Promed-Optyk, Częstochowa, Al. NMP 9. Częstochowa. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Częstochowskie Informacje

Subskrybuje zawartość
Częstochowskie Informacje
Zaktualizowano: 10 min. 20 sek. temu

Jak zadbać o urządzenia elektroniczne typu iPhone, albo Mac?

20 lipiec, 2018 - 12:54
Obecnie nikt już nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego, laptopa, albo tabletu. Jednym z czołowych producentów tego osprzętu jest Apple, który posiada w swoim asortymencie takie produkty jak: Mac, Apple Watch, iPod, iPad czy iPhone.
 Urządzenia elektroniczne są niezbędne i ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Warto więc odpowiednio o nie dbać, by można je było użytkować przez długi czas.

Jak to robić sprawdź: http://czest.info/Jak-dbać-o-iPhone-Mac

Romuald Rajs - bohater czy bandyta? Nowa książka Wojciecha Lady już w sprzedaży

20 lipiec, 2018 - 08:55
[POLECAMY KSIĄŻKĘ] 
Bandci z Armii Krajowej - Wojciech Lada 
 Ile jest prawdy w czarnej legendzie podziemia?
Kapitan Romuald Rajs, pseudonim Bury. Żołnierz wyklęty, kawaler Virtuti Militari, zbrodniarz.
Jedni uważają go za bohatera, inni za winnego śmierci dziesiątek cywilów.Walczył o wolność Polski, jednocześnie strzelał do niewinnych, palił ich domy. 
 • Kim był? 
 • Jakie były jego motywacje? 
 • Czy ktoś taki zasługuje na miano bohatera?
Prawda nie zawsze jest wygodna. 
Armia Krajowa zapisała wspaniałą kartę w historii Polski. Ale jak w życiu – także w AK były czarne owce. Antysemici. Zdrajcy. Mordercy. Zwyrodnialcy. Złodzieje. Duzi chłopcy, którzy chcieli pobawić się w wojnę. Zabijać i zarobić.

Ale bandyci nie byli bezkarni. Nawet gdy Państwo nie istniało, działały podziemne sądy. Wykonywano wyroki. Likwidowano konfidentów. Armia Krajowa czyściła swoje szeregi ze zdrajców. Czasem oznaczało to śmierć niewinnych osób.

BANDYCI Z ARMII KRAJOWEJ JUŻ W SPRZEDAŻY!


Polecamy na: http://czest.info/książki


Najładniejsze balkony i działki

20 lipiec, 2018 - 08:35
Do 15 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia w kolejnych edycjach miejskich konkursów na najładniej ukwiecony balkon oraz na najładniejszą działkę ROD w Częstochowie. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Konkurs na „Najładniej ukwiecony balkon” adresowany jest do właścicieli balkonów/loggi, zaaranżowanych z wykorzystaniem zieleni, kwiatów oraz naturalnych elementów dekoracyjnych w budynkach wielorodzinnych. Wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia i wraz z 2-3 fotografiami balkonu (wykonanymi z zewnątrz, w formacie 10x15 lub w wersji elektronicznej) złożyć je osobiście w siedzibie Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Estetyki Miasta – w Referacie Kultury Wydziału Kultury, Promocji i Sportu (budynek Odwachu obok Ratusza), Aleja Najświętszej Maryi Panny 45 A (od poniedziałku do piatku, w godz. 7.30-15.30) lub przesłać mailem na adres: kps@czestochowa.um.gov.pl bądź pocztą na adres: Urząd Miasta Częstochowy, Wydział Kultury, Promocji i Sportu, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45 A, 42-217 Częstochowa.

Kartę zgłoszenia można pobrać w siedzibie Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Estetyki (godz. pracy: poniedziałek - piątek 7:30-15:30) bądź ze strony internetowej www.czestochowa.pl, zakładka: Estetyka Miasta lub baner informacyjny).

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 sierpnia. W kolejnym etapie komisja oceni zgłoszone do konkursu balkony - od 17 do 24 sierpnia. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas 26. Dni Częstochowy.

Właściciele trzech najładniej ukwieconych balkonów/loggi otrzymają nagrody:700 zł (brutto) za I miejsce, 500 zł (brutto) za II miejsce i 400 zł (brutto) za III.

Dodatkowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod numerami tel. 34 3707665 lub 34 3707465. Regulamin oraz kartę zgłoszenia można znaleźć tutaj

Organizatorem konkursu „Najładniej ukwiecony balkon 2017” jest, w imieniu Prezydenta Miasta Częstochowy, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Estetyki Miasta.

Konkurs na „Najładniejszą Działkę Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Częstochowie” jest organizowany po raz drugi przez Urząd Miasta, przy współpracy z Polskim Związkiem Działkowców – Okręgowym Związkiem Działkowców w Częstochowie.

Jego celem jest m.in. uwrażliwienie mieszkanek i mieszkańców na kwestie związane z estetyką terenów rekreacyjnych oraz stanem środowiska naturalnego; promocja postaw proekologicznych oraz aktywnego wypoczynku w plenerze.

Do konkursu mogą być zgłaszane ROD podlegające Polskiemu Związkowi Działkowców – Okręgowemu Związkowi Działkowców w Częstochowie. Zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych mogą zgłaszać do konkursu po trzech kandydatów spośród podległych im ROD. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 sierpnia.

Komisja podczas oceny działek będzie brała pod uwagę m.in. koncepcję nasadzeń, kompozycję zagospodarowania i rozwiązania proekologiczne.

Właściciele trzech najładniejszych działek otrzymają nagrody:1000 zł (brutto) za I miejsce, 800 zł (brutto) za II miejsce i 600 zł (brutto) za III.

W ubiegłym roku najładniejsza działka znajdowała się przy ul. Mirowskiej w ROD „Wodnik” /na zdjęciu/, a najładniej ukwiecone balkony przy Alei NMP i przy ul. Sowińskiego.

Źródło: UM Częstochowa


[ZDROWIE] Diagnostyka znamion - czas start! Akcja bezpłatnych badań dermatoskopowych w Częstochowie

19 lipiec, 2018 - 11:13
Częstochowa to miejscowość na trasie dermobusa Fundacji NEUCA dla Zdrowia, w którym będzie można wykonać bezpłatne badania znamion i pieprzyków. 

Już 24 lipca na mieszkańców będzie czekał wykwalifikowany personel, który zadba o wykonanie badań skóry oraz udzieli porad z zakresu profilaktyki.

Szczegóły: http://czest.info/zdrowie
[KULINARIA] Pomysł na lekką i szybką przekąskę - Sałatka z cukinią i rukolą

19 lipiec, 2018 - 08:28
Letnia pora to idealny czas, by skorzystać z sezonowych darów natury. 
Wykorzystaj więc sprzyjającą aurę i przygotuj sałatkę na bazie cukinii i aromatycznych pomidorów. 
Jest przepyszna i naprawdę łatwa w przygotowaniu. Sprawdźcie sami: http://czest.info/kulinaria


***

Na  zakupy świeżych,  potrzebnych do letniego menu produktów zaprasza:
RYNECZEK Z TRADYCJAMI,
Wały Dwernickiego 11,  w Częstochowie 

VIVA ITALIA - odpoczywaj zwiedzając

18 lipiec, 2018 - 13:42
Skorzystaj z niepowtarzalnej oferty:Last Minute w ALMATURZE

HIT CENOWY - zniżka 35%

VIVA ITALIA  - 1099 zł zamiast 1399 zł

Wyjazd: 4.08-10.08W programie:
Wenecja, San Marino, Asyż, Rzym, Paryż, Watykan, Florencja, Piza

Sprawdź także inne terminy:
https://www.almatur.pl/wlochy-viva-italia__CITV~VIVA_ITALIA_PAX_BB__lato.html
Zapraszamy:
Biuro Podróży i Turystyki ALMATUR  Częstochowa, ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561
Polecamy na: http://czest.info/podroze


[POLECAMY KSIĄŻKĘ] W zdrowym ciele zdrowy mózg - Anders Hansen

18 lipiec, 2018 - 13:26


Skandynawski bestseller, który odkrywa tajemnice mózgu.
Książka, którą zachwycili się Szwedzi – przez miesiące nie schodziła z list bestsellerów.
Już po 6 tygodniach odpowiedniego treningu można odczuć pozytywne oddziaływanie ruchu na mózg. Odpowiednie dawki aktywności fizycznej mogą być lekarstwem na stres i niepokój oraz znacznie poprawiają sprawność i wydolność mózgu. Już 20 minut porannego biegu pozytywnie wpływa na zdolność koncentracji i podnosi poziom dopaminy. Z kolei dobrze zaplanowany trening interwałowy uśmierza lęk i niepokój.

Polecamy na: http://czest.info/zdrowie


Galeria Jurajska kusi rozrywkami na wakacje. Kino, boiska jak w Brazylii… i egzotyczne ryby

18 lipiec, 2018 - 11:03
Chociaż Galeria Jurajska kojarzy się większości z zakupami, a ostatnio też z wyprzedażami, to często zapominamy o tym, że jest także rozbudowanym centrum rozrywki, w którym możemy spędzić wolny czas, zwłaszcza zostając na wakacje w mieście lub nudząc się w wolną od handlu niedzielę.

Nowoczesne galerie handlowe w całej Polsce starają się zapewnić swoim klientom coraz więcej stałych rozrywek poza zakupowych. Nie inaczej jest w Częstochowie. Działająca od 9 lat w mieście Galeria Jurajska z roku na rok staje się coraz bardziej rozrywkowa. Zyskują na tym przede wszystkim mieszkańcy miasta. Z czego warto skorzystać?

1. Odpocznij w miejskim ogrodzie nad rzeką

Od czerwca odwiedzając Galerię Jurajska można wypocząć nad rzeką Wartą. Na powierzchni ponad 8,5 tys. m kw. galeria stworzyła unikalny w skali kraju ogród miejski. Zasadzono tutaj drzewa, krzewy ozdobne, a nawet przyjazne pszczołom kwiaty. Całość poprzecinano ścieżkami spacerowymi z ławkami. Wzdłuż rzeki powstała z kolei aleja, po której można jeździć np. na rowerze lub rolkach. Na bulwarach znaleźć można także parkingi dla rowerów, co czyni to miejsce wartą uwagi destynacją dla wycieczek rowerowych. - To strefa relaksu w środku gwarnego miasta. Można tutaj odprężyć się z książką, poopalać, spotkać z przyjaciółmi lub zorganizować piknik na trawie. Układ całego ogrodu sprzyja uprawianiu jogi czy tai-chi – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.


2. Zagraj w siatkówkę

Wizyta w galerii handlowej może dostarczyć także… sportowych emocji. Przy obiekcie w sąsiedztwie bulwarów Warty działają od kilku lat 2 profesjonalne i otwarte dla każdego boiska do siatkówki plażowej. Tereny te wyposażone są w siatkę niezbędną do rozgrywania meczów, a od niedawna także w specjalne zadaszenia dające cień kibicom. – To miejsce, w którym każdy może ćwiczyć, zorganizować turniej siatkarski, mecz lub po prostu uprawiać „plażing-smażing”. Wystarczy zabrać piłkę i leżak. Może także kibicować podczas organizowanych tutaj turniejów. To taka namiastka wakacyjnej i słonecznej Brazylii w centrum Częstochowy – zachęca Violetta Dziubin-Łuszczyk.

3. Zobacz dno oceanu i morza

Egzotycznie jest także we wnętrzu galerii. Wpadając do Jurajskiej można poczuć się jak w oceanarium. Powód? W galerii stoją 2 gigantyczne akwaria – słodkowodne i słonowodne. Oba zbiorniki wypełnione są kilkuset stworzeniami żyjącymi w morzach i oceanach oraz w jeziorach i rzekach. Wśród nietypowych mieszkańców centrum handlowego znaleźć można m.in. różne gatunki ryb, koralowców, ślimaków i rozgwiazd. W ich poznaniu pomaga specjalny panel interaktywny z elektronicznym przewodnikiem. – To dziś jedyne miejsce w Częstochowie, gdzie można zobaczyć tak wiele ryb czy koralowców pochodzących m.in. z Australii, Meksyku, wybrzeży USA czy Indii. To również miejsce chętnie odwiedzane w wakacje przez półkolonie, organizujące sobie tutaj interaktywne lekcje biologii lub warsztaty plastyczne – mówi.

4. Baw się na 3 placach zabaw!

Najmłodsi mogą liczyć także na bardziej tradycyjne rozrywki. Na bulwarach Warty galeria stworzyła aż 2 place zabaw pomyślane o dzieciach w różnym wieku. Znaleźć można na nich m.in. zjeżdżalnie, huśtawki łańcuchowe, i drewniane samochody na sprężynie. Latem frajdy dzieciom dostarcza także fontanna w postaci mokrego chodnika, z którego na kilka metrów strzelają słupy wody. Z myślą o najmłodszych w galerii działa także plac zabaw Bajkowy Labirynt. Wypełniają go atrakcje dla dzieci w wieku 3-12 lat, a także kącik malucha. Najmłodsi znajdą tutaj m.in. basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, trampolinę, armatki pneumatyczne i kilkanaście innych zabaw.

5. A może maraton filmowy?

Coś dla siebie w Jurajskiej znajdą także kinomani i wielbiciele maratonów filmowych. W galerii działa największe w Częstochowie kino Cinema City. Gigantyczny kompleks może pomieścić aż 1300 widzów w 8 klimatyzowanych salach. Filmy można tutaj oglądać w formacie 2D i 3D. Kino posiada także swój własny bar i kawiarnię Cinema Cafe. Repertuar? Wyłącznie nowości i hity! W kinie można także organizować urodziny dzieciom, a nawet pokazy zamknięte dla grona znajomych.

6. Dla lubiących #instafood

Po kinie, zabawie lub opalaniu najlepiej coś zjeść. „Rozrywkę” dla podniebienia w Jurajskiej przynosi aż 18 restauracji i kawiarni, w tym wiele lokalów serwujących tzw. kuchnie świata. W galerii działa m.in. lokal z kuchnią europejską - CreppStory, japońską - Strefa Sushi, orientalną - WOKing Oriental oraz turecką - Doner Kebab. Z centrum handlowym znajdują się także popularne sieci restauracji w tym McDonald’s, KFC, Burger King i Pizza Hut, a także lokal z kuchnią roślinną Mihiderka. Natomiast na latte, cappuccino i ciastko można wpaść m.in. do kawiarni Grycan, So! Coffee, Cafe Portugal czy Costa Coffee lub co cukierni Consonni.

- Galerie na całym świecie coraz więcej uwagi poświęcają rozrywce. W podobnym kierunku idzie także Jurajska. Zależy nam na tym, aby klienci, którzy nas odwiedzają robili w centrum handlowym nie tylko udane zakupy, ale także aby spędzali tutaj ciekawie wolny czas lub czas pomiędzy shoppingiem. Rozrywek będzie przybywać – zapowiada Violetta Dziubin-Łuszczyk.
Sekret bujnego ogrodu

18 lipiec, 2018 - 10:44
Marzysz o pięknym ogrodzie pełnym zieleni, ale widzisz, że gleba pod trawnik czy rabaty wymaga spulchnienia i wyrównania powierzchni? 

Sprawdź co Ci w tym pomoże:
http://czest.info/buduj-remontuj-urządzaj
***
Szeroki wybór roślin do swojego ogrodu znajdziesz w Częstochowe,w Szkółce Drzew i Krzewów KULAS:ul. Rocha 296b oraz Al. Jana Pawła II 2
Teraz LETNIE PROMOCJE:TUJE i JAŁOWCE - 5 zł/ sztukę www.Kulas.plLATO, LATO, LATO czeka!

18 lipiec, 2018 - 10:19
Urlop  Last Minute?
Sprawdź co poleca Biuro Podróży  Gandalf i wypoczywaj jak lubisz najbardziej

Sprawdź ofertę: autokarem taniej oraz Last Minute samolotem

  Gandalf poleca: bilety lotnicze, bilety promowe, wczasy, wycieczki, obozy, kolonie.

   W ofercie znajdziesz:
  • liczne rabaty
  • gwarancja ceny
  • parking gratis
  Biuro Podróży GANDALF : Al. NMP 23, tel.: 664 139 387  Polecamy na: http://czest.info/podroze

  "Strażnik czasu” przy dworcu

  18 lipiec, 2018 - 09:00
  W Częstochowie powstaje kolejny monumentalny mural autorstwa Tomasza Sętowskiego. Po ukończeniu będzie największym tego typu obrazem w mieście.
  Malowidło powstaje na ścianie kamienicy przy placu Rady Europy, sąsiadującym z dworcem głównym PKP w Częstochowie. Całość realizowana jest na zlecenie właściciela budynku, zegarmistrza Stefana Rybickiego, a po ukończeniu będzie mieć 100 metrów długości, 12 wysokości i powierzchnię 1200 metrów kwadratowych. Zleceniodawca wkomponował w obraz zegar, który dzięki ruchomym wskazówkom wskazuje godzinę. W ramach muralu będzie też promowane oficjalne logo Częstochowy (znajdzie się w obecnie realizowanej części ściennej kompozycji).

  „Strażnik czasu” to kolejne dzieło, realizowane w mieście przez ekipę znanego częstochowskiego artysty Tomasza Sętowskiego. W 2014 roku na ścianie wieżowca przy ul. Dąbrowskiego 1 - w centrum miasta - namalowali oni (na zlecenie miasta) monumentalną „Wieżę Babel”. Nieco wcześniej mural inspirowany twórczością „Sentiego” powstał też na ścianie kamienicy przy ul. Szymanowskiego (na tyłach alei Najświętszej Maryi Panny). Tym razem artyści tworzą obraz trzy razy większy niż Wieża Babel. W skład zespołu wchodzą: Mikołaj Sętowski, Marek Laskowski, Filip Krzyształowski i Tadeusz Kiedrzynek.
  Źródło: UM, Fot. Daniel Zalejski


  Z mieszkania do domu – jak wybrać odpowiednią działkę i projekt?

  17 lipiec, 2018 - 10:23

  Według danych Eurostatu w ostatniej dekadzie Polacy częściej decydowali się na kupno lub budowę własnego domu. Schody, poddasze, przestronny balkon – przy zmianie mieszkania na dom chętnie decydujemy się na efektowne rozwiązania i dodatkowe metry.
  Paradoksalnie, inwestorzy budujący drugi dom zwykle wybierają parterowy, o wiele mniejszy i najczęściej niskoenergetyczny. Czy budowa według wytycznych standardu certyfikacji jest problematyczna?
  Co kupić pierwsze: działkę czy projekt - sprawdź na: http://czest.info/buduj-remontuj-urządzaj  Lato w mieście na wesoło! – atrakcje dla maluchów w Centrum Handlowym Auchan Poczesna

  17 lipiec, 2018 - 08:29
  Lato w mieście nam niestraszne! Nauka żonglerki, budowa zamku, tworzenie lalek teatralnych czy gra w kręgle to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają już wkrótce na dzieci w różnym przedziale wiekowym. Centrum Handlowe Auchan Poczesna zaprasza wszystkie maluchy 21 lipca na kreatywne animacje i moc wesołej zabawy. Wstęp bezpłatny.

  Czas otworzyć sezon wakacyjnych zabaw i beztroski! Dzieci, które spędzają lato w mieście, mogą liczyć na wiele atrakcji i wypełnić wolny czas różnorodnymi aktywnościami. Już 21 lipca mali goście Centrum Handlowego Auchan Poczesna wezmą udział w kreatywnych animacjach i zabawach, które połączą ich ulubione rozrywki. Uczestnicy mogą liczyć na szeroki wybór zajęć, dużo śmiechu i barwnych dekoracji, które wprawią wszystkich w wyborny humor.

  Aby wprawić się w iście wakacyjny nastrój, wszystkie maluchy będą mogły pomalować buźki w bajkowe wzory. Liczne atrakcje czekają ma miłośników cyrku, sztuczek i akrobacji, bowiem w pasażu galerii zagości balonowe zoo, w którym animatorzy będą skręcać balony na kształt zwierzątek. Najaktywniejsze maluchy wezmą udział w nauce żonglerki i chodzenia na niskich szczudłach, gdzie pod czujnym okiem prowadzących zajęcia będą zgłębiać tajniki pracy cyrkowców. Lubiący aktywność fizyczną skorzystają również z kącika gier, w którym znajdą się kręgle i zabawy z chustą animacyjną.

  Dzieci preferujące zajęcia manualne wezmą udział w warsztatach kreatywnych, na których powstaną kukiełki. Mali artyści będą mieć do dyspozycji różnego rodzaju materiały plastyczne, takie jak papier kolorowy, bibuły, włóczki, guziki, patyczki, a nawet ziemniaki! Z wielkich kartonów powstanie również zamek, który będzie dekorowany farbami, bibułą i kolorowymi ozdobami.

  Wakacyjne animacje dla dzieci odbędą się 21 lipca w Centrum Handlowym Auchan Poczesna przy ul. Krakowskiej 10 w Poczesnej koło Częstochowy. Zajęcia będą prowadzone od godz. 11.00 do 17.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


  Seria relokacji w Galerii Jurajskiej. Będą też nowe otwarcia.

  17 lipiec, 2018 - 08:23
  W Galerii Jurajskiej najemcy zmieniają swoje adresy, przy okazji przenosząc się do znacznie większych lokali. Centrum handlowe przygotowuje się także do nowych otwarć. Do grona najemców dołączy m.in. Pepco i Bon Apetito. Grupa LPP SA z kolei powiększa aż 3 swoje lokale w galerii biorąc dodatkowe 570 m kw.

  Inwestują w dodatkowe metry

  Szykuje się kilka znaczących zmian na mapie najemców Galerii Jurajskiej. Tylko w ciągu ostatnich tygodni aż 3 z nich otworzyło swoje salony w nowej i zdecydowanie większe lokalizacji. Najwięcej dodatkowych metrów wynajęła odzieżowa sieć Diverse. Marka podwoiła powierzchnię najmu, przenosząc się na poziom 0 galerii z 159 m kw. na 352 m kw.

  Także hiszpańska marka jubilerska Tous zmieniła mający 44 m kw. salon na 60 m kw. lokal na poziom +1. Z kolei salon meblowy Ernst Rust (wcześniej Mebel Rust) po rebrandingu zaczął działać na powierzchni 204 m kw., zamiast wcześniejszych 145 m kw. Ten również wybrał dla siebie poziom +1 galerii.
  Więcej metrów będzie mieć dla siebie także plac zabaw Bajkowy Labirynt. Ten wkrótce przeniesie się z zajmowanych obecnie 222 m kw. na 486 m kw. Bawialnia w nowej odsłonie działać będzie w okolicach strefy food court poszerzając jego ofertę o przestrzeń rozrywkową dla najmłodszych.
  - Jurajska ma dziś bardzo mocną pozycję na rynku regionalnym. Z roku na rok rosną obroty galerii. Wciąż powiększa się także grono klientów, bo rośnie zasięg oddziaływania. Z lokalnego centrum handlowego staliśmy się regionalnym. Taki klimat i dynamika sprzyjają inwestowaniu i rozwojowi, zwłaszcza jeśli doliczyć do tego dogodne warunki najmu i otoczenie, jakie tworzymy naszym partnerom biznesowym – przekonuje Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Jurajskiej.

  Grupa LPP SA też bierze więcej


  Nic więc dziwnego, że tylko od początku 2016 roku na powiększenie swoich lokali zdecydowało się tutaj aż 21 najemców. To jednak nie koniec zmian – zapowiada dyrekcja galerii. Na taki sam ruch w Jurajskiej właśnie zdecydował się polski gigant odzieżowy LPP SA, mający w galerii pełne portfolio swoich marek.
  Aż 3 marki należące do grupy czeka powiększenie lokali. Salon Sinsay zostanie przeniesiony w ramach poziomu +1 zyskując jednocześnie dwukrotnie na metrażu – z 354 m kw. do 640 m kw. Prace remontowe nad nim już trwają. Dodatkowe metry przypadną także salonowi Cropp. Po zajęciu sąsiedniego lokalu z 426 m kw. powiększy się do 621 m kw. Na metrażu zyska także House, powiększając się z 470 m kw. do 594 m kw. Łącznie grupa LPP wynajmie dodatkowe 570 m kw. w Galerii Jurajskiej.
  Co ciekawe, to nie pierwsza taka decyzja grupy w Galerii Jurajskiej. W 2015 roku po 6 latach działalności Reserved zdecydował się na przeprowadzkę i dwukrotne powiększenie lokalu – z 1577 m kw. na 2841 m kw. W efekcie czego powstał największy dwupiętrowy salon marki w Polsce.
  - Salony należące do LPP cieszą się u nas ogromną popularnością, notując bardzo dobre wyniki finansowe. Nie dziwi więc fakt, że grupa decyduje się na powiększenie swoich salonów, a tym samym rozwój asortymentu dostępnego dla klientów Jurajskiej. To naturalny ruch biznesowy, który jednak jednocześnie pokazuje, jak dużym zaufaniem rynkowy gigant darzy nasz obiekt i jak duży widzi potencjał w tutejszym rynku – mówi Anna Borecka – Suda, leasing manager Galerii Jurajskiej.

  Ci zostają, a tamci wchodzą

  Ale to nie jedyne zmiany, jakie zachodzą u najemców i w ofercie galerii. Dwie marki z segmentu elektronicznego – X-Kom oraz iDream właśnie zdecydowały się na przedłużenie umowy najmu. Kolejne marki natomiast planują już otwarcia. Wśród nich jest m.in. Bon Apetito, czyli restauracja z daniami na wagę, a także Pepco, czyli popularna sieć dyskontów z wyposażeniem i ubraniami, w tym asortymentem dla dzieci. Ten ostatni najemca zajmie lokal o powierzchni 488 m kw. na poziomie 0 galerii.
  - Możemy dziś mówić o sukcesie komercjalizacji i rekomercjalizacji Galerii Jurajskiej. Obiekt jest obecnie blisko w 100 proc. wynajęty. Z jednej strony to zasługa bardzo wyników galerii w ostatnich latach, ale także inwestycji, jakie poczyniliśmy, aby stać się miejscem nowoczesnym, sprzyjającym rozwojowi – mówi Roman Bugajczyk.

  Inwestycje podobają się najemcom

  I rzeczywiście, tylko w ciągu ostatniego roku centrum handlowe zainwestowało blisko 9 milionów złotych, modernizując m.in. wejście główne, wejścia na parking oraz tworząc poczekalnie i miejski ogród nad bulwarami Warty. Centrum handlowe zainwestowało też w najnowocześniejszy system parkingowy w Polsce umożliwiający m.in. znalezienie samochodu przy pomocy specjalnej aplikacji.
  - Każda z naszych inwestycji, które miała miejsce w ostatnich latach, nastawiona była m.in. na rozwój działalności najemców, pozyskanie nowych klientów lub wydłużenie czasu ich pobytu w galerii. Sukces we frekwencji i obrotach pokazuje, że ten kierunek przynosi wymierne korzyści. Co więcej motywuje najemców do modernizacji w swoich sklepach lub do rozwoju działalności na większej, ciekawszej biznesowo powierzchni – dodaje.

  Inwestycjom sprzyja także podejście galerii do samych najemców i rozmów z nimi. – Jesteśmy bardzo elastyczni we współpracy i indywidualnie podchodzimy do pomysłów i projektów, z jakimi przychodzą do nas partnerzy biznesowi. Staramy się zawsze pomóc, mając na uwadze korzyści obu stron . Zależy nam na tym, aby najemcy mieli poczucie, że będą w Jurajskiej mogą dalej się rozwijać, mając zawsze otwarte drzwi do tego rozwoju. W naszych negocjacjach zawsze opieramy się na zasadzie win-win – mówi Anna Borecka-Suda.  Konkurs fotograficzny "Balonowa Jura Janów-Olsztyn 2018"

  16 lipiec, 2018 - 11:19

  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz Gminy Janów i Olsztyn zapraszają do udziału w otwartym Konkursie fotograficznym „Balonowa Jura Janów-Olsztyn 2018”.
  Prace konkursowe należy wykonać podczas XXXIV Balonowych Mistrzostw Polski oraz II Jurajskich Zawodów Balonowych, odbywających się w gminach Janów i Olsztyn, w terminie 19 - 22 lipca 2018 roku.Szczegółowy program imprezy oraz informacje na temat zasad organizacyjnych Konkursu można zaleźć w następujących serwisach: www.balonowajura.pl, www.rok.czestochowa.pl, www.janow.pl, www.olsztyn-jurajski.pl  Wszelkie pytania należy kierować na adres: info@balonowajura.plKonkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do profesjonalistów oraz amatorów fotografii. Termin nadsyłania prac to 31 lipca 2018 r. do godz. 12.00.
  Zwycięzcy Konkursu otrzymają statuetki, dyplomy oraz nagrody pieniężne i nagrodę specjalną Dyrektora ROK Częstochowa.W IV kwartale 2018 r. w siedzibach Współorganizatorów zostaną zorganizowane wystawy prezentujące nadesłane fotografie.


  3 edycja - Jurajski Festiwal Sztuki i Wina 21 – 22 lipca 2018 r.

  16 lipiec, 2018 - 11:12

  Jurajski Festiwal Sztuki i Wina to pierwsza tego typu impreza na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, skierowana na promocję sztuki ludowej, produktów regionalnych i kultury winobrania, w tym promocje winnic powstających na terenie północnej jury. 
  Organizatorami wydarzenia są Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i jurajska Gmina Olsztyn. Impreza od dwóch lat organizowana jest na rynku w Olsztynie w trakcie lipcowego weekendu.Główną ideą Festiwalu jest promocja lokalnych winnic, rękodzieła ludowego oraz rodzimej kuchni. Program wydarzenia to także spotkania z regionalną kulturą ludową, wystawy, wykłady, koncerty, warsztaty artystyczne, pokazy teatralne.Całość uświetnią m.in.: seminaria winiarskie z degustacjami, a także pokaz kulinarny. W ramach festiwalu organizowany jest Przegląd Muzyki Własnej, promujący talenty wokalne i muzyczne regionu. Tegoroczną edycję imprezy uświetnią m.in. koncerty zespołów Raz Dwa Trzy oraz Five O’Clock, zespołu góralskiego Mali Wiyrchowianie, a także pokaz tańców dawnych zespołu Secoli di danza.Imprezie towarzyszą targi wystawiennicze. Wśród kilkudziesięciu wystawców znajdują się właściciele winnic z terenu jury krakowsko- częstochowskiej oraz z Polski, a także importerzy, producenci akcesoriów winiarskich oraz rękodzielnicy.
  Szczegółowy program imprezy dostępny na naszej stronie www.rok.czestochowa.pl
  ****  Miodowo, lipcowo – z czym najlepiej smakuje miód?

  16 lipiec, 2018 - 10:35
  Łagodny, słodki, miodowy aromat lipowych kwiatów to nieodłączny atrybut wczesnego lata. To właśnie lipom lipiec zawdzięcza swoją nazwę. Wtedy też pszczoły pilnie zbierają nektar, który po około tygodniu zmienia się w pełnowartościowy, złocisty smakołyk. 

  Wraz z początkiem lipca warto poznać kulinarne możliwości miodu, a szczególnie jego najpopularniejszej odmiany, którą zawdzięczamy właśnie kwiatom lipy.


  Miód to doskonały dodatek nie tylko do ciepłych napojów i deserów. Z jego pomocą wzbogacimy smak śniadań i dań obiadowych. Z czym najlepiej łączyć miodową słodycz - sprawdź na: http://czest.info/kulinaria
  Nagrody dla Grupy Romana

  16 lipiec, 2018 - 08:26
  Zakończył się kolejny organizowany w Polsce, tym razem w Świeciu nad Wdą woj. Kujawsko - Pomorskie Ogólnopolski Przegląd Kapel Podwórkowych.

  Częstochowska Kapela Biesiadna "Grupa Romana" została nagrodzona dwoma nagrodami.Po raz kolejny udowodniła że jest godną wizytówka miasta Częstochowy i zalicza  się pomimo upływu lat do najlepszych Kapel w Polsce. Kapela gra w składzie:Roman Kryst - akordeon, Marek Biszczak - gitara, Grzegorz Leonarcik - kontrabas, Cezary Wieprzowski - saxofon.Grupa Romana zdobyła festiwalu w Świeciu III miejsce.Roman Kryst otrzymał tytuł - Osobowości Festiwalu.Obecnie na swym koncie posiada tytuły: Osobowość Roku Częstochowy i Powiatu Częstochowskiego 2014, Osobowość Roku Częstochowy 2017  i Osobowość Przeglądu Świecie 2018.
  Gratulujemy!


  [KINO] WIELKI POWRÓT INIEMAMOCNYCH!

  13 lipiec, 2018 - 08:02
  Premiera hitu w IMAX® i 4DX® TYLKO w kinach Cinema City!
  Stało się! Premiera długo wyczekiwanego hitu INIEMAMOCNI 2 już w ten piątek!

  Przygody zwariowanej rodzinki superbohaterów już 13 lipca na ekranach Cinema City także w technologii IMAX® i 4DX®.

  Bilety do nabycia w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl

  Polecamy na: http://czest.info/kino
  Pieniądze do wzięcia

  13 lipiec, 2018 - 07:51
  ZUS ogłosił konkurs dla przedsiębiorców na dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy. Już od poniedziałku, 16 lipca, można składać wnioski. Kwoty dofinansowania sięgają od 10 tys. zł do 500 tys. zł. Program adresowany jest do wszystkich firm, a poziom dofinansowania został zróżnicowany ze względu na rodzaj przedsiębiorstwa.

  Celem konkursu jest wybór projektów, które dotyczyć będą poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy, zmniejszenia zagrożenia wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz zredukowania niekorzystnego oddziaływania czynników ryzyka. ZUS finansuje projekty o charakterze doradczym, inwestycyjnym i doradczo-inwestycyjnym.

  Co należy poprawić

  Dofinansowaniu podlegają działania, które mieszczą się w następujących obszarach technicznych: bezpieczeństwo instalacji technicznych, maszyn, urządzeń i miejsc pracy; urządzenia chroniące przed hałasem i drganiami mechanicznymi oraz promieniowaniem elektromagnetycznym; oświetlenie miejsc i stanowisk pracy oraz ochrona przed promieniowaniem optycznym; ochrona przed energią elektryczną i elektrycznością statyczną; urządzenia oczyszczające i uzdatniające powietrze, urządzenia mechanicznej wentylacji powietrza; sprzęt i urządzenia służące poprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości, w zagłębieniach i innych strefach pracy; sprzęt i urządzenia służące ograniczeniu obciążenia układu mięśniowo- szkieletowego; sprzęt i urządzenia służące poprawie bezpieczeństwa pracy w przypadku narażenia na czynniki chemiczne i szkodliwe czynniki biologiczne; środki ochrony indywidualnej.

  Większe dla mniejszych


  - Poziom dofinansowania został zróżnicowany ze względu na rodzaj przedsiębiorstwa. To, w jakiej wysokości przedsiębiorca otrzyma wsparcie z ZUS zależy od wartości zgłoszonego projektu oraz liczby osób, za które opłacane są składki na ubezpieczenia społeczne. Mikroprzedsiębiorstwa, zgłaszające do ubezpieczeń społecznych od 1 do 9 osób, mogą zyskać dofinansowanie nawet do 90 proc. szacowanej wartości projektu – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

  Małe firmy, zatrudniające od 10 do 49 osób, mogą liczyć na 80 proc. dofinansowania do szacowanej wartości projektu, średnie - opłacają składki na ubezpieczenia społeczne do 249 osób – dla nich dofinansowanie sięga 60 proc. Duże zakłady pracy, które w swoich szeregach mają 250 ubezpieczonych - 20 proc. szacowanej wartości projektu.

  Łączna kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w roku budżetowym 2019 wynosi 50 mln zł.

  Nie dla każdego


  - W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy regularnie i na bieżąco opłacają swoje zobowiązania na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenia zdrowotne, nie zalegają z opłacaniem podatków. Ponadto nie znajdują się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem, nie ubiegał się o dofinansowanie przed upływem 3 lat od dnia wypłaty przez ZUS całości ostatniego dofinansowania, nie ubiegał się o dofinansowanie przed upływem 3 lat od dnia zwrotu dofinansowania, do którego został zobowiązany – dodaje rzeczniczka.

  Wniosek papierowo i elektronicznie

  Wniosek wraz z niezbędną dokumentacją należy złożyć zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. Po przesłaniu go poprzez stronę www.prewencja.zus.pl, następnie wydrukowany, podpisany i z załącznikami w wersji papierowej należy złożyć lub przesłać do dowolnej placówki ZUS. Ważne! Liczy się data wpływu wniosku do ZUS, jeśli wysyłamy go pocztą tradycyjną.

  Krótki termin

  Wnioski można składać od 16 lipca. Termin, do którego ZUS przyjmie dokumenty, to 23 sierpnia br. Na stronie www.zus.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej ZUS udostępniono więcej informacji o konkursie, w tym jego regulamin oraz wymagane załączniki. Rozpatrzenie wniosku jest dwuetapowe. Najpierw ocenę formalną, czyli sprawdzenie kompletności i poprawności złożonych wniosków, przeprowadzi ZUS. Następnie ocena merytoryczna należy do Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. Zapytania lub wątpliwości dotyczące Konkursu można zgłaszać pocztą elektroniczną na adres e-mail: konkurs@zus.pl w terminie do 16 sierpnia 2018 r.


  Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

  Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

  MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
  Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
  Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
  Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

   

  Częstochowskie Informacje

  Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta