Green Pack. Producent torebek papierowych fałdowych oraz woreczków foliowych.
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Częstochowskie Informacje

Subskrybuje zawartość
Częstochowskie Informacje
Zaktualizowano: 14 min. 10 sek. temu

[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Przekroczyć rzekę - ANNA J. SZEPIELAK

16 marzec, 2018 - 10:18
Gdzieś tam wśród drzew jest mój dom, moje dzieciństwo, moje wspomnienia. A ja mam coraz mniej odwagi… 

Osierocona Julia Zarzewska niewiele pamięta ze swego dzieciństwa. W głębi ducha wciąż nie może się pogodzić z tym, że po ucieczce z rodowej posiadłości, ojciec porzucił ją, zostawiając pod opieką dalekiej krewnej - Barbary. Gdy z powodu plotek o mrocznej przeszłości swojej rodziny dziewczyna traci posadę guwernantki, postanawia stawić wreszcie czoła dręczącym ją koszmarom i dowiedzieć się prawdy o rodzicach. Niespodziewana oferta pracy w galicyjskim dworze wydaje się być pomocną dłonią od losu. Jednak powrót w rodzinne strony niesie ze sobą niebezpieczeństwo, o którym Julia nie ma pojęcia. Tajemnice pałacu po drugiej stronie rzeki mogą zagrozić nie tylko jej, lecz również przyjacielowi z dzieciństwa - młodemu doktorowi Natejce.
Piękna powieść o poszukiwaniu prawdy o sobie, mrocznych sekretach i przeszłości, która zawsze wpływa na teraźniejszość i nigdy nie pozwala o sobie zapomnieć.


PREMIERA 14.03.2018

Polecamy na: http://czest.info/Książki-dla-kobiet,


URODZINY JERZEGO DUDY GRACZA... wieczór wspomnieniowy w Muzeum Częstochowskim

16 marzec, 2018 - 09:48
W spotkaniu prowadzonym przez Dyrektora Muzeum Częstochowskiego Tadeusza Piersiaka wezmą udział przyjaciele i znajomi artysty: Sabina Lonty, Janusz Mielczarek, Zdzisław Sowiński. 
Wieczór wspomnień uzupełni prezentacja prac artysty ze zbiorów muzealnych. O kolekcji opowie kustosz Katarzyna Sucharkiewicz. W ramach spotkania odbędzie się pokaz filmu „Jerzy Duda-Gracz – częstochowskie wyznania”, autorstwa Zdzisława Sowińskiego. Pokażemy też fotografie Jerzego Peteckiego i Jolanty Goli.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Ratusz
20 marca 2018, g. 18.00

wstęp wolny 


[KINO] Maraton Pitbulla w Cinema City już dziś!

16 marzec, 2018 - 09:44

To dziś będziesz miał niepowtarzalną okazję obejrzeć aż 3 części kultowej serii polskich filmów o policjantach z warszawskiego wydziału zabójstw w reżyserii Patryka Vegi i Władysława Pasikowskiego. 

Podczas Maratonu zostaną wyświetlone: „Pitbull. Nowe porządki”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” i premierowo „Pitbull. Ostatni pies”!

Takiego wydarzenia nie można przegapić!

Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl/filmy/maraton-pitbull


[PODRÓŻE] #travelDays w Almaturze

15 marzec, 2018 - 09:26
Tylko do 20 marca w ALMATURZE szalona promocja:

#travelDays
Rabaty do 20% na:
Podczas szalonej promocji otrzymujesz gwarancje:
 •  niezmienności ceny
 •  zachowania zniżki
 •  bezpłatnej zmiany terminu i zwrotu kosztów
Zapraszamy:
Biuro Podróży i Turystyki ALMATUR  
Częstochowa, ul. Nowowiejskiego 2 , tel.: 343 655 561
Polecamy na: http://czest.info/podroze
Wymarzona kuchnia i łazienka na Święta

15 marzec, 2018 - 09:08
Zadbaj, aby pomieszczenia, gdzie przebywasz najwięcej spełniały Twoje oczekiwania.
Spraw, by kuchna i łazienka były w te Święta takie jak sobie wymarzysz. 

Jeszcze zdażysz skorzystać z promocji.
Sprawdź wyprzedaże w firmie Wodmet w Częstochowie.
Zadbaj, aby ta Wielknoc sprawiła Ci moc przyjemności!


WODMET zaprasza:
Częstochowa, ul. Mirowska 32, tel.: 34/ 361 66 80;
godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 7:00-17:00
sobota 8:00-13:00

Zapraszamy!
http://czest.info/buduj-remontuj-urządzaj
KONCERT 10 TENORÓW - PIERWSZY RAZ W POLSCE

15 marzec, 2018 - 08:46
AGENCA BRUSSA zaprasza:  


Filharmonia Częstochowska18 Marca 2018godz.: 18.00
ŚWIATOWY PROJEKT - PIERWSZY RAZ W POLSCE
Koncert10 TENORÓW

"Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, postanowiliśmy stworzyć projekt, będący jednym z mostów, łączących kultury naszych krajów. Projekt jest też efektem znakomitej, trwającej od wielu lat współpracy z dyrektorem generalnym Teatru Operetki Kijowskiej, Bohdanem Strutynśkym. 
10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich."


Polecamy na: http://czest.info/Koncert-10-TENORÓW


[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Dziennik diabła - David Kinney, Robert Wittman

14 marzec, 2018 - 16:11
Kto stworzył Adolfa Hitlera, był architektem III Rzeszy i dał początek ideologii, która uzasadniała najgorsze zbrodnie przeciwko ludzkości?

Pod koniec wojny odkryto dziennik Alfreda Rosenberga. Szczegółowo zbadany podczas procesów norymberskich, pokazał człowieka, który był jednym z najbardziej wpływowych nazistów znajdujących się w otoczeniu Führera. Zaszczepił w umyśle Hitlera skrajny antysemityzm i teorię wyższości rasy aryjskiej. "Odciski palców" Rosenberga pozostały na niemal wszystkich zbrodniach, jakich dopuściły się nazistowskie Niemcy.


Polecamy na: http://czest.info/książki


Spotkanie z kuratorem - Muzeum Częstochowskie zaprasza na wystawę "Najpiękniejsze owady świata"

14 marzec, 2018 - 15:49
17 marca 2018 r. zapraszamy w godzinach 11.00-13.00 na spotkanie z kuratorem – dr Ewą Kaczmarzyk.


Świadomie co kilka lat powracamy do niezwykłych eksponatów z Działu Przyrody naszego muzeum. Piękne, barwne motyle, groźnie wyglądające chrząszcze i owady o niezwykłych kształtach zawsze przyciągają uwagę zwiedzających i stanowią niewątpliwą atrakcję.

Wystawa jest prezentacją kolekcji owadów egzotycznych, pochodzących z najodleglejszych zakątków ziemi, którą Muzeum Częstochowskie zakupiło w 2000 roku od częstochowskiego kolekcjonera Jana Bieńkowskiego. Zbiór liczy około tysiąca okazów najpiękniejszych motyli i chrząszczy świata. Po raz pierwszy prezentowaliśmy go na przełomie roku 2011/2012.

Występowanie określonych gatunków owadów uzależnione jest od warunków klimatycznych i szaty roślinnej, występującej na danym obszarze. W takim też ujęciu, czyli według krain zoogeograficznych, takich jak kraina neotropikalna, indoaustralijska i etiopska, zostanie zaprezentowana omawiana kolekcja.
Największa na świecie liczba i różnorodność owadów występuje w krainie neotropikalnej. Na każdej wystawie przyrodniczej błękitne motyle z rodziny Morphidae (Morfidy) – o pięknych, metalicznie połyskujących we wszystkich odcieniach koloru niebieskiego skrzydłach – najbardziej przyciągają uwagę zwiedzających. Z kolei do występującej w krainie indoaustralijskiej rodziny Papilionidae (Pazie) należą największe, a także najpiękniejsze motyle świata. Szczególnie wyróżniają się ogromne pazie rajskie z rodzaju Ornithoptera.
Krainę etiopską tworzy kontynent afrykański na południe od Sahary i Madagaskar. Występujące tutaj motyle najczęściej ubarwione są w różnych odcieniach koloru czerwonobrązowego lub piaskowego – typowych dla afrykańskiego krajobrazu. W Afryce występują także najlepiej latające motyle na świecie. Charaxes brutus, którego prezentujemy, z powodu szybkiego lotu na dużych wysokościach należy do rzadkości w kolekcjach entomologicznych…
Odrębny zbiór stanowią motyle nocne i chrząszcze – reprezentanci wymienionych wyżej krain geograficznych. Wśród chrząszczy pokazujemy między innymi największego chrząszcza świata, południowoamerykańskiego Dynastes hercules.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej niezwykle interesującej kolekcji ze zbiorów Muzeum Częstochowskiego!
Oprowadzanie kuratorskie - w cenie biletu.[KULINARIA] Domówka w kobiecym gronie? Sprawdź przepis na Rollsy z cukinii

14 marzec, 2018 - 13:26
Planujesz domówkę dla przyjaciółek i zastanawiasz się nad menu? 
Mamy dla Ciebie idealny przepis – szybki, prosty w wykonaniu, a do tego efektowny. Przygotuj smakowitą przekąskę - Rollsy z cukinii, a udany babski wieczór masz gwarantowany.

Zapraszamy http://czest.info/kulinariaRoztańczona wiosna. Przyjdź na kurs tańca do Szkoły Tańca Warskich i od tej pory zawsze baw się dobrze!

14 marzec, 2018 - 09:34
Domówki,  dyskoteki, wesela to okazja do wyśmienitej zabawy!

Szkoła Tańca Warskich zaprasza na nowy KURS TAŃCA "UŻYTKOWEGO" .

Rozpoczęcie: 
już 3 kwietnia
 (wtorek) - godz. 19.30.

Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki i we wtorki.
Warscy przygotują Cię także do opanowania Twojego "pierwszego tańca".
Zadzwoń i umów się na zajęcia indywidualne:
610 50 42 70; 34 364 21 95.
Legendarny Polski Musical METRO w Spodku w Katowicach już w niedzielę!

14 marzec, 2018 - 09:27Musical  METRO wciąż zachwyca
Marzenia młodych ludzi o zrobieniu kariery scenicznej, o śpiewaniu, tańcu, życiu artystycznym nigdy się nie starzeją. Dowodem tego jest musical METRO wystawiany przez Teatr Buffo od stycznia 1991 roku. Przez blisko dwadzieścia siedem lat spektakl przyciągnął miliony widzów. Zmieniała się obsada, zmieniali się widzowie, modyfikowane były dialogi i scenografia, jednak musical wciąż jest nieśmiertelny, zawsze aktualny i chętnie oglądany przez kolejne pokolenia widzów. W marcu 2017 roku po sześciu latach przerwy METRO zawitało do katowickiego Spodka
i spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Niestety nie wszystkim chętnym udało się kupić bilety, gdyż zapotrzebowanie przerosło wszelkie oczekiwania i bilety wyprzedały się już
w styczniu. Dlatego też METRO przyjedzie do Spodka ponownie w marcu 2018 roku. Tym razem być może biletów wystarczy dla wszystkich.

MUSICAL „METRO” w Katowicach
 Hala SPODEK

 18 marca 2018, godz. 17.00www.musicalmetro.pl

Polecamy na: http://czest.info/Musical-METRO-Spodek-Katowice-marzec2018

****


Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z twórcą legendarnego musicalu Januszem Józefowiczem na:
http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-janusz-jozefowicz-o-sukcesie-musicalu-metro-nie-do-konca-to-,nId,25502311% dla Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka

14 marzec, 2018 - 09:19
I Ty możesz pomóc ocalić życie nienarodzonego dziecka!
Pomóż nam pomagać innym! 
W okresie rozliczeń podatkowych można zadeklarować 1% podatku na dzieło obrony życia! 
Wypełniając PIT pamiętaj: KRS 0000140437.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka,
 ul. Krowoderska 24/1,
31-142 Kraków, tel./fax (12) 421-08-43,
e-mail: biuro@pro-life.plKONTO:
Bank Pekao SA Oddział w Krakowie 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401KRS 0000140437
Waszym posłannictwem jest zabezpieczenie w jutrzejszym świecie obecności takich wartości, jak (...) ochrona prawa człowieka do życia począwszy od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci” – apelował 15 sierpnia 1991 r. na Jasnej Górze bł. Jan Paweł II.
Zapraszamy:http://czest.info/Polskie-Stowarzyszenie-Obroncow-Zycia-Czlowieka-1procent


Grzegorz Braun zaprasza - prelekcja: "Fundamentalne prawa człowieka"

14 marzec, 2018 - 09:17
Częstochowski Klucz Pobudka zaprasza na spotkanie z cyklu "Grzegorz Braun zaprasza" z prezesem Fundacji AdArma Jackiem Hoga .

Temat wiodący spotkania to :

"Fundamentalne prawa człowieka".19  marca 2018, godz.18.00 Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie ul.Jagiellońska 67.
Prelekcję wygłosi prezes Fundacji AdArma - Jacek Hoga 
Spotkanie poprowadzi Grzegorz Braun 
Wstęp wolny.


[ZDROWIE] Ruszają dwa programy profilaktyki zdrowotnej

14 marzec, 2018 - 09:05
Ze szczepień przeciwko pneumokokom będą mogły skorzystać dzieci pomiędzy 24 a 35 miesiącem życia, a ze szczepień przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego – dziewczęta z rocznika 2006. 
Realizacją programów zajmą się przychodnie wyłonione w konkursie ofert.Lista przychodni: http://czest.info/zdrowie 
oraz: http://czest.info/Bezpłatne-szczepienia-dla-dzieci-przeciwko-pneumokokom
UWAGA! AKROBATYKA NA KOŁACH GIMNASTYCZNYCH - CNT SNAKE DANCE zaprasza na nowe zajęcia

13 marzec, 2018 - 10:37
AKROBATYKA NA KOŁACH GIMNASTYCZNYCH to prawdziwa frajda dla dzieci!
Zajęcia te przeznaczone są dla dzieci wieku 8-12 lat.

Lekcje prowadzone są przez instruktorkę Reginę Piersiak z Łodzi.

Kółka gimnastyczne to inaczej ringi; dwa koła na ruchomych linach lub pasach, zamontowanych do sufitu. To doskonały dodatkowy element dla osób trenujących również gimnastykę akrobatyczną, artystyczną.

Podstawowe ćwiczenia na kółkach gimnastycznych to zwisy i podciąganie w pionie.

Efekty ćwiczeń z kółkami gimnastycznymi:
 • wzrost siły mięśni,
 •  ukształtowanie wyczucia równowagi,
 • wzmocnienie otoczki mięśniowej wokół stawów,
 • poprawa koordynacji ruchowej.

Zapisy :


DNI STOLARZA - odwiedź Salon MEBIN i skorzystaj z atrakcyjnych rabatów!

13 marzec, 2018 - 09:45
Firma MEBIN - wiodący producent mebli do salonu, jadalni, sypialni i gabinetu wykonanych z drewna litego zaprasza do swojego Salonu w dniach 19-24 marca!

Z okazji Dnia Stolarza czeka na Państwa moc promocji i niespodzianek, między innymi liczne
 rabaty na meble.

Transport gratis!

Zapraszamy do Stobiecka Szlacheckiego 135 k/ Radomska, w dniach 19-24 marca, w godz. 9-18, w sobotę 8-14 i życzymy udanych zakupów!

Polecamy na: http://czest.info/buduj-remontuj-urządzaj
ECO Konkurs

13 marzec, 2018 - 09:16
Mali odkrywcy i naukowcy mogą rywalizować w konkursie na wykonanie własnego ECO-ROBOTA. Mają na to czas do 19 marca.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. Ich zadaniem będzie wykonanie ECO-ROBOTa z odpadów nadających sie do recyclingu. W zabawie mogą brać udział 12-osobowe grupy szkolne (w ramach jednej klasy) w przedziale wiekowym:

6-9 lat - ODKRYWCY,
10-12 lat - POSZUKIWACZE,
13-16 lat - MŁODZI NAUKOWCY.

Nagrodą jest indeks na Częstochowski Uniwersytet Młodego Odkrywcy!!!!

Prace należy dostarczać do 19 marca do Centrum Obsługi Inwestora w Wydziale Funduszy Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta Częstochowy (ul. Waszyngtona 5 pok. 112).
Źródło: UM Częstochowy


Sukces pięściarzy Klubu Sportowego „Start” w Częstochowie!

13 marzec, 2018 - 09:12
W ostatni weekend, w dniach 9-11.03.2018r. odbyły się Mistrzostwa Śląska w Boksie w Bielsku-Białej, w których wzięło udział pięciu zawodników z KS „Start” w Częstochowie. Najważniejsza informacja z Mistrzostw dla nas, to fakt, że wszyscy reprezentanci z naszego Klubu wrócili z medalami!

W Turnieju wystartowało 108 zawodników z 26 klubów okręgu Śląskiego. Złoty medal w kategorii junior, waga 69 kg, zdobył Patryk Rydz. W finałowej walce pokonał w pierwszej rundzie przez RSC zawodnika Radosława Klisa z BKB Beskidy Bielsko-Biała. Srebrne medale zdobyli: Dawid Turek w kategorii junior, waga 60 kg – w finałowej walce uległ Konradowi Gawron z UKS Śląsk Ruda Śląska oraz Jakub Motyl w kategorii kadet, waga 63 kg, przegrywając z pięściarzem z klubu BKS Jastrzębie Zdrój – Antonim Brzozok. Na najniższym stopniu podium stanęli Maciej Małysz (kategoria junior waga 81 kg) i Adam Kwiendacz (kategoria senior, waga 64 kg). Zawodnikom z KS „Start” w Częstochowie w narożniku sekundował trener Michał Zalas.


Zawalczą o wyjazd do Warszawy

13 marzec, 2018 - 09:08
Aż trzy szkoły z naszego regionu zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. 
16 marca w Chorzowie zmierzą się z 19 innymi placówkami z naszego województwa. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Śląsk podczas finału Olimpiady w Warszawie.

W sumie do olimpiady ZUS z terenu działalności Oddziału ZUS w Częstochowie zgłosiło się 467 uczniów z 16 szkół. Młodzież miała za zadanie zapoznać się z czterema lekcjami na temat ubezpieczeń społecznych, a wiedza którą nabyli została zweryfikowana w eliminacjach szkolnych. Konkurencja była ogromna, bo na Śląsku do olimpiady zgłasza się zawsze największa liczba chętnych. W tym roku wzięło w niej udział 4577 uczniów z 132 szkół. Stąd też taka trudność, by dostać się już do drugiego etapu konkursu.

Uczniom z IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie udało się zdobyć maksymalną liczbę punktów w etapie szkolnym i tym samym znaleźli się w czołówce szkół, które zakwalifikowały się do wojewódzkiego etapu. Również świetnie wypadli uczennice z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie, którym do pełnej puli punktów zabrakło zaledwie jednego punktu. Nasz region reprezentować będą także uczennice Zespołu Szkół nr 1 im. A.Mickiewicza w Lublińcu. Gratulujemy młodzieży, bo konkurencja była ogromna.

Teraz przed nimi kolejna porcja wiedzy, którą muszą przyswoić, by stanąć po laur zwycięstwa już w etapie centralnym. Najlepsi w kraju mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnię. Na zwycięzców w finale czekają też indeksy na wyższe uczelnie, m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie, lubelskiego KUL oraz UPH w Siedlcach.

„Lekcje z ZUS” i Olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W pierwszej edycji w „Lekcjach” brało udział ponad 17 tys. uczniów, z czego 11 tys. uczestniczyło w konkursie. W tym roku 62 tys. uczniów wzięło udział w „Lekcjach” z czego aż 30 tys. zdecydowało się na udział w Olimpiadzie. Od początku projektu, który trwa od 2014 r., w „Lekcjach” uczestniczyło ponad 157 tys. uczniów. Blisko 85 tys. z nich brało udział w Olimpiadzie.

Dla uczniów zainteresowanych Olimpiadą, ZUS uruchomi w połowie lutego na Facebook’u oficjalny fanpage o nazwie „Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na fanpage’u publikowane będą informacje, które będą pomocne uczniom przygotowującym się do Olimpiady.


Beata Kopczyńska


[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Cuda i cudeńka / Listy i szepty - AGNIESZKA OLEJNIK

12 marzec, 2018 - 15:57
Cuda i cudeńka oraz Listy i szepty
Dwa tomy, jedna historia.


Urokliwe miasteczko na zachodzie Polski, a w nim malownicza kamienica z mansardowym dachem, pod którym toczą się pogmatwane losy jej mieszkańców.
Jak to w życiu, znajdziemy tu namiętności i sekrety, marzenia i obawy, małe zwycięstwa i klęski. Piękna opowieść o odzyskanych nadziejach, potrzebie bliskości, sile kobiecej przyjaźni i zwyczajnej, codziennej dobroci.
A wszystko to przyprawione odrobiną wiary w cuda.

Polecamy na: http://czest.info/Książki-dla-kobiet


Podsumowanie konkursu "Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego"

12 marzec, 2018 - 12:20
Wręczenie nagród laureatom 
Ratusz 
16 marca 2018, g. 10.00


Tematyka cyklicznie organizowanego konkursu obejmuje dzieje Częstochowy i miejscowości regionu częstochowskiego od pradziejów do czasów współczesnych, ważniejsze zabytki Częstochowy i regionu oraz ich historia, wybitne postaci związane z Częstochową i miejscowościami regionu, herby miast i ośrodków gminnych regionu częstochowskiego, przemiany administracyjne Częstochowy i regionu.

Organizatorzy konkursu: Szkoła Podstawowa nr 9 im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Zespół Szkół Polskich Noblistów nr 2  Brzezinach, Archiwum Państwowe w Częstochowie, Muzeum Częstochowskie

Dziękujemy wszystkim UCZESTNIKOM konkursu za zaangażowanie i trud włożony w zdobywanie wiedzy o mieście i regionie!Szlifuj formę na wiosnę i zabezpiecz swój rower przed kradzieżą!

12 marzec, 2018 - 12:13
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, czas zadbać o formę fizyczną. Wszystkich miłośników jazdy na rowerach Centrum Handlowe Auchan Poczesna zaprasza do udziału w wydarzeniu z cyklu „Rodzinne spotkania ze sportem”, które odbędzie się 17 marca. Nie zabraknie konkursów i zabaw sprawnościowych. Będzie można także oznakować rower i zabezpieczyć go przed kradzieżą. Wstęp wolny.

Dni stają się coraz dłuższe i temperatura powietrza rośnie – to znak, że zbliża się wiosna. To czas kiedy chętniej niż zimą wybieramy aktywności na świeżym powietrzu. Wszystkich rowerowych wypraw Centrum Handlowe Auchan Poczesna zaprasza do udziału w kolejnym wydarzeniu z cyklu „Rodzinne spotkania ze sportem”.

17 marca pasaż galerii handlowej zmieni się w salę treningową, na której staną stacjonarne rowery. Tam wszyscy ochotnicy będą mogli popracować nad formą fizyczną i wziąć udział w rywalizacji w jeździe na czas. Zwycięzca zostanie wyłoniony o każdej pełnej godzinie. Spalone kalorie pozwoli uzupełnić wygranemu słodki upominek. Z kolei najmłodsi cykliści będą mogli spróbować sił w slalomie na rowerkach biegowych.

Na rowerzystów będzie czekało również stanowisko, przy którym będzie można oznakować jednoślad i w ten sposób zabezpieczyć go przed kradzieżą.

Rowerowe animacje w ramach cyklu „Rodzinne spotkania ze sportem” odbędą się 17 marca w Centrum Handlowym Auchan Poczesna przy ul. Krakowskiej 10 w Poczesnej koło Częstochowy. Animacje trwają w godzinach 12:00-18:00. Wstęp wolny.


Wesprzyj podopiecznych częstochowskiej fundacji "Promyczek Słońca"

12 marzec, 2018 - 11:15
"Jeden nie może pomóc wiele, ale wielu może pomóc jednemu"
Twoja najmniejsza nawet pomoc jest dla wszystkich Podopiecznych bezcenna.Dzięki Twojemu wsparciu, rzeczowemu, jak i finansowemu, wspólnie możemy odmienić życie osób potrzebujących.

Aby wesprzeć Podopiecznych Fundacji Promyczek Słońca, przelej darowiznę na konto lub skontaktuj się osobiście w celu podpisania porozumienia o darowiznach.

W taki sposób możesz również przekazać darowiznę na rzecz potrzebującej osoby, która, zbiera środki na leczenie i rehabilitację w Fundacji.


ING BANK ŚLĄSKI Oddział w Częstochowie:
49 1050 1142 1000 0023 1684 4519

 oraz 48 1050 1142 1000 0024 0208 6488

KRS 0000279787

******************************************************
Fundacja Promyczek Słońca została założona przez Mirosławę Balcerowiak w czerwcu 2009 roku, która stanęła na czele przedsięwzięcia, którego głównym celem jest pomoc chorym ludziom, a w szczególności chorym i niepełnosprawnym dzieciom.

Zapraszamy: http://czest.info/FUNDACJA-PROMYCZEK-SŁOŃCA-przekaż-1-procent


[PODRÓŻE] Zadbaj o swój urlop - zaplanuj go już teraz!

12 marzec, 2018 - 08:50
Sprawdź co poleca  w Biuro Podróży  Gandalf i wykorzystaj najlepsze oferty.
Gandalf poleca:
 • RIWIERĘ TURECKĄ
 • WYSPY KANARYJSKIE 
 • KRETĘ
 • EGIPT
 • MACEDONIĘ
 • ALBANIĘ

Tu kupisz także:
 • bilety promowe
 • bilety lotnicze
 • wczasy, wycieczki, obozy, kolonie
Biuro Podróży GANDALF zaprasza: 
Częstochowa, 
Al. NMP 23, tel.: 664 139 387

FIRST GREECE - zniżki do 30%

Polecamy na: http://czest.info/podroze

Michał Szpak z zespołem w Częstochowie

12 marzec, 2018 - 08:11
MICHAŁ SZPAK w Częstochowie
Trasa koncertowa Michała Szpaka z zespołem. Gościem specjalnym koncertów będzie Marlena Szpak- utalentowana śpiewaczka operowa, a prywatnie siostra piosenkarza.
Koncert: 16.03.2018, godz. 19:00, Filharmonia Częstochowska
 • Bilety na koncerty dostępne na stronie:
 http://adria-art.pl/miasto/czestochowa/
 • Rezerwacja telefoniczna: 605 555 676

Polecamy na: http://czest.info/Michał-Szpak-koncert-Częstochowa
Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta