Green Pack Częstochowa
 
 
Promed. Czas na wzrok 40+
 
Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

 

Częstochowskie Informacje

Subskrybuje zawartość
Częstochowskie Informacje
Zaktualizowano: 10 min. 9 sek. temu

[POLECAMY KSIĄŻKĘ] Tylko przeżyć - Sylwia Winnik

13 godzin 20 min. temu
Nowa książka autorki bestsellera Dziewczęta z Auschwitz

Prawdziwe opowieści rodzin polskich żołnierzy. Dla nich wojna to codzienność

Dziecko żołnierza nic nie poradzi na decyzje ojca. Jedyne, co można zrobić, to przyzwyczaić się do tego. Tak będzie najłatwiej. A rodzina? Po wyjeździe musi stać się samodzielna. Wiem jedno: jeśli żołnierz ma rodzinę, w której są dzieci w okresie dojrzewania, to taki wyjazd jest strzałem w kolano.
Patryk, jego ojciec wyjechał na pierwszą misję, gdy chłopiec miał jedenaście lat
Ta książka jest dla mnie niezwykle ważna. Chciałam uchwycić w niej emocje ludzi, którzy biorą udział w wojnie. Ich odwagę, oddanie, ale też strach i tęsknotę. Słuchałam historii żołnierzy wyjeżdżających na misje, a później borykających się z PTSD. Rozmawiałam z ich rodzinami, które swoją walkę toczą w codziennym życiu. Moi bohaterowie czasami milczeli. To milczenie wyrażało więcej niż słowa. Tę ciszę również starałam się uchwycić i oddać w książce. Wszystkie wydarzenia, które opisałam, są prawdziwe i mogą dotyczyć każdego z nas
.
Sylwia Winnik
Polecamy na: http://czest.info/książki


Czas rozpocząć Wielkie Grillowanie!

13 godzin 54 min. temu
Nareszcie nadszedł czas, aby rozpocząć sezon na grilla. 
Spotkania w plenerze,  na świeżym powietrzu, z dobrym jedzeniem zawsze należą do udanych.
Trzeba się do nich jednak trochę przygotować.
Polecamy zaopatrzyć się w pojemniki, talerzyki, kubeczki tacki w firmie Green Pack.

Green Pack to producent funkcjonalnych i niepowtarzalnych artykułów jednorazowych, które umilą każde przyjęcie na świeżym powietrzu.
Opakowania produkowane przez firmę Green Pack z Wierzchowiska k/Częstochowy spełniają największe wymagania swoich Klientów.

Opakowania z Green Packu są nowoczesne i  przyjazne środowisku.
Posiadają niezbędne certyfikaty i atesty.


Green Pack poleca pełny asortyment opakowań na grilla.
Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa 
"GREEN PACK" Tadeusz Szymanek 
SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA 
Wierzchowisko ul. Długa 14, 
42-233 Mykanów k. Częstochowy, 
tel.: 34 328 72 15

Filia: Al. Najświętszej Maryi Panny 4, 42-200 Częstochowa, tel: 34 322 93 06, 667 652 505

Zapraszamy na zakupy hurtowe i detaliczne do sklepu internetowego: www.greenpack.pl

Polecamy na: http://czest.info/kulinaria


Przeciw przemocy w rodzinie

14 godzin 10 min. temu
22 osób liczy skład kolejnej kadencji Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie miasta Częstochowy. 17 kwietnia, podczas spotkania w Urzędzie Miasta, nowi członkowie grupy odebrali powołania.

Podczas spotkania zdano sprawozdanie z działalności poprzedniej kadencji, funkcjonującej w latach 2015-2019. Efektem sprawozdania było wskazanie podstawowych kierunków działań, które powinny być realizowane w najbliższych latach. Zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak wręczył podziękowania za dotychczasową działalność ustępującemu zespołowi i wręczył powołania członkom nowego składu. Wybrano też zarząd zespołu. Przewodniczącym został Daniel Zych, a wiceprzewodniczącymi Karolina Bednarek i Sylwia Polańska.

Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie to powoływana przez prezydenta grupa fachowców, zajmująca się m.in. diagnozą problemu przemocy w rodzinie, podejmowaniem działań w środowisku zagrożonym oraz interweniowaniem w przypadku występowania zjawisk patologicznych. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele jednostek pomocy społecznej, komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, Policji, oświaty, ochrony zdrowia i organizacji pozarządowych, a także kuratorzy sądowi, prokuratorzy oraz przedstawiciele instytucji działających na rzecz przeciwdziałania przemocy.

SKŁAD ZESPOŁU:

Karolina Bednarek – Ośrodek Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi w Częstochowie,

Joanna Biczak – Szkoła Podstawowa nr 12 im. Bolesława Chrobrego w Częstochowie,

Joanna Blukacz – Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Częstochowie,

Monika Borkowska-Dłużniak – CARITAS Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie,

Małgorzata Długosz – Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Częstochowie,

Andżelika Dmitruczuk - Sąd Okręgowy w Częstochowie,

Alina Gruszka – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie,

Zbigniew Jadczak – Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Częstochowie,

Halina Jaros – Sąd Rejonowy w Częstochowie,

Elena Karpuszenko – Stowarzyszenie abstynenckie „Północ” w Częstochowie,

Piotr Kidawa – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie,

Anna Nocuń – Prokurator Prokuratury Rejonowej w Częstochowie,

Katarzyna Piaskowska – Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie,

Monika Pohorecka – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie,

Sylwia Polańska – Częstochowskie Stowarzyszenie ETOH,

Dorota Sikora – Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie,

Magdalena Tomczyk – Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie,

Agata Tutajewicz – Stowarzyszenie na rzecz pomocy dziecku i rodzinie „DLA RODZINY” w Częstochowie,

Edyta Widawska – Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej,

Agata Wierny – Urząd Miasta Częstochowy,

Agnieszka Wydymus – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie,

Daniel Zych – Komenda Miejska Policji w Częstochowie

łs
Źródło:UM Częstochowy

"Mowa nienawiści - sposób czy pułapka" - spotkanie z Jackiem Wilkiem

14 godzin 29 min. temu

Częstochowski Klucz Pobudki zaprasza na spotkanie z Jackiem Wilkiem.Temat spotkania: Mowa nienawiści - sposób czy pułapkaMiejsce: Pub COSMO Częstochowa, Al. Armii KrajowejTermin: 7 maja , godz.: 18.00


Życzenia Świąteczne od Częstochowskich Informacji

18 kwiecień, 2019 - 09:25
Życzymy Państwu radosnych, pełnych słońca Świąt Wielkanocnych, dużo radości, wiosennej energii, miłych spotkań przy rodzinnym stole, ciepła i nadziei w sercach Częstochowskie Informacje

https://czest.info/zyczenia-wielkanocne-2019Jaki żurek przygotowuje się w różnych regionach Polski?

18 kwiecień, 2019 - 08:55
Żurek to prawdziwy wielkanocny must-have. Bez niego nikt nie wyobraża sobie prawdziwego, tradycyjnego wielkanocnego śniadania. 

Uwielbiamy tą gęstą i aromatyczną zupę o lekko kwaśnym smaku. W różnych regionach Polski gotuje się ją trochę inaczej.
Dowiedz się więcej o słynnym żurku i wypróbuj nasze przepisy: https://czest.info/kulinariaZatrzymaj się i siądź przy wielkanocnym stole

18 kwiecień, 2019 - 08:44
Wielka Sobota to dzień wyciszenia i oczekiwania. To również dzień, w którym co roku w dzielnicy Stare Miasto organizowana jest uroczystość wprowadzająca w radosną atmosferę świąt i bliskości z drugim człowiekiem - „Śniadanie Wielkanocne”. Tego dnia ugoszczonych zostanie niemal 400 osób, które zasiądą przy wspólnych stołach w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych przy ul. Targowej 29 – placówce z niemal 100-letnią tradycją.

Wykorzystaj dobrze czas Świąt – to realne przesłanie dla nas wszystkich, aby świąteczne spotkania spędzić na ciepłych rozmowach i byciu razem. W codziennej gonitwie zapominamy o najważniejszym lekarstwie na większość naszych trudów i problemów, jakim jest kontakt z bliskimi, życzliwymi nam ludźmi. Dlatego w tym świątecznym czasie podkreślamy formę tradycyjnego śniadania. Święta to czas, kiedy ludzie nie powinni czuć się samotni. Co roku tę potrzebę wypełnia „Śniadanie Wielkanocne” realizowane z inicjatywy Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”, przy współfinansowaniu Gminy Miasta Częstochowy.

Pierwsze założenia tegorocznego śniadania powstały na początku roku podczas spotkania Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”, gdzie szczegółowo omówiony został program i podział zadań. W przypadku tak dużego przedsięwzięcia nie ma mowy o działaniu w pojedynkę, dzięki partnerskiej współpracy udaje się zorganizować wydarzenie o wielu wymiarach.

Ponad 20 partnerów przygotowało dekoracje sali i stołów, upominki dla uczestników i uczestniczek, obsługiwało szatnie, wydawało posiłek i paczki świąteczne z żywnością, zapewniło zabezpieczenie medyczne i prewencyjne oraz zadbało o transport sprzętu i ustawienie stołów. To dowód na to, że dobrem należy się dzielić także poprzez talenty, umiejętności i zasoby, które posiadamy. Radość i wdzięczność uczestników i uczestniczek jest najlepszym podziękowaniem. Każdy z uczestników śniadania otrzyma paczkę, do której produkty zostały zakupione z małego grantu. Do składu paczki dołączyli się jak co roku Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape” oraz Fundacja Św. Barnaby.

Tegoroczne śniadanie rozpocznie się o godzinie 11.00 występem dzieci i młodzieży ze świetlicy „Życie poza szkołą” w przedstawieniu pt. „Aslan”, które symbolicznie przedstawi zwycięstwo dobra nad złem objawione nam w Jezusie Chrystusie jako Zbawicielu. O godzinie 12.00 rozpocznie się oficjalna część uroczystości, podczas której oprawę muzyczną zapewni Arkadiusz Kluba i zespół „The Shelter” (złożony z członków Klubu Abstynenta „Droga do wolności” oraz wolontariuszy).

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Działanie współfinansowane jest ze środków Gminy Miasta Częstochowa.[KINO] Wielkanoc w Cinema City. Bilety już za 10 zł!

18 kwiecień, 2019 - 08:39
Zbliżająca się Wielkanoc to okazja, by wspólnie z rodziną spędzić radosny czas na wiele ciekawych sposobów. 
Nie warto zatem ograniczać się do siedzenia za suto zastawionym stołem. Po spacerach, rowerowych przejażdżkach czy miłym spotkaniu w gronie najbliższych, warto złapać chwilę wytchnienia dla siebie i wybrać się do kina!
Zwłaszcza, że Cinema City przygotowało specjalną, świąteczną ofertę, z której grzechem byłoby nie skorzystać.

Więcej informacji: https://czest.info/kino


Ważne terminy dla pań z rocznika '53

17 kwiecień, 2019 - 09:57
Upływa termin na złożenie wniosku dla kobiet z rocznika ‘53
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina kobietom z rocznika 1953, że do 23 kwietnia mogą złożyć wniosek o wznowienie postępowania w sprawie przeliczenia emerytury. Dotyczy to kobiet, które od decyzji ZUS nie odwoływały się do sądu.


Wyrokiem z 6 marca Trybunał Konstytucyjny zakwestionował przepis, na podstawie którego emerytury przyznawane po ukończeniu powszechnego wieku emerytalnego były pomniejszane
o wypłacone dotychczas tzw. emerytury wcześniejsze. Wyrok oznacza, że kobiety urodzone w 1953 roku mogą złożyć wniosek o wznowienie postępowania, a tym samym przeliczenie świadczenia już bez jego pomniejszania. Tryb i termin zależy od tego, czy sprawa przyznania emerytury była przedmiotem postępowania odwoławczego przed sądem, czy też zakończyła się decyzją ZUS.

Kobiety z rocznika 1953, które nie odwołały się od decyzji ZUS do sąd, po wyroku Trybunału Konstytucyjnego miały miesiąc na złożenie tzw. skargi o wznowienie postępowania do ZUS. Termin ten mija już w przyszłym tygodniu, dokładnie 23 kwietnia. Z kolei panie, które od decyzji ZUS odwołały się do sądu, po wyroku TK mają 3 miesiące na złożenie skargi o wznowienie postępowania sądowego. Skargę powinny złożyć w tym samym sądzie, w którym zapadł wyrok. W tym przypadku czas na złożenie skargi mija 21 czerwca.

Jednocześnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że niestety nie będzie mógł przeliczyć świadczenia tym paniom, którym od doręczenia decyzji minęło już 5 lat. Przepisy Kodeksu Postępowania Administracyjnego jasno wskazują, że mimo wyroku Trybunału Konstytucyjnego decyzji nie można uchylić po upływie 5 lat od dnia jej doręczenia.


Beata Kopczyńska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego


W czasie Świąt zaplanuj swój urlop i wakacje!

17 kwiecień, 2019 - 08:05
Marzysz o niebanalnych podróżach?
Święta Wielkiej Nocy spędź  planując swoje wymarzone eskapady z Biurem Podróży ALMATUR:
Częstochowa, ul. Nowowiejskiego 2.Tel.: 343 655 561

Zaplanuj swój urlop.
Sprawdź oferty:


i wiele innych, niebanalnych form spędzenia czasu.

Spraw aby Maj 2019 :
https://www.almatur.czestochowa.pl/oferta/wycieczki-objazdowe/weekend-majowy na długo pozostał w Twojej  pamięci.

Teraz rabaty do 500 zł

Nie czekaj!Wykorzystaj najlepsze propozycje!

Polecamy na: https://czest.info/podroze


[ZDROWIE] Jak nie przytyć na Wielkanoc? Pokochaj zielone warzywa!

17 kwiecień, 2019 - 07:44
Wielkanoc to czas radosnych spotkań przy rodzinnym stole. Rozmowy w gronie bliskich umilane są przepysznymi, ale nierzadko tuczącymi świątecznymi potrawami. 

Co zrobić, aby nie odbierając sobie przyjemności z kosztowania niecodziennych dań, równocześnie nie przybrać dodatkowych kilogramów?
Jakie dania przygotować na kulinarną, wielkanocną ucztę?
Wyjdź poza schemat i odważnie wykorzystaj zielone dary natury.

Przepis na Świąteczną Bombę Witaminową dziś u nas: https://czest.info/zdrowieNa kolejny sezon skutery elektryczne JedenŚlad wracają do Częstochowy

16 kwiecień, 2019 - 08:56

Zeszłoroczny hit wraca do Częstochowy. Od 15 kwietnia mieszkańcy oraz turyści mogą ponownie wypożyczać skutery elektryczne od JedenŚlad - usługi sharingowej do bezkluczykowego wynajmu pojazdów na minuty.


 Ekologia i transport współdzielony mają coraz więcej swoich zwolenników w Częstochowie. Poza dostępnymi rowerami miejskimi, mieszkańcy oraz turyści w sezonie letnim będą mogli ponownie poruszać się po mieście elektrycznymi skuterami od JedenŚlad. We wrześniu 2018 firma udostępniała kilkadziesiąt swoich skuterów, a w tym roku na start jest ich 30, a docelowo 50. Planowane jest także rozszerzenie strefy wraz ze zwiększeniem floty skuterów.
Otworzenie ponowne floty w Częstochowie było dla nas jednym z priorytetów na ten sezon. Od początku tego roku otrzymujemy liczne zapytania od naszych użytkowników, kiedy pojazdy ponownie wrócą na ulice miasta. Jesteśmy zadowoleni, że możemy zaoferować w tym roku więcej naszych skuterów, a to jeszcze nie koniec tego, co będzie się działo. - mówi Łukasz Banach, co-founder JedenŚlad.

Aby wynająć skuter, wystarczy pobrać na telefon aplikację JedenŚlad i dokonać krótkiej rejestracji. W Częstochowie strefa wynajmu skuterów obejmuje terenStarego Miasta od Al. Marszałkowskiej na północy do ulicy Jesiennej na południu.
Wynajem pojazdów pozwala w szybki i łatwy sposób dojechać do pracy, zwiedzić miasto czy dotrzeć na spotkanie z przyjaciółmi. W ramach bezpłatnej aplikacji użytkownicy JedenŚlad mogą sprawdzać dostępne pojazdy oraz ich zasięg, kontaktować się z biurem obsługi klienta, korzystać z kodów rabatowych oraz doładowywać konto na kolejne przejazdy.
Strefy wynajmu skuterów na terenie Częstochowy zostały tak zaplanowane, aby najlepiej odpowiadały na potrzeby mieszkańców oraz osób zwiedzających miasto. Szczegółowe dane dotyczące naszej floty pozostają naszą tajemnicą biznesową, możemy jednak zdradzić, że miejsca najczęstszych wypożyczeń to głównie punkty handlowe oraz ośrodki miejskie.
W przypadku Częstochowy to okolice Starego Miasta i Centrum M1 skutery JedenŚlad można śledzić i rezerwować w ramach aplikacji. To od użytkownika zależy, który pojazd wybierze. My ze swojej strony dajemy możliwość bezpłatnej 15-minutowej rezerwacji skutera, aby korzystający mieli czas dojść do pojazdu, a ten nie został przez nikogo innego wynajęty w tym czasie.
- komentuje Łukasz Banach.
Kierowca ma do dyspozycji 2 certyfikowane kaski, akcesoria (m.in. czepki jednorazowe, uchwyt na telefon), a sam skuter posiada ubezpieczenie. Bieżąca obsługa klienta może zareagować w każdej sytuacji, udzielając niezbędnej pomocy. Skutery mogą osiągać maksymalną prędkość 45km/h. Ze względu na obecne przepisy prawa, operator nie wymaga prawa jazdy.Aby wypożyczyć skuter, wystarczy dowód osobisty (dla osób urodzonych przed 19 stycznia 1995, dla młodszych - wymagane jest prawo jazdy minimum AM). Wynajem skuterów na minuty dla indywidualnych użytkowników, to nie jedyne co JedenŚlad może zaoferować dla Częstochowy.Staramy się odpowiadać na potrzeby różnych grup i wyjść naprzeciw oczekiwaniom różnych środowisk, w tym biznesu, gdzie liczy się mobilność. Dla nich oferujemy dedykowane oferty, dlatego zachęcamy lokalnych przedsiębiorców oraz podmioty samorządowe do kontaktu
z nami, wkrótce uzupełnimy ofertę także o komponent infrastruktury
. Wierzymy, że razem możemy sprawić, że temat elektromobilności usprawni wiele biznesów. W tym roku planujemy sukcesywnie wprowadzać do aplikacji i naszej oferty także nowe funkcjonalności i usprawnienia, które są wynikiem analiz i odpowiedzią na zgłaszane potrzeby, w tym w dużej mierze z miasta Częstochowy. To kolejny krok w stronę elektromobilnej (R)ewolucji  - dodaje Łukasz Banach.


Informacja o firmieJedenŚlad Sp. z o.o. oferuje kompleksowe rozwiązania dla użytkowników, podmiotów biznesowych oraz samorządów zainteresowanych usługami sharingowymi. Całość spina autorski system i aplikacja do bezkluczykowego wynajmu pojazdów elektrycznych (skutery) na minuty. Polska spółka została założona w 2017 roku przez trójkę znajomych: Karolinę Sikorską, Łukasza Banacha oraz Marcina Brzeskiego. Wieczór z filmem i muzyką, czyli „Vox Lux” podczas kwietniowego Ladies Night!

16 kwiecień, 2019 - 06:50
Ladies Night – to wyjątkowy wieczór w Cinema City, zarezerwowany tylko i wyłącznie dla pań! 


Podczas najbliższej edycji zostanie pokazany przedpremierowo dramat muzyczny „Vox Lux” z brawurową rolą Natalie Portman. Ponadto na wszystkie panie czekają konkursy z nagrodami oraz powitalne upominki. Serdecznie zapraszamy w czwartek 18 kwietnia o godz. 19:30 do wybranych kin Cinema City. 
Bilety są już dostępne w kasach oraz na stronie https://www.cinema-city.pl/ladies-night.

****


Polecamy na: https://czest.info/kino


Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie od dewelopera we Wrocławiu?

15 kwiecień, 2019 - 10:30
W ostatnich latach rynek pierwotny mieszkań przeżywa istne odrodzenie. Coraz chętniej kupujemy mieszkania, zamiast je wynajmować. Ten trend najbardziej widoczny jest w dużych miastach, takich jak Wrocław, gdzie powstają nowe mieszkania na Jagodnie, Klecinie, Bieńkowicach czy też w wielu innych dzielnicach. 

Nagle centrum miasta staje się mniej atrakcyjne ze względu na miejski zgiełk i wyższe ceny.


Sprawdź, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, kiedy chcemy kupić mieszkanie od dewelopera: http://czest.info/buduj-remontuj-urządzaj oraz http://czest.info/kupujac-mieszkanie-we-Wroclawiu


[POLECAMY KSIĄŻKĘ] 25 gramów szczęścia - Massimo Vacchetta

15 kwiecień, 2019 - 09:31
Historia kolczastego stworzenia, które skruszyło ludzkie serce.

"Walka o życie tego maleńkiego stworzonka przywraca wiarę w moc małych aktów wielkiej dobroci” – Marcin Dorociński.

"25 gramów szczęścia to tysiąc ton miłości! Miłości przeniesionej na karty książki męską ręką. 
Nie pamiętam już, kiedy płakałam, czytając. Tu płakałam ze wzruszenia prawie od pierwszej do ostatniej strony. Dziękuję, panie Massimo, kolego po fachu. Teraz czuję, że nie jestem sama” – Dorota Sumińska.

Osierocony przez matkę kilkudniowy jeż zostaje przyniesiony do kliniki weterynaryjnej. Waży zaledwie 25 gramów. Głodny i mocno wyziębiony, jest bliski śmierci.

Kiedy weterynarz Massimo Vacchetta zaczyna zajmować się małym pacjentem, rodzi się między nimi specjalna więź. Lekarz poświęca każdą chwilę, by uratować kolczaste stworzenie przed pewną śmiercią. Ciekawska i figlarna samiczka jeża, którą Massimo nazywa Ninną, w końcu odzyskuje siły i stopniowo wywraca życie weterynarza do góry nogami.

Czy przywiązany do zwierzątka weterynarz będzie potrafił wypuścić je na wolność? Nie od początku Massimo zdaje sobie sprawę z tego, że to dopiero początek jego przygody z jeżami.

Polecamy na: http://czest.info/książki


[MOTORYZACJA] Świąteczny imprezowy niezbędnik

15 kwiecień, 2019 - 09:00

Długi weekend, święta, urlop, relaks, wypoczynek  czasami brawura - teraz najłatwiej przecenić swoje siły. 
Nie trać czujności!
Sprawdź czy zawsze możesz prowadzić.
Każdy organizm przecież inaczej reaguje na alkohol.
W jednym utrzymuje się dłużej, inny pozbywa sie alkoholu szybciej.
Baw się mądrze i bądź pewien, kiedy już możesz prowadzić.
Pilnuj, aby twoje powroty do domu były bezpieczne dla Ciebie i innych.
Wystarczy, że zaopatrzysz się w  alkomat.

A dzięki temu:
  • przed imprezą - sprawdzisz dużo wcześniej ile możesz wypić, aby rano, nie było w Tobie  ani kropli alkoholu
  • po imprezie - sprawdzisz ile tego alkoholu w Tobie pozostało.

Dobrze jest  wiedzieć, jakiego czasu potrzebuje nasz organizm, aby całkowicie oczyścić się z procentów.
Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim zdecyduje się na zabawę, a potem myśląc, że już po wszystkim wsiąść za kierownicę.

Firma Ekspent działająca na rynku alkomatów, zaprasza na zakupy do swojego firmowego stoiska w Centrum Handlowym M1, ul. Kisielewskiego 8/16.
Zaopatrz się w alkomat i już nie ryzykuj!


Polecamy na: http://czest.info/motoryzacjaWielkanocne smaki - Świąteczne jajka faszerowane pasztetową i pieczarkami

15 kwiecień, 2019 - 07:47
Na wielkanocnym stole jajek po prostu zabraknąć nie może. 
Podawane w formie pasty, w wersji wędzonej czy jako składnik świątecznej sałatki – wybór jest naprawdę spory. Jednak nikt z biesiadników nie oprze się jajkom faszerowanym pasztetową i pieczarkami. Nie dość, że przygotujemy je w kilkanaście minut, to jeszcze odpowiednio ułożone i przystrojone melisą staną się ozdobą każdej wielkanocnej uczty.

Przepis na: świąteczne jajka faszerowane pasztetową i pieczarkami dziś na https://czest.info/kulinaria***
Na świąteczne zakupy świeżych i zdrowych produktów zapraszamy na: 
Rodzimy Ryneczek z Tradycjami,
Wały Dwernickiego 11, Częstochowa


Polecamy na: https://czest.info/kulinaria


Niezapomniane przyjęcia w Restauracji Astoria

15 kwiecień, 2019 - 07:33
Planujesz niepowtarzalne przyjęcie firmowe lub spotkanie w gronie przyjaciół?
Postaraj się, aby było ono niezapomniane dla Ciebie i Twoich gości.

 Gdy czeka Cię ważna uroczystość, lub mają odwiedzić cię przyjezdni gościezaproś ich na wykwintne przyjęcie w niepowtarzalnym klimacie Polski międzywojennej do Restauracji ASTORIA. Po udanym spotkaniu skorzystajcie z noclegu oferowanego przez Hotel SONEX 

***
Elegancki wystrój restauracji, niebo usłane gwiazdami i przedmioty z epoki zachęcają do spędzenia tu mnóstwa czasu.
 W ASTORII można odpocząć w kameralnym, rodzinnym gronie lub podczas dużego przyjęcia, kosztując  wykwintnych win  i korzystając z szerokiego wyboru dań  sprawdzonej kuchni.

O udany odpoczynek po spotkaniu, poczucie spokoju i komfortu zadba profesjonalny personel  w hotelu SONEX

Zapraszamy:
Restauracja ASTORIA,  oraz Hotel SONEX ul. Krakowska 45, Częstochowa. 
Tel.: 34 366 80 80
Polecamy na: http://czest.info/kulinaria oraz http://czest.info/Restauracja-ASTORIA-Hotel-SONEX

Foto: Astroria, Sonex


Świąteczne spotkania najlepszym momentem na zaplanowanie podróży

15 kwiecień, 2019 - 07:30
Nadchodzące Święta oraz  spotkania w gronie rodzinnym wykorzystaj na zaplanowanie wspólnych wakacji i zyskaj maksimum korzyści.


W Gandalfie:
  • LATO 2019!
  • najlepsze ceny!
  • mała zaliczka 
  • duże rabaty 

Biuro Podróży GANDALF zaprasza: Al. NMP 23, tel.: 664 139 387
First Minute w Gandalfie to: niska zaliczka, gwarancja niezmienności ceny, parking gratis, czyli im wcześniej tym taniej!

Gandalf poleca także: bilety lotnicze, bilety promowe, wczasy, wycieczki, obozy, kolonie

Polecamy na: http://czest.info/podroze

Szykuje się największe w regionie spotkanie fanów Gry o tron!

11 kwiecień, 2019 - 10:51
Podczas kiedy cały świat czeka na premierę ósmego, finałowego sezonu „Gry o tron”, Galeria Jurajska w Częstochowie szykuje się na największe na południu Polski spotkanie fanów sagi oraz jedyny w regionie konkurs cosplay. W wydarzeniu, które zaplanowano na 13 i 14 kwietnia, może wziąć udział kilka tysięcy wielbicieli serialu! Będzie także okazja żeby zasiąść na… Żelaznym Tronie.


Szacuje się, że finałowy sezon „Gry o tron” obejrzy nawet miliard widzów na całym świecie. Dalsze losy Jona Snowa, Daenerys Targaryen, Cersei Lannister, Sansy Stark czy Tyriona Lannistera będzie można oglądać już 15 kwietnia na HBO Polska.

W Częstochowie premierę serialu poprzedzi natomiast nietypowe wydarzenie. 13 i 14 kwietnia w Galerii Jurajskiej odbędzie się największe na południu Polski spotkanie fanów sagi Georga R.R. Martina. Jak oceniają organizatorzy, wydarzenie może przyciągnąć nawet kilka tysięcy wielbicieli serialu i książki! - Gorączka „Gry o tron” sięga właśnie zenitu, a my znajdziemy się w centrum wydarzeń. Zaplanowana przez nas impreza będzie jedynym spotkaniem fanów w Polsce, które zgra się z premierą serialu. Co więcej, będzie to jedyne wydarzenie tego typu w województwie śląskim i największe w tej części Polski – zapowiada Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.

Co wydarzy się w centrum handlowym? Już 13 kwietnia do Jurajskiej przyjedzie Grupa Westeros, czyli największa w kraju grupa fanów serialu i sagi. Na specjalnie przygotowanej scenie odegrają oni najpopularniejsze i najbardziej kultowe sceny z serialu. Nie zabraknie także turnieju wojowników. Będzie można również zobaczyć kulisy powstawania serii HBO, a także dowiedzieć się więcej o losach bohaterów serialu. W tych ostatnich wcielą się członkowie Westeros. W galerii stanie także prawdziwy Żelazny Tron, na którym będzie można zasiąść i np. zrobić sobie zdjęcie.

Całości towarzyszyć mają także konkursy, animacje dla dzieci, zabawy w kąciku kreatywnym oraz trzy bloki pokazów mody najnowszych kolekcji ze sklepów Galerii Jurajskiej. Co ciekawe, te ostatnie również zaprezentują się w nietypowej oprawie rodem z „Gry o tron”.

Drugi dzień imprezy, tj. 14 kwietnia wypełni natomiast finał wielkiego konkursu cosplay. Przez blisko 2 tygodnie fani „Gry o tron” przesyłali do Jurajskiej swoje zdjęcia w kostiumach i charakteryzacjach, które dokładnie odwzorowywały postaci z serialu. Osoby, które najwierniej odtworzyły wygląd m.in. Jona Snowa, Daenerys czy Melisandre zostaną zaproszone na niedzielny finał, na którym zaprezentują swój strój przed publicznością oraz fanami sagi. Zwycięzców wyłoni specjalne jury, w którym znajdą się członkowie Grupy Westeros.

- W Jurajskiej zobaczymy osoby, które nie tyle co przebrały się za postaci z „Gry o tron”, ale które się nimi stały – zapowiada Violetta Dziubin-Łuszczyk. - W cosplay liczy się bowiem dokładne odwzorowanie pierwowzoru, czyli kostium, charakteryzacja, fryzura, kolor oczu, rekwizyty, a nawet gesty, sposób mówienia czy zachowania. To będzie prawdziwa gratka dla wielbicieli sagi, którzy chcieliby w prawdziwym świecie spotkać Jona Snowa czy Daenerys – dodaje.

Na tym jednak atrakcje drugiego dnia nie poprzestaną. Podobnie jak w sobotę będzie można zasiąść na Żelaznym Tronie, a na scenie odgrywane będą kultowe scenki z serialu.

Działać będzie także kącik kreatywny dla dzieci, zorganizowane zostaną także konkursy z gadżetami filmowymi do wygrania. Te ostatnie będzie można zdobyć także robiąc 13 i 14 kwietnia zakupy w Jurajskiej. Pierwszego i drugiego dnia wszystkie wydarzenia zaczynają się od godz. 14. Wstęp wolny. Imprezę poprowadzi Gabi Drzewiecka.Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta