na zakupach, nie możesz przeczytać tekstów pisanych małym drukiem?
Jeżeli myślisz o okularach progresywnych... zapraszamy do:PROMED-OPTYK Częstochowa, Al. NMP 9 

Ta promocja jest dla Ciebie!

Jeżeli teraz kupisz kompletne okulary progresywne w salonie PROMED-OPTYK drugą parę szkieł progresywnych otrzymasz w prezencie!Zapłacisz jedynie za oprawę okularową.Sprawdź także inne promocje: http://optyk-promed.pl/promocje
PROMED-OPTYK  jest renomowanym Centrum Okularów Progresywnych.Tu skorzystasz z promocji, możesz być pewien, że trafiasz w ręce fachowców.

Masz pytania? Zadzwoń, tel.: 34 361 57 67

Polecamy na: http://czest.info/zdrowie


[KSIĄŻKA DLA DZIECI] FILIP, LIS I MAGIA SŁÓW - Elżbieta Zubrzycka

15 listopad, 2018 - 13:20
Ilustracje: Klara Wicenty

Filip wraz z przyjaciółmi przeżywa wiele przygód i staje się coraz bardziej samodzielny. Zapuszcza się w odległe rejony Wielkiego Lasu i tam dowiaduje się rzeczy, których lepiej, żeby jeszcze nie wiedział. Zaniepokojeni rodzice postanawiają nauczyć swoje zajączki dobrych słów licząc, że uchronią one ich dzieci przed złym wpływem.
Pewnego dnia Filip znika z oczu rodziny i przyjaciół. Wpada w pułapkę i staje oko w oko ze swoim prześladowcą rudym lisem. Czy sobie poradzi? Kto lub co mu w tym pomoże? Przyjaciele, którzy ofiarnie go poszukują? Szczęśliwy zbieg okoliczności? A może wiara we własne możliwości wynikająca z magii dobrych słów?

To już czwarty tom z serii przygód zajączka Filipa, napisany na prośbę dzieci, wśród których trzy poprzednie cieszyły się wielką popularnością.
Poniższa seria to pełne ciepła opowieści o przyjaźni, poświęceniu i wierności, przepełnione szacunkiem do świata i miłością do przyrody.
W dodatku „Słowo do rodziców, wychowawców i nauczycieli” autorka podpowiada, w jaki sposób wykorzystując przygody bohaterów, przekazać dzieciom ważne zasady i wartości. Zamieszczony na końcu pomysł na teatrzyk i wycinanki zwierzaków pomogą czytelnikom rozwijać wyobraźnię i wymyślać własne przygody małym przyjaciołom.


Autorka dr Elżbieta Zubrzycka wykładała psychologię na Uniwersytecie Gdańskim i pracowała terapeutycznie z dziećmi. Napisała 6 książek dla dorosłych i ponad 30 dla dzieci. Wiele jej tytułów zostało włączonych do lektur szkolnych ze względu na ich edukacyjny charakter.
Polecamy na: http://czest.info/ksiazki-dla-dzieci


Prezent na święta dla dziewczynki – sprawdzone pomysły

15 listopad, 2018 - 09:10

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, jednak zanim się on skończy, czekają nas święta Bożego Narodzenia.

 Zobacz, na jaki świąteczny prezent dla dziewczynki warto się zdecydować:http://czest.info/Prezent-na-swięta-dla-dziewczynki


Nowość w Snake Dance - HIGH HEELS

15 listopad, 2018 - 08:51
Centrum Nauki Tańca Snake Dance zaprasza serdecznie wszystkie Panie, które chcą poczuć się kobieco i zmysłowo na nowe zajęcia HIGH HEELS.

Zajęcia odbywają się we środy, godz 20.20, prowadzi je Roksana Saniuk.

Szkoła zaprasza także do nauki zajęcia Street Dance, w poniedziałki o godz. 16.00.
Prowadzi Kamil Mastalerz.


W ofercie szkoły znajdziecie wiele innych styli tańca. Sprawdź na:  http://www.snake-dance.plNowe zajęcia: http://www.snake-dance.pl/news
Więcej informacji o zajęciach oraz zapisy:
biuro@snake-dance.pl
Tel.: 792-001-003
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta