Sklep Adaś Marol Promocja
 

Autoryzowany Dealer Ford. Frank-Cars Autoryzowany Dealer Forda, Częstochowa, ul. Jagiellońska 147, tel. 34 365 05 75

Częstochowskie Informacje

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 15 min. 28 sek. temu

"W Krainie Operetki i Musicalu" - wygraj bilet!

15 grudzień, 2017 - 11:19
Artyści Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej  zapraszają na Wielką Karnawałową Galę Operetkowo Musicalową "W Krainie Operetki i Musicalu"
14.01.2018r. godz.17.00 Filharmonia Częstochowska
Podczas trasy koncertowej "Gali operetkowo- musicalowej" zobaczymy najlepszych wykonawców: solistów, muzyków, tancerzy baletowych oraz chórzystów - łącznie ponad 50 osobowy skład artystyczny. W programie koncertu nie zabraknie znanych i lubianych arii operowych i operetkowych oraz tradycyjnych pieśni narodowych Ukrainy. Publiczność bawić będzie również repertuar musicalowy wzbogacony cudownymi strojami oraz tańcem baletu. Czy może być coś piękniejszego niż uczucia wyrażane tańcem, muzyką i śpiewem? Na to pytanie odpowie Państwu właśnie ten koncert. Niezapomniana podróż muzyczna przez wszystkie historie miłosne operetki i musicalu, na której nie może Państwa zabraknąć!Szczegółowy PROGRAM KONCERTUhttp://czest.info/Wielka-Karnawałowa-Gala-Operetkowo-Musicalowa
 ****
KONKURS!
WYGRAJ ZAPROSZENIE!
Każdy, kto do końca roku przyśle do nas e-mail na adres konkurs@czest.info z hasłem: "Operetka Kijowska" w temacie,  weźmie udział w losowaniu zaproszeń.
Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. Zwycięzców powiadomimy zwrotnie mailem lub sms-em.

Iluminacja Jurajskiej robi w tym roku wrażenie. To najjaśniejszy budynek w mieście

15 grudzień, 2017 - 11:09
Galeria Jurajska ma w tym roku największą iluminacje świąteczną budynku w mieście. Użyto w niej w niej ponad milion światełek!

Setki tysięcy punktów świetlnych zamontowanych na kilkudziesięciu kilometrach kabli rozświetliło właśnie elewację Galerii Jurajskiej. Najjaśniej jest od Al. Wojska Polskiego, gdzie ozdobiono światełkami fasadę budynku oraz zawieszono nad wejściem olbrzymią kurtynę świetlną.

Jaśniej niż w latach ubiegłych jest także we wnętrzu galerii. Tam obok tysięcy lampek, w tym roku można znaleźć także mierzącą aż 10 metrów spiralną choinkę, która świeci ciepłym i zimnym światłem oraz kilka „mniejszych” mających po 2 metry.

Nad głowami klientów w alejkach unoszą się natomiast 3 olbrzymie, bo mające ponad 3 metry świetlne drzewka, nawiązujące klimatem do zimowych pejzaży. Również w alejkach zawieszono kilka świetlnych żyrandoli, a także świecące na żółto gwiazdy 3D. Całość iluminacji dopełniają girlandy ze świateł zwisające z balustrad.

Przy wejściu do galerii wita natomiast mający blisko 3 metry renifer, również świecący ciepłym, żółtym światłem. Jak zapewnia Galeria Jurajska, to jak dotąd największa iluminacja obiektu.

- Świateł jest więcej niż w zeszłym roku, a już rok temu mieliśmy największą iluminację budynku w Częstochowie. W tym roku dodaliśmy kilka elementów, zwłaszcza na pasażu. Nowością jest np. renifer i wiszące zimowe drzewko. Łącznie iluminacja liczy sobie dziś ponad milion różnych punktów świetlnych – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.

Co ciekawe, pomimo skali dekoracji, jest ona energooszczędna. – W iluminacji zastosowano światełka LED, dzięki czemu znacząco obniżono poziom ponoru prądu do możliwe najniższego. Świecimy w tym roku jasno, ale energooszczędnie – dodaje.


Udane przyjęcie z wykwintnym jedzeniem

15 grudzień, 2017 - 09:48
Święta tuż, tuż.Odwiedzają cię goście?Zaproś ich na wykwintne przyjęcie w niepowtarzalnym klimacie Polski miedzywojennej do Restauracji ASTORIA. Po udanym spotkaniu skorzystajcie z noclegu oferowanego prze Hotel SONEX 

***


Elegancki wystrój restauracji, niebo usłane gwiazdami i przedmioty z epoki zachęcają do spędzenia tu świątecznego czasu.
 W ASTORII można odpocząć w kameralnym, rodzinnym gronie lub podczas wielkiego przyjęcia,  kosztując win z całego świata i korzystając z szerokiego wyboru dań.

O udany odpoczynek po spotkaniu, poczucie spokoju i komfortu zadba profesjonalny personel  w hotelu SONEX

Zapraszamy:
Restauracja ASTORIA,  oraz Hotel SONEX ul. Krakowska 45, Częstochowa. 
Tel.: 34 366 80 80
Polecamy na: http://czest.info/kulinaria


FIRST MOMENT na Twój wymarzony urlop

15 grudzień, 2017 - 08:56

PODRÓŻE bliskie i dalekie w Biurze Podróży ALMATUR teraz z rabatem do 25%Czekają na Ciebie:*UWAGA: ilość miejsc w ofercie FIRST MOMENT jest ograniczona!
Zapraszamy do:Biuro Podróży i Turystyki ALMATUR Częstochowa, ul. Nowowiejskiego 2, tel.: 343 655 561
Polecamy na: http://czest.info/podroze


Hip-hop w Częstochowie, czyli o ulicznej kulturze w świętym mieście. Spotkanie z Pauliną Szczubidło i Mikołajem "Mikserem" Mądrzykiem

15 grudzień, 2017 - 08:08
Zespół Alternatywy 21 i Fundacji Oczami Brata zaprasza na spotkanie z Pauliną Szczubidło i Mikołajem "Mikserem" Mądrzykiem, podczas którego będziemy mówić o ulicznej kulturze w świętym mieście! 
Wydarzenie odbędzie się 20 grudnia, o godzinie 18:00 w Klubokawiarni Alternatywa 21. 
Wstęp wolny.


***

Mikser znany jest ze swoich żywiołowych ulicznych występów podczas, których zabawia publikę improwizacją słowną. Pierwszy jego występ, który dotarł do szerszej publiczności został zarejestrowany i opublikowany w sieci przez przypadkowego widza. Miało to miejsce w Mielnie w 2011 roku. Wcześniej występował przez dwa lata na ulicach Częstochowy, głównie na Pl. im. Władysława Biegańskiego i w Alejach Najświętszej Marii Panny.

W 2012 roku Mikser założył kanał na portalu społecznościowym YouTube, na którym do dziś można śledzić jego poczynania związane z muzyką. W 2013 roku raper wziął udział w drugiej edycji programu "ŻywyRap". Organizatorem przedsięwzięcia była warszawska wytwórnia Hemp Records. Mikser dotarł do finału programu i został laureatem nagrody publiczności. W czerwcu 2015 roku pojawił się jego pierwszy solowy album pt. "Świat Jako Wola I Przedstawienie" wydany nakładem wytwórni Hemp Records. Krążek promują dwa utwory: "Homo homini lupus est" i "Kynikós".
Mikołaj zajmuję się również prowadzeniem warsztatów dotyczących kultury hip-hop. W swoje zajęcia wplata wątki filozoficzne i elementy treningu kreatywności. Obecnie współpracuję z Fundacją Cała Polska Czyta Dzieciom.

Paulina Szczubidło - Animatorka kultury, prezeska Stowarzyszenia Przybij Piątkę.


Dirty Dancing Music & Dance Show w Częstochowie

14 grudzień, 2017 - 10:37
Zapraszamy na: prawdziwą ucztę kulturalną!


Z okazji przypadającej w tym roku 30 rocznicy premiery kultowego filmu „Dirty Dancing”, przygotowaliśmy dla Państwa nie lada gratkę. Wielkie muzyczno - taneczne przedstawienie, podczas którego przypomnimy Państwu sceny z filmu. Muzyka wykonywana na żywo, będzie doskonałym tłem zespołu tanecznego, który towarzyszyć będzie muzykom podczas całego przedstawienia.
 Będzie można usłyszeć wszystkie utwory z filmu Dirty Dancing w pełnych wersjach w wykonaniu zespołu doskonałych muzyków. Na scenie wystąpi 30 tancerzy ze studia Art of Move.Dirty Dancing Music & Dance Show to wspaniałe widowisko dla prawdziwych fanów filmu, ale także entuzjastów muzyki na żywo i tańca.
Dirty Dancing Music & Dance Show
-10.01.2018 r. 
-godzina: 19:00
-Filharmonia Częstochowska
***Lato 1963 roku. Frances Houseman, zwana przez znajomych Baby, jest pozytywnie nastawioną do życia nastolatką, spędzającą wakacje z rodziną w letnim ośrodku wypoczynkowym Kellerman's. Pewnego wieczoru poznaje tancerza Johnny'ego Castle, uzdolnionego i przystojnego instruktora tańca. W obliczu niedyspozycji jego tancerki Penny, Baby przechodzi intensywny kurs tańca i zastępuje ją na pokazie mambo w hotelu. Wkrótce Baby i Johnny zakochują się w sobie, lecz ich związek nie zostaje zaakceptowany przez ojca dziewczyny, który podejrzewa chłopaka o nieślubne dziecko. W ostatni dzień pobytu w ośrodku ojciec Baby przypadkowo dowiaduje się, że Johnny jest niewinny…

Wystąpią:

  • Dirty Band 
  • Zespół taneczny Art of Move (30 tancerzy)

Choreografia: Marta Marcysiak / Michał Mroczkowski
Kierownik Muzyczny: Piotr Kończal
Reżyseria: Jacek Lisewski

Bilety: https://tixer.pl/tribute-to-dirty-dancing-music-dance-show-13-czestochowa-2018-01-10-1900,526,10601.html

Polecamy: http://czest.info/Dirty-Dancing-w-Częstochowie

***
KONKURS!WYGRAJ ZAPROSZENIE!Każdy, kto do 22 grudnia przyśle do nas e-mail na adres konkurs@czest.info z hasłem: "Dirty Dancing" w temacie,  weźmie udział w losowaniu zaproszeń.Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. Zwycięzców powiadomimy zwrotnie mailem lub sms-em.

Piękna kuchnia i łazienka na Święta

14 grudzień, 2017 - 09:48
Zadbaj, aby pomieszczenia, gdzie przebywasz najwięcej spełniały Twoje oczekiwania.
Spraw, by kuchna i łazienka były w te Święta takie jak sobie wymarzysz. 

Jeszcze zdażysz skorzystać z promocji.
Sprawdź wyprzedaże w firmie Wodmet w Częstochowie.
Zadbaj, aby wejść w Nowy Rok tak jak sobie wymarzysz!WODMET zaprasza:Częstochowa, ul. Mirowska 32, tel.: 34/ 361 66 80;
godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 7:00-17:00
sobota 8:00-13:00

Zapraszamy!
http://czest.info/buduj-remontuj-urządzaj
Częstochowa: Będą konsultacje

14 grudzień, 2017 - 09:32
W przyszłym roku prowadzenie konsultacji społecznych w Częstochowie będzie wspierać internetowa platforma on-line. Władze miasta zapowiadają konsultacje m.in. w sprawie miejskich programów zdrowotnych oraz używania pirotechniki w czasie miejskich imprez i uroczystości.

Na początku 2018 roku referat partycypacji i konsultacji społecznych Wydziału Polityki Społecznej UM rozpocznie testy specjalistycznej platformy internetowej umożliwiającej prowadzenie dialogu społecznego i konsultacji on-line. Platforma uwzględnia szczególne potrzeby osób z niepełnosprawnością dotyczące narzędzi komunikacji. Udział w konsultacjach społecznych umożliwi im bardziej aktywne zaangażowanie się w życie społeczności lokalnej.

Grafik zaplanowanych na 2018 rok konsultacji - z wykorzystaniem nowej platformy - uwzględnia konsultacje dotyczące programów zdrowotnych. Miasto chce zapytać mieszkanki i mieszkańców m.in. o opinie na temat objęcia częstochowian programem zdrowotnym służącym ograniczeniu chorób odkleszczowych.

Niedługo po Nowym Roku w planie są natomiast konsultacje dotyczące używania fajerwerków i pirotechniki w czasie imprez miejskich, zwłaszcza w czasie nocy sylwestrowej. W ostatnim okresie na problem zwróciły władzom miasta uwagę osoby i organizacje, zajmujące się ochroną zwierząt, w tym pełnomocniczka prezydenta ds. opieki nad zwierzętami radna Małgorzata Iżyńska.

„Sam mam adoptowanego psa, więc rozumiem, że hucznie obchodzony okres świąteczno-noworoczny, to dla wielu czworonogów trudny moment w roku” – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. „Z drugiej strony staram się rozumieć tych, dla których to wyjątkowy czas, który trzeba szczególnie uczcić, a „wystrzałowy” Sylwester to tradycja i jedna z największych atrakcji. W czasie konsultacji będzie można poznać swoje wzajemne potrzeby i – mam nadzieję - wypracować dobre rozwiązania na przyszłość”.

Dla miasta istotne będą zarówno opinie rzeczników praw zwierząt ludzi, jak i ludzi podziwiających pokazy pirotechniczne w czasie miejskiego Sylwestra na placu Biegańskiego, mające już długoletnią tradycję. Ludzie właśnie na „fajerwerki” przychodzą lub przyjeżdżają często z daleka, co nie znaczy że nie można ich zastąpić, np. pokazami laserowymi lub efektownym mapingiem. Te formy były już zresztą wykorzystywane w czasie innych imprez miejskich w Częstochowie. W tym roku w czasie Sylwestra miasto zaprasza jeszcze na widowisko z pirotechniką o północy, ponieważ impreza w takiej formie została zaplanowana i zamówiona dużo wcześniej, ale w przyszłym roku możliwe są różne scenariusze.


Źródło: PAP S.A. 


Świeć się Częstochowo

14 grudzień, 2017 - 09:30
Ruszyła kolejna odsłona plebiscytu na najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Czy to właśnie Częstochowa będzie zwycięzcą tegorocznej edycji „Świeć Się z Energą” i zdobędzie wartościowe nagrody od Grupy Energa? 

To już 9. edycja akcji „Świeć się z Energą”, która nie tylko rozbudza lokalny patriotyzm i promuje miasto, ale przede wszystkim pozwala pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom. W tym roku ponownie w puli znalazły się nagrody o łącznej wartości 200 tys. zł netto! Wszyscy mistrzowie województw otrzymają energooszczędny sprzęt o wartości 10 tys. zł. Z kolei na zwycięzcę finału ogólnopolskiego czekają dodatkowo nagrody o łącznej wartości 40 tys. zł. O tym, na jaki dobroczynny cel zostanie przekazany sprzęt, zdecyduje 16 zwycięskich miast. Plebiscyt podzielony jest na dwa etapy. Zwycięzcę etapu regionalnego i ogólnopolskiego wyłonią internauci.

Głosowanie w etapie wojewódzkim ruszyło 13 grudnia i potrwa do 2 stycznia. 16 zwycięzców regionalnych zakwalifikuje się do drugiego etapu, który ruszy 8 stycznia i zakończy się 15 stycznia wyłonieniem "Świetlnej Stolicy Polski". W każdym etapie akcji głosować będzie można codziennie internetowo.

Plebiscyt realizowany w tym roku wspólnie z Grupą ZPR Media (wydawca m.in. dziennika ogólnopolskiego Super Express), cieszy się od lat bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem, także w mediach. W poprzednią edycję akcji „Świeć się z Energą” włączyło się ponad 200 miast z całej Polski, a łącznie oddano ponad 130 tys. głosów. Zwycięskim miastem poprzedniej edycji plebiscytu był Zamość. Czy w tym roku szczęście uśmiechnie się do Częstochowy i pozwoli mu zdobyć laur najpiękniejszego miasta regionu, a następnie tytuł „Świetlnej stolicy Polski”?
Współzawodnictwo relacjonować będą media w całej Polsce, a dodatkowo zwycięskie miasto może odwiedzić ekipa Pytania na Śniadanie TVP2!

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Częstochowa drugi raz z rzędu wygrała rywalizację o miano „najbardziej rozświetlonej miejscowości” w regionie, pokonując m.in. Żywiec, Sosnowiec, Bielsko-Białą oraz stolicę regionu – Katowice. Dzięki temu wywalczyła wart 10 tys. zł sprzęt, który przeznaczono dla podopiecznych Stowarzyszenia na rzecz pomocy dziecku i rodzinie ,,DLA RODZINY”. W ogólnopolskim zestawieniu miasto zdobyło trzecie miejsce.

Świeć się z Energą" to także indywidualny konkurs fotograficzny z atrakcyjnymi nagrodami. Szansę na ich zdobycie mają osoby, które prześlą swoje świąteczne i pełne światła zdjęcia za pośrednictwem SwiecSie.pl. Prace muszą nawiązywać do jednej z kategorii: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Ulubiona Szopka. Zwycięzców konkursu wyłoni jury pod przewodnictwem Lidii Popiel.

Swoich laureatów wskażą także internauci. W głosowaniu, które potrwa od 13 grudnia do 15 stycznia, w każdym z województw wybiorą po trzy najlepsze zdjęcia. Miłośnicy mediów społecznościowych i fotografii mobilnej także będą mogli rywalizować – każdy, kto na Facebooku lub Instagramie oznaczy świąteczne zdjęcia hashtagiem #SwiecSie, będzie miał szanse na kolejne nagrody.

Grupa Energa to jedna z czterech największych krajowych grup energetycznych. Podstawowa działalność firmy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną, cieplną i gazem ziemnym. Energa jest jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Zasila w prąd ponad 3 mln klientów indywidualnych i biznesowych.

Zapraszamy na:
www.SwiecSie.pl , www.facebook.com/SwiecSie, www.instagram.com/swiec_sie/ - #SwiecSie

Źródło: PAP S.A.


„Twoje światła -Twoje bezpieczeństwo” - KIEROWCO – SKONTROLUJ BEZPŁATNIE ŚWIATŁA W SWOIM SAMOCHODZIE!

14 grudzień, 2017 - 09:20
16 grudnia 2017 roku (sobota) w godzinach 8.00 – 15.00 kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach na Stacji Kontroli Pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzielnicy „Parkitka” przy ulicy Sikorskiego 82/94 w Częstochowie. Policjanci podczas prowadzonych w tym dniu działań kontrolno-prewencyjnych będą zwracać szczególną uwagę właśnie na oświetlenie pojazdów.


W związku z występującymi w okresie jesienno-zimowym zjawiskami atmosferycznymi znacząco ograniczającymi widoczność na drodze policjanci w całym kraju włączyli się w działania pod nazwą „Twoje światła -Twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest sprawdzenie jednego z najważniejszych elementów pojazdu wpływających na bezpieczeństwo - jego oświetlenia.

Udział w tym projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz stacje zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Łącznie jest to około 200 stacji diagnostycznych w skali kraju. W akcję włączyła się również firma Neptis S.A, która jest operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora YANOSIK. Użytkownicy tej aplikacji otrzymają SMS-a o treści: „darmowe sprawdzanie świateł-zobacz gdzie”.

Częstochowscy policjanci zachęcają do skorzystania ze specjalnej oferty Stacji Kontroli Pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzielnicy „Parkitka” przy ulicy Sikorskiego 82/94 w Częstochowie. 16 grudnia 2017 roku (w sobotę) w godzinach 8.00 – 15.00 kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić tam i ustawić światła w swoich pojazdach.

Tylko prawidłowe ustawienie świateł i właściwe korzystanie z nich uczyni nas widocznymi dla innych, a kierowcom pozwoli widzieć wszystko to, co dzieje się na drodze i ma wpływ na bezpieczeństwo.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Częstochowie


Na zakończenie 2017 i rozpoczęcie 2018 roku w Filharmonii Częstochowskiej

13 grudzień, 2017 - 15:31


W miesiącu grudniu Filharmonia Częstochowska zaprasza 

14.12.2017, godz. 19.00 
Śpiewy i tradycje Bożonarodzeniowe. 
Czwartkowe Wieczory z Chórem Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum

wystąpią: Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum,
Janusz Siadlak – dyrygent
15.12.2017, godz. 19.00 
Koncert Akademii im. Jana Długosza
Sala koncertowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Jerzy Swoboda – dyrygent
Ewa Jabłczyńska – gitara, Dariusz Kupiński – gitara
Maciej Zagórski – fortepian
Maryla Renat – słowo o muzyce
w programie: Korneliusz Wiatr - One Day, Lesław Podolski -
Uwertura Śląska, Joaquin Rodrigo - Concierto madrigal na 2 gitary
i orkiestrę, Johann Nepomuk Hummel - Koncert a-moll op. 85
Koncertowi towarzyszy otwarcie Wystawy prof. Mariana
Jarzemskiego, którą będzie można podziwiać w Filharmonii do 15
lutego 2018

31.12.2017, godz. 20.00

KONCERT SYLWESTROWY Z SOPRANISSIMO
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, Justyna Maj – dyrygent
Sopranissimo: Joanna Horodko, Agnieszka Adamczak, Agnieszka Sokolnicka
Sopranissimo to trzy śpiewaczki operowe, które własny talent, pracowitość i umiejętności połączyły w niezwykły muzyczny koktajl urody, wspólnej pasji i harmonii. Każda z nich ma na swoim koncie znaczące sukcesy i pokaźny dorobek artystyczny.

Tercet z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii wykona najsłynniejsze arie operowe, operetkowe i przeboje musicalowe w różnych, czasem zaskakujących i nowatorskich aranżacjach


A już w styczniu:


07.01.2018, godz. 18.00 
KONCERT NOWOROCZNY „ŚWIAT WALCA”

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Katarzyna Dondalska – sopran
Adam Klocek – dyrygent


Katarzyna Dondalska należy do grona najwybitniejszych wirtuozów sopranowej techniki koloraturowej we współczesnej wokalistyce, przez Barbarę Bonney nazwana „ósmym cudem świata”. Artystka wraz z Orkiestrą Filharmonii zaprezentuje najpiękniejsze walce, m.in.: walc z „Romea i Julii” Gounoda, „Miłość to niebo na ziemi” z operetki „Paganini” Lehara, „Moon river” oraz „The Sweetheart Tree” Henry’ego Mancini oraz „Libiamo” z „Traviaty” Verdi’ego.

Co więcej w grudniowym repertuarze Filharmonii Częstochowskiej znajdziesz na: 2017: http://czest.info/Filharmonia-Częstochowska-grudzień-2017******

Filharmonia zastrzega sobie prawo zmian repertuaru. Bliższych informacji udziela Impresariat Filharmonii tel.: +48 34 324 18 54Kasa biletowa Filharmonii, ul. Wilsona 16 tel.: 795 451 438 czynna poniedziałek - piątek 9.00 - 19.00. 
Zapraszamy do rezerwacji i zakupu biletów on line www.filharmonia.com.pl
W świątecznym salonie

13 grudzień, 2017 - 10:14
Za oknami wcześniej robi się ciemno, a dni są coraz chłodniejsze, oznacza to, że zbliża się najbardziej rodzinny i ulubiony przez nas okres w roku – Święta Bożego Narodzenia.


Jest to także czas najbardziej uroczystego i podniosłego wspólnie spożywanego posiłku – wieczerzy wigilijnej. Spotkanie przy świątecznym stole to chwile refleksji i wspomnień, ale przed wszystkim radości i nadziei na przyszłość. W ten wieczór znowu czujemy się dziećmi – wracają do nas smaki i zapachy sprzed lat. Każda pani domu zawsze wkłada całe serce, siły i umiejętności, aby kolacja ta była niezwykła i na długo pozostała w pamięci uczestników, niezależnie od tego, czy podejmujemy liczną rodzinę, czy celebrujemy ją tylko w gronie najbliższych.

Przygotowania do uroczystej wigilii i świątecznego obiadu mogą zainspirować nas do zakupu nowych mebli do jadalni, które pozwolą na komfortowe spędzenie czasu zarówno gospodarzom, jak i gościom, pomogą w budowaniu wyjątkowego nastroju oraz oczarują pięknym wyglądem. A może w tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzić Święta w nowym, wymarzonym domu i właśnie szukamy odpowiedniego wyposażenia? 
Bardzo interesującą propozycją jest kolekcja Riva marki MEBIN, której elementy umożliwiają zarówno urządzenie osobnej obszernej jadalni, jak i wydzielonej części salonu.

Polecamy na: http://czest.info/buduj-remontuj-urządzaj

Rozkłady niedzielne w święta, Sylwestra i Nowy Rok

13 grudzień, 2017 - 09:36
W Wigilię, pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok w miejskiej komunikacji obowiązywać będą rozkłady niedzielne - informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie.

W pozostałe dni pomiędzy świętami i Sylwestrem, od 27 do 29 grudnia, obowiązywać będą rozkłady robocze, a 30 grudnia - rozkłady sobotnie.

Nocna weekendowa komunikacja autobusowa, będzie dodatkowo kursowała w nocy z 24 na 25 grudnia; z 25 na 26 grudnia oraz z 31 grudnia na 1 stycznia.

MZDiT poinformował także o wyjątkach w kursowaniu komunikacji miejskiej w przyszłym roku. Szczegółówy rozkład: http://czest.info/Świąteczne-rozkładyMPKCzęstochowa: Koncepcje urbanistyczne

13 grudzień, 2017 - 09:23
W częstochowskiej Konduktorowni zaprezentowano 11 grudnia wybrane koncepcje urbanistyczne południowych obszarów Starego Miasta, będące efektem prac studentów architektury Politechniki Śląskiej. Miejski Zarząd Dróg i Transportu przedstawił jednocześnie aktualną koncepcję połączenia ul. 1 Maja z ul. Krakowską, która nie ingeruje w kompleks budynków dawnego Elanexu, do minimum ograniczając rozbiórki.

Prezentacja i wystawa prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach jest kontynuacją działań związanych z przystąpieniem przez miasto do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, obejmującego południowy obszar Starego Miasta.

Rozpoczęcie prac nad planem miało na celu ukierunkowanie zmian funkcjonalnych i przestrzennych tego obszaru, w granicach którego kumuluje się szereg problemów związanych m.in. z własnością terenu, degradacją tkanki miejskiej oraz kwestiami społecznymi, a jednocześnie właśnie na tym obszarze znajdują się wartościowe obiekty poprzemysłowe i planowana jest realizacja nowej drogi, mogącej wpłynąć na aktywizację całego obszaru.

Przez część tego terenu od lat, w różnych wariantach, planowane było przeprowadzenie na torami kolejowymi drogi, stanowiącej odciążenie m.in. dla alei Najświętszej Maryi Panny i umożliwienie bezpośredniego połączenia między dzielnicą Trzech Wieszczów a Starym Miastem. Warianty zawarte w obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego z 2005 roku, projektujące poprowadzenie drogi zarówno na przedłużeniu ulicy Jana III Sobieskiego, jak i ulicy 1 Maja aż do alei Wojska Polskiego, zostały ostatnio zweryfikowane do wariantu przedłużenia ulicy 1 Maja w kierunku ulicy Krakowskiej.

Jednocześnie poza układem drogowym kluczowa dla tego obszaru jest kwestia kompleksowego podejścia projektowego do zespołu zabudowań dawnej fabryki włókienniczej Motte, stanowiącego poprzemysłowe dziedzictwo Częstochowy.

Obszar ten stał się więc jednocześnie przedmiotem analiz i działań urbanistów, drogowców oraz studentów.

Urząd Miasta Częstochowy w grudniu 2012 roku zawarł porozumienie z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej, mające na celu rozwiązywanie istotnych problemów urbanistycznych. W ramach poprzednich edycji współpracowano przy koncepcjach urbanistycznych fragmentu Starego Miasta obejmującego obszar Starego Rynku (w 2013 r.) oraz przy koncepcji rewitalizacji urbanistycznej i rewaloryzacji Rynku Wieluńskiego (w 2014 r.).

W tym roku studenci Wydziału Architektury, podczas prac semestralnych przedmiotu „Planowanie miejscowe”, pracując w 3-osobowych grupach przygotowali 10 koncepcji urbanistycznych dla obszaru dotyczącego tkanki miejskiej, położonej w znacznej części na zdegradowanych terenach poprzemysłowych dawnych zakładów m.in.: Przędzalni Czesankowej Elanex, Zakładu Produkcji Zapałek, Fabryki Guzików.

W czasie poniedziałkowego spotkania w Konduktorowni zaprezentowano efekty prac trzech zespołów młodych architektów. Poprzedziło je ogólne omówienie uwarunkowań opracowania i rezultatów prac wszystkich zespołów przez kierownika Katedry Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej prof. Krzysztofa Gasidłę oraz bezpośredniego opiekuna projektu - dra hab. Krzysztofa Kafkę.
Prace te zostały wybrane pod kątem różnorodności proponowanych rozwiązań. Charakteryzują się one sporym rozmachem w podejściu do zagospodarowania terenów poprzemysłowych, proponując odpowiednio: adaptację hal przędzalni czesankowej dla funkcji oświatowej jako "przędzalni biznesu", wprowadzenie na tereny poprzemysłowe funkcji mieszkaniowej poprzez stworzenie zespołu loftów, a także realizację parku biznesowego "ELANEX" z ogólnodostępnymi placami publicznymi. W ramach swoich koncepcji studenci zawarli wiele ciekawych, szczegółowych propozycji, np. umieszczenie w przestrzeni Starego Miasta figurek „Pana Zapałki” inspirowanych bliskością Muzeum Produkcji Zapałek czy stworzenie „zielonego kręgosłupa” przestrzeni publicznej południowego obszaru dzielnicy na osi północ-południe.

Zaproponowane przez zespoły studentów rozwiązania w zakresie zagospodarowania przestrzeni będą analizowane i weryfikowane przez Miejską Pracownię Urbanistyczno-Planistyczną w procesie sporządzania zapisów planu miejscowego. Elementy tych koncepcji mogą być wykorzystane w przyszłości w procesie rewitalizacji tej części miasta.

Wszystkie prace poświęcone koncepcjom urbanistycznym południowych obszarów Starego Miasta w Częstochowie prezentowane są obecnie w budynku głównym Urzędu Miasta Częstochowy w sąsiedztwie sali sesyjnej (wystawa potrwa do 12 stycznia).

Prezentacja w Konduktorowni była także okazją do zaprezentowania nowej koncepcji przejścia komunikacyjnego nad torami kolejowymi, które miałoby połączyć ul. 1 Maja z ul. Krakowską. Dotychczasowe dyskusje związane z wariantami przebiegu projektowanej drogi oraz uwagi zgłaszane Miejskiemu Zarządowi Dróg i Transportu wpłynęły na obecny kierunek prac, zakładający połączenie ul. 1 Maja z ul. Krakowską przez ul. Ogrodową. Taki wariant do minimum ogranicza zakres niezbędnych rozbiórek (mają dotyczyć przede wszystkim dwóch budynków mieszkalnych przy ul. 1 Maja), nie powoduje uszczerbków w zabytkowym kompleksie Elanexu i ma służyć spokojnemu, lokalnemu ruchowi (z możliwością przyszłego ograniczenia prędkości nawet do 30 km/h). Jest to jednocześnie koncepcja realna do wykonania z punktu widzenia techniczno-organizacyjnego i ekonomicznego, oczywiście po zakończeniu procedur administracyjnych i zabezpieczeniu źródeł finansowania (miasto zakłada oczywiście także starania o środki zewnętrzne).

W spotkaniu, którego gospodarzem był zastępca prezydenta Częstochowy Andrzej Szewiński, a organizatorem Miejska Pracownia Urbanistyczno-Planistyczna, wzięli udział przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, samorządowych jednostek i instytucji, organizacji pozarządowych (w tym SARP i grupa Elanex), a także mieszkańcy Starego Miasta.


Źródło: PAP S.A.


Caritas i Ewa Pachura wyróżnieni

13 grudzień, 2017 - 09:18
Ewa Pachura, wiceprzewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów oraz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej to laureaci tegorocznej nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie pomocy społecznej. Mecenasem Pomocy Społecznej za rok 2017 został Rotary Club Częstochowa. 
Nagroda „Laur Pomocy Społecznej” przyznawana jest od 4 lat za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej, w szczególności za inicjowanie i wdrażanie projektów aktywizacji i integracji społecznej skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem i wykluczonych społecznie; aktywizowanie i integrowanie wspólnot lokalnych na rzecz rozwiązywania problemów społecznych; wspieranie sektora ekonomii społecznej; wspieranie i upowszechnianie wolontariatu; organizowanie partnerstw pomiędzy różnymi instytucjami i podmiotami działającymi w obszarze pomocy i integracji społecznej; bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w prace na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy „Mecenas Pomocy Społecznej” przyznawana przedsiębiorcom również od 4 lat, w szczególności za wspieranie działań z zakresu pomocy społecznej, sektora ekonomii społecznej i bezinteresowną pomoc indywidualnym osobom potrzebującym wsparcia.

Nagrody za rok 2017 wręczył 11 grudnia, w Ratuszu Miejskim prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

W kategorii zbiorowej nominację do nagród Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie pomocy społecznej otrzymali Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, Częstochowskie Stowarzyszenie "Jesteśmy razem" i Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne "Jozue". W kategorii indywidualnej do nagrody „Laur Pomocy Społecznej” nominowano Paulinę Ziembacz, Aleksandra Grodeckiego, Ewę Pachurę, Marka Krzystańskiego i Annę Gabarską.

Nominację do nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy „Mecenas Pomocy Społecznej” w roku 2017 otrzymali Artur Hołubiczko, Elwira Pidzik, Katarzyna Bąk i Ewelina Wychowaniec oraz Rotary Club Częstochowa.
Laureatką głównej nagrody i zdobywczynią statuetki "Laur Pomocy Społecznej 2017 roku" w kategorii indywidualnej została Ewa Pachura – wiceprzewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów, w kategorii zbiorowej - Caritas Archidiecezji Częstochowskie. Statuetkę "Mecenas Pomocy Społecznej” otrzymał Rotary Club Częstochowa.

Szczegóły dotyczące wyróżnionych.

Laur Pomocy Społecznej: EWA PACHURA – wiceprzewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów
Ewa Pachura jest słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Jej aktywność, rzetelność i gotowość niesienia pomocy znalazły uznanie wśród słuchaczy UTW, którzy powierzyli jej funkcję przewodniczącej Komisji Rewizyjnej. Pełni funkcję wiceprzewodniczącej Miejskiej Rady Seniorów. Jako emerytowana nauczycielka wykorzystuje swoje przygotowanie pedagogiczne pomagając dzieciom w świetlicy środowiskowej „Deska” oraz placówce wsparcia dziennego „Radosny dom” przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej, a także dzieciom, które przebywają wraz z matkami w Przytulisku dla Kobiet „Oaza”. Zawsze chętnie angażuje się w bezinteresowną pracę na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Jest gorącą propagatorką idei wolontariatu wśród seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Laur Pomocy Społecznej: CARITAS ARCHIDIECEZJI CZĘSTOCHOWSKIEJ
Od ponad 25 lat Caritas Archidiecezji Częstochowskiej realizuje misję niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Znane projekty i akcje częstochowskiego Caritasu to m.in. Centrum usług dla osób starszych, świetlice: opiekuńczo-wychowawcza i środowiskowa oraz świąteczne zbiórki żywności czy kampania zachęcająca do honorowego krwiodawstwa pod nazwą „Podaruj kroplę miłości', projekty charytatywne („Zadbamy o Ciebie – wygramy z chorobą”), projekty „Senior-Wigor”, prowadzenie świetlic opiekuńczo-wychowawczych i środowiskowych, bezpłatnego serwisu ogłoszeń Caritas, Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, szeregu akcji takich jak zbiórki żywności dla ubogich, wypoczynek dla dzieci, wsparcie finansowe biednych uczniów.

Mecenas Pomocy Społecznej – ROTARY CLUB CZĘSTOCHOWA
Rotary Club Częstochowa od 20 lat działa na terenie miasta i regionu wspierając dziesiątki organizacji oraz instytucji i przeprowadzając szereg działań charytatywnych. Środki pozyskuje ze składek członkowskich, współpracy z innymi Klubami Rotary i przede wszystkim dzięki hojności osób uczestniczących w imprezach organizowanych przez RC Częstochowa. Od wielu lat Rotary Club działa na rzecz osób najbardziej potrzebujących w Częstochowie i regionie. Pomoc jest najczęściej adresowana do instytucji, które zajmują się opieką medyczną, pedagogiczną czy hospicyjną, to m.in. zakup: 4 aparatów do dializy (sztuczne nerki), zakup karetki pogotowia, specjalistycznej aparatury dla niewidomych dzieci, wyposażenie sali multimedialnej dla oddziału dziecięcego szpitala na Parkitce, zakup samochodów dla Hospicjum Ziemi Częstochowskiej.

Źródło:  PAP S.A. 


[POLECAMY KSIĄŻKĘ] KOMUNIZM PO POLSKU - Nikołaj Iwanow

12 grudzień, 2017 - 17:10
Skoro Churchill twierdził, że „skomunizować Polskę to czyste szaleństwo”, a Stalin miał powiedzieć, że „komunizm pasuje Polsce jak siodło krowie”, jak to możliwe, że PRL powstał i przetrwał niemal pół wieku?

Jakimi metodami Stalin próbował podporządkować sobie Polskę i dlaczego jego polityka nie dała trwałych efektów?
Dlaczego polska opozycja antykomunistyczna okazała się trwalsza od kolosa spod znaku sierpa i młota?

Polecamy na: http://czest.info/książki


Udogodnienia dla branży przemysłowej - co warto wiedzieć?

12 grudzień, 2017 - 17:06
Praca w przemyśle, bez względu w jakim, wymaga wielu urządzeń, które w znacznym stopniu umożliwiają jej prawidłowe wykonywanie. 
Cóż, obecnie wyposażenie profesjonalne dla przemysłu, jest na wyciągnięcie ręki, dlatego każdy przedsiębiorca powinien inwestować w najnowsze udogodnienia.

O udogodnieniach dla branży przemysłowej czytaj na: http://czest.info/udogodnienia-dla-przemysłu oraz http://czest.info/buduj-remontuj-urządzaj

[KINO] Uwaga: ostatnie odliczanie! 3, 2, 1… start! „Maraton: Gwiezdne wojny” w Cinema City już 13 grudnia o godz. 18:30

12 grudzień, 2017 - 07:12
Już za trzy dni, 14 grudnia odbędzie się najważniejsza premiera filmowa roku i wszyscy fani kultowej sagi „Gwiezdne wojny” będą mogli obejrzeć najświeższą, ósmą część. 

Aby podkręcić emocje i dodać napięcia, Cinema City zaprasza już dzień wcześniej, w środę 13 grudnia o godz. 18:30 na „Maraton: Gwiezdne wojny”, podczas którego miłośnicy złego Kylo Rena i dobrej Rey zobaczą poprzedni epizod „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” oraz przedpremierowo, jako pierwsi, najnowszy film „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”. Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl/filmy/maraton-gwiezdne-wojny.

Polecamy na: http://czest.info/kinoFinał III Wojewódzkiego konkursu filmowego „Video, ergo sum” - Widzę, więc jestem

12 grudzień, 2017 - 07:12
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zaprasza 14 grudnia 2017 r. godz. 17.00
na finał III Wojewódzkiego Konkursu Filmowego „ Video, ergo sum- widzę, więc jestem”


W programie:

  •  wręczenie nagród,
  •  pokaz nagrodzonych filmów
  • spotkanie z reżyserem Michałem Tkaczyńskim.

Miejsce: Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a

Wstęp wolny


Snowboardowe wyzwanie dla dzieci w Centrum Handlowym Auchan Poczesna

12 grudzień, 2017 - 07:12
Gotowi na sezon zimowy? Już wkrótce małych sportowców czeka rozgrzewka przed rozpoczęciem białego szaleństwa. W sobotę 16 grudnia goście Centrum Handlowego Auchan Poczesna będą mieć okazję spróbować swoich sił na symulatorze jazdy na snowboardzie, a także wezmą udział w zabawach sportowych i konkursach. Wstęp wolny!

Choć sezon zimowy nie zawsze wita nas śniegiem i odpowiednimi warunkami do uprawiania sportów zimowych, to warto zadbać o odpowiednie przygotowanie i z nadzieją wypatrywać białego puchu. W zbliżającą się sobotę 16 grudnia mali goście Centrum Handlowego Auchan Poczesna będą mogli spróbować swoich sił na symulatorze jazdy na snowboardzie. Miękkie lądowanie gwarantowane!

Fani innych sportów i gier zespołowych wezmą udział w licznych zabawach i konkursach. Na dzieci czekają narty wieloosobowe, tor przeszkód oraz „śniegowe” kule, które zapewnią moc dobrej zabawy. Uczestnicy sportowych zmagań i konkursów będą nagradzani drobnymi upominkami. Po takiej rozgrzewce sezon zimowy nam nie straszny!

Sportowe zabawy odbędą się 16 grudnia w Centrum Handlowym Auchan Poczesna przy ul. Krakowskiej 10 w Poczesnej koło Częstochowy. Zabawa sportowa rozpocznie się o 12.00 i potrwa do 18.00, a udział w wydarzeniu jest bezpłatny!


Wigilia artystyczna i koncert kolęd

12 grudzień, 2017 - 07:11
W środę, 13 grudnia 2017, o godz. 18.00 „Wigilia artystyczna” w Miejskiej Galerii Sztuki.
Z koncertem kolęd wystąpi Piotr Lempa znanym w Polsce i na scenach całego świata bas operowy.
Wstęp wolny. 
 ****PIOTR LEMPA - Absolwent Politechniki Częstochowskiej na Wydziale Zarządzania i Marketingu, The Royal Academy of Music w Londynie, Cardiff International Academy of Voice oraz Gdańskiej Akademii Muzycznej. Jako solista wystąpił na I roku studiów w Requiem W. A. Mozarta podczas festiwalu Tempus Paschale w Katedrze Lubelskiej. Na scenie operowej pojawił się po raz pierwszy na III roku studiów
w „Weselu Figara” W. A. Mozarta w Operze Bałtyckiej. Od tej pory regularnie koncertuje
w kraju i za granicą, występując na deskach oper w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Polsce i we Włoszech. W 2001 r. wystąpił z solowymi koncertami m. in. w Nowym Jorku dla uczczenia ofiar World Trade Center oraz w Pensylwanii. Wystąpił także na koncercie upamiętniającym I. J. Paderewskiego w Nowojorskiej Carnegie Hall wraz z orkiestrą Sinfonia Varsovia. W 2011 r. na rynek polski wydana została płyta „Romanse Rosyjskie A. Wertyńskiego” zawierająca najpiękniejsze romanse rosyjskie z repertuaru B. Ładysza z tekstami Jonasza Kofty. W 2014 r. na rynku polskim oraz angielskim ukazała się płyta „And so, this is Christmas”, na której znalazły się najbardziej znane melodie Bożonarodzeniowe w języku angielskim. W 2008 r. nakładem Acte Prealable ukazała się płyta CD
z prawykonaniem Missa Miseri Cordis L. Kułakowskiego, w której Piotr kreuje partie basową obok tak znakomitych śpiewaków jak P. Kusiewicz. W 2011 roku Piotr Lempa otrzymał tytuł doktora sztuki
w dziedzinie sztuki muzyczne, dyscyplinie artystycznej – wokalistyka. Jest również dyrektorem artystycznym Dobrodzien Classic Festival, który odbywa się corocznie od 2004 r. w Dobrodzieniu – miejscowości rodzinnej Piotra Lempy.
[MOTORYZACJA] W Nowy Rok nowym, sprawdzonym autem

11 grudzień, 2017 - 17:26
Najlepszym pomysłem na dobre rozpoczęcie Nowego Roku jest nowe i sprawdzone auto.

Wszystkich, którzy tak mają zamiar wkroczyć w Nowy 2018 Rok  zapraszamy na ul. Główną 24 oraz Główną 56 , w Częstochowie, do Salonu Samochodów Bezwypadkowych
RENT CAR - Paweł Karoń.

Tu kupisz:*SAMOCHODY Z GWARANCJĄ-VIP GWARANT*.

Kontakt: tel. 34 324 30 72, 601 51 77 88

Sprawdź OFERTĘ DNIA Salonu  Rent Car:
http://www.rent-car.auto.com.pl/Jak rozsądnie podzielić majątek po rozwodzie?

11 grudzień, 2017 - 12:32
Psychologowie porównują stres związany z rozwodem do tego, jaki towarzyszy śmierci najbliższej nam osoby. 
Faktycznie – każdy, kto przechodził rozstanie z partnerem wie, jak bardzo jest to nieprzyjemne doznanie. Cóż, coś się kończy, aby zacząć mogło się coś innego. Aby przebrnąć przez niewygodną sytuację i uporać się z nią, dobrze czym prędzej uregulować kwestie związane z podziałem majątku. Jak się do tego zabrać?
Czytaj na: http://czest.info/Kancelaria-Prawna-Częstochowa oraz http://czest.info/polecamy


Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili” - NIEBEZPIECZNE TAŃCE GRUZIŃSKICH MĘŻCZYZN

11 grudzień, 2017 - 11:34
Unikalne show taneczne – 100 tancerzy i orkiestra na scenie.

Gruziński balet narodowy „Sukhishvili” - jeden z czolowych i największych tanecznych zespołów świata, który posiada swoją własną orkiestrę. W swojej historii wyruszył na ponad 300 tournée, członkowie zespołu 11 razy objechali 5 kontynentów i 90 krajów, odbyli tysiące koncertów, które łącznie widziało dziesiątki milionów widzów na całym świecie!

Występ zespołu nazwano „najlepszym show na Broadwayu”, w Australii uznany był on za „ósmy cud świata”, a po koncercie na najsłynniejszej scenie w Lа Scala, kurtynę podnoszono aż 14 razy, pobijając tym samym rekord Caruso (podniesienie kurtyny 11 razy).

Gruziński Balet Narodowy „Sukhishvili” powstał 70 lat temu i bazuje na tradycyjnych tańcach narodowych, ale żeby występy były jeszcze bardziej spektakularne, powstały nowe układy, będące doskonałym połączeniem urokliwego folku i kroków współczesnych.

Elementy sztuki walki i akrobacje, bajecznie kolorowe kostiumy oraz dynamiczna, opowiedziana z niebywałą pasją historia sprawiają, że „Sukhishvili” stanowi doskonałe show dla całej rodziny: od dzieci aż po seniorów.

Zespół cały czas odświeża i aktualizuje swój program. W ramach europejskiej trasy koncertowej roku 2018 widzowie zobaczą najnowszy program, otrzymają niesamowite emocje i potężny ładunek energii, który można uzyskać tylko na koncercie Narodowego Baletu Gruzji "Sukhishvili".


Bilety:

  http://www.sukhishvili.pl, Eventim, Biletyna.pl, Pankoncert.pl

Polecamy na: http://czest.info/Sukhishvili-luty2018Rombor - łożyska kulkowe,dwurzędowe,mikrołożyska,łożyska kulkowe jednorzędowe,łożyska walcowe,łożyska wahliwe,łożyska igiełkowe,łożyska kulkowe skośne,łożyska do klimatyzacji,łożyska specjalne,łożyska samochodowe,łożyska standardowe,łożyska toczne,łożyska przemysłowe

Udziałowiec - Firma Poligraficzno - Introligatorska, wykonuje druki dla uczelni, szkół oraz urzędów, świadectwa szkolne oraz dzienniki

MaszTu.pl - nowoczesny katalog stron! Maksymalnie.pl dobry katalog! wKatalog.pl - Wielki, Wspaniały i Wypasiony!
Katalog OSPI Oto-Ślub.pl - Ogólnopolski katalog firm ślubno weselnych Buduj Remontuj Urządzaj - branżowy katalog firm
Moto-oto - katalog motoryzacyjny! Lekarze Gabinety - ogólnopolski katalog medyczny SeoKatalog.Pro - profesjonalny katalog stron!
Info.OSPI.pl - informacje OSPI Terminale płatnicze częstochowa, kasy fiskalne Częstochowa, kasy czestochowa World Web Directory 2de.pl

 

Częstochowskie Informacje

Kasy fiskalne, kasy dla lekarzy, kasy dla prawników, Częstochowa, dobra-cena.com Jolanta